Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » 3-pasmo, pomoc s upravou vyhybky

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [10]

Téma: 3-pasmo, pomoc s upravou vyhybky

Potreboval by som poradit s vyhybkou do 3-pasma, ktora by sa odvijala od tejto povodne navrhnutej:

http://www.visaton.com/bilder/weichen/g … ev20_w.gif

Ale chcem pouzit na basy 1xW250S 4Ohm, na stredy 1xW130S 4 Ohm, a na vysky by som zrejme pouzil monacor DT-25N kvoli jeho malej velkosti.

Tak sa chcem opytat ci moze ostat v basovej a stredovej casti tato vyhybka nezmenena? Bude potrebne vyhodit ten odpor 1,5 ohmu co je na stredoch alebo ho tam nechat ? Vo vyskovej oblasti by som HP filter nechal nezmeneny akurat ten odpor by som vyhodil a dal tam klasicky clen z dvoch odporov na zrazenie citlivosti toho monacoru o cca 5-6 dB dole.

Bude to takto dobre navrhnute? alebo co by este trebalo pozmenit ?

Re: 3-pasmo, pomoc s upravou vyhybky

Je to takto dobře navrhnutý, ale jen pro 2x W 200S, 2x W 130S a G 25... Pro tvoji kombinaci to chce něco naprosto jinýho. A pokud to neumíš (jako já), musíš buď vybírat z osvědčených projektů, nebo uplatit někoho kdo ti bednu odměří a výhybku navrhne a nebo použít nějakou univerzální (což odpovídá týhle výhybce na tvoje měniče).

Re: 3-pasmo, pomoc s upravou vyhybky

Mm no ano, ale ved 2xW200S 8 ohmove paralelne to je impedancne aj citlivostne skoro presne to iste ako W250S 4 ohmove, alebo sa mylim ? Nieco podobne plati aj u 2xW130S8ohmov vs 1xW130S4ohmov...?

Re: 3-pasmo, pomoc s upravou vyhybky

Správne, mýliš sa. Impedancia bude úplne niekde inde a to nehovorím o amplitúde a fáze. Pokiaľ chceš experimentovať môžeš. Ale výsledok bude určite stáť za prd.  Poslúchni Mathesa ...

Re: 3-pasmo, pomoc s upravou vyhybky

ok, a ako teda navrhnem vyhybku? merat to neviem skusal som to ale akosi mi to zmeralo bludy? Je niekto z vychodu Slovenska kto by to vedel zmerat/navrhnut vyhybku ?

Re: 3-pasmo, pomoc s upravou vyhybky

tady jsou ruzny vyzkouseny modifikace
http://www.visaton.de/vb/forumdisplay.p … ;order=asc

Re: 3-pasmo, pomoc s upravou vyhybky

dik za link, trosku som sa tam prehrabal a v archive som objavil toto:

http://www.visaton.de/vb/showthread.php?t=6982

je to nieco podobne ako to co chcem spachat, akurat ze je to 8 Ohmova varianta co by az tak neprekazalo. Akurat sa len cudujem ze je tam na basak pouzity len 6dB filter...Nehralo by to lepsie ak by som preratal deliace fr. tej vyhybky a dal na LP basaku a HP stredaku 12dB filter a deliace fr. blizsie k sebe ? Alebo len pletiem z hovna bic ? big_smile

Re: 3-pasmo, pomoc s upravou vyhybky

Oni vědí proč to tak mají udělaný...

Re: 3-pasmo, pomoc s upravou vyhybky

Jistě, že vědí proč tam co dají. Teď jde o to, jestli myslí na sebe, nebo na tebe.

Jsou to prostě machři, oem čajna vejška, kondík, cívka a jedem. A já hlupák cpu do výhybky přes 30 součástek.

Zejména v tom Wiliho linku to je majstrštyk. lol

Web

Re: 3-pasmo, pomoc s upravou vyhybky

Já bych to zase tak hrozně neviděl. Poslouchatelný to bude a kdo chce lepší zvuk, může si postavit jinej kit. A každopádně je to jistě menší zlo, než tam dávat "nějaký" 12dB filtry, jak psal Willi.

Příspěvky [10]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » 3-pasmo, pomoc s upravou vyhybky

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£