Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 58 z 421)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 56 57 58 59 60 ... 421 »»»

RSS

Příspěvky [1,141 až 1,160 z 8,408]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

zuki: řekni však pískomilovi jak se taková pojistka vypočítá. smile

Web

(upravil hrnous 9. 11. 2011 12:52)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

to já sem si dneska udělal radost s příchodem balíku z německa http://hrnous.rajce.idnes.cz/Priboi_50_UM_204_C/#DSCF8805.jpg dneska už prakticky nesehnatelný ročník 1991, jinak se všude prodávají 74 a starší..)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

voltik: tak já pojistky dávám smile.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

voltik: 1k znamena jedno kilo, nebo jeden tisic? kazdopadne gratuluji k peknemu ulovku, cena jeden tisic je rozumna, cena jedno kilo uzasna smile

(upravil voltik 10. 11. 2011 11:47)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

E:   tisíc korun

na gramofonu je už nová barva, nové předrátování raménka-  vyvedení v jednom kuse kabelu na 2 cinche, které budou na připevněny na úhelníku zespod deklu

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

voltik: Já jsem to teda pochopil správně - že když jsi napsal 1k, že to je tisíc korun. Ale je fakt, že lidově slovy v hospodě "půjč mi kilo" se myslí od nepaměti (nepochopitelně) sto korun. Stejně tak, když se řekne "čtyři pětky", je tím myšleno 40,- Kč a ne dvacet. Takže asi proto se jacq ptal.
Jinak taky gratuluju. A co dělá CD Přehrávač Tesla-Philips ode mě, protáhneš ho občas?

(upravil JeF111 10. 11. 2011 7:41)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Vloni jsem dotáhl ze sběru NO taky hezký kousek - NC450, byl tam křivý talíř, překroucemný vypínač a nějaké drobnosti v elektronice. Celková investice byla sice okolo 2000, ale až na víko je jak novej smile
Dřímá v něm Shure M75.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

presne jak pise jik, u penez je to nejake posunute, a kdyz chces pet korun, reknes si o bůra, ze... a dalsich prozaickych nazvu bude jiste jeste mnohem vice
spis jsem predpokladal, ze mysli litr, ale byla by to pohadkova koupe - dostat ho za kilco:)

voltik: teda ty mas tempo smile jaka barva? cerna? videl jsem moc zajimavou barevnou variantu nc500 - svetle modra. tusim se na aukru prodal pres 1500

(upravil PB0305 10. 11. 2011 13:42)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

výraz "pětka" pro desetikorunu má kořeny v peněžní reformě, která proběhla v Rakousku-Uhersku roku 1892.
Do té doby se na našem území platilo zlatými (zlatkami). Reforma z roku 1892 však zavedla koruny. Od roku 1900 bylo zavedeno povinné uvádění všech peněžních částek pouze v korunové měně, ale v praxi se stále užívalo přepočítávání na zlatky a krejcary. Kromě přejmenování měny vpodstatě došlo také k devalvaci, znehodnocení zlatek. Hodnotu dřívějšího jednoho zlatého teď měly dvě koruny.
Dvouhaléři proto lidé dál říkali "krejcar", dvacetikoruně "desítka" (měla v přepočtu hodnotu deseti zlatek), desetikoruně "pětka" (měla hodnotu pěti zlatek a "pětka" se před reformou říkalo pětizlatkové bankovce).
Proč se pětikoruně říká bůr (bůra) se nám bohužel nepodařilo přesně zjistit. Snad pochází z argotu (tajné zločinecké mluvy), a to z argotu německého. Tam prý bylo slovo bor, které znamenalo hotové peníze, peníze takříkajíc na dřevo. A bor snad byla zkomolenina německého Bargeld, které rovněž znamená hotové peníze.
S výkladem slova "bůr" by Vám mohli pomoci v Jazykové poradně Ústavu pro jazyk český AV ČR (www.ujc.cas.cz).
Informace o původu názvu "pětka" jsme čerpali z: VOREL, Petr. Od pražského groše ke koruně české: průvodce dějinami peněz v českých zemích. 2. vyd. Praha: Havran, 2004. ISBN 80-86515-40-0 (informace jsou na str. 328 - 329)

kilo je 100 deka (gramy se dřív v běžném životě moc nepoužívaly)

motorky byly:
stopětadvacítka,
dvěstěpadesátka,
a dvojnásobně silná pětistovka byla půllitr
odtud celkem logicky dvě pětistovky jsou litr

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

PB0305: Pěkné vysvětlení, tak teď už v tom původu pojmenování peněz v hovorové mluvě mám trochu jasno.

Jinak jsem se setkal, že kamarádi občas používají výraz kachle. "Půjč mi dvacet kachlí." - 20,- Kachle = koruna, ale to už je umělé slovo bez hlubšího významu.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak mňa včera "potešila" imatrikulácia.
Plán bol nasledovný. Zimatrikulovať sa (som 1vák), priviesť techniku, pozapájať, poskúšať, hrať večernú disko.

Technika bola:
Mix Gemini 4ch (djský fajný mix)
2x Pioneer cdj 100
2x Player Reloop
cross: môj ULi cx2310
zosík na vrchy: Môj QSA 1200
zosík na spodky: qsc Gx 7
Bedne: Vrchy DAP audio 2x15 + driver
Spodky: 2x niečo na štýl Bc18 sub len so zkosenou stenou
Potom nejaká svetelná technika, 2x paprskáče,  4x amercian Dj tri gem led 2x strobo 500w 2x dym 900w

No po skončení imatrikulácii som sa šiel umyť na hajzel (bol som zmalovaný od tretiakov snáď aj na zadku.) Išli sme po techniku. Techniku som mal u mňa v skúšobni. Doniesli sme ju tam deň pred tým s chalanmi (3.AE - maďarská trieda).  Tak sme ta došli a ja som dostal nápad že zoberiem ešte jeden zosík a moje Tesla ARS6580.
Doniesli sme to do centra kultúry a začali skladať. Ja som si zatiaľ zapájal svetlá (to mala byť moja večerná úloha...osvetlovanie...) a jak začali chalani skúšať ich satelity so submi sa mi zdalo niečo divné. Zišiel som z pódia a počúvam čo to znamená. Jedna strana hrala slabé basy a druhá strana hrala hluché stredy, silné basy a bez výšok. Kričím im nech nastavia crossover a že nech to skúsia. Oni že to nebude možné. Tak som tam nabehol na pódium a pýtam sa čo je ? Oni že oba suby sú na poli odpálené a na 1. satelite nehrá jeden stredobas a na 2. hrá iba 1 stredobass. Ja že no fasa. Bolo to 9 minút pred začiatkom. Som takmer zinfarktoval. Rýchlo som letel do dodávky a vytiahol moje tesly a zapojil na QSA 1200. Panečku konečne to začalo hrať 1 minuta pred začiatkom...

Pre tých čo si myslia že končím, nemajú pravdu...   Akcia prebiehala veľmi dobre Pekne sa hralo a tancovalo. No zrazu bum a celá hudba bola kaput. Všade tma. Pozerám čo je ? hľadám baterku lebo som zacítil dym pozriem a čo nevidím. Z GX 7 sa valil dym jak hovado. odpojili sme to pustili hudbu z rádia, a povedali ľuďom že technická prestávka. Kukáme kukáme vytiahnem GX7 z racku. Pane bože normálne som si popálil prsty. Kukám a hovorím chalani ten zosík je na vyhodenie. A oni že teraz čo ? tak ma napadlo že skočím po Teson alebo Tesla ? Neviem popisy už dlho nemal 2400 to bola . Tak sme to doniesli a zapojili a našťastie to basáky prežili ba dokonca tlačili oveľa viac. A akcia mohla prebiehať ďalej. nakoniec to dopadlo dobre.

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Jojo to je ta kvalitní čajna! mad
A lidi by se přetrhli aby to mohli mít lol

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

No rozobral som ten zosík a sorry zle som napísal je toGX5 a nie 7.

čo je v predeli ?
Kondy v zdroji, pojistky, dve cestičky, usmernovacia časť
Moduly sú v poriadku  Hrajú na provizornom zdroji s tým trafom

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

jacq Nechtělo se mi koukat na popraskaný lak gramofonu, tak sem se dal vlastně ihned co jsem ho dovezl do opravy.
Ano, ano černá lesklá barva. Vypadá to v pohodě  smile

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dnes jse se zůčastnil na veletrhu BIKE BRNO soutěže mechaniků. 1 místo a cena pumpa PARK TOOL.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak moje čtvrtletní vysvědčení: dějepis 4-5... ALE OSTATNÍ JEDNIČKY a asi 2 dvojky!!! Mám docela radost no... Pochopitelně matika a fyzika 1 smile.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Přidávám fotku
http://img690.imageshack.us/img690/9045/12092011483.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ták čo ma dnes potešilo ?

Boli sme na súťaži hudobných skupín Talent 2011.
Zúčastnených 9 skupín + my
Nejaký výber:
1. The hunters
2. Janes rock
3. Corózia
4. The 54s
.....

Všetky tieto skupiny sú 18+ a majú nejaké koncerty za sebou.
A hádajte kto vyhral ? MY áno my skupina Pozor Zmena
a keby len cenu poroty ale cenu sympatie publika takže máme dve výhry.

Web

(upravil hrnous 15. 11. 2011 19:59)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

konečně po roce uklizeno smile dva páry musiců ještě nedodělaných v jiných částech bytu smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak jsem si vyrobil dva moduly, který použiju pro  výrobu svejch PC repro smile. Konkrétně je to pro dva satelity TEA2025 ve stereo zapojení plus několik součástek který jsem si tam dal já. Pro subwoofer je tam TDA7056A, a v celku je to napájený 12V trafem smile. Nebejt audiowebu... Díky Vám všem!!!

Příspěvky [1,141 až 1,160 z 8,408]

  Stránky: ««« 1 ... 56 57 58 59 60 ... 421 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£