1

(2,000 odpovědí, posláno do Smetiště)

https://www.hithit.com/cs/search?keyword=bla+bla

2

(125 odpovědí, posláno do Zdroje a úprava zvuku, muzika)

be_em napsal:

A za toto už možno aj dostanem po držke ... myslím že aj PA reprobedňa napojená na ten istý zdroj signálu a ten istý zosilovač bude hrať ďaleko lepšie ako HIFI (HIGH-END) reprobedňa (samozrejme v porovnateľnej cene). Nikdy som to takto neporovnal, t.j. mať ich vedľa seba, len si myslím že by to takto v prospech PA dopadlo.

Taky si to myslím, tedy pokud by se to mohlo pustit dostatečně nahlas, což by ale HIFI bedna asi nezvládla.

3

(26 odpovědí, posláno do PA a zvukařina)

Pokud by reprobedny měly citlivost cca 100 dB/1m/1W, tak k dosažení hlasitosti cca 110 dB ve vzdálenosti 30 m by byl potřeba výkon cca 300 W + nějaká rezerva.

4

(284 odpovědí, posláno do Smetiště)

Jak jste si asi všimli, tak tržní hodnota Tesly dosáhla 20 miliard dolarů, což je asi třetina tržní hodnoty Fordu.

5

(284 odpovědí, posláno do Smetiště)

Ethanol má menší výhřevnost (cca o 30%).


Dalča napsal:

Pokud budeš jezdit na líh, a budeš chtít stejný výkon jako na benzín, musíš do válce nalejt o 75% lihu víc

6

(99 odpovědí, posláno do Smetiště)

Já mám dojezd na chatu po louce, takže "školu smyku" tam mám poměrně často. Ono to chce trochu pokoru, protože v okamžiku smyku člověk v podstatě ztratil kontrolu nad autem, nemůže si moc vybírat co má udělat.

Otas: pokud člověk brzdí na normálním povrchu tak nesešlápnutí spojky žádnou katastrofu neudělá, protože brzdící moment zhasnutého motoru je poměrně malý a smyk nevyvolá.

7

(18 odpovědí, posláno do Smetiště)

Django Reinhardt taky hrál jen dvěma prsty a jak!

8

(99 odpovědí, posláno do Smetiště)

Pokud jdou kola do smyku, je lepší krátce povolit tlak na pedál a hned znovu přišlápnout. Není pravda, že se tím nutně prodlouží brzdná dráha.

opamp napsal:

ortofon OMB5 resp. snad lepší OMB5E (eliptický hrot) je všeobecně považován za důstojnou náhradu VM2102, 2103, nic víc, nic míň. Sinclair je docela doporučuje, já je ještě neslyšel.


ww.audioweb.cz/viewtopic.php?id=3714

10

(99 odpovědí, posláno do Smetiště)

U té škodovky s v brzdách vyvine tepelný výkon okolo 200 kW, u naloženého kamiónu 3 MW!

11

(99 odpovědí, posláno do Smetiště)

Brzdná síla na velikosti styčné plochy nezáleží. Brzdná síla je dána součinem síly, kterou pneumatika působí na vozovku a koeficientem tření.

12

(99 odpovědí, posláno do Smetiště)

2 Dalča: Já to pochopil cca v 8. třídě základní školy. Zřejmě úroveň znalostí fyziky či logického uvažování je všeobecně dost nízká.

2 Zorg: Pokud by měl TheLastUnicorn nehodu asi by policii mohlo zajímat jaké má názory na ohleduplnost k ostatním účastníkům silničního provozu.

13

(99 odpovědí, posláno do Smetiště)

Pokud někdo tvrdíte, že hmotnost má podstatný vliv na brzdnou dráhu, vysvětlete, prosím, proč.Určitý vliv může mít zahřátí brzd, pneumatik, asi celkem zanedbatelný vliv (při menších rychlostech) má odpor vzduchu (který je relativně menší při větší hmotnosti).

14

(3,284 odpovědí, posláno do Smetiště)

Vždyť tam používají zásuvky Schuko

http://en.wikipedia.org/wiki/Schuko

http://en.wikipedia.org/wiki/AC_power_plugs_and_sockets

15

(99 odpovědí, posláno do Smetiště)

TheLastUnicorn napsal:

Ale až se tohle jednou stane v zatáčce, kde mi oproti pojede tatra 815 se štěrkem, tak si můžou být jisti, že nepošlu auto pod 25 tunový kolos. Do kopřiv půjdou oni.

Nevidím důvod, proč by si nemohl zpomalit a s předjížděním počkat na bezpečné místo. Pokud někdo porušuje pravidla, tak ty ho za to nemůžeš "trestat" nebo bezdůvodně ohrožovat. A už vůbec ne vytlačit ze silnice.

16

(99 odpovědí, posláno do Smetiště)

Nevím jak se ji mohlo podařit strčit kočárek do cesty, když vidím v blízkosti přechodu ženu s kočárkem, tak snad musím zpomalit a v případě, že je patrné, že chce přejít, tak musím před přechodem zastavit.

17

(1,256 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

http://oznamkujucitele.cz/ucitel/1422

18

(99 odpovědí, posláno do Smetiště)

Dalča: Navíc svodidla jsou dělaný tak, že motorkáře vyloženě ohrožují.

19

(1,256 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Jan Sokol napsal:

Na Wikipedii jsem začal, protože jsem u studentů zjistil, že je to jejich první (a někdy bohužel i poslední) informační zdroj. Nejde mi tedy o závody v počtu hesel jako spíš o doplňování "pahýlů", literatury a ovšem odstraňování chyb. Vcelku se mi W líbí a chtěl bych na ni mít víc času.

Sendy v zásadě máš pravdu, ale na diplomku zas tolik času není.

20

(1,256 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Pokud jde o "tranzistorový zvuk" mohl P. Dofek použit např. heslo "valve sound" v anglické wiki, kde je to poměrně dobře popsáno (a asi i v v letech 2009,  2010 bylo). Naopak hesla o elektronkách v české wiki byla v té době (i nyní) o hodně slabší.
Snad ho měl vedoucí dipl. práce trochu nasměrovat.