Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 356 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 354 355 356 357 358 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [7,101 až 7,120 z 8,421]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

EL34? S kanónem na komára smile Ono není takové napětí na vlastním výstupu, tam je rozkmit max cca 300V, větší napětí bývá bias.

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

To vraveli mnohi aj ked som robil sluchatkac s 6AS7 ze tam staci ECC88 apod... mozno by stacilo, ale ten rozdiel je tam poznat, hlavne na "tupsich" sluchadlach. A mam rad velke lampy. big_smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Zdeno muzu ti do sluchatkace nechat GM70,kdyz mas rad ty velke lampy... smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

GM70 sice zhanam, ale nie to sluchatkace smile Btw aka by bola cena atd?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

zdenoeddie, něco jiného je sluchátkáč OTL pro dynamická sluchátka, kde je minimum 100mW, raději více, nemluvě o magnetoplanárech, kde to chce výkon v řádu jednotek wattů, a u elektrostatů, kde je výkon v řádu desítek miliwattů. Ale proč ne, klidně tam dej nějaké giganty, jak píše kudlibabka smile Nakonec v zimě se přímotop užije smile

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ale to chce klud. Je jasne ze sa budeme drzat v ramci rozumnych medzi.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Bezindukčná odporová zátaž:

https://i.postimg.cc/qgfnKXXj/20210304-111312.jpg

16x50W smile Páči sa mi ten oxid hlinitý (asi) na rozvod tepla na chladič. Aspoň netreba nevodivú podložku.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

hgdgdtetdřegetegetrrr

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

a naco ti je taka bezindukcna odporova zataz? pre vyskove repro do vyhybky?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Mozno pre meranie THD zosilnovacov.

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ano, na merania. Do vyhybky stačí 10W drotový alebo metaloxidový.

(upravil Wili 4. 3. 2021 18:41)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

a ako zmerias vplyv toho odporu? ja len uz som s tym skusal laborovat a merat, dokonca aj vplyv odporu vo vystupnej tlmivke alebo mimo nu, a ci som meral vystup cez MOX alebo cez obyc vinuty tak pod 0,0001% uz rozdiel velmi tazko namerias, resp. mas merac THD schopny merat aj nizsie ako desatisiciny percent? 

Tiez som sa minule zamyslal nad tym naco je dobre meranie, ktore nema s realitou absolutne nic spolocne? pretoze kazdy zosilnovac potom na nejaku indukcnu zataz tak ci tak napojis... takze je to dost nerelevantne voci realnemu pouzitiu. Jediny realny pripad co mi napada je snad nejaky magnetostat alebo nieco. Ale ano chapem ak potrebujes zmerat rozdiely v jednotlivych zariadeniach a jedinym obmedzujucim prvkom je tato zataz potom to ma logiku...

(upravil mechanik 4. 3. 2021 19:22)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Doma som mal len toto:

https://i.postimg.cc/vZP3kCQn/20210304-175007-ed.jpg

Problém je že to má len 400W a len 4,125R. Ja teraz potrebujem 2R a 800W. Dokupovať dalších 8 sa mi fakt nechcelo. Viem že bezindukčná zátaž je ideál. Teda kúpil som rovno toto. Chcel som to už dávno ale 59e nie je málo a treba ešte chladič... Zvukovky mám dve, ESI Julia má THD oklo 0,00035% a potom mám Lynx L22 tá má asi 0,0000xx%.

Je to štandardné meranie. Keď chcem vedieť na akej úrovni oproti iným veciam to je tak sa snažím mať tie "ideálne labolatorne" podmienky big_smile Od reálneho signálu a zátaže je to daleko a od toho čo je pre sluch dôležité ešte dalej. THD je už dávno na "bezpečnej" úrovni. Ale dá sa pri jeho skúmaní zistiť kde má obvod iné slabiny...

kudlibabka, nerozumiem big_smile

(upravil Wili 4. 3. 2021 19:21)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

tak ak mas lynx co mera pod 4 nulky tak to by asi slo. Potom az to budes mat poskladane skus zmerat rozdiel medzi tymi vinutymi a medzi moxami, schvalne ma to zaujima ci a aky tam bude rozdiel... ja som to skusal medzi 5W moxom a 8 vinutymi odpormi v serii a nenameral som rozdiel, ale je pravda ze som meral na nizkom vykone, je mozne ze pri vysokom vykone sa to prejavi ovela viac vdaka silnemu elektromagnetizmu hmm2

inak keby si nahodou meral nejake spicky alebo vyssie vykony tak bacha na tie odpory, nemaju velmi radi pretazenie vysoko nad povolenu hranicu, kdezto tie kovove si nechaju riadne nakopat prdel a preziju kratkodobo fakt vela big_smile

(upravil mechanik 4. 3. 2021 19:30)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Nechcelo sa mi ich ani montovať na chladič... Je to velké a 16 kusov už vôbec. Tiež mi vadí že to nemá presne 4R alebo 8R... Ale slúžilo mi to asi 7 rokov. Zmeriam to ale nebude to hneď. Hádam nezabudnem dať vedieť. S tým pretažovaním to vidím podobne. Budem sa snažiť tieto nové nejako netrápiť. Je to tak, pri zatažení tie drotové bolo už dosť počuť smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Wili napsal:

Potom az to budes mat poskladane skus zmerat rozdiel medzi tymi vinutymi a medzi moxami, schvalne ma to zaujima ci a aky tam bude rozdiel...

Pro mereni nizkeho THD je potreba nemagneticky R jinak meris bludy...

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

ok, ale vieme od akeho bodu sa to zacne prejavovat? 0,1%? 0,001%? 0,0000000001%? a pri akom vykone? 1W? 1000W?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

A vetsina je jich magnetickych smile cepicka, privody nebo rovnou odporovy drat. Nejde o procenta ale leti ti nahoru harmonicke..

Web

(upravil JirkaRC 15. 3. 2021 22:08)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Trochu to tu chce oživit smile Dneska jsem si udělal radost, sice je to celkem blbost, ale mě to potěšilo. Dodělal jsem si osvětlení počítadla na magnetofon, které mi docela chybělo, hlavně v noci teda. Teď je krásně vidět i při zavřeném krytu. (na fotce to vypadá, že svítí půl magneťáku, ale v reálu je to decentní a hlavně funkční smile Při té příležitosti proběhla nějaká ta údržba a seřízení levé brzdy.
https://i.postimg.cc/rscdq1VZ/20210315-204106.jpg
https://i.postimg.cc/8JKkHrrL/20210315-204106.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tá tesla je vo velmi peknom stave smile

Příspěvky [7,101 až 7,120 z 8,421]

  Stránky: ««« 1 ... 354 355 356 357 358 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£