Re: Drevena dyha

v tomto vlakne maju podobny problem pri zazehlovani s alkaprenom (asi strana 5) ,ze sa v zosadeni vytvori medzra pri zazehleni . inak to zazehlovanie by bol fakt luxusne pohodlny sposob lepenia so spravnym lepidlom . S duvilaxom sa mi to sice podarilo tiez maximalne perfektne ale on je po zaschnuti prilis tvrdy a velmi zalezi ako sa natre . ked som ho precizne vystierkoval na maximalne rovnomerny tenky film tak to bolo OK pri celom kuse dyhy , nezosadenom . Pri tom nanasani lepidla sa dyha hodne natiahne ale neviem uz ci sa stiahne uplne spat po zaschnuti . asi ju  uz nepusti potom to tvrdnuce  lepidlo aby sa potom stiahla a stiahne sa az ked sa nahreje zehlickou a lepidlo zmakne a povoli .

Re: Drevena dyha

Napadlo ma ,ze pred natieranim dyhy lepidlom  by mozno pomohlo  polepit dyhu z vrchnej strany napr. maskovacou maliarskou paskou do mriezky a pred nazehlovanim odlepit  . Ta mriezka z pasky by zabranovala celkovemu roztiahnutiu dyhy pri natierani  a roztiahla by sa len v jednotlivych stvorcoch .

Re: Drevena dyha

Lepit sesazenku zatepla žehličkou je totální blbost.Téměř na 100% uděláš spáru.Při troše šíkovnosti to jde tak, že nalepíš jednu půlku a po vystydnutí k ní přiložíš druhou a hranou žehličky opatně zažehlíš asi centimetrový okraj dýhy, který žehličkou připlačuješ k již nalepené části. Po zachladnutí zažehlíš zbylou část, ale musíš dávat pozor aby se moc neprohřál spoj mezi dýhami a neudělalo to mezeru.
Nejlepší kvality ale dosáhneš použím klasické sesazenky, svorek a disperzního lepidla.

Re: Drevena dyha

...na to zehlenie kaslem,so zosadenkou to je fakt na hovno. Budem ju lepit so Soudalom a lisovanim,asi jediny seriozny sposob ako to nalepit . Zehlit  jedine pasy na hranach.

Re: Drevena dyha

Celkom ma zaujalo dyhovanie vo vakuovom vreci
napriklad tu http://www.klipschupgrades.com/centuryr … ion3.shtml

Skusal to niekto ?


Pri nazehlovani zosadenky ma napadlo pred nazehlenim dyhu najprv polozit na mastny paier (na akom je nalepena folia a pod. Nan sa natreta dyha pri zehleni neprilepi) a vyzehlit najprv na nom aby sa stiahla .
potom pri nazehlovani na MDF sa uz nestiahne ... skusal som to s malym pasikom dyhy s ktorym sa robilo blbo ale dyhu pekne stiahlo ..