Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 4)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA220-Prosím o pomoc

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 69]

Re: DPA220-Prosím o pomoc

Pokud si opravdu nevíš rady, asi ty BCčka vyměň všechny... Moc peněz tě to stát nebude...

Taky můžeš postupovat sofistikovaněji a změřit, jaký proudy dávají proudový zdroje v NPN a PNP větvi, jaké proudy tečou jednotlivými trandy diferáku, jaký proud teče rozkmitovými KFky... to vše pomocí měření úbytků na příslušných rezistorech... a na základě toho se už snad dá diagnostikovat závada.

Web

Re: DPA220-Prosím o pomoc

..doufám, že víš o tom výdrbu s izolovanými tranzistory - plastové pouzdro lol, pak chybí propojení kolektorů. To upozornění nikde oficiálně není..

Re: DPA220-Prosím o pomoc

Moment, tohle je snad DPA220, ta pokud vím hranolky nepoužívá jako vodiče.

Web

Re: DPA220-Prosím o pomoc

Naozaj si neviem rady... BC som už vymenil všetky, nejde mi o peniaze, štve ma že nemám páru kde môže byť závada... Krabica pripravená, len to poprepájať a...a teraz toto...
Neviem či má zmysel pokračovať vo výmene aj KF, keď premerané už boli. Asi nezostáva nič iné, len vymeniť aj tie... skúsim dnes zmerať tie úbytky, hádam niečo zistím.
Betaron-? ? nerozumiem...

(upravil Betaron 30. 3. 2010 13:39)

Re: DPA220-Prosím o pomoc

..aha. tak se omlouvám za mystifikaci smile



..četl jsem nedbale, mínil jsem DPA222

(upravil rica 30. 3. 2010 11:59)

Re: DPA220-Prosím o pomoc

Mám zrejme nejaké spomalené pripojenie na net... keď som písal predch. príspevok, ešte tam neboli zobrazené vysvetlenia...už  mi je jasné čo Betaron na mysli....
iste- je to 220...

Re: DPA220-Prosím o pomoc

Já to nechápu. Co kruci na DPA220 nemůže chodit-vždyť je to tak jednoduchý a přehledný zesilovač, že i s multimetrem z OBI za 100Kč najdeš závadu...Postavil jsem jich mraky a jen jeden mi nechtěl chodit jak měl-díky mikroskopicky pčerušené fólii jednoho spoje..

Web

Re: DPA220-Prosím o pomoc

Tak som vymenil aj KF- a ajhľa, ide to... LED svieti ako má, na výstupe cca 1,5mV, Iq šiel nastaviť bez problémov aj na 200mA. Neviem kde bola chyba, keď som tie vypájkované trandy meral, boli všetky OK...
Nechal som ho na 100mA, po pár minútach som ho vypol. Keď som ho potom zase zapol, všetko bolo OK, až na Iq, ktorý padol na cca 20mA a viac ho nedám. LED svietia normálne, Ucc je stále +-1,5mV... Teraz mi do úvahy prichádza jedine T12-T11, ale nejde mi do hlavy, že už sa zdá byť všetko OK, nastavenie drží super, a zrazu to takto padne...
Sinclair: jednoduchý- prehľadný... netvrdim že nie, ale ja by som nevedel diagnostikovať závadu ani s osciloskopom smile

Re: DPA220-Prosím o pomoc

Doprčic, vyměň všechen ten šrot, cos shrabal ze šulpíků...jak jsi měřil ty transistory ? Ohmetrem ? Ten ti ukáže, že je OK, i když bude beta pět....

Re: DPA220-Prosím o pomoc

Ani posl. odpor som nezhrabol zo šufla- na tento stroj by som si to nedovolil... všetko nove- trandy kupovane od Denkla... meral som to multimetrom - aj cez tester diod aj cez tester tranzistorov... keby som to meral ohmetrom asi by som sa neodvážil ozvať sa...

Re: DPA220-Prosím o pomoc

Zrovna u KFek ta beta dost lítá od serie k serii... toho jsem si nuceně všiml, když jsem je strkal jako rozkmit místo KD138 do AZS223. Někde to chodilo jak víno a jinde to nedalo plnej rozkmit v kladný půlvlně. Ale u DPA je před KFkama sledovač, tak by to mělo být daleko míň citlivé.

Což tam místo KF vrazit něco pořádnýho (2SA1540 / 2SC3955)?

Web

Re: DPA220-Prosím o pomoc

Nuž myslel som si, že keď to pred osadením poctivo premeriam, tak to bude v poriadku... neviem kde môže byť chyba, keď aj po vypájkovaní ich premerám a tvária sa correct...
Skúsim zohnať tie 2SA / 2SC - len to asi chvíľu potrvá, v najbližšom okolí kupujem akurát odpory a kondy, tranzistory len v nouzi nejvyšší...

Re: DPA220-Prosím o pomoc

Aldax aldax aldax smile

Web

Re: DPA220-Prosím o pomoc

Nebo 2SA1209 / 2SC2911 ,ale ty budou hůř k sehnání

Web

Re: DPA220-Prosím o pomoc

Takže to šlape jedna radosť- aspon včera to šlapalo podľa papiera... Nakopol ma Sinclair - keď spomenul mikroskopicke prerušenie fólie... poriadne som pozrel všetky spoje, dráha z emitora na bázy koncákov v +vetve bola podozrivá. Prešiel som ju cínom a hneď to bolo iní kafe. Oba konce som zapojil na záťaž, po zahriatí som Iq nastavil na 160mA, Ucc out mi lietalo medzi 0,2-0,4mV... pripojil som repro - pri zapnutí ani najmenší lupanec, keď som priložil ucho úplne "na doraz repra", myslel som že som ho blbo pripojil-nepočul som ani najmenší šum alebo brum. Zapojené samozrejme provizórne na stole = klbko káblov...
Tak neviem, či to bolo spôsobené blbým trandom alebo prerušením cesty...
V druhom pokuse skúsim tie SA/SC z ALDAXu...
V každom prípade ďakujem všetkým za pomoc...

Re: DPA220-Prosím o pomoc

Hele, jestli to chodí dobře, nechej to tak a užívej si muziky smile

Web

Re: DPA220-Prosím o pomoc

JJ, přesně tak...už hraj a přestaň doufat, že ti naroste ještě větší... smile

Re: DPA220-Prosím o pomoc

Už dávno nedúfam, že mi narastie vačší sad
Tým druhým pokusom som myslel novú 220- chcel som pôvodne 6kanal... Už ma to prešlo, teraz zvažujem "jednoduchší" aktiv220...
222 aj sady musia ešte trochu počkať kým sa do nich pustím... popravde mám aj trochu rešpekt. Ale hádam to vyjde...

Re: DPA220-Prosím o pomoc

Vidíš. A já bych řekl, že postavit 222 je v dnešní době daleko snažší než 220 smile

Web

Re: DPA220-Prosím o pomoc

220 som staval, ako som už spomínal, len podľa popisu v Amare... je tam presný  a najmä stručný postup...
Keď som si prečítal Kazzateľov návod ku 222, tak som sa zľakol už len pájkovania obojstrannej 70um dosky smile
Ale dúfam, že to zmaknem, ak nie, viem kde hľadať pomoc:-)

Příspěvky [41 až 60 z 69]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA220-Prosím o pomoc

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£