Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Výhybka pro pasivní subwofer s delta 12LF?

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 22]

Téma: Výhybka pro pasivní subwofer s delta 12LF?

nedavno sem  tu resil sub a nakonec sme s hot.shotem dali dohromady projekt (teda von to dal hot ja jen pritakaval  big_smile ), je i tady na foru. mohl by mi nekdo poradit nakou vyhybku? dikes predem ojk

Re: Výhybka pro pasivní subwofer s delta 12LF?

SubJunior nebo SubSenior od Aldaxu. použil bych spíš SunSenior má přeladitelnej subsonic, SubJunior má napevno 20Hz což je málo. Nebo aspoň něco od EZK jestli něco takovýho dělaj

Re: Výhybka pro pasivní subwofer s delta 12LF?

Aktivní výhybku pro pasivní sub big_smile

Re: Výhybka pro pasivní subwofer s delta 12LF?

každej nemá zes v subu. Jako fakt bych nepřeplokádal že to bude živit stejnym zesem jako satelity... nebo snad Franku myslíš že to chce dělit pasivně?

Re: Výhybka pro pasivní subwofer s delta 12LF?

Podle "Výhybka pro pasivní subwofer s delta 12 lf???" To vypadá jako že jo.

Re: Výhybka pro pasivní subwofer s delta 12LF?

Tipl bych, že pasivní sub bude v tomhle případě bedna bez zesíku, kde zesík je mimo, ale vlastní. Pokud to má být čistokrevný pasivní sub, tak potěškoště.

Re: Výhybka pro pasivní subwofer s delta 12LF?

Postav subwoofer s reproduktorem, ktery do subwooferu patri. Delta12LF je stredobas, ackoli se nekteri clenove tohoto fora tomuto zarazeni urputne brani a chteji s nim "kouzlit".

Re: Výhybka pro pasivní subwofer s delta 12LF?

Souhlas s Halenem. smile

Re: Výhybka pro pasivní subwofer s delta 12LF?

tak delta 15LF. vy si nedáte říct...... i hifi repráky a jiný se podlaďujou a vy tleskáte na nějaký studie a originální řešení známejch výrobců, ale když se veme PA, tak to najednou prostě nejde..

Re: Výhybka pro pasivní subwofer s delta 12LF?

Nikdy, nikdy nebudu hnat reproduktor pod Fs, podladovat natrubek nebo elektronicky dorovnavat. To je nelogicke reseni, ktere neomluvi ani vysoky prikon a relativne vysoka Xmax PA repraku. Vyskace nebo stredy taky nezeneme k Fs, ale delime pokud mozno alespon na dvojnasobku rezonancni frekvence. On 100W vyskac s Fs 1500Hz taky "snese" 1400Hz/20W, ale bude kreslit tak, ze to bude rvat usi. To, ze tohle zkresleni "neni slyset" u stredobasu hnaneho na nizsi frekvenci, nez na ktere ma pracovat ma na svedomi jen nedokonalost ucha, ktere je ke zkresleni na basech relativne necitlive. Zdalipak ty "tvrde" basy "nevykouzli" vyssi harmonicke. Nekde jinde jsem uz psal - zmerte nejen charku na zakladni frekvenci, ale i zkresleni 2,3 harmonickou a odvolam sve tvrzeni, ze basak se pod Fs proste hnat nema.

Re: Výhybka pro pasivní subwofer s delta 12LF?

Hnát reproduktor pod Fs.. možná trochu off-topic, ale v baskytarových aparátech vídám naprosto běžně repra s Fs=60Hz nebo i víc, a to i v aparátech vhodných pro pětistrunnou basu (ta jde až k 30Hz). I Marshall osazoval Celestion G12H-50 do basových beden (jednu doma mám a hraje krásně), i přes Fs okolo 80Hz.
Co všechno repro dělá pod svojí rezonanční frekvencí jinak, než ve svém běžném pracovním frekvenčním rozsahu?

Web

Re: Výhybka pro pasivní subwofer s delta 12LF?

Halen: žádný flame, ale kdo ti řekl že kreslí? a proč? prostě se hejbe pod Fs,a uplně stejně jako nad Fs je to pro něj nepřirozenej nýbrž nucenej pohyb. čím je lehčí kmitací ústrojí, tím je "mechanicky způsobené" zkreslení menší. stejně jako reprák s půlkilovou membránou nebudeš srát jako širokopásmák, tak PA s fs 50Hz nebudeš cpát jako subbas. ale +- tam nějaké je, které si můžeš dovolit na xmax nehledě. Navíc v případě basreflexu ten reprák ani moc nepřetahuješ. velkou část SPL zařídí reflex a reprák vůbec nemá práci. s reprákem můžeš 1kHz nad Fs, pod už to bude horší, ale na to bude nějakej vztah, a budou hertzy pod, ktereé prostě ještě nenabydou takové zkreslení. přece si nemyslíš že podladěním reprodutoru o 3Hz udělá nějaký "mrd", a reprák najednou kreslí......

Re: Výhybka pro pasivní subwofer s delta 12LF?

Na Mácháči jsem se na provozování reproduktoru pod Fs v uzavřené bedně ptal nejpovolanějšího a neměl námitek.

Re: Výhybka pro pasivní subwofer s delta 12LF?

denně používáte skoro každý reprodutktory pod jejich Fs, pokaždé, když si pustíte film kino na svách bedničkách, které jsou na large, většina lidí co má malé budky třeba s 4" nebo 5" basy je jede bez subsonicu, 3pásmová repra třeba s 6.5 nebo 8" už jsou brána jako plnohodnotná, přitom laděná třeba na 40hz a pod tu hodnotu je v muzice i kině signálu hafo.

Re: Výhybka pro pasivní subwofer s delta 12LF?

Ad ladeni pod Fs - no repru se skutecne nic nestane, to je zcela jasny.  Ano, dnes a denne jsou skoro vsechny bedny vystaveny signalu pod Fs basaku. S tim rozdilem, ze po nich VETSINOU a uz vubec ne PLANOVANE  v tomhle pasmu nechceme akusticky tlak. Porad se drzime idealnich krivek z winisd, bassboxu a podobnych softu a VUBEC nebereme v potaz prirozenou a zmerenou charku konkretnich reproduktoru. Proste mi porad vrta hlavou, PROC se tolik propaguje konkretne Delta12LF do subwooferu, kdyz do nej NEPATRI ! Asi jsem kapnul na pravou pricinu - uzasny papirovy parametry za nizkou cenu, nebo se pletu? Skutecne ma tato Delta 95dB/1w v pasmu pod 50Hz? Ja tomu NEVERIM.

Re: Výhybka pro pasivní subwofer s delta 12LF?

nemusíš, protože opravdu nemá. další námitky? big_smile

Re: Výhybka pro pasivní subwofer s delta 12LF?

Jestli uz nekdo subbas s Delta12LF realizoval. To je podstatna pripominka a nevahal bych i ujet dost velkou vzdalenost, abych to mohl slyset. smile

Re: Výhybka pro pasivní subwofer s delta 12LF?

Ja taky, jednoho z místních PA machrů sem uháněl na poslech, ale ukázalo se, že má doma prt smile.

Web

Re: Výhybka pro pasivní subwofer s delta 12LF?

Hele já nevím jak vy, ale já jsem doma měl jednu dobu jeden PA doma a na hudbu to celkem šlo. Sice nešel moc nízko počítám tak 50hz -3dB ale jakože tlak celkem slušný. A guma má opravdu jiný zvuk. Kdybych chtěl já sub na doma tak si zvolím nějakej 15" PA.

Re: Výhybka pro pasivní subwofer s delta 12LF?

vratme se k tematu ne?

ja mam taky tedka vplanu postavit sub s Deltou 12 LF. Potreboval bych na ten sub pasivni, nejlip vyhybku 3. radu ,ale ja se ve vyhybkach vubec nevyznam.Takze jestli by mi nekdo ty hodnoty vypocital tak bych byl rad.

melo by to hrat tak do 100 Hz.

Příspěvky [1 až 20 z 22]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Výhybka pro pasivní subwofer s delta 12LF?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£