Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » bassreflex ano nebo ne?

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 23]

Téma: bassreflex ano nebo ne?

Zdravím vás. Mám doma bedny o objemu 35l osazené staršími repro a rozhodl jsem se změnit osazení na novejší typy. koupil jsem ARV 104, ARP 150 a ARN 226 plus výhybku, co prodává přímo TVM od subdodavatele BS akustik. Doufám, že to bude hrát jakž takž smile Naposledy jsem řešil jestli tam dát bassreflex, nebo ne. Stáhl jsem si některé programy tady z webu a podle programu Lukáše Kunovského : Basreflex mi vyšlo ladění na cca 30 Hz a délka cca 10cm při 4 cm průměru. Poté jsem zkoušel ještě výpočty v programu UNIBOX a tam mi to vyšlo podobně, ale byla tam poznámka že minimální průměr basrelfexu by měl být kolem 10cm a při tomto průměru mi vyšla délka basreflexu nesmyslná cca 50 cm smile) a podle grafů, které mi vyšly by se ani basreflex moc nevyplatil zvedla by se citlivost na asi 70 Hz, ale snížení spodní frekvence nee. Tak doufám že mi někdo poradíte. Chtěl jsem vyzkoušel i program WINISD ale tam se mi nepodařilo uložit parametry ARN 226...to je můj druhý dotaz. Nevíte jak tam jde uložit nový driver?

(upravil feliz navidad 24. 2. 2010 10:34)

Re: bassreflex ano nebo ne?

1. Nech tu bednu uzavřenou.
2. Průměr nátrubku 4 cm by byl málo, rychlost vzduchu by byla příliš vysoká. Při těch 10cm by se skutečně délka počítala v desítkách cm (pro tenhle konkrétní případ). Ale vzhledem k bodu 1. je to bezpředmětné.
3. Detailní postup zadávání nového driveru je popsán v helpu WinISD.
EDIT: Co za starší repro tam máš?

Re: bassreflex ano nebo ne?

Jojo díky za info asi to bude nejlepší. měl jsem tam ARZ 669 basy a ARV 104-00 (4 Ohm) ty jsem tehdy kdesi splašil a ty jsem tam vlastně nechal měnil jsem akorát basy a přidal středy....basovalo to i tak dost slušně díky většímu objemu. Do helpu jsem se právě díval, ale podle toho to nešlo když jsem vypsal všechny parametry ARN-ka tak potom při uložení mi to napsalo, že jsou špatně zadané parametry všechny co jsem doplnil, tak nevím a to bylo podle helpu stejné....napaslo mě leda, jestli to není nějaká demo verze programu kde se nedá doplňovat....:-( nevím

Re: bassreflex ano nebo ne?

Těch 35l je na ARZ669 už moc. Je to dobrý reproduktor, ale musí se s ním rozumně zacházet. Ta ARN226 nehraje tak hezky, ale zase je mnohem víc "trotl fest".
Pokud parametry zadáváš podle postupu v helpu, musí to fachat. Jenom pozor na to, že některé parametry se dopočítávají z již zadaných a pokud je ručně změníš, tak to pak může hlásit chybu.

Re: bassreflex ano nebo ne?

Jojo, mno nevím, ty bedny dělal kdysi otec podle návrhu přímo pro ARZ 669 a třípásmové bedny, tak by měl být ten objem ok....ale těžko říct...ohledně zvuku 226 nevím, ale zase budu mít střeďák který bude hrát už od 800 Hz takže zpěv a kytara a pod bude hrát středak tak věřím že to bude good. Jinak v tom winisd jsem si všiml, že se některé parametry dopočítávají, ale i tak mi to nešlo...no nic musím to ještě zkusit...:-)

(upravil ciplox 24. 2. 2010 13:03)

Re: bassreflex ano nebo ne?

Keď to mali byť pôvodne trojpásmové bedne, tak ten návrh rátal s tým, že niečo z vnútorného objemu zaberie búdka pre streďák. Podľa toho aký veľký bol, mohlo sa to tým stlačiť na 30 l, možno aj na menej. Tam by pri rozumnom zaobchádzaní prežil aj ARZ 669. S ARN 226 dosiahneš vyššiu zaťažiteľnosť, ale zvukovo si asi nepolepšíš... no každopádne dúfam, že tie ARZ neskončia v kontajneri. Predaj alebo daruj ich niekomu, kto ich rozumne zužitkuje. Ak máš ARN 226 iný než 07, tak o BR ani neuvažuj. Aj tá 07 má na to parametre vhodné akurát len "o chlp".

Web

Re: bassreflex ano nebo ne?

Mno ty ARZ-ka můžu klidně někomu věnovat když si pro ně přijede. ale mají už přes 30 let tak by chtělo repas...:-) ale nevím jestli se dělá na ně něco ještě....jinak ten basreflex teda nebudu dělat. asi to nemá cenu podle toho co píšete oba.....

Re: bassreflex ano nebo ne?

Na bassreflex se vybodni a dej sem fotku těch ARZ669...

Re: bassreflex ano nebo ne?

okej hodím doma to blejsku potom...

Re: bassreflex ano nebo ne?

O ARZ sa hlásim smile

Web

Re: bassreflex ano nebo ne?

To kurpelm: tak jestli je chceš dojel by sis pro ně do Rožnova pod Radhoštěm? Nebo by se snad daly poslat smile

Re: bassreflex ano nebo ne?

Rožnov mám trocha zruky. Dali by sa poslať niekomu v ČR bližšie ku mne. Doriešime to, neboj.

Web

Re: bassreflex ano nebo ne?

btw.....tady jsem někde četl, že ARP-150-ky se hodně lidem nelíbí nevím proč mají tak nahovno zvuk? jinak paramery mi přišly dobré...tak jako basáky ARN 226 nevím proč tu všeci haní....mají sice nižší citlivost, ale zase hrajou od 30 Hz a to třeba ARN 230 až od 40.....což spolu dost souvisí....

Re: bassreflex ano nebo ne?

kontrabando: 226 mají úplně normální citlivost, zhruba stejnou jako 230. Čísílka frek. rozsahu umíš číst moc dobře, zjisti si ale v jakém typu bedny a v jakém objemu se na ty kmitočty ty měniče dostanou, z toho ti vyplyne se na ně příště nedívat.

Re: bassreflex ano nebo ne?

ehm, ja jsem taky z Rožnova smile takže kluci nezlobte se,ale mám tendenci vám je vyfouknout big_smile

Re: bassreflex ano nebo ne?

mno tak to by pro mě bylo nejjednodušší, nechce se mi to posílat, balit a tak...když se pro to stavíš nic za to nechcu....

Re: bassreflex ano nebo ne?

Chjo... Tak mu ich teda daj. Ale keď ich zničí tak nech si ma neželá.

Web

Re: bassreflex ano nebo ne?

Tak to je pěkný, já si to tady hezky rozjedu a nakonec ostrouhám...

Re: bassreflex ano nebo ne?

feliz: tak jestli si pro ně dojedeš tak je dám tobě abys neřekl smile

Re: bassreflex ano nebo ne?

Jsem z Chomutova... sad

Příspěvky [1 až 20 z 23]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » bassreflex ano nebo ne?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£