1

(1,283 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Ogonowski dělá výborná trafa, poměr cena / výkon je velmi dobrý. S jeho trafy na EI jádrech zkušenost nemám, zatím jsem použil od něj několik traf na CC jádrech a ta jsou výborná, obzvláště na amorfních jádrech, ale to už je cenově hodně vysoko.

Další RIAA phono preamp odcestoval ke svému novému majiteli smile
https://www.pzwak.eu/tubes/_IMG5077n_m.jpg
(více foto tady)
Tentokrát osazeno 6N21B, 6N17B a 6N16B, stupně MuFollower, pasivní korektor, MuFollower / SRPP a White cathode follower. Zvukově výborné, spokojenost - nejen moje smile

3

(1,283 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

V SE na těch 7W budou ty EL34 v triodě akorát, pokud by byly v pentodě, dá se použít i méně výkonné lampy. Podstatná je ještě jedna věc - celý řetězec hraje tak, jako jeho nejslabší prvek, takže záleží na bednách, ale i předzesilovači ke gramofonu a nakonec i na vložce v gramo. Ale jak jsem psal, kudlibabka má zkušenosti jak z koncovým zesilovačem, tak ví i něco bednách. Pokud bys chtěl něco k předzesilovači ke gramo, tak mi napiš, taky o tom něco málo vím.

ps. Polské PCL86 jsou sice velmi podobné parametry k ECL86 (když pominu žhavení), ale přece jen se trochu liší. Především ale, pokud byly jeté, je otázkou, jakou mají ještě emisi a o kolik parametry ujely. Zvukově jsou prý horší, i když jsou nové (ale to jsem osobně nezkoumal).

4

(1,283 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Obecně - na výsledný zvuk elektronkového zesilovače má největší vliv výstupní trafo, tedy pokud není zapojení nebo pracovní body zmrršené a není použita silná záporná zpětná vazba, která skryje vady transformátoru. I zesilovač s ECL86 může hrát velmi dobře, pokud je použito kvalitní výst. trafo a naopak EL34 není zárukou skvělého zvuku, jen vyššího výkonu. Kudlibabka ti určitě poradí rozumné řešení podle tvých nároků a peněženky.

Willi - ano, krabice vlevo je komplet zdroj 2x Ua, 2x žhavení a pomocný zdroj pro uP, v krabici vpravo je jen preamp a řízení uP pro zapínací / vypínací sekvencí, propojení je 12pinovým kulatým konektorem, ono pro dual těch napájecích + řídících drátů je potřeba hodně smile

Vláďo, děkuji za pochvalu. Snažím se smile

willi: dvojité triody, 6N21B, 6N17B a 6N16B. Je to zatím jen prototyp pro ověření, finální stereo zatím chystám. Jinak ještě jeden kousek ze stáje: (dual mono preamp)
https://pzwak.eu/tubes/_IMG4910_m.jpg
další fotky tady osazení na kanál 2x E88CC, 6F12P a ECC82.

zdenoeddie: Díky za pochvalu, potěšila. Je to vlastní návrh, RIAA preampů už jsem s lampama pár postavil - několik různých topologií. Krom jednoho vše vlastní návrhy, protože ten první okopírovaný hrál docela na ho..o smile Vždy používám pasivní korektor a hledám optimální topologii a vstupní lampu s ohledem na šum. Nuvistory mě neoslovily, jsou docela drahé a tyhle tužkové lampy hrajou líp smile (jen to chce najít optimální pracovní bod)

Modra je dobra... smile

včera dokončený prototyp RIAA preampu, jen jeden kanál, pro ověření funkčnosti a parametrů, osazení 6n21b + 2x 6n16b-v
https://pzwak.eu/tubes/prototyp.jpg

10

(68 odpovědí, posláno do Návrh, měření, software)

willi, můžeš se inspirovat zde principy měření jsou tu popsány. Jasně, že se to dá dneska udělat líp, ale zrovna měření vakua a mezielektrodové zkraty jsou tu popsány, většina věcí je zřejmá i ze schéma.

11

(19 odpovědí, posláno do Muzika ♬)

Jo, zkusim vyfotit a hodím do bazaru jako daruji. Mám tam víc podobných kousků, co mi je líto vyhodit. Tak se třeba někomu za poštu budou hodit.

12

(19 odpovědí, posláno do Muzika ♬)

stigliz: to už chce trochu místa smile Mám funkční mechaniku z dvouhlavého decku Marantz, mohu darovat... zbytek decku už není, byl kanibalizován na opravu jiného, vyššího modelu sad

13

(57 odpovědí, posláno do Ostatní technika)

Souhlas se zukim, taky jsem ho poridil v roce 1983 a dodnes hraje. Na to, jak jednoducha konstrukce to je, je ta kd-v11 celkem slusne hrajici strojek. Ovsem uz taky lezi ve skrini smile

14

(38 odpovědí, posláno do PA a zvukařina)

12ax7 je ekvivalent ecc83, druhy stupen je osazen bud 12at7.nebo 12au7 (obe jsou dle autora pouzitelne). Takze celkem dve elky, pouzity jsou oba systemy obou elek.

15

(469 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Jaký je odpor těch trimrů pro bias koncovek a sériový odpor z běžců? Těch 10k?

16

(2,318 odpovědí, posláno do Sluchátka)

Komu se dneska chce vinout výstupní trafo? smile

17

(15 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

No včera bylo 28, po ránu 8 a teď nic smile Zase taková bomba ty flašky nejsou, ale po 29,- Kč nekup to, že smile

18

(15 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Hm, někdo už 20ks PCF200 na hadexu koupil, přiznejte se kluci smile

19

(15 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Decalů je na ebay dost... decal

20

(15 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Jsou to fajn flašky, trochu nedoceněné. Dělaly se dva druhy, jeden je horší, druhý lepší - viz něco podrobněji tady i s měřením. Zkoušel jsem oba s různými výsledky, největší problém je mikrofoničnost a oxidace vývodů.