Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Omnitronic P-500 nemá někdo schéma ?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [11]

Téma: Omnitronic P-500 nemá někdo schéma ?

Dostal jsem to od známého vyhula, který na tom pouští příšernou hudbu a ukecal mně. Závada se projevuje tak, že jeden kanál po zapnutí normálně naběhne, funguje a druhý svítí ochrana a svítí dvě ledky na VUmetru. Závada údajně začínala tak, že se po zapnutí musel nechat ohřát a pak šel i druhý kanál, jednoho dne už se neprobral. Zatím jsem to rozebral napájení se zdá v pořádku +-65V,  na funkčním kanálu je offset -1mV a na nefunkčním kanálu je 0. Divná ta nula... mno. Odpory v S konců jsou ok. Po proskoumání studeňáků a proletování jsem skoumal tu ochranu a z termistorů na chladiči a z toho obvodu ochran nejsem moc moudrý. Pomohlo by schéma. Normálně tyhle věci neopravuju, dělam televize, takže bych byl rád za každé nakopnutí. Díky.

(upravil millano 6. 3. 2010 18:44)

Re: Omnitronic P-500 nemá někdo schéma ?

Ty čínské srajdy jsou na jedno brdo.

www.sitokurvavygoogluj.sk?s=http://www. … -1500.html

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Omnitronic P-500 nemá někdo schéma ?

Teď jsem si ještě všiml zvláštní věci. Na chladiči je dvojice termistorů které jsou paralelně každý na jedné půlce chladiče, mno a zřejmě díky nekvalitnímu pájení byla jedna noha těch termistorů propojena velmi slabou cínovou cestičkou na výstup z konce. Tipuju že tim byla tepelná ochrana vyřazena a nebo se tim pomalu zničila,.. to schéma by fakt pomohlo,..

Re: Omnitronic P-500 nemá někdo schéma ?

millano napsal:

Ty čínské srajdy jsou na jedno brdo.

www.sitokurvavygoogluj.sk?s=http://www. … -1500.html

děkuju, já tam psal P-500 mno a to nic nenašlo,..

Re: Omnitronic P-500 nemá někdo schéma ?

chytrému poraď ...

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Omnitronic P-500 nemá někdo schéma ?

Výborná stránka smile

Web

Re: Omnitronic P-500 nemá někdo schéma ?

hmm tak bude mrtvolnej ten 4558,... propojený vstupy na výstupu 9V.... ještě jednou díky.

Re: Omnitronic P-500 nemá někdo schéma ?

Tak po odstranění cínového skratu co vyrobili ve fabrice a výměně 4558 už funguje ochrana jak má a spíná to i větrák,.. ale,.. ještě se ukázalo že po opravě ochran je na výstupu 1,2V a courá to dost s teplotou a ta ochrana občas vypne. Byl rozkoplý tranzistor 2N5551 na vstupu v diferenciálnim stupni na pozici T202. Reagoval na ohřátí. Asi se mu dlouhodobě nelíbil ten velký odpor o který byl opřený,... Vyměnil jsem tedy oba T202 a T201 za nové. Zesilovač je po tomto funkční. Výstupy zesilovačů courají podle teploty mezi 0,6V a - 0,6V bez zátěže. Ještě zítra změřim klidový proud konců bez zátěže a hodim to sem kdyby to někomu pomohlo při nastavení.

Re: Omnitronic P-500 nemá někdo schéma ?

To je divný a dost nechutný, když jsem ještě Omnišrotiky opravoval, tak konkrétně u modelu P1500 /asi díky prodejní politice nejrozšířenější/ šlo o vcelku seriózní ss vázaný a dost rychlý zesilovač a pokud se dobře pamatuju, neměl ani jeden z nich ofset přes 30mV. Takže já bych na Tvém místě ještě hledal původce toho vysokého ofsetu, DC servo měly až modely P2000, takže bych se zaměřil na nakopnutý diferenčák či něco podobného. Hodnoty, které píšeš jsou velmi vysoké a po ohřátí pravděpodobně zase provedou malér. 0,6 či 0,8V je vážně hodně, přestože jde o shitový zesilovač.

Web

Re: Omnitronic P-500 nemá někdo schéma ?

Je to nějaké divné, tyhle krámy jsem vloni opravoval a ofset nebyl opravdu větší jak 10-50mV. U jedné verze je nějak divně udělané řízení ventilátoru, vím že při nějakém stavu dojde ke zničení jednoho trandu v logice vyhodnocování.

Web

Re: Omnitronic P-500 nemá někdo schéma ?

Takže opraveno úplně. Ten drift byl fakt divnej a tak jsem koupil ještě 10 dalších 2N5551 a vybral jsem do párů s největšim zesílením, vyměnil je u obou kanálů a na výstupu 5mV a už to necourá,... odběr odou konců dohromady naprázdno 100mA. Klidový proud jednoho konce 20mA. Skoro to vypadá že ty předešlý 2N5551 co jsem tam dal byli nějaký nemocný čínský šity.

Příspěvky [11]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Omnitronic P-500 nemá někdo schéma ?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£