1

(4 odpovědí, posláno do Dílna)

Ahoj Pavle, je to ještě aktuální? Koukni na škopku, co leze na gejty těch původních trandů. Ten IRS20957 by v sobě měl mít i různý ochrany, tak to asi nestihli, nebo je výrobce špatně zapojil smile Pošleš mi k tomu modulu prosím podklady? Zajímalo by mě, jak to maj vyřešený. A pokud jsi tam ještě nepájel ty TO220, tak to prosím nedělej a dej tam něco v tom DPAKu, ideálně stejnej model, nebo něco co má podobný parametry. Za tou velkou tlumivkou na desce jsou i nějaký kondíky do země, co? Pošli fotky smile

2

(42 odpovědí, posláno do Ostatní technika)

To, že ještě neexistuje krásnej funkční finál neznamená, že jsme to neposlouchali. Poslouchali a hraje to. Testovali jsme to s několika Xmosama, nemaj na to vliv. Zatim berem jako doporučenej vstupní modul USBStreamer od MiniDSP, protože to maj zmáklý včetně softwre, do budoucna ale plánujem vlastní.

Nejsem si jistej, jakym způsobem jsem do sebe míchal parametry a zvuk, ale s čim můžu machrovat jsou právě ty parametry a z toho, co jsem já slyšel, si dovolim bejt sebevědomej i ve zvuku. Jeden "externí" poslech už proběhnul, brzo hodim report na slovanet.

3

(42 odpovědí, posláno do Ostatní technika)

Tady se o extra marketing nesnažim, spíš ukazuju starejm kamarádům, co se u nás dá udělat. Inspirovat, nebát se, nekrást a dělat co umíš smile

4

(42 odpovědí, posláno do Ostatní technika)

Doufám, že Tě to Rixi příliš neirituje. V opačným případě se Ti omlouvám za těžký ublížení na klidu smile

5

(42 odpovědí, posláno do Ostatní technika)

reeb: Na tom prvním obrázku je jitter test, ne spektrum THD, podívej se na osu x. Spektrum toho Toppingu a rozvoj harmonických vypadá příšerně (poslední obrázek), má patnáctou harmonickou tam, kde DAC8 druhou.. Naměřené THD+N je jen asi -108dB (třetí obrázek od konce). Používá Sabry z mobilní řady, ne z PRO řady. O špičkových parametrech nemůže být řeč. 
https://www.audiosciencereview.com/foru … -dac.2403/

Mechaniku, hoď se do klidu big_smile Použití Sabre čipu (ani z PRO řady) není záruka nízkého THD, o čemž jsme se přesvědčili při vývoji. Například na dvouvrstvý desce (první prototyp kdysi dávno ještě s ES9018S) vůbec není možný čistýho spektra dosáhnout, to samé pokud je I/V sekce daleko od DAC čipu nebo nedejbože na drátech.

Sami jsme si ověřili, že linearita a absence vyšších harmonických, tedy parametry, ve kterých DAC8 exceluje, mají vliv na poslechový dojem. Tj DAC měří a hraje dobře a neni to jen použitím Sabre čipu, ale i jeho implementací. Zdar.

6

(42 odpovědí, posláno do Ostatní technika)

192/24 je maximum, co se používá. To, že ES čip umí 32 bit je super kvůli interní digitální regulaci hlasitosti, 384k je spíš jako bonus do budoucna. Navíš USBstreamer má kvalitní software a hraje to dobře /protože Sabre DAC je imunní proti jitteru, hraje s ním dobře všechno/


KAED: Snad nikoho neurazím zjednodušenim pojmů, dynamický rozsah je rozdíl šumu vs. max. užitečněj signál. 132 dB je dost cool. 120dB je THD+N, což je rozdíl max. signálu oproti všemu bordelu - tj. zkreslení i šumu. V praxi to znamená, že je druhá harmonická někde pod -125 dB oproti signálu. Jsou to dost vesmírný údaje.

7

(42 odpovědí, posláno do Ostatní technika)

Wii,

ja jedné desce to neplánujeme. Zatím máme dobré zkušenosti s USB Streamerem od MiniDSP. https://www.minidsp.com/products/usb-au … sbstreamer

Pokud bys měl zájem, můžeme k tomu nakreslit i jak přesně zapojit kabel.

8

(42 odpovědí, posláno do Ostatní technika)

STEREO VERZE S JEŠTĚ LEPŠÍMI PARAMETRY

Představujeme stereo verzi DAC, která posunula měřené parametry ještě blíže ke svatému grálu nezkreslujícího převodníku.


Dostali jsme se na neuvěřitelných 132 dB dynamického rozsahu a THD+N kleslo na -120 dB (0,000 1 %). THD zůstává jako v osmikanálové verzi na -124 dB, což odpovídá 0.000 063 % (!). Takže kdo nepotřebuje více kanálů, může si dopřát ještě dokonalejší zvuk.

Upravit si svůj DAC do stereo režimu zvládne každý pomocí jednoho jumperu a jednoduché propojky, kterou od teď dodáváme ke každému DAC.


Web průběžně aktualizujeme, najdete na něm náš zdroj PSU i novou verzi návodu.

9

(27 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Ahoj, díky. Zkusíme poslech a uvidíme smile

10

(42 odpovědí, posláno do Ostatní technika)

Měřit čuchací cívkou je dobrej nápad. Já vycházim z tohodle.

11

(42 odpovědí, posláno do Ostatní technika)

Berem je u digikey. Nuvotem.cz evidentně nemá zájem je prodávat přímo, protože nastřelila astronomicky nesmyslný ceny. NA SOS se podívám, to by se mohlo odit na budoucí minisérie.

O snubberingu vím, solidní článek na to dělal tuším Petr Komp na www.czechaudio.com Mimochodem, střelit tam snubber od oka může situaci ještě zhoršit...

12

(42 odpovědí, posláno do Ostatní technika)

PSU

Disponuje odděleným 5V napájením pro digitální vstup
nízkorozptylovými Talema transformátory,
usměrňovače jsou typu Schottky pro menší spínací rušení,
filtrační kapacity 10 000 µF na větev.
Volič napětí 120 / 230 V.
Rozměry 122.5 x 111 mm.

EDIT: Moduly jsou už outdated


http://imgbank.cz/images/2018/09/14/Okto_Psu_Forum.jpg

13

(27 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Fotím už 22 let lol

14

(27 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Jo, za neodpověď na toto se omlouvám, je to překlep, jsou tam OPA2604. Oba buffery jsou osazeny stejně. Princip je v tom, že původně byl 1 stereo buffer, který posiloval signál až za útlumákem, který byl na impedanci 10k. Přidáním druhého stereo bufferu se to dalo rozdělit na dual mono, kde každý kanál má vlastní buffer se zdrojem a polovinu bufferu před a půl za útlumákem, tudíž celková vstupní imp. může být 100k a útlumák na 2k, což vede a/ ke snížení zkreslení předcházejícího stupně a za b/ snížení indukovaných rušení do útlumáků.

15

(27 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Crifodo: Dík. Ano, to je mute. To made in EU je asi 2-3 roky starý nápad, pak jsem to už neměl chuť měnit, navíc, krabice byly potištěný. Pro Ameriku/svět to možná zní líp, než CZ, což by si pletli s Čečnou, nebo nějakou částí Ruska.

Mechanik, nech to tu, rád si počtu.

Kaed, Orhore: Já si nemyslim, že 1000 Eur je hodně, protože yvukem a provedením to odpovídá dražším přístrojům. To je z pohledu trhu. Z pohledu výrobních nákladů - šel jsem s cenou nejníž, aby neutrpěla elektronika ani design. Nejsou tam nesmyslně drahý věci. Jaku už bylo řečeno, je to kusová ruční práce, mít to jméno, stálo by to 5x víc. I pokud se vám cena nelíbí, respektujte ji. Máte buď možnost jít dál, nebo si to navrhnout sami, nebo si koupit plošáky a nebo i stavebnici. Samozřejmě můžete i komentovat, ale to svět stejně nezmění. A co mi smí nebo nesmí sežrat jakou část nákladů je stejěn moje věc smile Peace.

16

(27 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Kritiku: Díky. Nefotil, tyhle konkrétní komponenty mám cca 2 roky.

Kaed: Je to o tom, že to je kusovka, velkou část dělá mechanika a hodně tam je i práce. Prodat desky mě nic nestojí, návody k tomu mám, strávil jsem na nich taky hodně času, je tam vše potřebné včetně schémat, osazováků, kót, popisů funkce i "špeků", obrázky kabeláže, seznamy včetně šroubků. Displej je OLED.

Kazzatel: Mistře, ono se to ani mně jen tak na pohled nezdá, ale práce to byla a dlouhá. Ale mám radost, že jsem to mohl uzavřít.

17

(27 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Kamaráde, žádnej render! Fotil jsem si to sám, máme profi světla, půjčil jsem si Canon 5D a 24-70L. I ten odraz dole je od lesklýho bílýho stolu. Jo a potisk je laser, je to podle mě decentní a zároveň dobře vidět.

18

(27 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Ahoj,

nelekejte se honosnosti názvu, nebo snad webu. To jsem já, starý Frank, který měl před třemi lety pocit, že by mohl svůj projekt předzesilovacího aparátu dovést do finálního stavu, za který by se nemusel stydět. Trvalo to dlouho, ale jsem spokojen.

K nahlédnutí zde: www.stillabs.com

Zásadní je to, že jsme s novým programátorem konečně doladili stabilní soft, s mechanikem nakreslili solidní bednění, aby dojem z hifi nekazil modushopí bastl, přidal se druhý buffer i zdroj pro cosi-jako-dual-mono a pár nových funkcí softu.

Výsledkem je nová verze předzesilovače s DRC ovládáním hlasitosti s novými tiššími relátky, oddělené zdroje pro audio kanály, vstupní impedacne 100k, OLED displej, solidní zkreslení i zvuk. No a aby mi nebylo trapně, mám novou značku i logo.

Radši se neptám na názory, ale kdyby to chtěl někdo vidět a slyšet, můžeme se domluvit. Jak jsem psal výše, dodělal jsem to pro radost a pocit dospělosti z dotahování věcí. Kdo bude prudit, přijedu ho praštit po hlavě mym novym dálkáčem z 22mm hliníkovýho ingotu! Howgh.

Pokud jste si ještě nevšimli, Frank=Frantrax.


http://site-634473.mozfiles.com/files/634473/catitems/prestandard-b10bb70eccc7c768f286c393fc640afb.jpg?1278250


http://site-634473.mozfiles.com/files/634473/catitems/preclassic-3f2cb5a8e4d492fdda124d3a1f70e68c.jpg?1278251


http://site-634473.mozfiles.com/files/634473/catitems/remote-734375b568d06df84e83432fa0b4b6fb.jpg?1073885

19

(42 odpovědí, posláno do Ostatní technika)

Tak oprava - Kanály nejsou stejný, jsou tam drobný rozdíly a to, co uvádíme, patří ktěm horším kanálům. Takže ano, všechny měří takhle výborně, některý líp.

Reb: a co je na tý spoecifikaci zajímavýho?

20

(42 odpovědí, posláno do Ostatní technika)

Dík. No jasně, všechny kanály jsou stejný.