Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » problem s "lupnutim"

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [15]

Téma: problem s "lupnutim"

Mam problem, ze ak mam zapojeny zosilovac v sieti a je prave zapnuty a niekto v dome(neviem ci na tej istej faze ale asi hej) vypne vypinac na svetlo tak v reproduktore sa ozve relativne silne lupnutie, je to normalne ? Vstup do zosilovaca mam cez obycajny linkovy cinch konektor. Nezistoval som zatial ci to robi ten vstupny kabel alebo siet, ale najpravdepodobnejsie siet...Da sa toto nejako vyriesit ?

Re: problem s "lupnutim"

Zkus připojit na primár trafa kondenzátor CFAC třeba 100n/275V AC.

Web

Re: problem s "lupnutim"

ok dik, skusim

Re: problem s "lupnutim"

...a mě se osvědčil filtr z dvojité tlumivky blokované kondy. Tuším 100n tam mám.

Re: problem s "lupnutim"

Bohužel CFAC ani mě kdysi vůbec nepomoh.

Re: problem s "lupnutim"

Mne veľmi pomohol tento filter http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGal … 373a756bd5 Stále mi pukalo v reprákoch keď som spájkoval trafopájkou. Po namontovaní tohto filtra nelupe nič.

Web

Re: problem s "lupnutim"

A zapojení by bylo?

Re: problem s "lupnutim"

Schéma zapojenia je na filtri nakreslená. Inak je to klasický EMI filter vybraný zo starej 286tky XTčka. Na každom filtri je schéma nakreslená a zapojenie je fakt jednoduché. Tento má dve dvojtié tlmivky, bežné filtre majú len jednu. Ten 100n kond obsahuje už v sebe.

Web

Re: problem s "lupnutim"

Dal by se použít nějaký takovýhle eurokonektor s filtrem?
http://www.gme.cz/cz/elektronicke-souca … 80845.html
Otázkou je , s jakými hodnoty takový filtr vybrat pro NF aplikace.V tom mam jako vždy bordel,protože nejlepší je kombinace různých hodnot a u takhle jednoduchého filtru???

(upravil kurpelm 17. 3. 2010 23:25)

Re: problem s "lupnutim"

Tak pozri, ja som to vybral z nejakej 286tky kedysi dávno... Má to dve dvojité tlmivky, to čo je v odkaze má všetko len jednu myslím... Ale imho to postačí. Tieto euroštekre s filtrom som nikdy nekupoval, monitorov a zdrojov som zlikvidoval toľko že som dobre zásobený. Daj tam čo máš a bude. Uvidíš, snáď to pomôže tak ako mne.

Jo, ale tieto filtre boli vyrobené primárne pre spínané zdroje... Takže to môže, ale nemusí pomôcť.

Web

Re: problem s "lupnutim"

ZDravím, trochu to tu oživím, jaký kondík paralerně s primárem 200VA toroidu? Resp kapacitu? Vyhoví např 220n (samozřejmě 275V AC)?

Re: problem s "lupnutim"

Nechci vám do toho vstupovat - nedávám zde totiž řešení, ale jen můj poznatek. Hodně závisí na zapojení zesilovače. Dřív jsem měl z toroidního  trafa, můstku, filtr. kondíků napájenou LM3886 a tá "lupala". Pak jsem vyměnil LM3886 za diskrétní koncák a lupání bylo pryč.
(Tuším, že v mém případě to dělala lednička)

Web

Re: problem s "lupnutim"

Třeba u počítačových bedýnek několikrát pomohl kond asi 470n na sekundáru..

Web

Re: problem s "lupnutim"

I když za to budu asi ukamenovaný tak DPA 223, dispre, hsdac nehrály s filtrem dobře. Jednoduše řečeno zvuk byl upatlaný. U vypínačů světel za to mohli špatné zhášecí kontakty(pokud si ze střední bázev pamatuju správně) a u zářivek, ledničky pomohlo odrušení z vrtačky.

Je mi jasné že bude vhodný filtr i k zesilovači, ale pro mě bylo jednodušší odstranit rušení v mém kamrlíku.

Re: problem s "lupnutim"

Že by 220n kondík na primáru měl vliv na zvuk? Bude to do subwooferu.

Příspěvky [15]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » problem s "lupnutim"

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£