Téma: skúsenosti s bi-amping

Máte niekto skúsenosti s bi-amping? aktiv ma nezaujíma o tom je na internete informácií dosť...

Re: skúsenosti s bi-amping

Po mých letitých pokusech tvrdím, že dobré bedny s dobrým a dostatečně silným zesilovačem bi-amping nepotřebují. Naskýtá se ovšem otázka, co je dobře navržená bedna, co je dobrý zesilovač a jaký je dostatečný výkon. A zde je prostor pro nekonečné experimentování, výměny komponentů atd.

Re: skúsenosti s bi-amping

To je nesmysl, Pepo - s dobrým zesilovačem a dobrejma bednama je rozdíl jasně slyšitelný ve prospěch biwiringu...

Re: skúsenosti s bi-amping

Hm - ty jsi toho slyšel a zkoušel daleko víc a určitě ve vyšší cenové skupině. Já mám zkušenosti pouze s průměrnou spotřebkou (bedny do 50 tis.Kč a zesilovače kolem 20 tis.Kč) a tam jsem podstatný rozdíly neslyšel, ale je možné, že jsem neměl štěstí ve výběru.

Re: skúsenosti s bi-amping

kazzatel napsal:

To je nesmysl, Pepo - s dobrým zesilovačem a dobrejma bednama je rozdíl jasně slyšitelný ve prospěch biwiringu...

Jaký je ale tvůj názor na bi-amping, jak zní název vlákna ? Nikdo z nás pravděpodobně tak velké zkušenosti jako ty nemá, takže prosím o odpověď.

Re: skúsenosti s bi-amping

kazzatel, alebo je to len zámena slovíčok?

Re: skúsenosti s bi-amping

Ať už biwiring nebo biamping - obojí je slyšitelným přínosem ke kvalitě. I technicky to lze odvodit. Není to jen o výkonu jak tvrdil Pepa. Je to o zvukových detalech, prostoru, konkrétnosti zvukového obrazu...
Stejně tak záleží co posloucháte. U nějakých MP3 či různé syntetické muziky těžko něco nezískáte.
Má to však několik úskalí:
- musíte mít celou sestavu na co nejvyšší kvalitativní úrovni, abyste poznali rozdíl
- přínos od určité úrovně přestává být úměrný ceně ( stále vyšší cena za poměrně malý kvalitativní skok )
- na určité úrovni můžete taky narazit na to, že už neposloucháte muziku, ale jen chyby nosičů

Re: skúsenosti s bi-amping

biamping bude mať hádam väčší vplyv na kvalitu než biwiring

Re: skúsenosti s bi-amping

Uhodl jsi, biampingem získáš daleko více. Nutno však pořídit dvojici nejlépe stejných zesilovačů na kanál.
A stejně jako na biwiring musíš mít čtyřsvorkové bedny.

Re: skúsenosti s bi-amping

Inak ked uz je tu rec o tomto biwiringu/biampingu, tak co je spravne ked je na bedni napojene na jednu svorku basak so stredakom a vysak na druhej svorke, alebo basak na jednej svorke a stredak s vysakom na druhej ? Stretol som sa uz s oboma variantami a tak neviem ktora z nich je spravna ? Zalezi to od deliacich frekvencii toho basaku a stredaku alebo ako ? Myslim bi-amp zapojenie, pri 3pasmovom systeme...

Re: skúsenosti s bi-amping

Ta první varianta (basák+střeďák)/výšky se mi nezdá. Z hlediska akustického výkonu hudebního signálu je 1/2 někde okolo +- 300 Hz, takže je vhodnější a smysluplnější varianta basák/(středy+výšky). Velký Bobo ze Slovanetu někde uváděl přesnou hodnotu, ale nepamatuji se kde, snad v těch jeho přílohách AR.

Re: skúsenosti s bi-amping

pokud ti to už výrobce takto nasvorkoval, asi dobře věděl proč to dělá. Pokud jsi si nasvorkoval sám - víš proč jsi to udělal?

Re: skúsenosti s bi-amping

Myslel jsem samozřejmě biwiring ( sorry ), ale biamping je ještě lepší...biw zlepšuje vnímání harmonickýho zkreslení - je líp potlačeno zesilovačem ( míněno zkreslení produkovaný bednou ), bia pak ještě intermodulační zkreslení zesilovačů ( zpracovávají užší kmitočtový pásmo )...

Re: skúsenosti s bi-amping

Ako je to s tzv. pasívnym bi-ampingom, kedy oba zosilňovače spracovávajú celé kmitočtové pásmo? Nie je to len drahšia varianta bi-wiringu? Je prínosom prúdová rezerva zosilňovača keďže nie je zaťažovaný v celom pásme, pričom oba spracovávajú rovnaké napätia?

Re: skúsenosti s bi-amping

myslel som si že bi-amping sa robí len pasívny... ked je tam aktivna výhybka tak je to aktiv... celoaktiv alebo len spodné pásmo od zvyšku

(upravil pslava 30. 4. 2010 20:01)

Re: skúsenosti s bi-amping

http://www.hifipassion.com/stranky/biamping.php
Biamping tedy znamená ,že do obou zesilovačů, do jedné reprobedny leze stejný signál,tudíž vyhybka je pouze v reprobedně pasivní a ne v zesilovači?
Předzesilovač stačí tedy pouze stereo a do obou zesilovačů,pro jednu reprobednu leze signál o stejné úrovni,je tomu tak?

Re: skúsenosti s bi-amping

Ja mam trochu jine zkusenosti.Bidny 7ch reciever (zadni surroundy pouzity pro stredovyskove pasma beden), rozdil k lepsimu jako prase.
Na stejnych bednach 4x V-MOS60 proti pouze jednomu stereo zesiku v-mosu, rozdil 00nic..

Re: skúsenosti s bi-amping

Tak já mám s tímto takové trochu podivné zkušenosti:
Biamp je jednoznačně lepší než singl v dynamice , ALE ! je to mnohdy vykoupeno jakoby nakopnutým stereoobrazem. A to jsem měl dokonce možnost si ty zesy opravdu přesně upravit na stejný gain. Pravda - měly trochu rozdílnej výkon ale nikdy to nebylo ono.
Někdy až nebudu mít co dělat se s tím můžu zase vyvztekat - každopádně dnes preferuji radši mnoooohem větší výkon v klasickém singlu.

Re: skúsenosti s bi-amping

A měls všechny kanály totožné? Kazzatel kdysi psal že by všechny měli mít stejnou rychlost přeběhu. Najdou se totiž i experti kteří si na výšky dávají různá elektronková A-čka (je mi jasné že to neni tvuj případ..)

Web

(upravil pslava 1. 5. 2010 9:54)

Re: skúsenosti s bi-amping

Když už zapojení Bi-...,souvisí s tím i tažení dosti kabeláže po bytě , napovíte mi, jestli se doba změnila a existuje nějaká lepší volba, než kabely CYSY 4x2.5 do kříže...,pokud možno s cenou při zemi.
Bude nějakým přínosem pro středovýškovou  část táhnout nějakým koaxem,nebo by i přívodní kabely k basové a středovýškové sekci měly být stejné?