Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Jak nastavit úrovně na vstupech zesilovače?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [12]

Téma: Jak nastavit úrovně na vstupech zesilovače?

Zas votravuju... CD komponent mi (z výstupu Line In)  přebuzuje předzesilovač. Televize zase naopak potřebuje víc zesílit a gramofon taky.
Pořád tápu, jak vlastně vyřešit přepínání tří vstupů a nastavení jejich úrovní.
Mám připravena dvě relé, myslel jsem to takhle: přes klidové kontakty vstup A, druhé relé v řadě přepne na vstup B, první relé odpojí od vstupu  druhé relé a přepne na vstup C.
Úrovně nějak děliči? Je to přípustné?
Předzes je s o.z. ne5532 a hlasitost až na výstupu.
Jde to tak nějak?
Díky za Vaši trpělivost ...

Re: Jak nastavit úrovně na vstupech zesilovače?

Jasně, příliš silnej signál (CD) srazíš děličem. Udělej to tak, aby CD přehrávač "viděl" aspoň 2 kiloohmy, raději 10k.

Web

Re: Jak nastavit úrovně na vstupech zesilovače?

Jaké máš zesílení preampu?

Web

Re: Jak nastavit úrovně na vstupech zesilovače?

Koukám že jsem jednu věc přehlídnul - dal bych volume hned na vstup a je klid smile

Web

Re: Jak nastavit úrovně na vstupech zesilovače?

urob si odporový delič, pri troche šikovnosti a ručnosti a lepšom konektore sa ti to zmestí aj do cinch konektora a nič nebude vidieť

Web

(upravil paul1 25. 3. 2010 16:03)

Re: Jak nastavit úrovně na vstupech zesilovače?

opamp napsal:

Koukám že jsem jednu věc přehlídnul - dal bych volume hned na vstup a je klid smile

Zesilovač je už hotovej, potenciometry zapájené, skříňka zavřená a zašroubovaná..... Prostě už v tom nechci dělat změny na deskách, spíš dám ten dělič.
Citlivost zesilovače by měla být 15dB.
http://www.pctun.czechian.net/korekce/s … ce_sch.jpg to je on.
Na vstupu už je rezistor 100k na zem, kdybych dal hned za konektor do cesty signálu rezistor řekněme taky 100k, snížil bych úroveň vstupního signálu o polovinu, nejní liž pravda?

Re: Jak nastavit úrovně na vstupech zesilovače?

Zkus zmenšit R3 tak abys měl rozumný rozsah regulace ze všech zdrojů signálu... Ono zeslabovat signál děličem a následně ho zesilovat je zvláštní...

Web

(upravil wwsly 26. 3. 2010 8:52)

Re: Jak nastavit úrovně na vstupech zesilovače?

Minimálně se tím zhorší SNR. Zmenši R3. Zesílení je dáno A=(R3/R4)+1.

Web

Re: Jak nastavit úrovně na vstupech zesilovače?

Jaké tam máš operáky?  R3 by slušel paralelně kondík viz:

http://s4.postimg.cc/oqkmt6pmh/2201_rsd.jpg

Web

Re: Jak nastavit úrovně na vstupech zesilovače?

Pár piko a je to.

Web

(upravil paul1 26. 3. 2010 16:58)

Re: Jak nastavit úrovně na vstupech zesilovače?

Mám tam NE5532.
Ten kondík je proti pronikání vf?

Re: Jak nastavit úrovně na vstupech zesilovače?

Kond proti vf by měl být paralelně k R2. A aby fungoval spolehlivě, měl by být ještě v serii se vstupem odpor cca 2k2. Potom bude vhodná velikost koďanu cca 330p. V dnešní době to bez integračního článku na vstupu snad ani nejde.

Kondík ve zpětné vazbě jak Ti dopoučují je pro zvýšení stability a většinou není nutný.

Web

Příspěvky [12]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Jak nastavit úrovně na vstupech zesilovače?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£