Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 373 z 421)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 371 372 373 374 375 ... 421 »»»

RSS

Příspěvky [7,441 až 7,460 z 8,408]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Jo, to máš pravdu. Je to takový web o koronaviru.

(upravil mechanik 9. 8. 2021 18:53)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak som kúpil najvyspelejšie 3D šmirgle 1500 s 3D architekturou od 3M. 1ks/2,5e big_smile a samozrejme leštiace pasty 3M s hubkami. V celku zhruba 185e. Tiež je nutné už mať excentrickú brúsku a leštičku. Tie šmirgle sú geniálne. Vôbec neškrabú. Tá um technologia na chlp zhodných pyramíd v rastri je výborná...

https://i.postimg.cc/PfcKJXx4/20210809-155932x.jpg

https://i.postimg.cc/dty6TbZK/20210809-192239x.jpg

https://i.postimg.cc/qvHLc126/20210809-192253x.jpg

https://i.postimg.cc/GtZj5QNN/20210809-192438x.jpg

Nie je tam čo riešiť je to skutočne dokonalé a to kludne s lupou. Žiadne pozostatky škrabancov po šmirglovaní a podobne.

Každopadne urobiť tak celé bedne to sa z toho poseriem... Hrany sa lahko prebrúsia a úzke plochy, napríklad 20-40mm ide robiť len ručne a ručne to s 1500 šmirglom vôbec nejde...

mechanik napsal:

"klavírák" vzorka č.3 záver - úspešná

https://i.postimg.cc/GphRLMCQ/20210603-221404-AW.jpg

https://i.postimg.cc/fLwHdFL3/20210603-225449-AW.jpg

Lepší povrch už len s preleštením a komorou s odsávaním.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Je to nadhera, paradna robotka smile len tak dalej !

(upravil mechanik 9. 8. 2021 19:20)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ďakujem ale fakt vyleštiť tie úzke strany s ostrými rohmi to sa poseriem. To je nadludský výkon. Tak asi som jediný koho napadli bedne s klavírákom a to dvojfarebné lepené z 3 samostatných dielov big_smile Mať tie bedne bez povrchovky už by som dávno počúval big_smile Pri takomto projekte musí človek nutne počítať 50e iba za klasické šmirgle...

Každopadne tou 1500 som to musel brúsiť asi 1,5 hodiny excentrom na plnú rýchosť big_smile Ten môj "pomaranč" a prach vo farbe potrebuje niečo hrubšie. Pri finálnych kusoch skúsim dokúpiť minimálne šmirgel 1000 od 3M. Aj tak bude tak jemný že by som sa nebál rovno na neho ísť pastami. Inak tie pasty sú už pohoda. To stačí prejsť možno iba raz pomalšie celý kus...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

mechanik: krásně si s tím hraješ; škoda, že ty bedny jsi nedával do jednoho vlákna, je to poučné. Já mám v merku RT0700CX2J, vodítko na kruhy udělám jako ty tady, jen z překližky. Čím nejlíp se ti otvory frézují?

(upravil mechanik 9. 8. 2021 20:29)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

antonio, ta RT0700CX2J vyzerá že má nešikovne malú základnu. Pozor aby sa s tým dobre robilo. Ja mám tú 2300. Založil som o tom myslím tému.

No skôr sa s tým nekonečne dlho babrem big_smile Ale ďakujem. 

K tomu BR. Neviem čo myslíš presne. Frézu mám ako som písal. Na kruhy používam "pravítko" s vodiacimi lištami a šroubou na plexi podklade... Makita nič originál nerobí. Používam už cez 10 rokov pravítko čo sme s otcom dostali od audium/Pavolko za nekonečné čakanie na reproduktory... big_smile Frézy používam CMT oranžové. Len tie velké rádiusy stoja cez 100e (môja 130e, R38,1mm) a potrebujú frézu čo dokáže uchytiť asi 12mm stopku. Další problém je aby ti vôbec vošla do základne frézy. Mne nevošla tak som zduploval podstavec pomocou MDF 18mm... big_smile

Je to dosť pracné ale pekné a mne babravá práca nevadí big_smile Horšie je to striekanie a leštenie tam ide behom pár sekund celú vrstvu nenávratne pokaziť - prebrúsenie/preleštenie, stekanec... To už sú pocity hlbokej flustrácie big_smile

Nič z toho čo robím sem nedávam zámerne a niečo málo je len roztrúsené po fore. Veď sa pozi aké bol reakcie - priečky bední, gombíky, použité tranzistory, hliníkové krabice z blokov hliníku. Nemám potrebu riešiť vertikálnu smerovnosť páskov. Prínos 800W na basy alebo počutelnosť rýchlych tranzistorov a rôznych vecí. Možno to zverejním niekedy časom. Každopadne celá výroba je zdokumentovaná.

Teraz riešim pieskovanie, elox a nápisy na takmer 20kg hliníku. Predchádzali tomu dve vzorky kde sa ladil zvlášť výrobný postup do detailu pre mna a trvalo to 4 mesiace big_smile   Tu je malá ochutnávka big_smile

https://i.postimg.cc/C1jby6QM/20210625-164154.jpg

Problém je že na vzorke vznikli nejake divné flaky z jednej strany... Takže som všetko už pre istotu odmastoval benzínom a balil do papiera na miesto folie. Firma dostala tiež inštrukcie ako material rozbaliť a ako s ním zaobchádzať big_smile Tak sa budem modliť aby finalne kusy tiež nemali tie záhadné flaky... Keby som sa na AW už neukázal tak mi to posrali a skončil som na psychatrií big_smile (Pretože tie panely sú za brutálne sumy frézované z 25mm blokov špecialneho hliníku a bolo to pekne drahé...)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

velmi pekne, no vidis vravel som ze to musis lestit, teraz to vyzera fakt ako zrkadlo, parada! smile

na tie hrany by nestacilo len zajst trochu pastou? je to tam ptorebne ist brusnym papierom? lebo tym sa najlahsie pokazia hrany a neviem ci by to tam bolo az tak vidiet, aj ked ty mas tie hrany dost siroke hmm

(upravil mechanik 9. 8. 2021 20:44)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

No excentrom je to nemožné. To by mi vyletel z ruky alebo strhol nejaku hranu pri kmitaní big_smile Ono tu prakticky nejde o leštenie, po nastriekaní máš lesk dostatočný. Hlavný prínos vidím v zrkadlovej rovine. Z toho dôvodu sa to javí lesklejšie. 1500kou som začal aby som zbrúsil do roviny jemný pomaranč a sem tam zrovnal nejaku prachovú časticu ktorá z toho trochu trčí... To bez profi odsávanie nedáš. Mám priestor komplet obalený novými foliami a prachu sa nevyhneš...

Niekto tu ukazoval klavírak na dvore na záhrade ale pardon to je blbosť. To sú jedine zavádzajúce fotky. Vonku nenastriekaš velké 3 pásmové bedne bez toho aby sa ti do toho zalepil hmyz, mušky alebo čokolvek... To nehovorím o prachu...

Keď som na terase leštil ten material tak mi do toho napadal prach pod strechou za jednotky minút a doma to musíš odprašovať tak každých 30 minút big_smile Na tom povrchu vidíš všetko.

Dalšia vec je že tie boky mám duplované z MDF 2x15mm. Lepené po celej ploche nábytkárskou firmou asi v lise. Doma "odstáté" cez rok. Poctivo zo všetkých strán naimpregnované. Dalej vrstva striekacieho tmelu, základ, vrch... Ten spoj časom aj tak na takto lesklom povrchu mierne opticky v tom lesku vylezie. Pri takto lesklej povrchovke jedine všetko na 45° alebo potom zámerne urobiť medzi dvoma kusmi prechod. Rozhodne žiaden material neduplovať ale použiť MDF potrebnej hrúbky.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ked uz nieco skladat naozaj tomu dat co najviac casu a dotiahnut kazdy detail. DIY ma potesit, dobre vyzerat a  nie len fungovat.
Za mna je super naberat skusenosti a vidiet tieto veci u druhych, dost to pomoze.
Paci sa Wiliho nazor, mozno zbytocne uz do toho ist smirglom.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

2300 mi přijde jako docela overkill na domácí diy (?), mám už dlouho parksajdku a funguje dobře, ale zvažoval jsem teď MT3600 - nemá softstart ani regulaci otáček (obojí se dá řešit), zatím jsem to vyloženě ale nepotřeboval, tak i tahle low verze by mohla být ok.

Šlo mě o typ a průměr frézy, kterou používáš na díry, tady borec používá totiž monolit:
https://youtu.be/XtgWGLhnWjg?t=142

Já to doposud dělal drážkovací frézou (6-10 mm) něco na způsob tohoto (mimochodem tyhle Makity mají dobré ceny), jen se muselo jít po krocích nebo si vydlabat větší záběr. Na zaoblování velké průměry nepotřebuju, R12,7 stačí (ale to se uvidí, třeba ne).

Já vím, že kluci prudili, však jsem ti kolikrát říkal "vyser se na ně". smile

(upravil mechanik 9. 8. 2021 20:54)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ja som kupoval 7 fréz big_smile Rádius na BR. Potom maximálne úzku pre pomerne ušatý stredák a jeho rohy. Dalej takú čo odpovedá R R čo má hranatý výškač big_smile Niečo dlhé na frézovanie krížom cez 36mm MDF. Niečo široké na zapúštanie reprákov aby som to mohol urobiť na 1x...

S výkonom neviem ako to je. Makita si otáčky dorovnávala elektronicky, je to super vec... Bosch čo som mal s motorom asi 1200W a mi zdala slabá. Každopadne ani ja si nemôžem dovoliť frézou napríklad D 12mm záber 20mm do hlbky. To sa prehrieva a potom horí MDF a degraduje to ostrosť nástroja. Jednu som takto pomerne zničil... Z jednej som zase vyštrbil keď som nasadzoval plastové odsávanie a ešte sa dotáčala... Človek sa učí na chybách.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Pecka

(upravil dawsoo 9. 8. 2021 22:06)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Mechanik mě baví čím dál více,pamatuju jak tu začínal jako 12-13 letej klučina a i když ho tu staří kocouři jebali až se z něj čoudilo tak vydržel a za tu dobu co jsem viděl jeho rozpracovaný věci mrkám na drát a to věřte že jsem viděl i slyšel opravdu ledascos ... pro mne je to mix perfekcionalisty a nekompromisního realizátora po všech stránkách včetně spoléhání se na prameny od těch nejlepších až po co nevyzkouším a neověřím sám to není... to je fakt jedinná možná cesta jak se dostat navrchol.

Mechanik:
Já ti chlape fandím v tom co děláš a ač jseš mladej kluk,nebo právě proto, jsi jeden z mála tvý generace co chce dělat věci okolo audio věcí pořádně a máš ještě hodně před sebou,je uplně jedno jestli si to děláš pro sebe a nebo do budoucna i komerčně,na tom totiž vůbec nezáleží,podstatný je  tak v dnešní době, kdy to s lidmi v tomhle tak trochu umírajícího oboru je čím dál tím horší,tak se držíš cesty za cílem a za to se ti klaním,jsi pán smile

Není co dodávat...

(upravil mechanik 9. 8. 2021 22:50)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

dawsoo, díky big_smile Je to tak mal som 13 keď som sa sem zaregistroval. Rok pred tým sme ešte nemali internet. Na tú hromadku z madisoundu 2 som musel mať dosť našetrené ale doložili mi aj rodičia. Tušim to stálo 5500sk, L18RNX/P+27TBFC/G. Ja som rád že ste mi to poslali vôbec... Nemal som ani vlastný mail big_smile Dúfam že sú tu tiež rodičia čo svoje deti tak podporujú v tom aby sa samé realizovali. Občas mám pocit že Facebook a podobné veci len požierajú čas a dávajú pokrivené vzory a hodnoty. Vedie to len k flustrácií. Ja som rád že žiadne telefony a všadeprítomný internet som ako dieta nemal. Internet bol plný zaujímavých amaterskych webov a nebolo všetko tak spotrebne servírované ako dnes. Ani neviem že by boli nejake reklamy.

Príspevky od teba som mal velmi rád. Mne sa mnoho vecí čo si písal pri skúšaní potvrdilo. Pomohlo mi to rýchlejšie zistiť čo je podstatné. Mal som radosť že som na teba na High Ende natrafil a pamätal si tvoje meno. Stretnúť po 10 rokoch tak velkého machra z fora smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

S ohledem na krizi co je za dveřmi a úpadek civilizace - střihavku na vlasy Rowenta
(ceny za službu jsou paranoické, netřeba též doklad o bezinfekčnosti covid19 k holiči)
ostřihat se doma za pomocí 2 zrcátek svede každý průměrně zručný nadaný a investice
brzo vrátí se, pakliže stříhá celá rodina...
https://www.planeo.cz/katalog/1305385-r … vlasu.html

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil tatko Tom 10. 8. 2021 14:19)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Posledný strihací strojček je konečne "batériový" z Lídla.
Desaťročia (od roku 1985 - toľko sa spolu otravujeme) ma moja strihá doma. Dlhé roky vo vani pri napustenej vode. Elektrickým, zastrčeným do zástrčky.
Raz sa pýta - čo by sa stalo, keby mi padol do vane? Prezradil som jej big_smile
Odvtedy som tam musel drepieť bez vody big_smile big_smile big_smile

(upravil bastl 10. 8. 2021 18:54)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Po devíti dnech doma https://i.postimg.cc/QCNvdqS9/IMG-20210810-194024.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

bastl pekne zariadenie...co to je ? dual mono zosil ?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Bastl:
Jsi přešel na déčka jo? big_smile Jsem si řikal co ta hypa na bazáru big_smile Gratulace ať dělaj radost smile

Není co dodávat...

(upravil bastl 10. 8. 2021 21:42)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Monobloky. Jen na zkoušku. Kdyby to byla prašivka, jeden jde na woofer a druhý na centr abych odlehčil AVzesiku. Tříhodinová zkušenost mě trochu zaskočila a upravila mi pohled na Dčka.
Na Hypu standartně jedu. Je to spíš úspora prostoru.

Příspěvky [7,441 až 7,460 z 8,408]

  Stránky: ««« 1 ... 371 372 373 374 375 ... 421 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£