Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 4)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA220-Prosím o pomoc

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 69]

Téma: DPA220-Prosím o pomoc

Zdravím místní a obracím se k vám o radu.Kvůli "přezbrojení" aparatury jsem vytáhl další dva DPA220.Jeden se podařilo oživit bez problémů,ale druhý mě zlobí.Nelze nastavit větší klidový proud a teď mi začala dost brzy limitovat kladná půlvlna.Desky jsou originál z prodeje.Zatím jsem zkontroloval případně preventivně vyměnil trandy KF,KD137,KC636.
Možná je i někde vada desky,hodně jsem se na ní vyučil a podle toho vypadá.Bohužel,nezvládám obvodařinu natolik,abych přesně vyčetl kde je problém.
Pokud se mi někdo pokusí pomoci,budu vděčen.Nerad bych ten zas zas uklidil někam do šuplíku...

Re: DPA220-Prosím o pomoc

Podle popisu nemáš desku originál, co máš na pozicích KSY tranzistorů? Vyfot to a dej sem..

Web

Re: DPA220-Prosím o pomoc

Je to originál,včetně původní dokumentace.Zespodu zelená maska,nahoře černý potisk na krémové desce.Na pozici je KSY 71 a bohužel TR 18.

Re: DPA220-Prosím o pomoc

Překontroluj pro jistotu i pasivní součástky -hodnoty odporů, jestli se někam nezatoulala špatná hodnota. Využij okamžiku, kdy jsou vypájené polovodiče abys mohl co jde měřit přímo na desce bez dalšího pájení. Taky lze porovnávat napětí a úbytky na odporech s tou "zdravou" deskou, vede to rychleji k cíli.

Re: DPA220-Prosím o pomoc

Díky,huž se podařilo,použil jsem zdravou desku jako referenci a tak dlouho se v tom répal až je to v cajku.V okamžiku kdy sem dostal signál se symetrickou limitací se dalo i nastavit kliďák.Nejspíš některý z tech trandů tekl.Holt daň za to,že člověk používá "šuplíkové" zásoby u kterých není jistý stoprocentní stav...

Re: DPA220-Prosím o pomoc

Prověř součástky kolem T11,12. A místo T7,8 dej BC546/556..

Web

Re: DPA220-Prosím o pomoc

Díky za tip.S těma BC jsem o tom už někde slyšel...

Re: DPA220-Prosím o pomoc

Hlavně když už to maká. Gratuluju.

Web

Re: DPA220-Prosím o pomoc

Ještě taková drobnost-rozchozený kus jde do limitace dřív-s menší úrovní signálu,nevíte někdo kde může být problém?
Musím vyseknout poklonu Mistrovi,protože co ten zes zkusil a přesto si zachoval funkčnost,to je neskutečné...

(upravil opamp 14. 2. 2010 23:48)

Re: DPA220-Prosím o pomoc

Jak moc dřív?

Myslím to tak, zda to jde svést na rozptyl parametrů součástek nebo zda to je výraznější, třeba při výkonu o 25% nižším než ten zdravý kanál.

Web

(upravil wwsly 15. 2. 2010 16:56)

Re: DPA220-Prosím o pomoc

Schéma nemám, ale nemůže to být špatným odporem v NFb? To by pak odpovídalo, co tu popisuješ...

Web

(upravil opamp 15. 2. 2010 17:12)

Re: DPA220-Prosím o pomoc

Měl jsem pocit, že problém se týká VÝSTUPNÍ úrovně. Ale máš pravdu, nikde se to tu nepíše.

Web

Re: DPA220-Prosím o pomoc

Děkuji pánové za pomoc,problém je vyřešen.Ráno jsem změřil úrovně a zjistil jsem že na výstupu je v době limitace stejná úroveň jak u zdravého kusu.Tak jsem šel téměř na jisto do zpětnovazební smyčky.Při pohledu na desku bylo jasno.Jediný modrý odpor mezi zelenými.Nejspíš jsem chtěl někdy předtím zvětšit z nějakého důvodu citlivost.
Teď to běhá jak má,alespoň se to tak tváří.Ještě to budu muset potrápit,nějak se mi to nezdá,rychle se to hřeje jako kdyby to kmitalo.

Re: DPA220-Prosím o pomoc

Konce máš orig. nebo nějakou náhradu?

Web

Re: DPA220-Prosím o pomoc

Jsou tam MJ11015/16.Už jsem skončil,zdá se vše v pořádku.Stačilo stáhnout kliďák aby se to nerozjíždělo.Uslyšíme,minule to bylo hodně slyšet ten problém...

Re: DPA220-Prosím o pomoc

Emjéčka tam nejsou vhodný, jsou to pomalý mrchy a v původním zapojení to pak kmitá ( to je asi to, proč ti to hřeje )...je nutný zvětšit kompenzace, ale to pak zhorší parametry. Sežeň tam originály Tesla...

Re: DPA220-Prosím o pomoc

Díky za info,kompenzace jsem provedl,ale kde dnes sehnat originály?Našel jsem je v prodeji akurát u těch pochybných prodejců.Leda koupit balík a navybírat...

Re: DPA220-Prosím o pomoc

Jojo, hlavně PNPčka jsou průserový. Často jim při 5V / 5A padá beta i pod 300 smile

Kolega kupoval "v Compu", tedy ve sklepě jednoho majitele a daly se vybrat slušné. Při ceně 30 Kč / ks nebolí, když 2 z 5 vyhodíš.

Web

Re: DPA220-Prosím o pomoc

Ahoj
Zkus napsat Sinclairovi,ten ůdajně má nějaké KD a za mírnou uplatu by ti snad je i napároval.

Re: DPA220-Prosím o pomoc

Zrovna tenhle "Pán" mi před lety doporučil ty MJ...:-)

Příspěvky [1 až 20 z 69]

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA220-Prosím o pomoc

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£