Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač Hitachi HA-6 (Rotel RA-8208X2)

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

(upravil tubamusic 7. 5. 2010 20:13)

Téma: Zesilovač Hitachi HA-6 (Rotel RA-8208X2)

Mám možnost koupit tento zesilovač. Říká vám to něco? Nikde jsem o tomto modelu nic neašel. Líbí se mi, že nemá vůbec korekce a má opravdu jen to nejnutnější. Koupit, nekoupit?

http://hifiland.net/katalog/foto/velke/ … 8208X2.jpg

edit: upřesnil jsem název přízpěvku, abych nezakládal zbytečně další vlákno.

Web

Re: Zesilovač Hitachi HA-6 (Rotel RA-8208X2)

záleží co od toho čekáš, vypadá to jako normální spotřebka. Bude asi i dost starej, takže pokud je za talíř, proč ne, pokud je za bůra, za mě ne....

Web

Re: Zesilovač Hitachi HA-6 (Rotel RA-8208X2)

Na Ebay.de se prodal za 54 €, na anglickém Ebay se neprodal za 25 liber (obojí letos), u nás stojí 3400 Kč... Koncáky měl Rotel dobré, na předzesilovače se občas objevila horší hodnocení, jak je to s integráky nevím. Pokus se snlouvat dolů, ale hlavně si jej jeď poslechnout, zajíce v pytli nekupuj.

Re: Zesilovač Hitachi HA-6 (Rotel RA-8208X2)

sháním něco co nemá zbytečnosti, ale bral bych i větší výkonnovou rezervu. Poslouchám převážně akustickou muziku, Vážnou hudbu a Jazz, tam se poctivé waty neztratí. Asi to nevezmu. Poslechnout jsem si to byl, překvapivě krásný stereo projev, dinamika spíš chudší, na výšká někdy skoro až "nakreslený" zvuk, ale mému uchu příjemný. Kdybyste prosím někdo věděl o něčem slušném za slušnou cenu, dejte vědět. budu moc vděčný. Netrvám na značce Rotel. Má představa je: bez korekcí (minimálně vypínatelné), poctivých 100W na kanál, čím jednoduší cesta signálu, tím lepší. Díky za reakce

Web

Re: Zesilovač Hitachi HA-6 (Rotel RA-8208X2)

Tak jsem si dnes přivezl Hitachi HA-6. Kdyz jsem si našel jak je poctivě dělaný, tak jsem do toho šel. posuďte sami.
http://www.john-mears.co.uk/ha-6photo.htm

Přivezl jsem ho, celý vyčistil, tu a tam něco proletoval, poopravil.
Po připojení jsem byl zděšenej co jsem to koupil. Ale stačilo několik minut a po rozehřátí náhlá změna projevu. Jako by se zvuk usadil a projasnil. Nechtěl jsem žádnej High-End, ale poctivej stroj, který si nevymýšlí a to určitě je. Hezky dimenzovanej zdroj, s bohužel poddimenzovanými kabely pro napájení koncových tranzistoů. Překvapil mě i phono předzesilovač, docela příjemny poslechnutí. S vložkou Dual si rozumí. Co si o něm myslíte, nebo víte vy?

Web

Re: Zesilovač Hitachi HA-6 (Rotel RA-8208X2)

Papírové udaje to má pěkné.. Otázka je v jakém stavu jsou elyty, přepínače ap. Tos vzal tohle? http://elektro.bazos.cz/inzerat/6002558 … i-HA-6.php

Web

Re: Zesilovač Hitachi HA-6 (Rotel RA-8208X2)

Něco takové jsem kdysi opravoval, měnil jsem v tom odpálené konce. Značka byla úplně jiná, ale střeva prakticky stejné. Dlouho mě to leželo v regále než jsem sehnal trandy, tak si to pamatuju. Jen si vzpomnět jak se to jmenovalo...
Taková stařinka která by se hodila potunit. Nehrálo to špatně.
Pokud jsi to dobře koupil a máš čas se s tím pohrát bude ti sloužit ke spokojenosti.

Re: Zesilovač Hitachi HA-6 (Rotel RA-8208X2)

Tranzistory jsou pro to opravdu nedostatkove, ale docetl jsem se, ze se daji nahradit i necim modernim. Tenhle zesilovac je striktne 8 ohmovy. Má dost vysoke napeti na tranzistorech a 4 ohmy proste nevydrzi ani pri malych hlasitostech. Ale poctivych 100W do 8 ohm je to co jsem pro sve bedynky potreboval. V tomhle stavu funhguje bezchybne, ani kondenzatory nevypadaji ze by delali problemy, zbezne jsem je promeril. Filtrace na na zdroji je na tu dobu znacna. 2x 12mF/63V. Potenciometry nezapraskaji, taktez prepinace. Rozmyslim, jestli nechat puvodni stav, nebo "potunim". Minimalne kabely pro koncove tranzistory by stalo za to zesilit. Uz jsem mu malou lecebnou kuru dal. Skoro bych ho tak nechal, protoze predemnou se do toho nikdo nevrtal a je vse puvodni. Ono mi to stejne neda. Diky, dobry zvuk vsem.

Web

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač Hitachi HA-6 (Rotel RA-8208X2)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£