1

(19 odpovědí, posláno do Bazar / inzerce)

8 stovek? Víš co se říká... za blbost se platí.  tongue

A jo, máš pravdu, srandu já rád, zvlášť když se mi to jednou výjimečně povede.

2

(3,282 odpovědí, posláno do Smetiště)

https://orronoco.blogspot.com/2017/04/b … ifier.html


"You will rarely find the full wave DC power supply in car audio amplifier."

You will also rarely find an idiot to put a 50/60Hz rectifier in a switch-mode power supply. lol

3

(19 odpovědí, posláno do Bazar / inzerce)

Místo aby se to hned ztama objednalo a dávno svářelo, se tu zas vedou kecy co by kdyby z číny, a sváří se akorát v threadu na foru. lol

Tuhlentu naprosto atypickou vykopávku, kterou do toho nadesignoval IXYSím marketingovým oddělením sfetovaný inženýr, nejspíš v krámě už nikde nekoupíš, můžeš bejt rád, že to pár číňanů nejspíš někde vytáhlo z desek támhle někde z řeky. lol

PS: Se nedim, že mnohým z ebay chodí šmejd, když berou to první nejlevnější, co vyhledávač strčí pod nos. Nakupovat se musí obezřetně a platí to nejen pro ebay! Na druhou stranu, kdo by se pajcungoval s nějakým takovým atypem, kolik by na tom asi tak vydělal? Nejspíš mnoho ne, protože toho prodá možná těch 5 kousků za rok.

Nekompromisní řešení by zcela jistě šlo vyřešit i s jedním zdrojem.

5

(19 odpovědí, posláno do Bazar / inzerce)

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R … p;_sacat=0

https://www.aliexpress.com/wholesale?ca … =IXDP630PI

6

(11 odpovědí, posláno do Projekty elektroniky)

Mám takovou drobnou, však věcnou obavu, že to klubko síťových drátů nesplňuje požadavky na dvojitou izolaci. Co na to vševěd Zuki, tomu to nevadí?  Ten to jenom prostě nevidí, běda kdyby to zařízení bylo moje. To by se moh přetrhnout!

7

(86 odpovědí, posláno do PA a zvukařina)

Aby Wolf mi nápadně připomíná Hard to Frame z Lysé n. L.
https://bandzone.cz/hardtoframe  (např. Dreamy Eyes)

//sry za OT//

8

(9 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

dokken napsal:

Tam jsem hledal, nejsou 10k.

Pravda, 100k, to je na nic :-/

Ale na alíku jsem zahlíd nějaký 20k log, akorát je na tom na fotce logo Matsushita (místo Alpsů), ale to je asi buřt, pokud to pasuje.

9

(9 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R … p;_sacat=0

10

(39 odpovědí, posláno do Koutek pro začátečníky a méně zdatné)

V kontaktu s chladičem musí být hlavně taky T6, což s tou TO92 ptákovinou se dělá dost blbě. Dej na tuto pozici něco v TO126 vybraného na nějakou slušnější multimetrovou betu (100+).  Třeba BD135-16.

11

(3 odpovědí, posláno do Koutek pro začátečníky a méně zdatné)

Všecko je to moderní spotřebka a tak v tom bude nablito a naděláno úplně stejnou měrou wink

Já bych volil třeba tu Yamahu, protože s ní žádné zkušenosti nemám. S Onkyem a Pionýrem zkušenosti mám a to takové, že je to šrot (ještě teď se mě tu válí dvě neopravené Onkya s oddělanými koncáky - ani se to opravovat nechystám.  To víš, když se šetří a koncák nemá ani nadproudovou ochranu, natož necourající kliďák. Ale jsou to starší kusy, dneska v tom beztak bude nějaké všivé class D.

Pokud nemáš nic k věci Rixi, táhni do prdele. Zuki se aspoň snaží konstruktivně poradit.

Tvoje vyjadřování je zřejmě (opět, jako vždy) mimo meze mého chápání.  Okolo všech konektorů máš zem a hned u nich ESD ochrany na zem.  Spodní strana desky je taky prakticky celá GND plocha, až na výjimku několika málo krátkých propojek, vedoucích spodní vrstvou. Strany mezi konektory navíc ani nejsou galvanicky spojené, plovoucí strana má dokonce bleskojistku na PE. Takže o jakém proužku na okraji se tady bavíme? uui

https://i.imgur.com/W6tDIcb.png

Říká se, že kdo si hraje, nezlobí... uui

https://i.imgur.com/OrowPhW.jpg

15

(7 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Kucí, najděte si něco lepšího na zábavu a nechte buffer bufferem. Snad se tu o desku na operák s komplementárním koncem nezačnete ještě prát... lol

16

(37 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Rg je kolik?

//ok, určitě menší než  maximální povolená hodnota, pak zde asi OK.//

Mohl by sem někdo strčit čitelnej datasheet k té lampě?

17

(117 odpovědí, posláno do Dílna)

Hele, vem si že i s těmi 60% DPH tě to vyjde furt řádově levnějš, než třeba z takovýho pragáče. Pořád není nač si stěžovat.

Na druhou stranu, pokud čínský desky bereš na kšeft a máš na tom výdělek, tím spíš není vůbec ani proč si stěžovat.

Já když si dělám desky převážně pro sebe na svý projekty, na tom nevydělám ani korunu a pár takových 4v plachet docela začne lezt do peněz. Nedejbože se domáhat nějakých lepších substrátů. (dělám i amatérsky do GHz, ceny výroby na Rogers sou příšerné všude, v číně nevyjma. Holt daň za exkluzivitu - tam už se dá uvažovat i o pragoboardu - tam ej s nima aspoň domluva, jaký přesně materiál, technologie, atd. S čínou není řeč, pokud toho neobjendá aspoň celou paletu).

18

(117 odpovědí, posláno do Dílna)

ALLPCB má DHL od 19$, tolik to aspoň ukazuje mě.  Nezapomeň si na pcbshoperru zvolit CZ jako cílovou zemi wink

Na druhou stranu nevím, nad čím frfláš. Kdo jiný ti udělá pakl 10 decimetrových (2v, 100x100) desek za 5 USD a za dalších 23 ti je sem pošle a to celekem za 4-5 (slovy čtyři až pět) pracovních dní?  To je asi 640 korun. Při týhle ceně se s tebou pragoboard ani nikdo jiný nebude bavit o nějaký zakázce, natož pak o 10 kusech.

Lidi furt jen frflají a frflají. Podle mě je toto i tak naprosto win-win situace, i s přihlédnutím an to že se ty ceny neustále mírně zvedají.

Německo ani náhodou. Pokud někam, tak pryč z evropy!
PS: Mám pocit že JLC a ALL je ve skutečnosti vlastněno jednou společností a potří pod ně i některé další eshopy. Už jen mnohdy ty veeeelmi podobně vypadající weby jsou dobrou záminkou tomu i věřit.

19

(117 odpovědí, posláno do Dílna)

Však proč se nepřestěhovat, třeba pod ochranná křídla strejdy Donalda? Nebo na druhou stranu k protinožcům? Nevím, já tu asi nezůstanu, nebaví mě to tu.

U DHL dovozu a clení je ten průser, že ti šmejdi maji svojí vyclívací díru někde v pr*deli na sever od Prahy, kam ani slunce nesvítí a doprava nejezdí. Asi záměrně, abys těch 550 CZK nebo kolik musel platit za každou cenu. Já tomu pak říkám "DPH 50 či 60%".  Je mi jedno, komu ty peníze přijdou, jestli 21% státu a 550 korun DHL, je to prastě daň, výpalné vyžírkům a když toto výpalné dosahuje nebo i přesahuje 50% původní ceny, kudla v kapse se mi otvírá.

Jinak, místo ALLpcb bych zauvažoval o JLCpcb. Z doslechu vím, že jsou spolehlivější, i když s ALLpcb jsem nikdy osobně problém neměl a používám je poslední dobou dost.

Jinak kdo neznáte, tak Strange Parts se byl do JLC podívat osobně. Takhle čisto není snad ani v Pragoboardu.

20

(117 odpovědí, posláno do Dílna)

Jenže s těma pasivama máš problém teď všude, to není (jen) čínou. Nikde nekoupíš tak levně SMD odpory/kondy tak jak to šlo ještě před rokem dvěma, ale stále v číně jsou řádově levnější, než třeba vyžírkové z Mouseru, kde i nejlevnější kotouč těch nejvobyčejnějších nejlevnějších 100n keramik na 6.3V z kodovíjakého lisovaného bordelu stál několik tisíc korun O_o

Holt kdo se nenazásobil na bastlení minulé roky, má asi smůlu. "Levně už bylo."

A ano, i čínské plošáky jdou cenama nahoru, ale s tím se muselo počítat už od začátku, to byl prostý obchodní záměr, aby si na to lidi zvykli a teď se na nich začlo teprve vydělávat.

Na druhou stranu, je mi mnohem milejší si připlatit za dražší plošáky, když vím, že budou slušný a budou tu do týdne.  Život je moc krátkej na to, abych mohl na 5 malých plošáčků z číny čekat měsíc(e).

//Ještě kdyby tak šly i ty platy na horu, že?