Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » receiver nebo autorádio

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [19]

(upravil blesk32 16. 3. 2010 18:22)

Téma: receiver nebo autorádio

mam takový dotaz, doufam že jsem ho zařadil správně
budu dělat sloupovou soustavu pro domácí poslech a výkonem 4x 100w
jelikož se mi nechce dávat 7, možná i víc, tisíc za receiver, tak mě napadlo jiné řešení,
koupit autorádio se standartním výkonem 4x 52 Wattů, jako zdroj použít měnič napětí 220/12V
(zapojení: měnič napětí - autorádio - reprosoustava)
popř, bych nejdřív jako zdroj vyzkoušel autonabíječku zapojenou na  baterii( kvuli oříznuté sinusové křivce), a tu zapojit na autorádio
popř. pokud by výkon z autorádia nestačil, koupil bych 4-kanálový zesilovač
tahle možnost mi vychází daleko levněší, nehledě na to že to autorádio použiju i jako zdroj hudby( přehrávání CD i rádia s velkou možností upravit basy, středy i výšky)
bylo by možné tohle řešení aplikovat v praxi? chtěl bych se na to zeptat někoho zkušenějšího

Re: receiver nebo autorádio

Autorádio nebude mít ani omylem výkon 4x52W. Receiver za 7 tisíc je taky ta nejlevnější varianta co se dá koupit a kvalitou je na tom velmi špatně. Pokud chceš opravdu z hovna uplést bič a ještě za to zaplatit pár šušňů najdi si zde stereozesilovač od uživatele Sinclair.
Je tam použit zmůstkovaný obvod tda2005 co stojí pár šupů a dá se z toho postavit i 4 kanál hrající 10x líp jak celý autorádio a dokonce na vhodnější napájecí napětí než 12V z nějákého noname měniče.
Mimoto autorádio má hnusnou plechovou škatuli, kterou těžko do něčeho budeš schovávat.

(upravil blesk32 16. 3. 2010 18:35)

Re: receiver nebo autorádio

ten výkon co jsem napsal je asi kravina, ale v autě podobnou reprosoustavu mam a ten výkon na to bohatě stačí,
to autorádio bych zabudoval do boxu, by to ve výsledku vypadalo jako hifivěž, i sdákovim ovládánim
jinak se zdroj bych měl kvalitní, s tim by nebyl problém

Re: receiver nebo autorádio

Já pořád vidím problém, že chceš dělat kravinu. Nechápu proč se ptáš na rady, když si stejně rozhodnutej to tak udělat.

Re: receiver nebo autorádio

nejsem ještě rozhodnutej
neměl bys odkaz na ty stereozesilovače?

Re: receiver nebo autorádio

http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=8238&p=1
post #12.

Re: receiver nebo autorádio

Aké rádio tam chceš dávať? Tak ako píše BigDrobek, autorádio má výkon pri všetkej úcte a chtíči mizerných 20W pri skreslení 10%
Aké repro tp budú? Výkon "4x100W" na domáce počúvanie je kapánek prehnaný.
S BigDrobkom sa zhodnem, že receiver za 7k je prd, no je to určite lepšie riešenie ako autorádio... Bazárový kúpiš za 2-3k a budeš vysmiaty. Pozri na hifibazar.cz alebo bazos.cz alebo aukro.cz a niečo si vyberieš...

Mimochodom si počítaj, koľko by stál dobrý zdroj 220/12, autorádio, autozosík... A si myslím ďaleko za cenou receivru...

Web

Re: receiver nebo autorádio

v aute to moze hrat fajn, ale tam je uplne ina akustika ako doma v izbe

Re: receiver nebo autorádio

DeadMane ono když by ty bedny měly citlivost 86dB tak těch 100W nebude až tak moc.. smile

Pokud bude autorádio osazený něčím jako TDA 1562Q /což silně pochybuju/, tak by dodalo i víc jak 20W.

(upravil blesk32 16. 3. 2010 20:36)

Re: receiver nebo autorádio

Autorádio Sony CDX-GT230, je to totéž co mam v autě, jsem s nim spokojen
ještě prohlédnu ty receivery.

Jsou to měniče TVM, konkrétně ARN 6684 + ARX 150 + monacor DT300
postavené ve 2 párech.

warezo: v kufru auta mam 2 uzavřené bedny, připojené na dlouhých kabelech, takže při pořádání některých akcí ty bedny z auta vyndam na zem, v takovém případě auto zvuk nijak neovlivňuje, v takovém případě by to hrálo naprosto stejně jako v tom projektu u mě doma, (při použití stejných repro a ozvučnic) s čímž bych souhlasil
chci tím říct že vim jak autorádio hraje bez ovlivnění zvuku autem

Re: receiver nebo autorádio

uz si kúpil tie meniče? ak nie nerob to

Re: receiver nebo autorádio

ještě jsem je nekoupil, soustavu teprve budu stavět, a jinak už jsem se rozhodl, vykašlu se na autorádio a koupim nějaký starší reciever
jen ještě přemýšlím jak ty dva páry měničů zapojit na stereo výstup zesilovače

Re: receiver nebo autorádio

Dve 8 ohm bedne paralelne na jeden výstup zosilňovača.

Web

Re: receiver nebo autorádio

na reciever jde připojit min 6 ohm, tak ty bedny udělam ve 4 ohm a zapojim se seriove

(upravil vacropoli 18. 3. 2010 19:08)

Re: receiver nebo autorádio

DT 300 je k tomu zbytočný luksus.. ako streďak si si mohol vybrať tieŸ lepší menič, i keď ho osobne nepoznám no veľa ľudí hovorí, že za takú istú cenu kúpiš lepšie veci... čo sa týka basu, tak tiež neviem prečo práve 6684 ... sú to staré reproduktory a dnes máš na výber omnoho lepšie kusy.. aj od TVM... bas by som dal ARN-230 stred monacor SP-100(+magnet na zvýšenie citlivosti) a výškač monacor DT-80/ podľa vkusu
cena +- rovnaká.. kombinácia je to lepšia
Navyše takéto trojpásmo tu ešte nieje a myslím veľa ľudí by privítalo presne takúto kombináciu
___
EDIT:
smile samozrejme chcel som povedať luxus.. nie "luksus"

(upravil Power of Bass 18. 3. 2010 21:48)

Re: receiver nebo autorádio

jaký měnič  proboha mate namysli ??!!
když už tak snad zdroj  .. jde o vytvoreni stejnosmerneho napeti ze stridaveho a jeho sniženi,takže žadny ořezany sinus...stačí :na dany vykon dimenzovane trafo (sniži 230V na 12V), diodovy gretz! (4 diody) a nejake kondiky na filtraci a maš vystarano, na autoradio to bude stačit bohate! a tech 52W je cca 22W DIN.. ja takhle krmim autozes (protože mi "zbyl" a nemam jiny,tak sem využil "odpadu") a ten kraval co mi to udela s 50W trafem... (samozřejmě dane citlivostí beden,ale i tak..) je to znouzecnost,ale hraje to.
samozřejmě máš-li na výběr a nechces pouzit veci co by jinak zustaly v krabici, a teprve bys to pořizoval, NECH SI PORADIT od zdejších zkušených a nevyhodiš prachy za "hnůj" smile

Re: receiver nebo autorádio

vacropoli: takže, co jsem napsal dříve tak jsem přehodnotil, po dlouhém prohlížení fóra jsem se rozhodl pro tuto kombinaci (až moc se to podobá tomu co jsi napsal), basy 2x ARN 230,  jako střed asi SP 100, ale ještě popřemýšlím, a výška DT 300
jo a tu autobaterii jsem myslel použít pro  to, když bych místo trafa s diodama použil klasickou autonabíječku, kvuli vyrovnání pulzů, ale nakonec bude reciever,
jen bych potřeboval vědět, jestli u recieveru s výstupama stereo a 5.1 pro domácí kino jsou ořezané kmitočty, u výstupu sterea je to jasné, tam jde 20Hz až 20kHz, ale u výstupu 5.1 nevim, nebo jestli záleží na konkrétnim typu,
jde mi o to jestli bych mohl tu bednu s 2x ARN 230 napojit třeba na zadní levý výstup

Re: receiver nebo autorádio

DT-300 je zbytočná do tejto kombinácie, ak by si nemal zvláštny dôvod prečo práve túto výšku...  tá je vhodná svojím nizkim delením do dvojpásma, i keď v trojpásme sa samozrejme použiť môže tiež, avšak zbytočne, keďže tam stačí taká DT-80 a pod.

Re: receiver nebo autorádio

tak jsem nakonec koupil receiver Yamaha RX-V1400, za poměrně pěkné peníze

Příspěvky [19]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » receiver nebo autorádio

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£