Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 376 z 421)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 374 375 376 377 378 ... 421 »»»

RSS

Příspěvky [7,501 až 7,520 z 8,415]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

můj hraje zrovna teď smile logo už mám z 3D tiskárny hotové, ještě nabarvit a přilepit nahotovo

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Mirku, já neumím nemakat smile U mně je to aktivní odpočinek... smile

Vláďo, tohle jsou dvojčátka, taky půjdou brzo do světa smile Jen si s nimi ještě trošku pohraju. 3D tisk teď u mně trošku zahálí, ale zrovna včera mně napadlo pár dalších věcí, co potřebuji vymodelovat smile

Web

(upravil kal 20. 8. 2021 11:18)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Petře, poslal jsem ti do mailu jen pro info náhled na ten štítek...dal bych to sem...kdybych to uměl...
no, ten můj je hezčí, bez těch vošklivejch polovodičů smile
ty lampy nastojato vypadají jako rakety Sojuz připravené k vypuštění - taky dobrý! smile smile
...no nic, jdu si pustit další desku
teď je na bazaru krásný starý stroj:
https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro … lenco/l78/
k tomu Jupiter a máš audionirvánu! smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

u mne v depozitari odpocivaji dva Lenco gramce,L70 a L75...mozna je nekdy zprovoznim...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

ten z inzerátu vypadá krásně zachovale a nápis "made in Switzerland" taky hraje smile,
rameno vypadá taky moc pěkně...
vidíš, starej dobrej idler a za kolik se nabízí...v tomhle super-stavu vidím cenu 11k jako +/- přiměřenou

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Vláďo, ty ošklivé polovodiče nejsou v signálové cestě, jen se starají o ty Sojuzy, aby jemně a něžně startovaly a vydržely dlouho letět smile Takhle nastojato se líp chladí. Celková ztráta je sice jen něco málo přes 20W, ale i to umí hezky topit smile

Lenco je hezký, tohle půjde k Dual CS5000 po celkové repasi, taky krásný strojek (nové šasi dřevo v klavírním lesku)

Ten štítek je fajn, já mám, jak víš, trochu jiné mechanické provedení a nápisy pálím laserem, ale 3D tisk je fajn na různé drobné mechanické vychytávky, jako jsou límce kolem patic, límce kolem knoflíku, kostřičky na trafa atp. Bohužel nemám přístup k CNC za rozumných podmínek, tak si pomáhám, jak umím smile Na 3D tisku se dá namodelovat skoro cokoliv, dělal jsem třeba náhradu za prasklý starý pant smile je cca 7cm dlouhý a slouží stejně dobře jako ten původní
https://pzwak.eu/tubes/pant.jpg

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

jsi fachman, o tom žádná - respekt! smile
Dual: zaznělo to tady mockrát : výborný poměr cena/výkon a o Jupiteru platí to samé!
nový majitel si bude mlaskat, o tom nepochybuji smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

pzwak velmi pekne, to vedla elektroniek co vypada jak spulky s nitkou to su anodove civky? motas to sam nebo nekde kupujes hotove? je to vzduchove alebo na feritovom jadre?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Willi - díky, ne, to jsou přesné kondenzátory v pasivním RIAA korektoru (0.5%). Anodové tlumivky nepoužívám, je to Mu Follower a WCF

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Velmi pekne. Predpokladam ze "pod poklicku" sa nahliadnut neda...spravil by som si mini verziu smile

(upravil pzwak 23. 8. 2021 13:46)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Zdenoeddie - je to 6n21b, 6n17b, 6n16b - Muf, pasivni RIAA, Muf/SRPP, WCF buffer. Miniverzi bych nedelal, upeces to smile ty lampy maji na bance dobrych 150C smile

EDIT: finální stav, poslech velmi uspokojivý... smile
https://pzwak.eu/tubes/jupiter.jpg

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Před 10 lety mi zničeho nic chcípl Technics RS-B50, kterým jsem používal jako "reportážní"  a nahrál v 80. letech několik desítek koncertů. Taky sloužil ke stříhání a zpracování, takže mechanika dostala vcelku zabrat. Před pár dny jsem ho oprášil, našel přerušený pojistný odpor a vadný motor. Následovala demontáž a rozborka motoru, klasický problém štěrbiny mezi lamelami komutátoru zkratované kovem z kartáčů. Po vyčištění složeno, namazány ložiska motoru a capstanu kapičkou hodinářského oleje, řemínky  - dosud originální - omyty saponátem. Nicméně, na stáří stroje rok výroby cca 1984, bez jakéhokoliv seřizování po opravě, po 20 minutách zahřívání mechaniky rychlost +0,36% a drží... kolísání by mohlo být trochu lepší, ale na stroj bez DD pohonu je to asi slušné.

http://ema.sweb.cz/docasne/IMG_2290K.jpg
http://ema.sweb.cz/docasne/IMG_2293K.jpg

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

To je krasne. A ako je to zvukovo?

(upravil stiglitz 26. 8. 2021 17:57)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak mě dneska nejvíc nasralo, když jsem přišel do Elektra, a chtěl jsem psa, aspoň šest zásuvek. Nemáme, jedině lištu. Oukej, lištu sem. EMOS, 95,-, no dobrá, kabel přece mám. Vytáhnu kabel, třížílák, 1.5mm, to by mělo stačit. Rozeberu psa. Divný bylo, že šrouby se protáčely, ty vruty, a musel jsem pro jeho demontáž za současného vyšroubovávání páčit mezi polovinami. No, našel jsem jiný vruty, lepší, delší, silnější. Pak jsem si všimnul, že jeden z kabelů, nula drží na vypínači jenom na asi deseti fousech, drátcích, zbytek je přerušený, a trčí mimo. Tak jdu do zásob, nacházím drát, licnu požadovanýho průměru, a v momentě, kdy na to sáhnu, na vývod z vypínače trafopájkou, se "plast" pod tím začíná škvařit (a to to ještě ani nepovolilo), a vypínač je v podstatě na odpis. Je to nějaký polypropylen, jsou to hovada, tak jsem se nasral, psa jsem rozlámal, a hodil do koše. Stovka v řiti. Jak tohle může někdo prodávat tady, u nás...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Emos a Solight to su dve extra znacky, kde aj cinan v pivnice ma lepsie vyrobky…predlzovacky primodbere nad 500w uz horia, iskria, lepsia e pasky nelepia, adaptery opravujes trikrat do roka, lebo vsetky elyty sa v tom uskvaria…

Stiglitz skusal som konecne tu cinsku prenosku voci mojim a teda uprimne vsetko nad 100€ je niekde inde, ale uznavam, ze je to aj vec zostavy…
Tuto Ti mozem kludne darovat, mne tu bude zbierat prach jedine
https://i.postimg.cc/ykpLnTy1/1-AF1-CCBE-13-C2-4-A2-E-AEA5-8-D1-F16-E1-D5-AA.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Nad sto éček, to je něco jiného - jasně. Já ji porovnával s AT95, a to zase takový průser nebyl.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak aby toho dneska nebylo málo, ještě mi praskla v ruce páskovačka, odvíječka lepící pásky. No, dneska není den!!!

(upravil mechanik 26. 8. 2021 20:07)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Na lavej strane šmirgle od 3M technologia trizact. Je to mikrotechnologia presných a identických pyramíd v rastri. Na rozdiel od bežných šmirglov neškrabe pretože nemá rozptyl v zrnitosti a tie do excentrickej vydržia 1,5 hodiny kus bez toho aby sa stupil alebo zaniesol. 

https://i.postimg.cc/KYvYNJVc/20210826-195020comp70.jpg

S bežnými šmirglami napravo to nejde porovnať. Hlavne pri ručnom brúsení malých plôch sa takmer okamžite zanášajú a vždy nechávajú hlboké škrabance. S tymi jemnejšími by brúsenie bolo nekonečne dlhé a zanášajú sa tiež.

Tiež tie 3M na fotke vyšli 100e big_smile Takže lesklá povrchovka a leštenie bední rozhodne nepatrí na lacné bedne. Jednoducho sa to pri lacných reproduktoroch a bedni neoplatí.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Cista veda, ale je super podelit sa o tieto skusenosti smile
Takze bedne uz hotovo ? smile

(upravil mechanik 27. 8. 2021 0:44)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Prišli tie šmirgle až dnes. S kurierom to vyšlo nejako až na tretí deň big_smile Ohladom produktu som musel telefonovať rovno do 3M a vysvetliť im čo potrebujem. Ponúkli mi produkt ktorý bežne ani nie je v ponuke. To sú tie pásy pre ručné brúsenie. Mám zrnitosť 240, 400, 600, 1200. Skúšal som ten 1200 a napriek jemnosti celkom slušne berie. Skúšal som ručne pastou vyleštiť to skosenie 45° na boku bedni a ide to dobre. Nebude problém s tymito pokrokovými šmirglami ručne vybrúsiť povrch ani ručne vyleštiť. Čo ma teší. S klasickým šmirglom to je takmer nerealizovatelné. Špiní sa a škrabe.

Ten sivý šmirgel do excentrickej stojí niečo málo cez 5e/kus big_smile Neprekvapilo by ma keby za cenu 10 šmirglov išlo z lidlu kúpiť brúsku big_smile

Veda to je. Ako všetko čo sa robí poriadne.

Příspěvky [7,501 až 7,520 z 8,415]

  Stránky: ««« 1 ... 374 375 376 377 378 ... 421 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£