Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Dílna » Výroba odhmotňovacích hrotů a nožiček pod zesilovače

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 31 z 31]

Re: Výroba odhmotňovacích hrotů a nožiček pod zesilovače

..joo hoši, alespoň teď víte, kde máte napříště objednávat nožičky smile. U nás ve firmě je cena stále stejná. V pátek jsem se náhodou díval do regálu, nožiček tam bylo odhadem 40ks z poslední výrobní série. Jinak to příliš nesleduji, pouze mi z obchodního odd. oznamují přicházející objednávky. Já z toho žádnou provizi nemám…

Re: Výroba odhmotňovacích hrotů a nožiček pod zesilovače

Betaron napsal:
respect napsal:

Koukám, že jsi potunil, mou konstrukci....

..ano, je to tak; od dalšího člena došla objednávka na hroty zároveň s tvým původním výkresem (nevím odkud jej sehnal).
My strojaři jsme poněkud ve střehu, vidíme-li trčet kalenou tyč, či šroub z ocelové konzole. Čili v tomto případě jsme udělali to, co bylo naším záměrem udělat už dříve pro tebe. A navíc toto řešení je levnější na materiál, i na čas obrábění. Proto je i cena poněkud nižší smile



..věř tomu, že Loctite - zelené i červené je výborné lepidlo, používající se běžně ve strojírenství smile

Loctite je fakt dobre, stretam sa s nim denne, mam z prace smiknute 4 tuby, z toho 2 cervene a 2 biele, ale aj cire v malej flasticke - tym lepim scrapnute DPS v praci smile a drzi jak svina...v tych tubach je to ako silikon, ci ako to nazvat...akurat sa clovek od toho nechutne umaze kym je to cerstve...

Re: Výroba odhmotňovacích hrotů a nožiček pod zesilovače

Betaron: Takže dneska nožičky dorazily, výborná práce a hlavně rychlost . 10týho jsem je objednával a dneska jsou dóm.
Díky moc smile

Web

Re: Výroba odhmotňovacích hrotů a nožiček pod zesilovače

Chlapi máte někdo zájem o hroty? Ať toho nechá Betaron vyrobit víc najednou?

Web

(upravil DJ_Rix 30. 10. 2010 12:53)

Re: Výroba odhmotňovacích hrotů a nožiček pod zesilovače

Až teď jsem si přečetl specku navrchu,z devatenáctky zakalené na 50 rokvelů nechávám dělat lehčí lisovací nástroje,není to Betarone zbytečně předimenzovaný??? smile

Re: Výroba odhmotňovacích hrotů a nožiček pod zesilovače

Nějak jsem nepochopil, proč má bedna stát zrovna na hrotech, co mě nadělají díry do parket.. A pod to snad dávat ještě nějaké podložky? Nevím, jestli to pak má ten správný hi-end zvuk, ale mě to přijde na ... Obyčejná gumová nožička nemá ten správný zvuk?

Web

Re: Výroba odhmotňovacích hrotů a nožiček pod zesilovače

Hrotem se zmenší plocha přes kterou se přenáší vibrace z bedny do podlahy....

Re: Výroba odhmotňovacích hrotů a nožiček pod zesilovače

DJ_Rix: No, to asi nebude ten pravý důvod užití hrotů. To by pak bylo nejlepší bedny dát na něco pružné a nepřenášelo by se do podlahy vůbec nic. Opak je pravdou, potřeba je bedny k podlaze co nejvíce připevnit, aby se jakoby zvětšila hmotnost bedny a ona tak nevibrovala. Potřeba u beden je, aby se hýbala membrána a bedna stála nehnutě a aby byla absolutně pevná a nedefotmovala se. Tyto nedostatky přináší zkreslení zvuku. A já to tedy teoreticky vidím tak, že na tuhost samotné bedny má vliv tloušťka stěny či výstuže a co nejpevnější spojení se zemí pak jakoby zvyšuje hmotnost bedny a tím posouvá její rezonance. Také zem část rezonancí pohltí, pohybovou energii promění na teplo. Ideální by bylo bedny připevnit k podlaze. A hroty nám vlastně pomáhají ty rezonance co nejlépe přenášet do podlahy, kde jsou utlumeny. Proto některé bedny mají nahoře či dole různé žulové desky, které zvyšují její hmotnost. Třeba Nautily od BaW smile. Všude zde platí zákon zachování energie potažmo akce a reakce.

Re: Výroba odhmotňovacích hrotů a nožiček pod zesilovače

No, podľa mňa by sa z podlahy(napríklad plávajúcej) stala pekná "membrána" keby boli bedne napevno pripevnené k podlahe.

Re: Výroba odhmotňovacích hrotů a nožiček pod zesilovače

danda:
Vůbec nejde o správný zvuk, ale aby se na zem nepřenášely vibrace. A nemusí to být hrot špicí do podlahy, může to být noha ve tvaru dvou hrotů proti sobě (jako dva jehlany spojené ve špicích)- to ti do podlahy díry dělat nebude a bude to fungovat ještě lépe, než jen hroty.
Tohle není žádný kec, ale fyzika. Vibrace přenáší noha proto, že může rezonovat, a frekvence, které přenáší nejlépe jsou dány délkou a průměrem- stejně jako u struny na kytaře. Pokud uděláš těleso s proměnným průměrem, značně omezíš jeho ochotu přenášet vibrace.
Nech si u odborníků vytáhnout z oceli drát, který bude mít v celé délce proměnný průměr a natáhni ho jako strunu na kytaru- nevyloudíš z něj jediný zvuk. A v tom je princip těch hrotů na bedny.

Web

Re: Výroba odhmotňovacích hrotů a nožiček pod zesilovače

"Hrotem se zmenší plocha přes kterou se přenáší vibrace z bedny do podlahy...." a kam ten zbytek vibrací zmizí ?

Příspěvky [21 až 31 z 31]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Dílna » Výroba odhmotňovacích hrotů a nožiček pod zesilovače

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£