Téma: 8" na Concorde výhybku

Zdravím všechny ve spolek. Vím, že jsem lama, ale potřeboval bych nutně poradit. Mám doma starou výhybku:
http://www.visaton.de/bilder/weichen/gr … mkii_w.gif

Hledám, abych na ni nemusel kupovat drahé Visaton AL200:
http://www.bmm-electronics.com/Product. … uct_ID=809
V současnosti ji mám osazenou vždy párem ARN 226/05, basy ujdou, ale nejsem spokojený. Poradili byste mi jiné měniče, abych kvalitativně poznal rozdíl? (tedy rozdíl směrem nahoru smile Díky

Web

Re: 8" na Concorde výhybku

Dej tam co tam patří... Ta investice se vyplatí.

Re: 8" na Concorde výhybku

Díky. Namítnu, že jsem slyšel spoustu kritiky na měniče od Visatonu. Takže kdyžuž do toho dát ty peníze...

Web

Re: 8" na Concorde výhybku

je to blbej mýtus,jsou to dobrý repra...ten Alu ted dělaj i v černý verzi

(upravil Frank 5. 7. 2007 18:40)

Re: 8" na Concorde výhybku

Jakou kritiku? Tyhle basáčky vypadaj dost solidně, středy nevypadaj marně a vejškáč je naprosto špičkovej. Ty bedny maj potenciál zahrát, maj vymakanou výhybku.


Nižší řady jsou pochopitlně sračky, ale tohle je TOP.

Re: 8" na Concorde výhybku

Som tiež za to, aby si tam dal meniče, na ktoré je ta výhybka počítaná, meraná a ladená, vychytaná.

Re: 8" na Concorde výhybku

mě by docela zajímalo srovnání třeba TVM 188 s visatoní W 170 S (50,.€:-(),zvukově myslim

Re: 8" na Concorde výhybku

dokken
nebe a dudy

(upravil dokken 5. 7. 2007 21:52)

Re: 8" na Concorde výhybku

no já jen že konstrukčně.šasím to vo moc dál neni.hele...neprodáváš je? tongue

(upravil mengel252 6. 7. 2007 0:38)

Re: 8" na Concorde výhybku

Prodávám. prepáč, že som si dovolil povedať názor.

Re: 8" na Concorde výhybku

nee,to je v pohodě...to je dobrý vědět smile

(upravil Halen 6. 7. 2007 1:57)

Re: 8" na Concorde výhybku

zvuk 188 vs w170s +- autobus. A at se stavej, kdo chce na i na usi (tema ktery ty nebe a dudy posloucha). Dudy mam rad, obzvlast pekny trojky na pristupny panicce nejsou k zahozeni. Udelejte si slepej test a dopredu muzu rict vysledek.
99,9% posluchacu nerozezna dobre vyrobeny 188 od dobre vyrobenych W170S. Kdybych prodaval modry z nebe, tak bude modrejsi nez smolka na zastere zdravotni sestry.

(upravil dawsoo 6. 7. 2007 6:02)

Re: 8" na Concorde výhybku

Nebe & Dudy:
Já si osobně myslim že Mengel252 ví co píše a že to bude pravdou , že i tyhle  laciněji vyhlížející basic 17cm Visáče budou jinde než 188 TVM-ka,  dá se to předpokládat (na koše sere pes = v týhle cenovce imho se to moc přeceňuje) rozdíl bude významnej hlavně v provedení a zatlumení membrány,použitím kvalitnějších vnitřních i vnějších závěsů a i celkovou přísnější tolerancí výroby...i když leckoho při pohledu na Qes a Qts a a relativně malýho Bl to může svádět k srovnání...charky jsou dost výmluvný při letmým porovnání... troufám si za sebe tvrdit že bych je i naslepo od sebe venku z bedny bez vyhýbky (raw test) rozeznal,protože TVM i tesel jsem se za mlada naposlouchal a nastavěl s nima v začátcích víc než dost a poznám u všech (hifí řada) jejich nezaměnitelnou signaturu hned, s tím že 188 je eště pořád rozumně použitelná protože nejhorší ze středobasů a basáků je s přehledem 8 palcová řada .... tj ARN66xx a 226, ostatní ještě jakž takž toleruju  lol

Není co dodávat...

Re: 8" na Concorde výhybku

Díky všem za radu. Zkusím je nejdříve na jedné bedně a když uspějí, tak dokoupím i druhý pár. Doporučili byste ještě shop, kde se dají sehnat laciněji? (je to přecijen pálka)

Web

Re: 8" na Concorde výhybku

tie concordy som pocul, a ti poviem ze je to pecka, ved tie al 200 pouziva burmester, tak neviem ci sa oplati to nahradzat inymi basakmi

Re: 8" na Concorde výhybku

Halen a dokken
Predávam tak Visatony, ako aj TVM. Je mi šumafuk, či v tejto kategórii predám Visaton alebo TVM.
Ten rozdiel vo zvuku je naozaj výrazný a jednoznačne po každej stránke vyhráva W170S. Viac k tomu nepoviem.
4fitness.cz
515,06 Kc bez DPH je pálka? Alebo ako pálku si myslel AL-ká?

Re: 8" na Concorde výhybku

jojo v pohodě za kolik máš AL 170?

Re: 8" na Concorde výhybku

nech to nepíšem po jednom type
http://www.visaton.biz/czech/literatura/cenik.pdf

Re: 8" na Concorde výhybku

Pčkej, 515,- Kč? Ty basáky se motají okolo 3.000,- Kč. A já potřebuju pro Concordy 4ks. To už je pro mě dost pálka.. sad

Web

Re: 8" na Concorde výhybku

Já vím, že tyhle High-End věci jsou, aby odčerpaly přebytečné peníze od lidí, kteří na to mají. Ale to jaksi není můj případ:/  Určitě existuje podobná, srovnatelná kvalita, která je cenově jinde. Jenže na to člověk musí být odborník a mít trh pořádně zmapovaný (což já nemám). Proto se ptám

Web