Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Bipolární kondenzátory ve výhybkách

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

(upravil check 26. 3. 2010 23:55)

Téma: Bipolární kondenzátory ve výhybkách

Jaké používáte značky? Zajímají mě změřené hodnoty C, tgD/ESR, zejména hodnot kapacity 47uF a více. Měřené buď drahým RLC metrem nebo např. v Limpu za předpokladu, že zkratované měřící svorky ukazují nulovou impedanci.
Já používal zatím Bennicy, ale ještě jsem je něměřil.
Co jsem měřil (Limpem), byly bip. kondenzátory Tesla TF 204 100VDC 35VAC minimálně 15let staré:
jmen. hodn. [F] ~ změřená [F], ESR [Ohm], tgD [-]
10u ~ 10u55, 1.5Ohm, 0.045
6u8 ~ 7u08, 1.8, 0.06
4u7 ~ 4u46, 3.54, 0.076
2u2 ~ 2u28, 7, 0.12 pozn. tento kondenzátor byl přilepen přímo k tlumícímu rezistoru výškáče

Web

Re: Bipolární kondenzátory ve výhybkách

To byly ty moje, že jo?

Re: Bipolární kondenzátory ve výhybkách

Jojo, takhle to prostě ze sebe víc než nějaký druhý řád nedostalo. Máš dostavěno? Že bych nahodil výsledky...

Web

(upravil Sendy 29. 3. 2010 16:50)

Re: Bipolární kondenzátory ve výhybkách

U toho měření udej, při jakém napětí a kmitočtu to máš změřené, jinak je to naprd.  Co jsem si ráčil všimnout, tak u některých bipolárů tgD rychle roste s kmitočtem, u některých ne - možná je to nějaká technologická finta.

Web

Re: Bipolární kondenzátory ve výhybkách

check: Včera večer jsem to dokutil, jenom už asi chápu, proč ta výhybka byla taková jaká byla, vymyslet rozmístění, aby se to vešlo byl porod. Basová sekce je vzadu na 2 deskách, výšky vepředu na boku. Časem to vyfotím a hodím to sem.

Re: Bipolární kondenzátory ve výhybkách

po úpravách mých beden jsem došel k závěru, že mi to s elyty na spodcích hraje hlouběji a lépe než s Wima MKP 10 - 100V... Možná je v tom nějaká tolerance nebo jiná magie, nevím...

(upravil check 2. 4. 2010 11:11)

Re: Bipolární kondenzátory ve výhybkách

JTO: Tak přesně takového příspěvky si zde nepřeji. Nechci žádnou diskusi, ale měření podle kterých si udělá obrázek každý sám.
Bipoláry a jejich nezanedbatelný ESR+nezanedbatelná tolerance (zpravidla vyšší kapacita) ti sníží strmost filtru a zvýší jeho Q. Takže basů kolem děličky je o něco víc.

Web

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Bipolární kondenzátory ve výhybkách

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£