Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 304 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 302 303 304 305 306 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [6,061 až 6,080 z 8,421]

(upravil Hazys 27. 3. 2017 18:50)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Mno bodejť by se ten zesilovač nes*al, když je ten layout ... no. Nechci říct to.

Spoiler

Doporučuji povšimnouti si rozměru proudové smyčky přes oba mosfety a blokovací kondenzátory, stejně tak způsobu zemnění signálové části. A nenarážím zrovna na to, že ta zem tvoří smyčku dokola. Tam je problém ten, že součástí signálový zemně je silová, proud z výkonové části na ní tvoří úbytky.

https://x12.imgup.net/asdasasfas4451.png

(upravil kaed 27. 3. 2017 19:54)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ještě k tomu zesu: nenašel jsem nikde zesilovač pro nesymetrický napájení v třídě D, jedině TPA3116, ale to mi výkonově nestačí. Nemáte někdo tip, jak na to? mám zdroj 50V, ale s uzemněným - pólem a rád bych ho využil na tohle. P.S. Ten IRS se dá koupit i někde blíž než u Farnella?

(upravil Hazys 27. 3. 2017 20:10)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Pro nesymetrický napájení to můžeš udělat úplně standardním způsobem, jako s nesymetricky zapojeným ABčkem: Prostě hrát přes kýbl, respektive dělič ze dvou.
Jinak můstkový zapojení dvou konců proti sobě - těch musí být k dispozici taky fůry.

IRS2092 má blíž třeba ECOM v DIL futrále smile

Jinak jedině Mouser.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Take by mne zajimalo, zdali je nejake rozumne, levne Decko, na nesymetricke napajeni, kde je pouzito cele hradlo a nemusel se tam davat pak na vystup cond, kvuli nesymetrickemu napajeni.
Mam zdroje kolem 48V 800W, 1kW, raditelne paralelne ale nedaji se spojovat symetricky, resp. vyzadalo by to nesmirne usili, nebo mozny nezdar. Ale maji krasny rack, kde by se dal cely zesilovac strcit, misto jednoho, nebo vice zdroju.

Nedaji se stahnout rozumne pod 42V, ani jako single, je to urceno do napajeni GSM systemu, nebo do prumyslove automatizace, ale z velkymi rezervami.
Idealne by se to hodilo na napajeni vetsiho PA systemu, ale take neznam  a nemam omakany zadny vykonnejsi svab, pro nesymetricke napajeni, jak TDA 7492, nebo TPA3116D2. Mam testovany TDA8950, ale ten potrebuje symetricke napajeni.

Takze ja si udelal smetiskovou radost, mam zdroje 48V, ale nemam pro ne zesilovac.
Nejkrasnejsi zdroj, je 12V 60A, nerusi, nenasira, ale bude ku radiostanici, tam se nenadre, ale potesi.
Teoreticky by se dal vyuzit ku audiu tak, ze by se udelal system podobny z casu PPU, kde by kazdy reprak, dostal jeden PBTL TPA 3118 a na cca 8R -  8W by to slo poskladat aspon 20ks.. na jeden kanal.
To bych si ale asi radost neudelal, jen starosti.

(upravil Hazys 27. 3. 2017 21:09)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

S tím nic většího nenakrmíš, z 48V bude sotva 300 do 4. Nebo dvojnásob do 2, jenže na 2 ohmy u péáček snad nikdo nejde. Netřeba ohřívat kabely.

1kW zdroje 48V tu mám ze serverů taky, nachystaný leda na pokusnej indukční ohřev (CFPR měnič). K ničemu jinýmu to neni, navíc je to hlučný jako prase. Napájet tím audiokonec je neekonomický, zvlášť protože (rozumný) audio má velkej crest factor, ten zdroj by se tam nudil a nepracoval by v oblasti s nejideálnější účinnosti (malá střední zátěž, velká pulzní zátěž).

Což mě opět přivádí k mé polemice, jak je vlastně dělané napájení v těch powersoft zesilovačích.  Nikdy jsem neměl možnost si je pořádněji prohlídnout, ač jsem jich již několik viděl odevřených na vlastní oči. Tipuju, že to budou dvouswitchový flybacky. Víc věcí tomu napovídá, ale je klidně možný, že se taky hodně pletu.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

..s 50V to je tak na TAS5630, ale z toho katalogovej vykon podle me (a podle experimentu zde Rayer a pod.) nevytahnes..
lepsi je kombinace staruickej TAS5261 kterej ma bytelny pouzdro s pod statne lepsim odvodem tepla, nakrmenej nejakym rychlym mrnousem (TPA200x) v BD modulaci..  tech cca 200W/ch z toho na 48V asi ve spicce dostanes..

(upravil Hazys 28. 3. 2017 2:07)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dyť ten TAS5261 má úplně stejný futrál, jako TAS5630? (note: 5630 má dvě varianty futrálu).  Ani jedno se to nedá normálně chladit a ani jedno bych nechtěl použít na cokoliv jinýho, než hraní v obýváku. Ale rozhodně uznávám, že ten TAS5261 má aspoň pěkně znásobený silový piny a aspoň se tváří, že se tudy nějaký výkon opravdu dá tahat. Ale stejně mi taková součástka přijde zbytečná, to už tam radši strčím klasický gatedriver a pár pořádných křemíků na chladič. Například takový IRS20955 + pár IRFB4227 a je z toho koncák jak malá svářečka...

Na ozvučování imho jedině něco s normálníma tranzistorama, kde jsou garantovaný rezervy v parametrech a nechá si to líbit nějakou tu trvalou nakládačku. Prostě těm malejm futrálům s integrovanýma mosfetama na stejným křemíku se signálovkou, nevěřím.

EDIT: Nevím, jaké TPA200x máš na mysli, ale všecky co google našel, jsou nějaké wattové šitky. Jestli tohle jsi myslel použít jako modulátor pro tu 5261, tak je to velmi lamatérské a v mnohých ohledech i špatné řešení. Nechápu ani zmínku o rychlosti, vzhledem k tomu, že většina těch TPA200x co google vyplivl, běží na 250kHz.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ale já to chci na doma, pro repro Dayton RSS210HO-4  je TPA 3116 v pbtl se zdrojem 24V  (doplněno 20G kondenzátorů) málo, je to jenom na "tichej" poslech, repro má jenom 85dB citlivost, takže je potřeba to krmit něčím nad 100W.
Můj favorit je TPA3255 v PBTL, ale nejraděj bych koupil hotovej modul, ale nikde jsem nenašel.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Narodila se mi dcera. smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Lukáši velká gratulace- a jméno nemá?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Gratulace!!!

Web

(upravil Lukáš33 29. 3. 2017 16:53)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dekuji. Miriam 2.830kg 49cm. Nejhezčí den mého života.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Lukáš33 napsal:

Narodila se mi dcera. smile

Tobě ?! jak je to biologicky možné ?
ale jinak: gratulace patří se

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Připojuji se s gratulací i já, je dobře, že se můžu o Tvou radost podělit. Malému človíčkovi uvítání ve světě velkých, mamince a tatínkovi přání  trpělivosti, zdraví a očekávání hezkých věcí současných a příštích.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Taky gratuluju, je to opravdu to nekrásnější co můžem zažít smile
Ať se jí i vám na tomhle světě jen daří.

Já už měl tyhle nejhezčí dny dvakrát smile. Umim jen holky.  Ta starší měla akorát 16 (kromě jiného dostala svůj první vinyl smile ), mladší je 8,5.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Pánové, ještě větší radost jsou vnoučata. Jenže to si ještě musíte pár let počkat. Já ne, já už si  užívám.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Já doufám, že si ještě počkám smile na ty vnoučata smile smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Konečně nakoupený správný jádra!  Ztráty ve výkonové části (přepínací ztráty mosfetů + ztráty ve špuli) naprázdno nyní cca 0,5W (@300kHz +-30V).

Teď už jen přeměřit na Audio Precision a možná ještě pro srandu navštívím EMC lab. wink

https://h54.imgup.net/IMG_4630sx687d.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

To je symetrické?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Lukáš33 napsal:

Narodila se mi dcera. smile

Gratulace smile

Příspěvky [6,061 až 6,080 z 8,421]

  Stránky: ««« 1 ... 302 303 304 305 306 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£