1

(479 odpovědí, posláno do Smetiště)

Natisklo se cca 800 miliard korun. Důvod byl srovnání kurzu s eurem, protože tiskli eura jako šílený a koruna posilovala. To se samozřejmě exportu nelíbilo a tak se snažili zuby nehty to srovnat. Jsme v unii a když tiskne EU eura, musíme tisknout i my koruny, aby se srovnalo množství peněz v oběhu a srovnala se jejich hodnota.
Ale je pravda, že zrovna ty jsi tady ten nejuniverzálnější odborník.

Když tak něco aktuálnějšího! smile

2

(479 odpovědí, posláno do Smetiště)

mechanik napsal:

Neviem ako dobre sú dnes peniaze kryté ale určite sa nemôžu len tak tlačiť. To znie fakt ako blbosť. Rast inflácie má dopad napríklad na to že klesá štátny dlh. Sú to aspoň podla mna zaujímavé veci. Stačí si dohladať nejake základy z ekonomiky a určite to tam bude vysvetlené. Lepšie než úvahy na audiowebe.

Mluvíš mi z duše, tak si nejdřív něco přečti, než začneš diskutovat.
Když rostou mzdy, rostou ceny zboží, lidé si více půjčují a přitom mají na účtech rekordní množství peněz, kde se to asi bere??

3

(479 odpovědí, posláno do Smetiště)

Proč by měli být peníze kryty, vždyť je to jen taková virtuální realita, natisknou přece další. Je třeba vytvářet inflaci a peníze znehodnocovat, tak se to děje vlastně pořád. Jedno řešení je třeba toto, těch článků o "penězích z helikoptéry" je spoustu stačí hledat. Jestli je to správně, ale nikdo neví.

4

(9 odpovědí, posláno do Smetiště)

reeb: zrovna jsi mi to "vytáhnul z huby". Koukal jsem, že Krčmář má i s můstkem a filtr. kondenzátory za 500,- Já postavil čtyři opampovi Lamy a všechny chodily na první dobrou a hraje to podle mě opravdu slušně. Vůbec nechápu, proč bych to měl kupovat v Číně.

5

(448 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

C11,12 má být v "rychlé verzi" 82 pF a C15,16 47 pF, viz první příspěvek tohoto vlákna.

6

(448 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

No, já bych to pořádně omyl a zkontrolovat lupou, jestli tam nemáš nějaký piny slité. Podle toho, jak to máš zapájené bych si na to možná i vsadil.

7

(479 odpovědí, posláno do Smetiště)

Kvůli kšeftu zabít!! Chemiku, to je smělá konstrukce!! Kdepak jakože nevěděli co s tím?? Zase budou čísla hrůzy?? Podívej se tam a tam?? Itálie, Španělsko, Švédsko?? Proč jste mi nikdo neodpověděl, proč se nebojíte tuberkulózy, černého kašle, hepatitidy, atd a u korona, který nemá být dle starších pravidel uveden jako epidemie, nebo dokonce pandemie jo. Kolik lidí umřelo na korona a ty mě budeš stavět do role vraha, protože odmítám kvůli tomu existenčně ohrožovat statisíce lidí?? Kdy si vy správňáci uvědomíte, že ekonomika a zdraví jdou ruku v ruce?

8

(479 odpovědí, posláno do Smetiště)

Bohužel, na tvoje protiargumenty se nedá úplně normálně odpovědět, ale zkusím to.
Ne.
Ano.
Ne. Líp určitě bude, ale bez toho co se děje poslední dva a půl měsíce se klidně obejdu.
Pojistka na šikanu ze strany státu ve jménu zdraví asi není ...... nebo lépe, neslyšel jsem o ní.

9

(479 odpovědí, posláno do Smetiště)

Jasně že jo, jako všichni v čele s Agrofertem. Ale zase jsi to nepochopil. Zakázali mi obživu, pořád tomu nerozumíš??????

10

(479 odpovědí, posláno do Smetiště)

Chemik: Zavřeli mi na šest neděl živnost .....  .
Ve jménu čistoty rasy, ve jménu práce, světlového míru, socialismu a ještě nevím čeho se šikanovalo spoustu lidí a šikana ve jménu zdraví národa, to je dost stejné. Takže mluvím-li za sebe, na ochranu mého zdraví se všichni "dobřesechovající" vyserte. smile

11

(479 odpovědí, posláno do Smetiště)

Druhé větě nerozumím.
Doktor po telefonu!! Takže nebyl k dispozici. To je opravdová péče jak z Ordinace v růžové zahradě!!

12

(479 odpovědí, posláno do Smetiště)

orhode: stejně se můžu zeptat já, jakou mají představu o opatřeních ty vystrašení?

Hlavně tedy ..... není ani pandemie, ani epidemie. Prostě to nestačí na rozsah nákazy. Ale jakýkoliv zásah do svobod a základních práv člověka je pro mě nepřijatelný. Vidíš a mě třeba ten čas pro důchodce tolik nevadil, jako že bylo vzáno lidem právo na živobytí. Vadí mi taky narozdíl od jiných tady, že někteří doktoři zavřeli ordinace a prostě nebyli ...... to je podle mě selhání a porušení jejich přísahy.

Máme tolik lidí, kteří se tímto dobře živí a ty by měli znát kompromis, mezi právem a takovouto situací.

13

(479 odpovědí, posláno do Smetiště)

Benazi: A co tuberkulóza, ta ti nevadí??
Až mě někdo nakazí ..... já nejsem původce korony ..... tak se buď vyléčím, nebo umřu. Tak jako na jiné přenosné nemoci. A tobě to bude úplně jedno. Budeš jen křičet a šikanovat ostatní, že tě můžou nakazit. Takže nejde o nic jiného, jen o tvůj strach o život.

14

(479 odpovědí, posláno do Smetiště)

BV: Tak já tě tedy kopnu, no. Ano za posledních sto let nebyla taková politicko-mediální masírka jako teď.Co se týká nemocí, nezapomíná se na dětskou obrnu, neštovice, chřipky atd. Po bitvě je každý generál, je nejdebilnější hláška, ta jde použít vždy, když chybí diskuzní argument. A nahradit ho Johnsonem, to je ještě lepší .... on to nepřežil, nebo co?? Normálně se nakazil a uzdravil se. Akorát si nedovedu přestavit ten tlak takových jako ty, co musel dát. A že byl na JIP?? Samozřejmě že jako premiér, starší člověk musel být na JIP-ce. Dovedeš si představit, že by ho nechali doma!!!
Proč ti nevadí těch 6800 zemřelých u nás na rakovinu za dobu korona?? Nebýt této hysterie, mohlo jich určitě několik ještě žít, ne??

15

(479 odpovědí, posláno do Smetiště)

Třeba tento článek. Dokáže někdo ze sčítačů mrtvol, šiřitelů hrůz a panikářských ovcí pochopit, co se tam píše??

16

(479 odpovědí, posláno do Smetiště)

Ono tak nebude jen u nás, ale tak nějak všude na světě, že. Jsem rád, že zůstávám hlupákem.

17

(479 odpovědí, posláno do Smetiště)

Ano, podle přepočtů ..... z otestovaných a pozitivních tolik a tolik zemřelo ..... koukejte na to hrozné číslo. Nedávno mi zemřel spolužák na rakovinu mozku, před měsícem známý (40-ti letý) na infarkt. Jojo, taky mám spoustu příběhů. Je to smutné, ale přijde mi, že nic jiného než korón neexistuje a jen se počítají čísla a předhazuje hrůza a straší bůhvíproč lidi. Na světě je 7,7 miliard lidí a s koronem zatím zemřelo 345 tisíc. Najednou z ničeho jiného strach nikdo nemá, i když je tu spousta horších nemocí.
Tím končím diskuzi o koronovi. Kdo chce ať si ty hrůzy počítá a sleduje. Já si zůstanu hlupákem.

18

(479 odpovědí, posláno do Smetiště)

Já jsem tím nechtěl říci nic, takhle přeložil tvůj odkaz přítel "gůgl". Psal jsem, že bych to chtěl vysvětlit. Neumím anglicky tak dobře, abych si to přečetl v originále. Je v tom článku moc "možná", "asi", "pravděpodobně" a "zřejmě"  To je na solidní článek, z kterého si mám udělat jasný obrázek málo.

19

(479 odpovědí, posláno do Smetiště)

Mohl by jsi mi jako hloupému vysvětlit ten článek?? Já se v něm nějak špatně orientuji. Třeba toto:
Podle zpráv je úmrtnost na sezónní chřipku v USA obvykle kolem 0,1%.

Ačkoli úmrtnost na COVID-19 není jasná, téměř všechny věrohodné výzkumy naznačují, že je mnohem vyšší než sezónní chřipka.

Je důležité si uvědomit, že neexistuje žádná úmrtnost na COVID-19; rychlost se může lišit podle místa, věk osoby infikované a přítomnost základní zdravotní podmínky

20

(479 odpovědí, posláno do Smetiště)

Hmmmm, za dvacet let se nesetkal ..... asi se měl líp učit z historie  Jinak jako Blesk je dobrej zdroj informací smile