Dvoupásmový OB, inspirovaný návrhem Martina J. Kinga. Osazeno Eminence Alpha 15A a Dayton RS100-8, aktivní dělení LR2. Je to první nástřel, zatím neměřený, má to něco do sebe, ale už na první poslech je jasný, že to bude chtít ještě nějakou práci. Pořád nevím, co si mám myslet o tom Daytonu, ale asi radši budu soudit až to změřím a upravím výhybku.

2

(3,288 odpovědí, posláno do Smetiště)

repro pro fakt pořádný netopýry http://www.midi.cz/inzerat/187014/proda … 150w-8ohm/

3

(35 odpovědí, posláno do Muzika ♬)

Jestli bych měl (znova) žít v uspořádání, kdy stát rozhoduje i o tom, co za kulturu je přijatelný nebo ne, tak v první řadě budu mít jiný starosti, než že mi přestal fungovat streaming. Ale ono ani takovejhle režim není nutně konec, údajně téměř polovina severokorejců má přístup k filmu a hudbě vyráběný v "nepřátelský" části světa. Sedím u pár přepravek desek, který si původní majitel pořídil na pomezí 70. a 80. let. Je jich tam asi tak pět, který byly koupený v obchodě a zbytek byl pašovanej. Tenkrát šly přes uplacený celníky. Pokud někdy v budoucnu bude potřeba "pašovat" stream přes státní aparát, tak to taky půjde - přes celnici ČSSR se sem dostaly i takový věci jako PA systém od Dynacord, stream je proti tomu maličkost. Kompetence státu v týhle oblasti je trvale totálně zoufalá a účinnost represivních opatření by byla řádově nižší než v případě fyzickýho zboží.
Streaming pro mě má jednoznačnej přínos, mám k němu mám ony přepravky s desekami a polici s CD a zbavovat se ani jednoho nehodlám.

4

(35 odpovědí, posláno do Muzika ♬)

Pro mě třeba streaming má jednu klíčovou vlastnost, která je na distribuci pomocí fyzických nosičů nepřenositelná. Díky Spotify jsem objevil mraky zajímavý hudby, ke který bych bez jeho doporučení velmi těžko dostal. A věřím, že až Spotify vylepší tu AI, která doporučení dělá, tak jí najdu ještě víc. Jasně, kvalitou zvuku je Spotify v kategorii "jakostní spotřebka", ale třeba u ženy tohle měřítko neexistuje, pro ní je Spotify prostě perfektní.

5

(177 odpovědí, posláno do Projekty elektroniky)

Máš pravdu, špatně jsem koukal. Já jsem teda z těch RS100-8 trošku rozpačitej, mají za sebou už 50 hodin rozehrávání, ale parametry se katalogovejm blíží u jednoho kusu a u druhýho moc ne. A těch 50 hodin hraní na nich moc vidět není, je tam u obou změna o jednotky procent. Dokonce i výchylka membrány je při shodným signálu u jednoho viditelně menší. Spíš než absolutní chyba mě překvapuje, že jsou tak rozdílný. Ale tak nebyly plánovaný na žádný važný použití, takže mě to zas tak nebolí.

6

(177 odpovědí, posláno do Projekty elektroniky)

@NO HITS tvoje katalagový hodnoty zase nesedí s datasheetem co má Dayton na webu - třeba Mms nebo Sd. Já si pár dní hraju s jejich RS100-8 a datasheet co jsem měl otevřenej z webu LSF měl v sobě několik chyb.

7

(177 odpovědí, posláno do Projekty elektroniky)

Když jsem hledal, kde by se ty daytony daly sehnat, tak jsem narazil na soundimports.eu. Dražší než LSF, ale mají skladem leccos. Zkušenost nemám žádnou, na první pohled vypadá solidně, ale to může snado klamat, že jo. Neznáte někdo?

8

(177 odpovědí, posláno do Projekty elektroniky)

@kaed jak jsi se dostal na USD 86 s párem Dayton RS100-8? Já jsem na amazonu nenašel nikoho, kdo by prodával repra za rozumnou cenu a zároveň posílal do CZ. Pošleš link prosím? Díky.

9

(2 odpovědí, posláno do Reproduktory)

3,6 ohm stejnosměrný odpor je téměř jistě "4 ohm" reproduktor. Jen tak zaměnit jeden výškáč za jinej bez jakejchkoliv znalostí parametrů bude asi mít dost hroznej výsledek, ale oni ty noname třípásma stejně nejspšíš už teď hrajou strašně wink Snížení citlivosti se typicky dělá odporovým děličem, anglicky se tomu říká L-pad - jak se to počítá vygooglíš. Cílem je aby výsledná impedance byla "stejná" jakou má samotnej reproduktor, protože použití jednoho odporu v sérii s reproduktorem by vedlo ke zvýšení impedance celku odpor-výškový repoduktor a tím k (zásadím) změnám v chování výhybky.

Kdyžtak gimp je i pro windows - viz https://www.gimp.org/downloads/

11

(18 odpovědí, posláno do Smetiště)

Nebo jako nouzovku by ti možná někdo půjčil/daroval svůj starej Asus eee nebo něco podobnýho - dneska už je to tak pomalý, že to stejně většině lidí k ničemu není, ale na tohle by to mohlo stačit. Každopádně bych se vydal cestou hw na kterým běží windows. Jak píše divnypocit většina android zařízení má úplně jinou hw architekturu než typický windows počítač, takže udělat to, co píšeš, je těžko dosažitelný.

12

(113 odpovědí, posláno do Reprosoustavy)

No, aspoň mohli tu bednu před focením vyleštit - obě ozvučnice mají mastnej otisk tlapy vedle tý největší kaloty. A ještě tak podezřele symetricky... Jinak na mě design moc "starožitnej", ale už jsem si zvyknul, že se mi líbí jiný věci než většině lidí wink Stejně nejsem cílová skupina, že jo.

13

(261 odpovědí, posláno do Reproduktory)

@kudlibabka psal jsi někde, že nemáš úplně ideální místnost, nemůže to být částečně tím, aspoň ten prostorovej dojem? Díky svojí směrový charkteristice by OB měly bejt o něco míň závislý na vlastnostech místnosti, ne? Jinak teda bednička moc pěkná, šikovný ručičky, to je vidět. Mě ještě čeká dlouhá cesta, než si troufnu pracovat s takhle luxusním materiálem wink

14

(261 odpovědí, posláno do Reproduktory)

@divnypocit to jsou fakt super-eko ozvucnice smile ale neposmivam se - sam mam ted historicky temer-fullrange isophony v policich ze skrine temer vyhrabany z kontajneru. Co jsem dodelal druhou ozvucnici, tak nejsem schopnej se vratit k bednam s BR, co jsem poslouchal do ted. Za mirne orezany kraje je ten zbytek o tolik lepsi.

15

(1,917 odpovědí, posláno do Zdroje signálu)

@kudlibabka při tvým používání je riziko takovejhle nepříjemností určitě menší, a po updatu na 5.1 jak píše ythren (v článku je i návod) bych se ho vůbec nebál.

16

(1,917 odpovědí, posláno do Zdroje signálu)

@kudlibabka já vím že to je poměrně dost OT, ale telefon s takhle historickým Androidem bych si opravdu rozmyslel. Je v tom spoust závažných známých chyb, který jsou masově zneužívaný. To znamená, že dřív nebo pozdějc se ti tam bez tvýho vědomí nainstaluje software, kterej v lepším případě bude zobrazovat svoje reklamy místo jiných a i v místech, kde původně nebyly. V horším případě se tě bude snažit okrást při platbě kartou, při používání bankovnictví, ukrást tvoje hesla k různým službám a pod. Příapdně použije tvůj telefon jako jeden z milionu na útok proti nějkýmu webu nebo něco podobnýho. I kdyby tohle všechno bylo pro tebe přijatelný, protože tam "nemáš žádný důležitý data" (oni i ty úplně obyčejný jsou mnohem cennější, než se na první pohled zdá), tak ti to bude žrát baterku a zpomalovat telefon. Antivir a podobný věci tomu nezabrání.

17

(0 odpovědí, posláno do Reprosoustavy)

Nikde jsem tu nenašel žádnou zmínku o těhle soustavách - slyšel jste někdo Linkwitzovy LXmini?

Kvalitu mikrofonu hodnotit neumím, ale určitě k němu budeš potřebovat fantomový napájení. Pak ho můžeš připojit na mikrofonní vstup, ale záleží jak kvalitní máš zvukovku. Třeba moje interní má tak vysokej šum, že použitelnej rozsah byl 30dB, to je k ničemu.

19

(19 odpovědí, posláno do Dílna)

No, já taky notnou chvíli řešil co že to je ten "burlap" (angl. juta), ani žena, amatérská švadlenka nevěděla wink
Pytlovina, to je přesně to, co to je - z juty se dělají takový tý pořádný pytle na kakao, kávový boby a tak. Co jsem se dočet, ale nezkoušel, tak by se měla dát bělit normální bělidlem na prádlo. Na basstrap bych se nebál hustší osnovy, vem si, jaká bude vlnová délka frekvencí, který tě zajímají. Ale tipnul bych si, že průzvučná látka bude působit uhlazenějším vzhledem. Jestli to budeš zkoušet, tak určitě dej vědět jak to dopadlo. Čeká mě teď zařídit nějaký stavební práce zvenku domu, ale jakmile to bude hotový, tak bych se chtěl pustit do akustikých úprav - mám totálně zoufalou místnost wink

20

(19 odpovědí, posláno do Dílna)

Jory, nemám vlastní zkušenosti, ale výhledově řeším velmi podobný problém a když jsem hledal věci kolem akustikách úprav, tak jsem narazil na chlapíka, který používá pro tyhle účely jutu. I tady se dá sehnat, někde dokonce v různých gramážích a tedy hustotě vláken a různých barevných provedeních - asi by to chtělo vidět, jak to vypadá v reálu, přes moc nízkou gramáž zřejmě bude prosvítat barva materiálu. Já jsem na nejrozumnější ceny narazil v nějakém krámu s provaznictvním a pod, ale za trochu víc peněz je dostupná i v obchodech s látkami. Navíc by se měla dát barvit běžnými barvami na textil, pokud by bylo třeba.