(upravil paul1 18. 4. 2010 10:53)

Téma: Transiwatt120...

Tak jsem si postavil ze zvědavosti TW120, všecko je, zdá se, v pohodě na první zapojení, ale není mi jasné, jak udělat zemění, aby to bylo "košer". Je to zeměné přes kolektory KD617tek, ale maj tam vyvedenou plošku na signálovou zem extra. Tu asi nepřipojím, s předzesem propojím zemí z jeho zdroje na kondenzátory zdroje TW. No a zem na stínění káblů taky od tam, ne?
Nestavím totiž originální pixli, chci to v normálních rozměrech audio komponent i s předzesem.

Moje první seznámení s TW: holá deska bez stínění hrozně chytá brum, stačí podložit kusem plechu a opřít o něj chladič a je tichounko. (filtrační i výstupní kondy jsem zdvojnásobil, má smysl víc?)
Zvuk mě příjemně překvapil, krásně umí jazýčkové nástroje a elektrické kytary, trubka zní extra "vřeskně", flétna je taková veselá. Basy mi přijdou výrazné, opravdu "tvrdí muziku".
Skoro se to nehřeje, stačil by i malý chladič. Nejvíc se hřejí kolektorové odpory KU611, i když jsem dal 5W místo 2W.
Na NCH tone generátoru jsou hloubky výrazné asi od 33Hz ( na ARN 312), nepříjemně zvýrazněný je tón kolem 100Hz. To ale může být tím, že jsem poněkud sprznil baxandall v předzesilovači. Ještě zkusím nějaký jiný generátor, se mi to nepozdává.
Chtěl bych to rozmístit takhle nějak:

http://s4.postimg.cc/qmu8whjuh/5480_tw.jpg

Re: Transiwatt120...

Koncový zesilovač z TW nemá co chytat brum, pokud tam někde nemáš zemní smyčku a neindukuje se ti do ní pole z toho vedlejšího ohavnýho trafáku. Jinak vcelku pomáhá proti indukci rušivých polí tohle: před vstupní kondenzátory /100n nebo 220n, nevím, co tam máš/ pověs proti signálové zemi odpory cca 10k, pokd máš korekční zesilovač s operáky, tak i menší.
Indukce rušivých polí do desky TW je zaviněna víceméně zbytečně velkým vstupním odporem celého konce /podle typu zapojení až 200kOhm/.

Web

(upravil paul1 18. 4. 2010 20:14)

Re: Transiwatt120...

Mám tam 100n. Děkuju za radu, odpor jdu hned aplikovat!
hmm  Jakej ohavnej trafák? Ten jsem si SÁM namotal! No, v každým případě byl aspoň zadarmo.
Ještě tam přijdou přítlačný lišty, aby nodstávaly plechy.
Mám oddělit trafo stínící příčkou? V žádném TW jsem nic takového neviděl.

Re: Transiwatt120...

Odšroubuj ten transformátor, na výstupy si připoj sluchátka, co jdou dobře do hloubek a zkus transformátor pootočit kolem osy o 90°, případně převrátit úplně naruby, nebo přišroubovat na bok. Nejcitlivější na chytání svinstva jsou vstupní 100n kondenzátory, proto je dobré vstup zatížit nějakými odpory, třeba těch 10k nebo i 5k6.

Web

(upravil paul1 3. 5. 2010 18:04)

Re: Transiwatt120...

Brum zřejmě nebyl naindukovaný, jen se tomu nelíbil zemnící bod. Propojil jsem zemění zdrojů jinudy, tím se to vyřešilo. Smyčku to ale ani prve netvořilo. Odpor na vstup TW jsem dal těch 10K.
Díky za rady!

Re: Transiwatt120...

Na vstupu mám tenhle korektor, http://servisdok.sweb.cz/korekce2.jpg na CD je dobrej, ale přístroje ze slabším výst. signálem by potřebovaly ještě vstupní zesilovač. Můžete poradit nějaký (nejlépe tranzistorový, je to retro mašina) předzesilovač, aby byl dobře přizpůsobený ke korektoru?

Re: Transiwatt120...

Lesti máš v preampu operáky, tak jen zvedni zesílení zpětnou vazbou

(upravil paul1 3. 5. 2010 19:05)

Re: Transiwatt120...

Na vstupu je emitorový sledovač. Zapojené to mám včetně možnosti obejití korektoru a tím i operáku na jeho výstupu. Chtěl bych udělat citlivější jen jeden vstup.

Re: Transiwatt120...

já už si to otevřel. Zde ti nezbude než přepočítat zesílení korekcí a osadit jinak. nezbude než tužka, papír a hodinka počtů...
Stejně tak by šlo zvětšit zesílení konce, zase zpětnou vazbou.
A proč tomu nedáš původní preamp, který se používal třeba k TW40? S tím by to mělo jet bez problémů.

Re: Transiwatt120...

Předělávat se mi korekce už nechce, mám to sestavené. A proč by nešlo vřazovat přepínačem před korekce ještě jeden zesilovač? Kvůli šumu, nebo proč?

Re: Transiwatt120...

Jo, de to také, ale proč si to komplikovat...

(upravil sinclair 3. 5. 2010 20:39)

Re: Transiwatt120...

V těch koncových stupních zmenši odpory 22R v emitorech prvních tranzistorů na 15R, nebo zvětši podélné odpory hlavních smyček zpětných vazeb např. z 390R na 470R nebo 560R. Šumově se nic nezmění, jen to bude mít větší citlivost jako celek. Předzesilovač by ti tam zanesl spoustu šumu.
Dej sem schéma těch konců.

Web

Re: Transiwatt120...

Měl bych také dotaz, proč můj transiwatt TW140 studio nešumí? pokud vím tak když otočím knoflíkem doprava tak by měl být slyšet výrazný šum... ale když jím otočím tak nic neslyším... jen když vytáhnu výšky a strčím klavu do výškáče tak slyším slabý šum...

Web

Re: Transiwatt120...

Jsi blázen? Pokud to šumí je tam nejaký problém..

Web

Re: Transiwatt120...

Taák, pokud ti nešumí vůbec tak si toho jen považuj. I když šum u konce je poměrně vzácný jev

(upravil paul1 3. 5. 2010 23:15)

Re: Transiwatt120...

Schéma TW 120:

http://s4.postimg.cc/ukhilw6nt/5480_tw120.jpg

Sinclair: mohl by jsi upresnit, jak moc se zvětší citlivost?
U signálu ze settopboxu musím mít hlasitost až ve dvou třetinách, u cd zase vyhovuje. Proto bych chtěl zvolit takové řešení, kde půjde bez velkých komplikací citlivost přepínat. Třeba připínat k odporům 22ohmů paralelně třeba 47ohmů? Nebude to dělat lupance?

Re: Transiwatt120...

Nebude. Zvětši R307 a R407 na 560-680 ohm a paralelně k nim pak připínej spínačem /co nejkratší dráty/ odpor okolo 1k, aby to po připnutí zase zpátky dalo těch původních 390 ohm, spočítej si to.

Web

(upravil dhaman 25. 6. 2010 19:35)

Re: Transiwatt120...

Ahojte... otrepana tema, ale potrebujem low cost stereo zosik k malym bednickam k PC, tak som sa vrhol na TW120:
Rozmery DPS 100x150 [mm]
Uchytenie tranzistorov na chladic rovnake ako pri DPA223

http://pictureup.cz/thumb/verejny/19371937board.png
http://pictureup.cz/thumb/verejny/16891689tw120.jpg
http://pictureup.cz/thumb/verejny/16041604schema.png

eagle
transiwatt_120_se.zip

Ked to postavim dam vediet...
!! pozor neodskusane !!

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

(upravil kazzatel 24. 6. 2010 22:19)

Re: Transiwatt120...

Moc pěkný, ale chtělo by to větší výstupní elyt a polarizační odpor za ním ( ten zpětnovazební nemá dost nízkou hodnotu )...udělej to a bude to dokonalý...

Re: Transiwatt120...

Dakujeem za usmernenie p. Dudek opravim to mrsknem tam 2200u/35V + 1uMKT. Ten spetnovezobny je 410R je to privysoka hodnota navrhujete znizit ?

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)