1

(1,991 odpovědí, posláno do Smetiště)

Kulový! Ublížil jí ten vocas, co k tý cívce připojil elektriku. To je přece jasný.

2

(15 odpovědí, posláno do Ostatní technika a elektronika)

Tak NC470 moc povedenej nebyl, ale vytunit se dá. Především odpružené chassis má, ale to je právě ten největší problém- je odpružené pružinama, které byly z výroby vycpané molitanem, kterej bránil pružinám rezonovat. Ten se po těch letech rozpadl, a pružiny krásně rezonujou (čehož se využívalo např. v pružinovým dozvuku) a přenáší téměř všechny zvuky na desku a následně snímací systém- hlavně kroky v místnosti se ozývají z repráků jako pěkně našlápnutej kopák. Takže je nutný ten rozpadlej molitan z pružin vysypat a pružiny vyplnit buď novým, nebo mám dobrý zkušenosti s vyplněním pružin normálním silikonovým tmelem- zabrání rezonováním pružin, ale pruží dál.
Dalším krokem je tím tmelem vyplnit prázdná místa zespod chassis- zabrání rezonování plastového výlisku gramce (někteří to vyplňovali plastelínou, ale ta je mastná a smrdí)
Samozřejmě pak překáblovat případně další obecně známé drobnosti.
Upozorňuju na nutnost použít silikonový tmel s označením NMEUTRÁLNÍ. Ty běžný trpí kyselými výpary (smrdí po octu).
Upravil jsem takhle asi 3 ty NC470 a byly pak v pohodě.
Ale na druhou stranu nutno uvést, že např. NC450, 452, 500 jsou lepší.

3

(3 odpovědí, posláno do Dílna)

Vykašli se na to. Keramickej kundenzátor se opravdu nemá jak unavit. To spíš tím zbytečným pájením "unavíš" plošňák, zvlášť, když seš jak píšeš nezkušenej, jak píšeš.

4

(4 odpovědí, posláno do Smetiště)

Tak se to taky nedělá- mění se komplet displej s digitizerem, takže žádný střepy, ani UV lepidlo. Nevím, jak konkrétně u s5, ale často to koupíš i s rámečkem, takže jen přepojíš plochej kabel a nalisuješ, nebo přilepíš speciální oboustrankou. Ty koupíš za pár šupů zde:
http://pajtech.cz/lepidla-psky-rozpoutd … 6_280.html
A mají i spešl nářadí na opravy a rozpáčení mobilů. Jsou spolehliví, nakupuju tam dlouho.

5

(67 odpovědí, posláno do Dílna)

george napsal:

Já těch přířezů na pažby měl několik. Nechal jsem si z nich udělat prkýnka ke grilovacím pochoutkám. Nebylo tak těžké se k nim dostat.

Není přířez jako přířez- já potřeboval 150cm na celopažby, a ty jsou kriticky nedostatkový, a když už někdo má, tak toho zneužije nasazením astronomický ceny.

6

(67 odpovědí, posláno do Dílna)

Jo, s tím se u pažeb taky potkávám- všimni si, že ve středu každýho fleku je taková jakoby mikro-trhlinka. To jsou řezem přerušený žíly toho dřeva, a právě těma se mořidlo vsákne hluboko a udělá kolem tý žíly tmavší flek. Neuděláš s tím vůbec nic- už je to tam vsáklý dost hluboko, a to dřevo kolem víc nenapustíš. Jedině ještě počkat, často je to o dost tmavší jen proto, že je to vsáklý hodně hluboko, a není to v tom místě ještě vyschlý. Pak už se s tím musíš prostě smířit- je to nehomogenní přírodní materiál a ne plast, takže se s tím musí počítat. Profíci na tohle dřevo vybírají tak, aby nebylo řezaný takto nevhodně, ale na to my plebs nemáme. Já byl taky vždycky šťastnej, že jsem vůbnec sehnal nějaký dlouhý poleno na pažbu za nekřesťanský prachy, a vybírat jsem si taky nemohl, takže jsem občas skončil podobně. Ale po napuštění tungovým olejem, vytvrzení a voskování to zase tak špatně nevypadá. Nejhůř to vždycky vypadá po namoření, pak už je to jen lepší.

7

(67 odpovědí, posláno do Dílna)

Ty fleky na těch kulatých místech neřeš. Záleží, jak to bylo  ze stromu řezaný. Ale ty teďka fleky ti po napouštění olejem, nebo lakování právě vykreslí kresbu dřeva.

8

(50 odpovědí, posláno do Smetiště)

Pozor, to nemusí a ani nejspíš nebude problém toho stroje, nebo prohlížeče, ale tenhle problém na některých HW způsobovaly Javácký sračky- po spuštění prohlížeče najednou 100% CPU.
Koukni do sledování systému, přepni na kartu Procesy, a koukni na to, co ti CPU vyhání nadoraz. Zkus to odstřelit. Už si to moc nepamatuju, ale v Synapticku jsem odinstaloval všechny JRE součásti a byl na věky pokoj. Pokud si vzpomínám, byl to problém hlavně verze 10.04, nebo 12.04.

9

(50 odpovědí, posláno do Smetiště)

Tak verze Ubuntu 1.6 na tom určitě jet normálně nemůže, protože už dááááávno není podporovaná, takže si nenatáhne potřebný knihovny, kodeky, atd. Na videa např. z YT zapomeň rovnou. Když už tak Lubuntu (je pro slabší stroje), a ne nějakou vykopávku- poslední LTE je 16.04, za chvíli vyjde 18.04. Samozřejmě musíš pak nainstalovat všechny proprietální kodeky (na MP3, videa, atd) který v instalacích nejsou kvůli licencování.

10

(31 odpovědí, posláno do Smetiště)

Vzhledem k tomu, jaký zážitek jsem měl včera, musím otevřít toto 5 let staré téma a podělit se.
Mám v telefonu aplikaci na blokování nežádoucích hovorů, která je napojena na uživatelskou databázi asi 5000 nežádoucích čísel. V ní lze nastavit buď blokování těch čísel, nebo odmítnutí hovoru, nebo jen upozornění, a to s tím, že zobrazí o jaké číslo jde.
Všera jsme s kamarádem popíjeli hruštičku, když zazvonil telefon a na displeji červená ikonka (nežádoucí číslo) s nápisem "telemarketing". Jelikož jsem byl v dobrém rozpoložení díky hruštičce, řekl jsem si, že nejlepší obranou je útok stejnou zbraní, a hovor jsem přijal. Aniž bych pustil volající ke slovu, spustil jsem já:
"Dobrý den, dovolali jste se do Půjčovny prezervativů akciové společnosti, u telefonu ředitel společnosti Styk Pohlavson. Jelikož jste náš miliontý volající, připravili jsme si pro vás mimořádnou a velmi výhodnou akci- pokud si u nás zapůjčíte minimálně tři, maximálně dvakrát použité prezervativy, získáváte od nás úplně zadarmo roční poukázku na léčení pohlavních chorob zdarma. Pokud vás naše nabídka zaujala, obraťte se prosím na našeho marketingového specialistu z Japonska, pana Semenonasaku. V případě jakýhkoliv dotazů mne neváhejte kdykoliv kontaktovat".
Když jsem skončil, na druhé straně mrtvolné ticho (zřejmě restart mozku volajícího), a pak bouřlivý ženský smích a nic víc. Tak skončia moje obrana útokem.

11

(13 odpovědí, posláno do Reproduktory)

Brokát, ubrousky....Kulový! Vem normální papírový plato na vajíčka (to velký), natrhej na malý kousky, hoď do sklenice s vodou a nech pořádně nacucat. Pak do mixéru a rozmixovat na hustější kaši a přidej trochu hladký mouky (suprový lepidlo bez smršťování) a směsí vyplň trhliny. Pokud to chceš obarvit na barvu membrány, tak ideální je prášková barva do betonu (pytlík půl kila stojí pár korun a barví jaxviňa).

12

(151 odpovědí, posláno do Smetiště)

Neděkuj, je to cca 10-12 let. Ale kdybys měl zájem, zjistil by sis to určitěsám, ale ty to jistě moc dobře víš.

13

(151 odpovědí, posláno do Smetiště)

Pepa napsal:

No, já neznám nikoho, komu by očkování ublížilo (neberu mediálně rozšiřované případy). Statisticky vzato odpůrci očkování dělají z komára vola.

Pepo, přečti si můj příspěvek č. 106. A to, že za ten stav může ona slavná trojkombinace je lékařsky doloženo, stejně jako to, že o tom doktoři moc dobře vědí. Ale oni raději budou ničit život malým dětem, než aby přišli o svůj bakšiš od farmaceutickýho průmyslu, že. A přál bych ti vidět ten nešťastnej výraz tý malý holčičky pokaždý, když jí píchá do prstu kvůli měření cukru, a když jí píchá inzulin. A vysvětli tomu malýmu dítěti, že to tak bude muset trpět celej život kvůli nějakým prolhaným šmejdům.
Jo, a pan profesor nám ukázal i skripta používaná na medině, kde o tomto konkrétním vedlejším účinkům trojkombinace píše, takže páni "doktoři" to moc dobře vědí, a lžou a lžou a lžou.

14

(151 odpovědí, posláno do Smetiště)

omyl

Je to podle odměřenýho a vyladěnýho projektu od Dexonu.

16

(151 odpovědí, posláno do Smetiště)

No, ono je to opravdu těžký. Očkování smysl má, mnoho nebezpečných nemocí bylo téměř vymýceno. Nicméně velmi nebezpečné je záměrné zamlčování možných velmi vážných následků očkování (i když ojedinělých) ze strany lékařů.
Můj kamarád má malou dcerku, která má díky očkovací trojkombinaci celý život v hajzlu- díky účinkům očkovací látky její bílé krvinky chybně identifikovaly beta-buňky ve slinivce jako nebezpečné a spolehlivě je zlikvidovaly (že to bylo způsobeno přímo očkovací látkou bylo potvrzeno lékařem). Chudák dítě- do smrti na inzulinu.....
A pak chtějí kriminálem vyhrožovat rodičům, co se bojí dát dítě očkovat. Hnus velebnosti, du blejt.

17

(5 odpovědí, posláno do Ostatní technika a elektronika)

Jo, já mám tady ještě nový "jehly" z doby přechodu šelak/vinyl- mají dva hroty za sebou. Přední na vinyl a zadní na šelak. Tehdy se skutečně měnila jen jehla.

18

(5 odpovědí, posláno do Ostatní technika a elektronika)

Jehla jedině ve Švadlence. A co se gramofonu týče, budeš si muset ujasnit, jestli sháníš přenosku, nebo chvějku....

19

(10 odpovědí, posláno do Smetiště)

No co si pamatuju, tak se tahle slovní spojení používala vždy (alespoň posledních 53 let, co tu straším).
Jenže je třeba si uvědomit, že zrovna to co jsi zmínil, nejsou dvě různá slova, ale fráze, která dává jiný smysl, než samostatně použitá slova. V mnoha jiných jazycích je toho spousta, a jikdo se nad tím nepozastavuje.

20

(3 odpovědí, posláno do Dílna)

Jo, taky mám spoustu takových pásků doma, v provozu už asi rok a půl, od kdy mám celý byt v LED, a nemám s nima jediný problém. Já bych to neřešil, vždyť ty pásky samotné většinou nejsou přímo na očích, a na funkci to vliv nemá.