Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 311 z 421)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 309 310 311 312 313 ... 421 »»»

RSS

Příspěvky [6,201 až 6,220 z 8,415]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

a protože ne vše, co parlamentní listy zveřejní, bývá pravda, tady je původní zdroj českého rozhlasu - chce se mi blejt, velebnosti. Doufám, že bude po zásluze odměněn, stejně jako parazit Mládek...

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

nebejt "živnostníků" co melou bídu s nouzí máme nezaměstnanost asi tak 3x větší, kdo je bude živit nevím

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

PL sice často píšou nad zprávy dost bulvární titulky, ale jádro věci nebývá nepravdivé. Je to podle mě menší zlo než předžvýkaná a filtrovaná novinařina pravdoláskařů z rozhlasu. To ale nemění noic na tom, že profesionální žurnalistika by měla být objektivní, střídmá, pokud jde o zprávy tak bez vlastního ideového postoje novináře s čímž mají "veřejnoprávní" média největší problém.
Na druhou stranu zdejší publikum je už dávno trénované v čtení mezi řádky. Teda aspoň ti, co zažili bolševické (rudé, ne modré) noviny. Jinak se kvůli těm titulkům médiím nedivím. V tom informačním šumu zaujme jen prasecký trhovec.
A) Stíhačka NATO obtěžovala stroj s naším ministrem obrany, tvrdí Rusové
B) Trumpova stíhačka málem sestřelila ruského ministra. Zachránil ho letoun Suchoj

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ano, titulky musí být úderné, to platilo vždycky a platí i dnes - dle hesla "Blesk má zprávy jako hrom!" smile Propaganda nezahálí, ať modrá či červená, naopak se stále lepší díky možnostem, které ji dává technika. V současné globální digitální době je mnohem snažší masírovat víc ovcí najednu a pro ovce pak mnohem těžší oddělit zrno od plev... Bohužel vzhledem k tomu, kolik lidí u nás volilo ty, co teď vládnou (nebo vládli), zdá se že jsme skopovým národem a kobliha či slib pohodlného života bez námahy myšlení snadno vítězí nad zdravým rozumem.

Je-li u nás cca jeden milion živnostníků, které výroky Mládka, Andreje, Štecha a jim podobných musí přece urážet stejně jako uráží mně (ano, jsem OSVČ), pak nechápu, kde byli, když byly volby. Je to přece 20% voličů, to není zrovna málo.

Ale tohle má být vlákno o radosti, a ne o politice (která u nás moc radosti nepřináší), takže včera jsem dodělal prototyp pásmové propusti pro Hofika do radiostanice podle pana Čebyševa 300Hz-3kHz se strmostí cca 60dB/oktáva a sedí nachlup se simulací, což mě nemálo potěšilo...

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Když jsem dělal v našem domě předsedu družstva, tak mě naše účetní upozornila, že jedna sousedka, která pronajímala byt si přišla nechat potvrdit žádost o sociální příspěvek na tento byt. Když ji to paní účetní, po konzultaci se mnou odmítla potvrdit, strašně se divila, vždyť jí to vždycky potvrzovali.
Tehdy jsem jako OSVČ v domě mimo jiné i uklízel. Byl jsem překvapen jak malé daně jsem platil, obrovské paušální odpisy,...
Jedna spolužačka se divila jak malý dostala důchod, přestože má 2 vysoké školy, no když si platila malé soc. pojištění a tedy asi i daně a to ji to nejspíš stát dorovnává na minimum.  Jestli se někteří OSVČ urážejí, že někdo tyto poměry kritizuje, tak to asi o něčem svědčí.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

to je ale skrytý cíl a záměr státu ! odrbat lidi na důchodu ! všichni budou OSVČ od trafikantky až po poradce ministra, vše do nákladů, toaleťák, počítač i lízu za audinu, kdo vlastně stát živí daněmi ? agenturní brigoši s minimálkou mzdou ?! no, Pan Bůh s námi všemi...

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil PB 22. 6. 2017 12:16)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Stát žije na dluh. Kdo ten dluh zaplatí?? To se nám to žije, když nám lidi pučujou.

Jinak stát nejenom, že špatně vybírá daně, ale taky špatně hospodaří. Živnostníci asi ve své většině přece jenom musí odvádět relativně kvalitní práci, jinak se neuživí. Ale státní úředníci?? Politici?? ... To je asi mnohem větší slabina.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

pzwak napsal:

Ale tohle má být vlákno o radosti

Pro mě to je radost, s jakou reakcí v diskuzích se ten celoživotní bafuňář dočká po své výzvě k boznování. A současně mám radost jže se oranžoví závistivci před volbama krásně demaskujou (i když ve prospěch toho buřto-koblihovýho šíbra to taky není výhra). Skoro mám z toho pocit konspirace, protože Štěch sice je blbej, ale až TAK blbej? a že socani možná potřebovali vygenerovat zástupný důvody pro svoje potopení. Ten první záchvat prasete totiž používal jako odůvodnění, že "stát" potřebuje víc proletariátu do montoven, kde je může krásně danit, a tady mu nevyužití zahálejí. Pak ho sice o něco chytřejší spolusocani zdánlivě klepli přes prsty a soudruh Štěch ubral a začal to obracet, že si živností váží a že mu šlo o švarcsystém, ale dneska se z toho vyspal a přišel pro změnu s výzvou k udávání a la Pavka Morozov, dobytek.
Je to paráda, takhle spadnou oranžády pod 5% a odejdou do hoven. Příznačné že jim nevadí odrbávání chudiny v montovnách s kapitálem v indických německých a taiwanských rukách a tomu ještě poskytujou "pobídky". A je příznačné že to prase nevyzývá k bonzování tam kde socanskýmu "státu" odtékají skutečný objemy, to jest solární baroni, fiktivní firmy v daňových rájích a hnědá pozitivní diskriminace smile těch je tu už k půl mega a to nevadí. Na žlutý pěstírny a varny perníku si soudruh taky netroufá, mohl by nedobře skončit. Moc hezký, oranžády smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

PB: ano, pravda je daná úhlem pohledu. Osobně mě neuráží fakt, že jako OSVČ budu mít malý důchod, pokud si na něj budu platit málo, stejně jako to, že nemám placenou dovolenou ani nemocenskou, že si práci musím sehnat sám a po nikom nic nechci. Osobně mě uráží, když mě někdo označí za parazita, zloděje a podvodníka a přitom sám nepracuje, nevytváří žádné hodnoty, využívá mezer v zákoně nad morální a někdy i zákonnou mez... To opravdu o něčem může svědčit.
To, že i mezi OSVČ jsou podvodníci a poctiví stejně jako mezi zaměstnanci a politiky, je neodiskutovatelné, to ovšem ještě nedává právo nikomu označit všechny stejně za ty špatné. 

Ale toto vlákno o tom není, takže se omlouvám za OT.

Web

(upravil PB 22. 6. 2017 12:42)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

pzwak napsal:


Je-li u nás cca jeden milion živnostníků, které výroky Mládka, Andreje, Štecha a jim podobných musí přece urážet stejně jako uráží mně (ano, jsem OSVČ), pak nechápu, kde byli, když byly volby. Je to přece 20% voličů, to není zrovna málo.

Petře, žinostníků je podle ČSSZ 570 346, to je cca 7% voličů. Nepočítám ty, kteří mají sice živnostenské oprávnění ale mají i zaměstnání.

http://www.cssz.cz/cz/o-cssz/informace/ … u-a-kraju/

(upravil pzwak 22. 6. 2017 12:48)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Crifodo - ja se bojím, že to myslí vážně, že tím získá hlasy "svých" odborářů, když je správně naštve na jiný cíl, než jsou samí neschopní politici z oranžového tábora... A to trochu tu radost kazí, a přesměrování některých nas.aných voličů ke kobliháři taky sad ještě že jsou i jiné věci pro radost.

PB - za živnostníky Štěch považuje i ty mamky na mateřských, právě ti co mají živnost vedle závislé činnosti šidí podle jeho logiky nejvíc... A je pravda, že i pokud je to jen těch 7%, pak stojí zato je urážet, když to potěší zbývajících 93%... Ale to sem opravdu nepatří.

Web

(upravil Crifodo 22. 6. 2017 13:04)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

pzwak napsal:

Crifodo - ja se bojím, že to myslí vážně, že tím získá hlasy "svých" odborářů, když je správně naštve na jiný cíl, než jsou samí neschopní politici z oranžového tábora... A to trochu tu radost kazí, a přesměrování některých nas.aných voličů ke kobliháři taky sad ještě že jsou i jiné věci pro radost.

To je možné, že ty výzvy k udavačství zaimponujou několika frustrátům zastydlým duševně v Lidových milicích. Jenže, cifry hovoří jasně, socani měli v zlatých časech třicet procent než Zemana začali podrážet Grossové a Buzkové a než přišel umaštenej Jyrka a krysa Špilda a slizkej bezpáteřník Sobotka. V té době nebyl pojem -slušnej socan- protimluv, třeba v osobě prof. Jičínskýho, ale dneska míří socani do latríny i kvůli hovadům jako Štěch.
OSVČ je možná 7% ale k nim patří rodinní příslušníci a spolupracující subjekty, jako třeba příčetná zastupitelstva která vědí že když mají v obci zavedenou firmu nebo služby, tak že brusel ani ministerstvo ani Štěch jim je nenahradí až si je vyštípou, a že natahovat pracku po socansku pro podporu je sice možné, ale stát jednak radši nasype do hnědý pracky a jednak je život na dluh cesta do pekel nekonečnýho zvyšování daní a dluhů. Slušný hospodář nesplatitelný dluhy nedělá a slušnýmu hospodáři, což byla po staletí tradičně rodinná živnost, sedlák, mlynář, řemeslník, záleží na obci, na zemi, na rodině, z toho se špatně dělá bezprizorní montovač bez stálýho domova, perspektivy, rodiny. |To asi moderní socany nejvíc sere, ti potřebujou závistivýho "flexibilního" roboše, závislýho na státu a krásně odrbatelnýho.
Nehledě na ty skutečný průsery, za kterýma socani skutečně stáli, Bakala, inkluze, cikánský ghetta, podpora dotovaných "eko" energií. Žít v pohodě a mít nekončící radost je sice fajn utopie, ale pokud se čas od času zdravě nenasereš, mohli by ti taky tu radost už provždy ukrást.

(upravil PB 22. 6. 2017 13:54)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Crifodo napsal:

V té době nebyl pojem -slušnej socan- protimluv, třeba v osobě prof. Jičínskýho, ...

Zdeněk Jičínský:
Po studiu Právnické fakulty UK v Praze působil v letech 1954 až 1964 jako docent na Vysoké škole politické...... V roce 1965 označoval, tehdy jako pravověrný komunista, prvorepublikové sociální demokraty jako ''reformisty s mozky ztuhlými parlamentním  kreténismem''.
http://www.libri.cz/databaze/kdo20/list … p;count=20 KDO BYL KDO v našich dějinách ve 20. století], heslo JIČÍNSKÝ Zdeněk

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

pzwak
Ahoj, kdepak se dají sehnat ty plechy a kostřička na ten transformátorek?
Děkuji.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Chlapci, vy jste neslyšeli o systému Švarc? Je ho stále více (prý už většina OSVČ) a zneužívají se tak výhody, které mají podporovat podnikavost lidí, kteří podnikají skutečně, kteří nesou svou kůži na trh, jsou v existenčních rizicích a kteří zaslouží respekt ostatních. Můj mají.
Kámoš zámečník nastoupil k majiteli a ta potvora ho donutila si udělat živnosťák, aby z něj nemusel platit daně a příslušenství... A teď je na kámošovi, o kolik si uzobne z budoucího důchodu tím, že bude minimalizovat sociální platby.
U průběžného důchodového systému i nemocenské to dělá státu docela problém.
Naprosto souhlasím, že kámoš je z morálního hlediska pseudopodnikatel (vždyť má své jisté, zakázky za něj sjednává někdo jiný), o tom snad není možno diskutovat.
Není moc bystrý a ještě se z toho raduje, kolik má peněz - asi mu úsměv ztuhne během výpočtů daňového přiznání atd. Když jsem mu spočetl, že má ve skutečnosti méně, než předtím v závislém povolání, tak se tvářil, jako že mu ze závisti kazím radost.
Hodně smutné, to mi fakt radost neudělalo.
Omlouvám se proto za částečný OT.

Radost jsem si udělal v so/ne, kdy jsme hráli svatbu DJ + country + dětská, to vše pro cca 100 svatebčanů, všechna technika včetně ozvučení live (pro mne nóvum) mi makala a sklidil jsem za zvuk pochvalu od profi hudebníků. Každej chlap občas potřebuje potlesk, znáte to smile.

(upravil pzwak 27. 6. 2017 15:02)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

FilipAudio - to je docela problém, mám to nasysleno ze "starého železa" z dob předrevolučních. O současném výrobci netuším, i když možná někdo něco takového vyrábí, komerčně to dostupné asi není.

Oťas - "...prý už většina OSVČ" - není to trochu populistické zevšeobecnění poplatné rétorice pánů Mládka a Štěcha? Já znám docela dost OSVČ a pravda, najdou se mezi nimi  bohužel i tací, které popisuješ, ale většina jich maká za sebe.

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

PB: Pan profesor byl vždycky něco čemu se říká salonní levičák, jeho hobby je patrně ústavní právo, ale v kontextu s nynější politickou kulturou a praxí musíš uznat, že by byl jako diplomat mezi křovákama. Nikdy o něm nikdo neuslyšel že by prodal směnku strejdovi Vikovi, že by na někoho od řečnickýho pultíku dělal fakáče, že by si nakradl z poslaneckých náhrad, že by pásl v kanceláři rodinu nebo lobboval za dotace nebo přepsal na děti Supí hnízdo.
Otas: soudruh odborář asi nechtěl ani tak řešit švarcsystém jako spíš socani potřebovali zavrtět psem po debaklu se Sobotkou. Protože kdyby chtěl vehnat kvalifikovaný lidi do montoven (proč?) nedělal by to složitě nasráním a ekonomickou likvidací aktivních pracovitých OSVČ. A kdyby tam chtěl vehnat ty lemply co se přiživivujou na fiktivních fakturách pro spřátelený šíbry ve státním, ničemu tím nepomůže.
A kdyby chtěli socani jít po finančních únicích, museli by rozkrývat solární byznysy, dotovaný ubytovny pro nedotknutelný, praxi v přidávání biopaliv, v kolkování chlastu - ale to by jim šlo brzo o rypák.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Crifodo: Ale kdo to udělá, kdo po těch finančních únicích půjde? Takové politické uskupení neznám, jsou v tom namočení zákonodárci. Nota bene solární byznysy jsou rozkryty, pár lidí obviněno, do basy ale nikdo nepůjde. Určitě ne zákonodárci, kteří si dotace prosadili, resp. zablokovali změny.
Na biopaliva a jejich přidávání jsem háklivý, bo dělám v továrně, která je dělá (jsem chemik), tam se mnou není diskuse. Vše běží dle instrukcí EU, předělaných do zákonů tohoto státu. Howgh.
Kolkování chlastu - Březiny snad zavřou a nad ostatním se zavře voda (opět zákonodárci tuším 2008 povolili volný dovoz metanolu). On ten chlast pančovaný menší částí metanolu ve větší části etanolu je pitný, dokonce je prý metanol takový na jazyku jemnější, to neříkám jako vtip. Holt jen blbové při míchání popletli technologický postup, pár desítek lidí mrtvých a pár desítek slepých. Kdyby míchali plutonium, bylo by to horší smile.
Opět jsem se rozkecal, OT, sorry.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Nechci vam kazit zabavu, ohledem OSVC, nebo zamestnani.
Problem je, ze pokud dnes, otrok v kolonii EU, po 40 roku zivota neusetri alespon 200eur mesicne, jako nedotknutelnou reservu, plus alespon 150 eur jako pripadnou reservu, na pripady vypadku prijmu a pokud nenastanou tyto vypadky, tak to muze presunout do depoyitni rezervy, jednou treba za 5 let.
Penize ale nesmi sezrat inflace, tedy je nutno kupovat depositni kovy.
Je uplne jedno zdali naklady na zivot a pripadne splatky pujcek, nebo hypotek, nedovoluji sporit otroku, ponevac i predstava, ze na stara kolena prodam byt v kralikarne, nebo barak a nejak doziju, je hodne problematicka.
Jde totiz o to, ze pokud clovek neuspori dnes tyto prostredky, je po odchodu a duchod ziva mrtvola, bez ohledu na to, koliko nalil v odvodech do SP. Tak jako dnes je problem, udrzet standard, pri pasivnim prijmu z duchodu, stejne tak a horsi to budev budoucnu, dik kleptokracii a oligarchicke mafii, spravujci vychodni kolonie EU.
Jde li o to zevseobecnovani, tak skratka to, co dnes clovek si doprava jako nadstandard, se nikdy v budoucnu nestane standardem, spis ubere dik chybejici uspore ze standardu ktery by clovek mohl mit, kdyby mel na odvodech a neanonymnich usporach nezavislou reservu.
Ale nepremysli takto mladi lide, ani lide ve veku strednim, na stara kolena pak z povzdechem jen clovek premysli co by, kdyby.
Pravda je, ze zivot cloveka se prodluzuje, je to diky "spatne strave" nebo spatne zdravotni peci, co ja vim, ale nevim jak budeme ve stari vitalni. Mnoho z nas by si pralo prdnout do desky ve spanku a cervy dobrou chut. Ale takto to neni pravidlem. Obvykle potrebuje kazdy nejakou opateru a ta neco stoji. Pokud ne nas, tak nase potomky, nebo osetrovatele ex offo.
No a ku tomu vsechny poplatky, za energie, stravu, dopravu a tak dale..
Zdali je v zemi rozsireny Svarcsystem, nebo jina forma ulevy od dani, je uplne jedno. Dulezita je schopnost autonomnich a pro stat neviditelnych, tedy anonymnich uspor. Bohuzel, pokud zije vetsi cast populace z ruky do ust, uspory netvori a neni schopna dosahnout treba anonymniho prijmu bokem pro uspory, je budoucnost z klesajici demografickou krivkou v prdeli.
Tedy to, ze se nas snazi precislit hnedoobcane, neznamena, ze pokud se venuji humanni reprodukci na plne davky, ze tito obcane, vylepsujici demografickou krivku, budou i ekonomickym prinosem.
Abych to uzavrel, uspory se netvori pro horsi casy, ale proto, aby horsi casy neprisli. Pokud nekdo na horsi casy spori, tak ony horsi casy opravdu prijdou a uspory pak postradaji smysl.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Bill Gates tvrdí, že komu se nepodaří zajistit se finančně na zbytek života do čtyřicítky, už se mu to později asi nepovede. Třeba takovému Markovi Bendovi se to zcela jistě povedlo a celkem bez potu! V "penzi" bude mít kam sahat...

Příspěvky [6,201 až 6,220 z 8,415]

  Stránky: ««« 1 ... 309 310 311 312 313 ... 421 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£