Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 347 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 345 346 347 348 349 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [6,921 až 6,940 z 8,421]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

DU-10 - jestli dobře hledám, tak je tam polovina baterie 2R10, tj průměr 20mm, délka cca 35mm? mě se cosi mate, že tam byl snad velkej monočlánek, nebo si to s něčím pletu? polovina 2R10 je cca 38mm délka a průměr kousek přes 20mm, 38mm délky bude problém, průměr doženeš namotáním kousku papíru...
Kdysi ty třívoltovky o kousek delší a tlustší než AA byly běžný.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

jj, dávala se do toho polovina 3V baterky ... už jsme to řešili tady
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na … 02#1134902

(upravil stiglitz 20. 11. 2020 0:33)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak moje radost spočívá v tom, co rozhodlo vedení: Od nového roku už nebudu inspektorem kvality, ale reklamačním technikem, což kvituju s povděkem. Jedna směna... Bože. A jestli přijdu na sedmou, šestou, nebo osmou, to je naprosto jedno. Jůů! Vlastní kancl, spojený s dílnou... Nu což.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Nechci ti kazit radost, ale je pravděpodobný, že ta firma bude fungovat i příští rok? U nás už mají leckde volný pátky, někde dokonce i čtvrtky, tak to mi přijde jako poslední výkřik před zmáčknutím tlačítka total stop.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

rok je dlouhá doba..."dohoda o provedení práce" do konce roku 2020 je lepší než žebračenka a UP
PS. pracoval jsem na útvaru TQM v místní automobilce, dnes telefon: čauky, práce už není (a nebude)
zápočtovej list zašleme. už sem nejezdi, mnoho zdaru.
(jinak držím Ti palce na nové pozici, to se rozumí)

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil pzwak 20. 11. 2020 15:34)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Můj nový přírůstek do rodiny PP sluchátkových ampů, 300 / 30 ohm, dneska odcestoval na službu do světa smile
https://www.pzwak.eu/tubes/IMG5112w.jpg
Více fotek tady

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Jako obvykle....SUPER...

(upravil mechanik 20. 11. 2020 16:12)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Je to velmi pekné. Len som si všimol pár detailov. Nápis MIN má iný font ako zvyšok. MAX zase preklep - MXA. Škoda toho smile Inak okolo potenciometra a jeho nápisov sú tie vstupy príliš tesne a možno aj ten konektor pre sluchátka... Čo tak dať LEDky zvyslo? Možno potenciometer do stredu... Myslím že by ešte niečo išlo vymyslieť a bolo by to dokonalé smile Ale chýba málo smile

To máš nejaky pevný objektív s malou hlbkou ostrosti ako 35 1.8G DX? Na mna trochu príliš... smile Chcel som si kúpiť ako amater aspoň D3300 so základným objektívom. Ale je fakt že drahšie telefony fotia už pomerne dobre. Len je to občas doprznené vyhladzovaním šumu a farbami ktoré sú mimo... Ale samsung to má celkom zvládnuté. Xiaomi sú totálne mimo... Musel som sa toho mobilu zbaviť. Urážal nadmieru môj cit pre detaily a autentickosť big_smile To je omalovávanka s prehnanými farbami a mizernou ostrostou...

(upravil kudlibabka 20. 11. 2020 16:33)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

2mechanik:objektiv s vysokou svetelnosti pri pozadovane vyssi hloubce ostrosti priclonis a je to...celkem dulezity je podani tech rozostrenych oblasti...bookeh...mobilem se daji fotit veci,kde nevadi zkresleni objektivu,na foceni pristroju apod se mobil nehodi,ikdyz na pracovni fotky ho pouzivam...
Na seriozni foceni pouzivam fullframe zrcadlovku a pevna manualni skla,mam Nikony s bajonetem F....ten bajonet Nikon nikdy nemenil a proto lze pouzit temer vsechny skla na dnesni digizrcadlovky...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Je nejaky zásadný rozdiel vo fullframe oproti základným zrkadlovkám ako D3300?

(upravil pzwak 20. 11. 2020 18:35)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

mechanik: sluchátkáč je zabudovaný v hotové skříňce, která "zbyla" z jiného projektu. O "MXA" vím, ale číňan asi moc nerozlišuje nápisy v latince smile výstup na sluchátka je nejdál od "volume" knoflíku, co to vnitřní prostor dovolil a rozmístění ledek pro přepínání vstupů, nápisů a otvorů pro potenciometr bylo na panelu dané. Ano, bylo by možné nechat udělat nový panel, ale přepínač vstupů byl součástí skříňky, stejně jako modul s relé, a bylo mi líto ho vyhodit... S rozostřením je to tak, jak píše kudlibabka. Foceno fullframe zrcadlovkou na clonu 2.4 ohnisko 100 (makro Tamron).  Nešlo mi o dokumentační produktovou fotografii, spíš o lehce zasněnou fotku, přiclonit jsem samozřejmě mohl, ale takto mi to vyhovuje.

tady je např. odkaz na tu skříňku

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

mechanik napsal:

Je nejaky zásadný rozdiel vo fullframe oproti základným zrkadlovkám ako D3300?

FF ma větší čip a z toho plyne 1) menší šum, 2) lepší kresba, 3) menší dosažitelná hloubka ostrosti, 4) crop faktor 1. Foťáky i objektivy jsou ale dražší než u DLSR. Většina lidí výhody FF nevyužije

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

pzwak, aha, sakra, myslel som si že panel je vlastná práca

rvx73, dík za vysvetlenie. Škoda že sú tie fotky tak malé. Rád by som sa pozrel ako tá fotka vyzerá v FHD alebo ideálne 4K.

(upravil pzwak 20. 11. 2020 18:46)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

co se týká FF vs. APS-C, je to jak píše rvx73, snad bych jen dodal, že díky crop-faktoru vyhledávají APS-C fotografové divoké zvěře, protože jim prodlouží ohnisko teleobjektivu 1.5x ("přiblíží" nebo "zvětší" obraz na senzoru), FF zase krajináři, kde širokoúhlý objektiv má větší úhel záběru, plasticitu a prostor, nezřídka i podání rozostřených předmětů tzv. "bokeh" je lepší. Dnešní skla a senzory pro APS-C jsou už natolik kvalitní, že výhody FF využije opravdu jen někdo. Přesto, když se podívám na dobrou fotku krajiny z FF nebo ještě lépe ze středoformátu např. sytému 645 (o starých deskách nemluvě), fascinuje mě vždy lepší prostorovost snímku.

mechanik: mohu některou z těch fotek sluchátkáče, co mám na webu, dát někam na web v plném rozlišení 36 megapixel, pokud chceš

Web

(upravil kudlibabka 20. 11. 2020 18:50)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

jen doplnim ze rozmer FF chipu je 24X36mm,tedy stejny jako policko kinofilmu...
...jo k tem vetsim formatum:mam par fotek a diaku,ktery jsem fotil Moskvou 5,tedy format 6x9...mňam...
...mam ale i spoustu fotek delanych kinofilmovou Leicou M a Summicronem ty jsou taky lahudkovy...
...no ale vybaveni fotokomory je v krabicich a delat fotky na kompu mne moc nebavi,ikdyz o vyhodach digi neni pochyb...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

pzwak, určite nahraj. Rád si to pozriem.

(upravil stiglitz 20. 11. 2020 19:19)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

kaed napsal:

Nechci ti kazit radost, ale je pravděpodobný, že ta firma bude fungovat i příští rok? U nás už mají leckde volný pátky, někde dokonce i čtvrtky, tak to mi přijde jako poslední výkřik před zmáčknutím tlačítka total stop.

My právě za krize fungujeme úplně nejlíp: V roce 2010 jsme jeli, že jsme padali na držku, a teď taky. Děláme náhradní díly na auta, jsme aftermarket TRW - ZF. Dneska si nikdo nekoupí nový auto, každej opraví starý, a bude čekat, co bude dál. Děláme všechno, řízení, posilovače, pumpy, brzdy, všechno. Všemu navzdory jsme byli nucení začít dělat nepřetržitý provoz.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

U nás to samý. Soboty přesčasy, svátky, v týdnu přesčasy, furt se maká. Všichni váhali na jaře jak začla korona, už tehdy jsem říkal, že se z toho na podzim zas posereme. big_smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

K tomu nabíráme lidi, dost lidí, výhledově 200+.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

stiglitz napsal:

K tomu nabíráme lidi, dost lidí, výhledově 200+.

která firma, jestli se mohu zeptat ?

Příspěvky [6,921 až 6,940 z 8,421]

  Stránky: ««« 1 ... 345 346 347 348 349 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£