Myslím že jsou tam Audax - hm130z4, dvojcívkové, ovšem byly určitě konstruktérem Leedh, Vecteur  Gillesem Milotem nějakým způsobem modifikované... . Minimálně středový nástavec je jinak pojatý. Známý to u svých Seconde měnil a hraje to stále velmi dobře.

https://www.toutlehautparleur.com/catal … gory/1416/

2

(8 odpovědí, posláno do Teorie & praxe)

Mám jeden z jeho ''historických'' MM předzesů, elektronkový s 4x ECC82. Hraje to velmi ''hezky'' nicméně posledních pár let zůstává trvale zapojený Aktidamp Mk3v2... .

https://seanpes.rajce.idnes.cz/MM

3

(4 odpovědí, posláno do Smetiště)

Hm...ale přece dík. Něco objednám když to bude slabota tak to vyhodim celý, to sklo je roztřísknutý zdatně inu za blbost se platí... .

...tak po 3 týdnech hotovo, koupený ''nějaký'' display za 500,- včetně pošty, za 3 hodiny sám vyměnil smile a ukazuje to co to má, telefonuje to, reaguje na dotyk i pohyb prstu o.k., takže asi těch displayů funguje většina normálně.

4

(4 odpovědí, posláno do Smetiště)

Dík za reakci... to, že se mění celý ''displayový komplet'' je mi jasný, tak to taky chci provést. U ''patlejchů'' však především nabízejí potřeby pro to nahřívání, odstřepování, rozpouštění UV lepidla, matlání UV lepidla, osvicování UV lepidla atp.
Mě jen zajímá, který z těch hotových kompletních fakedisplayů /kterých je v nabídkách spousta, za nejrůznější ceny/ a případně kde jej pořídit  aby byl o.k. - pokud by měl někdo zkušenost. Originál asi není na trhu nebo není zaplatitelný vzhledem k povaze starého i když plně funkčního strojku. Dík.

5

(4 odpovědí, posláno do Smetiště)

Prosím,   nemáte někdo náhodou zkušenost s nějakým konkrétním dodavatelem ''displayů'' pro iphone 5s  ?  Jsou toho spousty,
chtěl bych se vyvarovat úplné sr...    co by tak /od koho/ bylo použitelné pro výměnu svépomocí  ?  ...odstraňovat střepy a zalévat to UV lepidlem na to nemám...   Díky moc.

6

(16 odpovědí, posláno do Reprosoustavy)

Inu milášci technici jsem trochu nachcípanej a aktuálně přléčenej rumíkem od fidelka tak si říkám, že prvotní odkaz nezněl jakože se v tom babrat z hlediska pásku v dˇappollu... kamennym nebo dřevěnym ale jen tak co je za humny i před nimi možný ... haha pa gom

7

(16 odpovědí, posláno do Reprosoustavy)

Taky ''BEDNY''   https://www.youtube.com/watch?v=g0kgeID1lnk    .....ten konstruktér je živel ! Stál kdysi za skvělými Vecteur a ještě tehdy ''tradičními škatulemi'' Leedh samozřejmě.... je to express...a neváží to asi skoro nic a cena je jen asi třetinová než za břidlici :-DD

8

(192 odpovědí, posláno do Dílna)

Ahoj, prosím, máte zkušenosti s výrobcem SYBA ?

http://aukro.cz/kondenzatory-pro-audio- … 12325.html

9

(69 odpovědí, posláno do Reprosoustavy)

to viper
- prosím, ten katalog s modely JVC ZERO by snad ještě někde byl?  např. scan?  /ZERO 2/
Dík.

10

(93 odpovědí, posláno do Zdroje signálu)

Už je to cca 10 let, tenkrát to bylo všechno /motor, ložisko a talíř RPM-9/ z Litovle cca za 5k. Nevím, jakou mají dnes politiku, jestli to jde ještě koupit. Dalo se to objednat u paní Kulaté - http://www.sev-litovel.cz/kontakty.html

11

(93 odpovědí, posláno do Zdroje signálu)

Taky jsem si sesumíroval gumičkofon - motor, ložisko a talíř koupil jako náhradní díl ProJect RPM - 9, rameno OEM Rega 250 - e-bay,
tělo - lepený dřevěný sendvič, řemínek Clearaudio, vnitřní kabel raménka - Cardas 4X33, nožky Vibrapod, konektory...není to žádný zázrak, taková skládačka a světe div se hraje to a stačí to.
Půdorysné nastavení je dané předpisem pro rameno a protraktory, trochu je potíž s VTA díky pevnému uchycení ramene, ale jde to ''dorvat'' :-).
http://seanpes.rajce.idnes.cz/turncircle1#G1.jpg
http://seanpes.rajce.idnes.cz/turncircle1#G2.jpg
http://seanpes.rajce.idnes.cz/turncircle1#G3.jpg

12

(4 odpovědí, posláno do Koutek pro začátečníky a méně zdatné)

Hezká povídka. Co takhle zapnout telefon a povyprávět jinou : ,,O NAD 208 a jeho putování do krabice''  v úpravě pro tento týden ???

13

(5 odpovědí, posláno do Ostatní technika)

Je to s největší pravděpod tohle rádio:

http://www.teenagewasteland.de/technik/ … _3500.html

http://www.radiomuseum.org/r/itt_stereo … ctron.html

14

(32 odpovědí, posláno do Zdroje signálu)

V našem městečku se začaly vyrábět gramce na zakázku - není to pravděpodobně v intencích původního dotazu, ale pro informaci :

http://www.phonotikal.com/

Samozřejmě, že existují i v menších rozměrech - M5, M4, s přírubou i bez příruby, trochu hůř se shánějí.
http://www.zamecnictviklimes.cz/index.p … id=1901519
K tématu též:
http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=8427&p=1

Pouze a jedině závrtné matky v kombinaci s libovolnými metrickými šrouby, nejčastěji s imbusovou hlavou... odpadá nevratné porušení materiálu ozvučnice při výzkumu
(při opakovaném vstupu do bedny...) a je to ve finále i s trochou toho ,,mrcasení'' čistší práce.
viz. např zde :
http://www.a20.cz/5570/

Dík za korekci korektore.

Hele TY písmáku, co takhle dodělat starý resty než se pouštět do zábaviček s kýčovitými  stěrači a pod. ... .
a ten Technics  je SE-A1, je to parádní strojek, především vizuálně. Měl jsem SE - A5 MkII, taky krásnej, ale nic moc na basech.
Pavlík

http://s4.postimg.cc/pit6b7wzd/6262_5.jpg

19

(7 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

http://www.bsacoustic.sk/zosilnovace-vypredaj/psb-ss7e/

....třebas by to stačilo ? psb byla/je docela slušná kanadská firma....

http://www.psbspeakers.com/products/sin … subwoofers

20

(221 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

No, je zde sice diskutance asi především o sluchátkáči, ale Světlany E88CC mám 4x v linkovém předzesu AudioResearch LS-7 a maká to naprosto dokonale.
Ti amíci zdá se nebudou tupci.
http://www.arcdb.ws/LS7/LS7.html