Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 358 z 421)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 356 357 358 359 360 ... 421 »»»

RSS

Příspěvky [7,141 až 7,160 z 8,408]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Vidíš to, už ví na jaký místo se 100% podíváš hned jak odejde smile Do bastl koutku big_smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Sme spolu vyše 6 rokov...tak ma pozná smile aj sme spolu volali pred tým, ako som ho našiel, aj sa spýtala, či som už bol pri zosíku a neprišlo mi to mi to podozrivé cool

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ľudia tie nákupy z číny sú fakt pecka. Objednával som si odspájkovaciu stanicu z alíku. Takmer po dvoch mesiacoch stále nič nemám. Vyzerá to že DHL balík vrátilo odosielatelovi do číny. On mi písal že som ich mal kontaktovať a že je to moja chyba a chce 30e za náklady na dopravu. Mne sa ešte nestalo aby som firmu čo preclieva musel kontaktovať ja a aby ma vôbec nekontaktovali telefonom ani neposlali dopis. Podla mna tam bude nejaky problém s hodnotou. Mohol to posielať ako vzorky zdarma alebo skúšal nejaku inú ochcávku, tak mu to vrátili. Teraz sa budeme dohadovať a ak pán obh dá alík mi vráti peniaze ale rozhodne nie skoro. Nestáva sa to stále. Mikroskop mi prišiel v pohode aj rôzne veci v hodnote desiatok eur. Každopadne tieto natahovačky v angličtine a celý proces to trvá mesiace. Obdivujem Vás. Ja vždy ak to pôjde kúpim vec radšej v EU so zárukou.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Mechaniku jakou odpájecí stanici kupuješ. Mě odešla ZD915 a neustále vybírám novou a nemohu si vybrat. ZD915 a její deriváty jsou hrozný humus, šíleně tam ruší spínaný zdroj, nedá se to odrušit a vevnitř je hadiček jak na ARU a moc netěsní.

(upravil mechanik 6. 4. 2021 18:57)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Uplný súhlas tá ZD915 je humus. Šialená ergonomia. Nejde do toho ani dať rúčku pretože zavadzajú tie hadice zdola... Tá umelá hmota mi z rúk smrdí ešte pár hodín. Ten čínsky smradlavý humus. Ja som ju reklamoval hneď druhý deň. Asi sa pokazilo čidlo snímania teploty. Rozžhavila sa tak že tie kovové veci dostali dúhovú farbu... Zasmradila celú izbu. Ešte že som to kúpil v TME. Poslali ku mne kuriera čo si to zobral.

By ma zaujímalo aká je miera reklamovanosti tej ZD915. Pretože som na youtube našiel video recenziu kde to nefungovalo vôbec. Keď to otvoril bol tam odpadnutý káblik. Ja sa divým že to TME a podobné eshopy vôbec predávajú. To patrí do koša a ak to tam nepôjde hneď po kúpe tak do 2 rokov určite. Tieto neznačkovú veci sú hmus tažkého kalibru.

Velmi dlho som hladal ale najporiadnejšie čo so našiel bolo toto   https://eleshop.eu/quick-201b-esd-desoldeerstation.html   Iba že z alíku to bolo za 215e s poštovným a ja blbec som si to objednal sad Na prúser zadeláno.

Asi by som dnes odporučil ak človek nemá aspoň 400e nič nekupovať. Bohužial od weller a podobných značiek to stojí hádam okolo 1000e a viac. Raz si kúpim poriadnu...

EDIT: pardon, som dnes fakt nasraný. Môžu za to práve takéto sračkové produkty. V aute mi zase dnes blbol konektor a autorádio sa preplo do demo režimu a blikalo ako vianočný stromček. Samozrejme že gombíky su "nechutná vec" takže je tam len pár multifunkčných bez popisu. Takže než som prišiel na to kam tukať a čo držať tak ubehlo hádam 5 minút. Další 5 minút som obnovoval loudness a korekcie... Mal som tiež chuť to autorádiu vybrať a hodiť o zem. Pritom je to 2DIN kenwood a zámerne vyberaný tak aby tam neboli hlúposti ako dotykové ovládanie a podobne... Nebolo vôbec lacné...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Do užšího výběru se u mě dostal Quick201 a ještě Aoyue 474A++, samozřejmě lepší by byla odpájecí stanice JBC, ale už se držím při zemi. Ta ZD  šíleně ruší,   s osciloskopem se metr od zapnuté odsávačky se nedá vůbec měřit, zkoušel jsem různé filtry, nic nepomohlo. Také  tam praskají membrány u čerpadla. Vlastní čerpadlo konstruoval skutečný odborník, to je sestava vázacích pásek a čínského umu. Láká mě Hakko FR410, ta má ventil na spínání podtlaku. Ale to si mohu přidat dalších 300e a mám JBC. Je to začarovaný kruh.

(upravil mechanik 6. 4. 2021 19:45)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Je to dosť 1000e bez DPH za JBC. Ale už na prvý pohlad to je uplne iný level   https://eleshop.eu/jbc-cv-2e.html   Mám od JBC spájkovaciu stanicu... Základnu mám zhodnú s obrázkom, bez tej rúčky a krabičky dole... Ktovie či to ide kúpiť nejako zvlášť a použiť... Za polovičnú cenu by som to už zvážil. Nič no. Raz si to kúpim... Zatial asi zostanem pri odsávacích lankách. Mám z TME vytipované jedny čo odsajú cín v prekove po odpore... Zase pekne drahé ale sajú lepšie než všetky lacné čo som skúšal...

Pri tom Aoyue 474A++ ma desí už názov. Úprimne to nechcem vedla tej JBC a TEKu vôbec dávať na stol... Vyzerá to odpudivo big_smile

Keď nad tým tak uvažujem druhý krát tú Quick z alíku už skúšať nebudem. Nemám na to nervy... Zostanem bez kým nebudem mať na skutočne fungujúci stroj čo je schopný do SK docestovať bez ujmy a skôr ako za 2 mesiace... To som sice tvrdil už po kúpe ZD915 ale asi som nepoučitelný blbec.

František, to je fakt milé smile

(upravil alx 6. 4. 2021 20:01)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ta Aoyue 474A++ má hrozný vzhled, ale normální napájecí trafo, seriozní čerpadlo, a vnitřní uspořádání je úplně někde jinde jak ZD. Dají se do toho koupit náhradní membrány na Eleshopu. Na YouTube je pár videí včetně vnitřnosti. Pájecí stanici JBC mám taky doma, jen v hrotech mám
spoustu  peněz. Jeden hrot po hodině provozu odešel, měl jsem smůlu. Od Aoyue mám infra předehrev a funguje obstojně.
Na stránkách JBC jsou sestavy komponentů, co lze mezi sebou kombinovat, ta krabice dole je vyveva, dělá se elektrická, nebo na stlačený vzduch s Venturiho trubici. Ale cena není taky lidová.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Co ti chcíplo na té 915 ? Já mám tuto, koupenou přímo u tipy, tím pádem 2 roky záruka a přijde mi celkem OK, zatím se neposrala big_smile
Zdroj tam je podle recenzí poměrně slušný, to už mi tu víc vysílá rušení KSGERo.

https://www.tipa.eu/cz/odpajeci-stanice … /d-165084/
Jinak je to podle všeho to samý, co Proskit od chobota.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ja ve fabrice koupil za 200,- Pace ST115 a jsem spokojen smile

Web

(upravil alx 7. 4. 2021 20:16)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Rixi, odešla tam membrána na čerpadle, slepil jsem ji, nějak to funguje. Jak jsem pročítal internet, tak je to častá závada. Další problém je  rušení, zkoušel jsem nejrůznější LC filtry a výsledek nic. Několikrát jsem to celé rozdělával a dával dohromady, ta konstrukce je prostě geniální, málem jsem s tím třískl. Navíc uvnitř je spousta hadiček a spojů takže to netěsní. To jiné odsávačky nemají. Náhradní membrány jsem našel pouze v Itálii, ale musíš jich vzít hromadu. Tu ZD mám spoustu let, možná je tam nějaký starší typ zdroje. TME tuto odsávačku prodává pod značkou Solderpeak 1010.
Díval jsem se orientačně na Pace 115, taky stojí jako opravdická odsávačka - cca 30kkč.

(upravil DJ_Rix 7. 4. 2021 20:16)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Asi mám zatím štestí, no mám ji necelý rok. Až teď mi došlo, že vlastně s tím rušením úplně nevím, v peru kníká jak reguluje teplotu MCU, ale já to po odsávání hned vypínám, jelikož mě ultimátně sere ten hučící větrák v tom.
Na měření na škopku já vypínám kde co, i tak mám mnohdy problém že něco spínanýho chytám, už jsem to takto jednou hledal po celým bytě a ukázalo se že to ani není u mě (škopek na baterku, vyplej hlavní jistič a pořád to tam bylo, holt bytovka sad )

8915 vypadá vevnitř o malinko líp udělaná než ta 915, ale za ten vypínač přesunutej dozadu bych je zabil sad

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Zapni si osciloskop a zkus co vyvádí odsávačka, třeba máš novější typ zdroje a je to OK. Ve zdroji jsem měřil všechny C, snubery všechno OK, Ještě vyzkoušej pustit odsávání a ucpat hadičku prstem a vypnout odsávání, jak ti dlouho vydrží podtlak. U té mé okamžitě podtlak není.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

A ked clovek hlada vyslovene stanicu pre domace pouzitie, ale jedinou podmienkou je aby vytiahla cin aj z prekovu 2vrstvej pcb co kupit do 300€ ?
Dizajn je to posledne co ma trapi v dielni na stole.

(upravil mechanik 7. 4. 2021 23:41)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Pri multimetroch, meracích prístrojoch, zdrojoch, stredná trieda existuje, ale pri hot air alebo odspájkovacej stanici velmi nie. Máš hlavne profi stroje a potom lacnú čínu zlej kvality. Hej vlastne tretia vec je mikroskop. To je tiež problém ale v tomto prípade som kúpil mimoriadne kvalitnú čínu do 200e a som maximálne spokojný. Základna je hliníkový odliatok. Celá konštrukcia je kovová. Vlastne tam nič z plastu takmer nie je... Ale to je asi prvý a posledný čínky prístroj kde som kde som bol spokojný...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Mechanik má pravdu, stolní odsávačky  jsou  cenové relace kolem 100e - levná čína, pak 300e to je jediný co jsem našel QUICK 201, pak Hakko 700-1000e , pak JBC a spol nad 1000e. (ceny bez daně a v normálním obchodě). Rozhoduji se mezi Aoyue 474A ++ a Quick 201B.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dakujem za radu, "lacny" spas taketo domace DIY

(upravil mechanik 8. 4. 2021 18:03)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak som volal do DHL kde sa stal problém... No asi čínanovi zaplatím dopravu (30USD) a dám si to poslať ešte raz... Tým idiotom z DHL budem tento krát volať radšej ja sám. Z nejakeho divného dôvodu použili moje staré telefonne číslo čo už cez rok nepoužívam. Musel ho niekde vyhrabať zo starších preclievaní... Každopadne čínan uviedol alebo v alíku vidím správne telefonne číslo. Tak dám asi vedieť ako je na tom kvalitou tá QUICK 201B. Tipujem to tak na mesiac zase. So všetkými poplatkami ma bude stáť asi 260e. Ale nemám na výber alík by mi spor asi neuznal. Nikto mi neuverí s tým že ma DHL nekontaktovalo.

(upravil Benazi 9. 4. 2021 11:29)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

https://i.postimg.cc/651n95j0/IMG-20200706-150149.jpg
Tak včera jsem připravil kolo na sezónu.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

paraaadicka...ja uz mam tiez tyzden pripraveny a posledne dni tu snezi a dnes konecne vyslo slnko, snad zajtra vyjde prva jazda.

Příspěvky [7,141 až 7,160 z 8,408]

  Stránky: ««« 1 ... 356 357 358 359 360 ... 421 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£