Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Propojení subwooferu se zesilovačem

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

Téma: Propojení subwooferu se zesilovačem

Nazdar všichni, kdysi bejvávalo,ale před x lety mi ujel vlak, takže nyní vznáším amatérsko-laický dotaz, nad kterým se jistě mnozí z vás pousmějí, ale věřím, že se někdo slituje a poradí jak smysluplně propojit subwoofer se zesíkem, který nemá rca sub výstup ani pre-out.
Pro upřesnění: Dědeček zesilovač Yamaha AX-492 (rca výstupy phono,cd,tape 1,2 atd + repro A+B),
Subwoofer Magnat  ( vstup rca L+R, hi level repro in, hi level repro out)
Někde jsem zaslechl, že to lze: ze zesík repro výstupu do subík repro vstupu a odtud do bedýnek...ale nechci hloupě experimentovat, určitě to má někdo zmáknutý.
Předem dík za radu.

(upravil Ollie 24. 3. 2010 0:50)

Re: Propojení subwooferu se zesilovačem

Ano, přesně k tomu jsou svorky Hi-level na subwooferu, takže bude stačit propojit výstupy pro repro zesilovače Yamaha na vstupy Hi-level repro IN subwooferu, a bedny připojit na Hi-level repro OUT.

Web

Re: Propojení subwooferu se zesilovačem

Ok, díky moc. Nebyl jsem si jistý. Jen ještě dva laické dotazy, ať vím do budoucna:
1.) Je tohle propojení plnohodnotné jako rca? Vezme si subwoofer ze signálu jen to, co potřebuje?
2.) Dorazí to skrz subwoofer do beden nezkreslené? Je potřeba si nějak pohrát s nastavením,nebo je to napřímo
     (neovlivnitelné)?

Re: Propojení subwooferu se zesilovačem

1. Signál do subwooferu je v tomto případě pochopitelně ovlivněn koncovými zesilovači L a R kanálu. Jsou-li slušné, nevadí to. Sub si díky své výhybce vezme jen to, co potřebuje.
2. Ano, se signálem do L a R bedny se nic neděje, jde jen o "odbočku" - napřímo, neovlivnitelné.

Web

Re: Propojení subwooferu se zesilovačem

2. Áno aj nie, záleží od modelu. Niekedy je výstup zo subu na reproduktory oddelený od zosilňovača kondenzátorom, ktorý 'odfiltruje' nízke frekvencie. Zrejme nebude kvalitný a navyše elektrolyt, takže zvuk ovplyvní. Napíš model, Magnat robí výstup napriamo aj s kondenzátorom, alebo reproduktory zapoj priamo na výstupy zosilňovača.

Re: Propojení subwooferu se zesilovačem

Ok, model napíšu, uvedené propojení vyzkouším ("odfiltrované" frekvence bych mohl snad "slyšet").  Bohužel až v sobotu, zapojuji si to v pracovně na novém baráku a dřív se tam nedostanu. (Uff, ještěže mám vyřešený obývák - Denony + Xaviany...)  P.S.- jestli dobře rozumím Marcinovi, tak nabízí variantu: reproduktory na výstup zesilovače speakers A, subwoofer na speakers B. Je to tak?

Re: Propojení subwooferu se zesilovačem

Áno, budeš počuť úbytok basov, nedá sa povedať od akej frekvencie a ako vela, pretože to závisí od konkrétnych reproduktorov. Teoreticky je to hornopriepustný filter, ale prakticky paskvil. Ak by si aj nemal možnosť zapojenia A+B, tak repro a sub môžeš kľudne zapojiť spolu na jeden výstup zosilňovača. Vstupná impedancia subu je neporovnateľne vyššia oproti reproduktorom.

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Propojení subwooferu se zesilovačem

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£