1

(2 odpovědí, posláno do Reproduktory)

3,6 ohm stejnosměrný odpor je téměř jistě "4 ohm" reproduktor. Jen tak zaměnit jeden výškáč za jinej bez jakejchkoliv znalostí parametrů bude asi mít dost hroznej výsledek, ale oni ty noname třípásma stejně nejspšíš už teď hrajou strašně wink Snížení citlivosti se typicky dělá odporovým děličem, anglicky se tomu říká L-pad - jak se to počítá vygooglíš. Cílem je aby výsledná impedance byla "stejná" jakou má samotnej reproduktor, protože použití jednoho odporu v sérii s reproduktorem by vedlo ke zvýšení impedance celku odpor-výškový repoduktor a tím k (zásadím) změnám v chování výhybky.

Kdyžtak gimp je i pro windows - viz https://www.gimp.org/downloads/

3

(17 odpovědí, posláno do Smetiště)

Nebo jako nouzovku by ti možná někdo půjčil/daroval svůj starej Asus eee nebo něco podobnýho - dneska už je to tak pomalý, že to stejně většině lidí k ničemu není, ale na tohle by to mohlo stačit. Každopádně bych se vydal cestou hw na kterým běží windows. Jak píše divnypocit většina android zařízení má úplně jinou hw architekturu než typický windows počítač, takže udělat to, co píšeš, je těžko dosažitelný.

4

(101 odpovědí, posláno do Reprosoustavy)

No, aspoň mohli tu bednu před focením vyleštit - obě ozvučnice mají mastnej otisk tlapy vedle tý největší kaloty. A ještě tak podezřele symetricky... Jinak na mě design moc "starožitnej", ale už jsem si zvyknul, že se mi líbí jiný věci než většině lidí wink Stejně nejsem cílová skupina, že jo.

5

(91 odpovědí, posláno do Reproduktory)

@kudlibabka psal jsi někde, že nemáš úplně ideální místnost, nemůže to být částečně tím, aspoň ten prostorovej dojem? Díky svojí směrový charkteristice by OB měly bejt o něco míň závislý na vlastnostech místnosti, ne? Jinak teda bednička moc pěkná, šikovný ručičky, to je vidět. Mě ještě čeká dlouhá cesta, než si troufnu pracovat s takhle luxusním materiálem wink

6

(91 odpovědí, posláno do Reproduktory)

@divnypocit to jsou fakt super-eko ozvucnice smile ale neposmivam se - sam mam ted historicky temer-fullrange isophony v policich ze skrine temer vyhrabany z kontajneru. Co jsem dodelal druhou ozvucnici, tak nejsem schopnej se vratit k bednam s BR, co jsem poslouchal do ted. Za mirne orezany kraje je ten zbytek o tolik lepsi.

7

(1,764 odpovědí, posláno do Zdroje a úprava zvuku, muzika)

@kudlibabka při tvým používání je riziko takovejhle nepříjemností určitě menší, a po updatu na 5.1 jak píše ythren (v článku je i návod) bych se ho vůbec nebál.

8

(1,764 odpovědí, posláno do Zdroje a úprava zvuku, muzika)

@kudlibabka já vím že to je poměrně dost OT, ale telefon s takhle historickým Androidem bych si opravdu rozmyslel. Je v tom spoust závažných známých chyb, který jsou masově zneužívaný. To znamená, že dřív nebo pozdějc se ti tam bez tvýho vědomí nainstaluje software, kterej v lepším případě bude zobrazovat svoje reklamy místo jiných a i v místech, kde původně nebyly. V horším případě se tě bude snažit okrást při platbě kartou, při používání bankovnictví, ukrást tvoje hesla k různým službám a pod. Příapdně použije tvůj telefon jako jeden z milionu na útok proti nějkýmu webu nebo něco podobnýho. I kdyby tohle všechno bylo pro tebe přijatelný, protože tam "nemáš žádný důležitý data" (oni i ty úplně obyčejný jsou mnohem cennější, než se na první pohled zdá), tak ti to bude žrát baterku a zpomalovat telefon. Antivir a podobný věci tomu nezabrání.

9

(0 odpovědí, posláno do Reprosoustavy)

Nikde jsem tu nenašel žádnou zmínku o těhle soustavách - slyšel jste někdo Linkwitzovy LXmini?

Kvalitu mikrofonu hodnotit neumím, ale určitě k němu budeš potřebovat fantomový napájení. Pak ho můžeš připojit na mikrofonní vstup, ale záleží jak kvalitní máš zvukovku. Třeba moje interní má tak vysokej šum, že použitelnej rozsah byl 30dB, to je k ničemu.

11

(19 odpovědí, posláno do Dílna)

No, já taky notnou chvíli řešil co že to je ten "burlap" (angl. juta), ani žena, amatérská švadlenka nevěděla wink
Pytlovina, to je přesně to, co to je - z juty se dělají takový tý pořádný pytle na kakao, kávový boby a tak. Co jsem se dočet, ale nezkoušel, tak by se měla dát bělit normální bělidlem na prádlo. Na basstrap bych se nebál hustší osnovy, vem si, jaká bude vlnová délka frekvencí, který tě zajímají. Ale tipnul bych si, že průzvučná látka bude působit uhlazenějším vzhledem. Jestli to budeš zkoušet, tak určitě dej vědět jak to dopadlo. Čeká mě teď zařídit nějaký stavební práce zvenku domu, ale jakmile to bude hotový, tak bych se chtěl pustit do akustikých úprav - mám totálně zoufalou místnost wink

12

(19 odpovědí, posláno do Dílna)

Jory, nemám vlastní zkušenosti, ale výhledově řeším velmi podobný problém a když jsem hledal věci kolem akustikách úprav, tak jsem narazil na chlapíka, který používá pro tyhle účely jutu. I tady se dá sehnat, někde dokonce v různých gramážích a tedy hustotě vláken a různých barevných provedeních - asi by to chtělo vidět, jak to vypadá v reálu, přes moc nízkou gramáž zřejmě bude prosvítat barva materiálu. Já jsem na nejrozumnější ceny narazil v nějakém krámu s provaznictvním a pod, ale za trochu víc peněz je dostupná i v obchodech s látkami. Navíc by se měla dát barvit běžnými barvami na textil, pokud by bylo třeba.

13

(30 odpovědí, posláno do Reproduktory)

antonio
Myslím, že ochota komunity zabývat se i trochu zvláštními dotazy, dělá část tý přátelský atmosféry, kterou člověk ocení u diskuze nad tématy, který jsou (největší) koníček pro nás všechny. Snad každýmu se přece občas stane, že problém je jinde, než jak je položená otázka. Ale ok, má to svoje hranice.

14

(30 odpovědí, posláno do Reproduktory)

danhard napsal:

SP6 150 PA Lineare Auslenkung (XMAX)     ±1 mm
Nemohu si pomoct, ale mám ten dojem, že máš v hlavě nasrá.., trochu zmatek smile

Tvl banda expertů a trvá den, než si toho někdo všimne. A to jsem se na ten datašit koukal ... jó, není nad to si občas připadat jako prvotřídní vocas ... wink

V tomhle by možná pomohly zkušenosti někoho, kdo se tím opravdu zabývá - já budu střílet od boku. Dveře jsou jako ozvučnice skoro zanedbatelný, zkus si to hodit do nějakýho simluačniho SW, dát tam velkou ozvučnici a uvidíš, kdy bude výkon limitovanej překročením Xmax. Pokud tohle je tvůj problém, tak můžeš repro uložit do rozumně tuhý a zatlumený ozvučnice a příslušně podle simulace nastavit výhybku. Pak by jsi z něj měl bejt schopnej dostat těch 200W, i když možná v jiným frekvenčním pásmu, než sis představoval.

15

(30 odpovědí, posláno do Reproduktory)

Poměr středního a špičkovýho výkonu dle frekvence se asi bude dost lišit podle materiálu. Takže se to do nějakýho obecnýho grafu dá zobrazit těžko. Co vím, tak Art Ludwig něco vzdáleně podobnýho měřil u pár vybraných skladeb. Nevím jestli se shodnete ve vkusu, nicméně je vidět, jak velký vliv má žánr a zároveň i parametry filtru.

Přiznám se, že mi jako několika ostatním, dělá trošinku problém uvěřit, že 4x200W při citlivosti 93dB/1W/1m v uzavřeném prostoru auta nestačí. Navíc jestli počítám správně, tak rozdíl 200W a 300W představuje +1,7dB, což je na hranici rozlišovací schopnost lidskýho ucha. Naproti tomu limitace je určitě extrémně rušivá, nezkoušel jsi nastavit zesílení tak, aby k ní nedocházelo? Pokud papírový parametry sedí, tak by jsi to pravděpoodbně téměř neměl poznat.

16

(5 odpovědí, posláno do Dílna)

To zní optimisticky, budu se dívat jestli se něco neobjeví. Do tý doby zůstanu u svýho velmi hrubýho řešení - 6x 45V neřízený, jen usměrňovač a filtr. Možná bych ho moh vylepšit tátovým regulačním autotrafem, stejně ho nepoužívá wink

17

(5 odpovědí, posláno do Dílna)

@peedros to celkem chápu, při ceně a dostupnosti slušnejch EL34

@Sendy díky za inspiraci, uvidím jestli narazím na něco co si budu moct dovolit wink

18

(5 odpovědí, posláno do Dílna)

Ahoj, doufám, že jsem něco nepřehlédl, ale nenašel jsem žádný podobný thread. Kdyžtak mě prosím jen odkažte, nehledal-li jsem správně. Všimnul jsem si, že je tu pár lidí, kteří stavějí lampové věci a zajímalo mě, jaký používáte při testování napájecí zdroj. Máte všichni něco jako BS 275 nebo BS 208-U? Nebo máte zásobu síťových traf v šuplíku a ad-hoc s spíchnete zdroj pro konkrétní zapojení? Případně nějakou vlastní konstrukci? Hledal jsem trochu po netu, ale našel jsem jenom pár vesměs nedůvěryhodnejch konstrukcí, nic co by aspoň přibližně splňovalo moje představy o decentním napájecím zdroji.

19

(3 odpovědí, posláno do Ostatní technika a elektronika)

Jasně, změřim je, to je samo nejlepší způsob. Mám praticky celou dílnu v krabicích a zatím není moc kam je rozbalit wink tak jsem si říkal, že se aspoň poptám.

obr 1,
obr 2 a
obr 3.

20

(3 odpovědí, posláno do Ostatní technika a elektronika)

Dostalo se mi do ruky pár těhle flaštiček z rodiny 6N1P, ale mám problém určit co to je za variantu. Datasheety jsem našel jenom pro 6N1P, 6N1P-EV a 6N1P-VI. Moje azbuka se omezuje na tabulku pismenek, kterou mi nabídl pan google, ale snad úplně slepej nejsem. Tušíte někdo co přesně jsou zač? Pro jistotu obrázek:
http://img.pfctl.cz/IMG_20150731_112559.jpg