Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » vyber zosilovaca

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 21]

Téma: vyber zosilovaca

mam doma hotovy zosilovac ten slavny TDA7250...zdal sa mi celkom v pohode isel na prvu supu ... ale potom som odpasal lavy kanal tak som vymenil TDA za nove ...zatial mi ten zosik ide lenze ma sere to ze stale vypina kedze ma v sebe tu ochranu a pri pretazeni vypina ... lenze ja ho ani nepretazujem a on vypne tak jaky ma zmysel tento zosik to si mozem pustit hudbu aj cez mobil a ten repracik v mobile mi bude tak hlasno hrat ako ked mam zapojeny ten zosik..... prosim vas neviete mi poradit nejaky kvalitny stereo zosilovac? co ma napajanie priblizne 33V ... popripade keby v nom boli pouzite tranzistory TIP147 a TIP142 kedze su funkcne a bola by mi skoda ich len tak nechat v sufliku ked som tolko do toho zosilovaca investoval zeby som usetril aspon tie koncove tranzistory ... za odpovede dakujem

Re: vyber zosilovaca

pre zaciatočníkov založil Opamp 2 nové vlákna, vhodné a nevhodné zosiky. Prejdi si ich a niečo si vyber.

Re: vyber zosilovaca

TDA 7250 je absolutně nevhodnej šváb na zesilovač. Pokud ho chceš provozovat, tak tady na foru najdi návod co s ním máš udělat aby byl použitelnej. Rozhodně ho nesmíš napájet blízko u maximálního povolenýho napájení. Tranzistory TIP jsou taky dost nevhodný do nf konce.

Re: vyber zosilovaca

v Aradiu som nasiel zosik s tymito TIP bol to ale len mono zosik 200W skus pozret ci stoji zato ho robit?....  rocnik 98 a mesiac 11

(upravil opamp 19. 2. 2010 20:19)

Re: vyber zosilovaca

Ne, nestojí to za to. TIP z roku 1998 nejdou dnešní TIP!

Navíc to vypadá, že jsem se s těmi thready psal úplně zbytečně.

Web

Re: vyber zosilovaca

ako je to mozne ze su to odlisne suciastky ked su rovnake typi?
a kde to najdem tie vhodne a nevhodne zosiky ? ... daj link si prestudujem...
pocul som ze tranzistorove zosilovace su dobre a maju kvalitny zvuk.. co je na tom pravdy?

Re: vyber zosilovaca

Pravdy je na tom asi tolik, že kvalitní zapojení má i kvalitní reprodukci. Sračka s TIP Ti vystřelí oko a pravděpodobně reprodukovat nebude. Nebuď línej a čti. Topiky o dobrých a špatných zesilovačích najdeš topnutý tady v tý sekci a o tom proč TIP tehdy a dnes jsou něco jinýho se tu taky psalo stokrát. Nebuď línej a hledej.

Re: vyber zosilovaca

A zase je to tady, minimálně 2 lidi napíšou aď hledá řeknou i kde a stejně napíše ad mu pošleš link... lenost je teď asi dost moderní smile

A nejlepčí je tadlencta věta: pocul som ze tranzistorove zosilovace su dobre a maju kvalitny zvuk.. co je na tom pravdy? cool

Re: vyber zosilovaca

Co na to? Doporučit mu lampáč s 2x EL34 a 800V na anodách. Třeba ho to přizabije smile

Web

Re: vyber zosilovaca

diki..... sak jasne sak sa smejte za to ze sa opytam na vas nazor ... prepacte mi ze som sa nenarodil so 100rocnymi skusenostami ako vy .... ne kazdy ma tolko skusenosti ako vy a ne kazdy sa do toho tak rozumie ako vy
chcem aby ste mi odporucili nejaky spolahlivy odskusany stereo zosik priblizne pri nejakych 2x80 alebo 100 W na 4 ohmy ... ci chcem az tak vela?

Re: vyber zosilovaca

http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=10025
Slepota a lenost...

Web

(upravil NNNTomas 20. 2. 2010 19:18)

Re: vyber zosilovaca

pepek: Já mám ten, co ty, a "běhá" mi to. Buď máš na doraz napájení nebo si ničitel. smile

Re: vyber zosilovaca

moj pekne isel tez bezproblemov... potom som jedneho dna vytiahol jack z PC a vtedy som odpasal TDA... tak som ho vymenil a ide lenze ta ochrana co ma v sebe stale vypina a pritom ked mam ho napojeny na mobil a hlasitost na polovicku len......tak som sa rozhodol ze ked mi to ma robit nervy tak radsej investujem do ineho zosiku lepsieho a nech to frci

pozrel som si ten prispevok a na stranke ...zewel.... som nasel DPA220... co vy na to ? len kde najdem navrh DPS prosim vas? bude tomu stacit napajanie 33V ?

Re: vyber zosilovaca

pepku pepku kurva přečti a postav si něco jednoduššího než začneš stavit složitý konstrukce jako DPA. Mimoto DPA není veřejnej projekt, že by sis sám udělal desku podle veřejnýho layoutu, maximálně si jí navrhni sám podle zveřejněnýho schematu, ale pochybuju, že Ti to vůbec pofrčí.
Změň přístup nebo dostaneš banán, protože se chováš jak dement. Lidi Ti tu napíšou kam se máš podívat a co máš přečíst a ty to ignoruješ. Pro takový lidi tu není místo.
Začni něčím jednodušším.

Re: vyber zosilovaca

Jestli jsi měl ten zesík zaplej a přepojival jacka - tak se nediv, tohle mrzácké TDA neustojí.

A koncáky jsi taky vyměnil?

Re: vyber zosilovaca

mam dve varianty, bud ten svab je dosrany a preto to vypina, alebo to podakusticky/resp. nadakusticky kmita a zhadzuje to prudova ochrana, netopia ti koncaky?

Web

(upravil NNNTomas 20. 2. 2010 20:17)

Re: vyber zosilovaca

Mě když to buchlo, tak buď chípli jen samontý koncáky, nebo rovnou i TDAčko. Samotný TDA nikdy...aby taky jo, že.

Popelnice to opraví nejlíp, nejlevněji.

Re: vyber zosilovaca

praveze mne ked odislo to TDA tak jeden kanal mi isel v pohode a ked som dal nove tda tak isli obidva kanaly no aj idu len to ze vypina ho a uz na to nemam nervy tak chcem urobit nieco nove ......len nevem co

Re: vyber zosilovaca

koncove sa hreju tak normalne tak ako aj na zaciatku pred odpalenim tda tak aj teraz sa hreju

Re: vyber zosilovaca

Tak zkus zapojit jen jedne vstup...

Příspěvky [1 až 20 z 21]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » vyber zosilovaca

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£