1

(1,036 odpovědí, posláno do Zdroje a úprava zvuku, muzika)

Mam identickou zkušenost. Tuším jsem to tu už kdysi psal. Diamond buffer mimo feedback Zásadně zhorší basy, ale často může zlepšit podání prostoru nebo tak. Ten od CW se mi nelíbil zvukově nikdy.
Ten tvůj DAC jsem Petře slyšel u Kocoura a překvapilo mě, že to hrálo s těma bufferama o dost hůř než jiný lutaDACy co jsem slyšel. Rozhodně to zkus.

Další věc co můžete zkusit je uzavřít ten buffer do feedbacku výstupního operáku. Měl by to být nejlepší kompromis.

2

(36 odpovědí, posláno do Projekty elektroniky)

Trochu bych se bál té roztrhané země. Zkusil bych to poladit alespon v prostřed té desky jak tam přivádíš napájení? k tomu OZ. Jinak dobrý. Co tě vedlo od upuštění od diskrétního konce? LM3886 já naprd fázovou rezevu a ještě je to kvazikomplementár. Z mojí zkušenosti strašlivě uječenej čip. TDA729x by možná byla lepší volba podle mě, zvlášt pokud by ses chtěl přiblížit lampovýmu zvuku. Navíc u těhle integráčů provoz bez zpětní vazby nepřipadá v uvahu samozřejmě. Kdežto jednoduchý ABčko se 3-4 trandama má tak málo gainu, že to funguje dost dobře.

3

(4 odpovědí, posláno do Bazar / inzerce)

Za 1500 bych to vzal, kdyby to nikdo nechtěl.

4

(147 odpovědí, posláno do Sluchátka a spol.)

Klid, nenutim ti to. Dual mono ma vliv z duvodu modulace substratu cipu. Nebudu tam cpat zadny dalsi vstupy ani prepinani ani vodotrysk.

5

(54 odpovědí, posláno do Bazar / inzerce)

Ten konec v tom receiveru není tak hroznej. Zbytek je průser no. Vyvíst si vstupy do konce na nějaký cinche, zapojit to přímo za ten DAC, tak se to dá i poslouchat big_smile Navíc pokud je receiver jenom na stereo, tak by se to dalo zapojit do můstku...

6

(54 odpovědí, posláno do Bazar / inzerce)

Ten čip je jedinej důvod proč jsem to hned neudsoudil big_smile DAC design je o čipu do určité míry. Tady se kouknu na layout a berou mě všichni čerti. Návratový země nikde, výběr kritických součástek šílenej, naprosto debilní vyřešení balanced výstupu (udělat z toho SE a pak zpátky na BAL? to je dobrej fekál). Taky ty naprosto zbytečný elyty za DACem jako DC coupling...to zase odněkud soudruh v číně okoukal. Co ocenuju je pokus (byt špatnej) o shunt regulátor na analog DACu.

Jestli chceš, tak to zkus. Je to hotový komerční řešení a abys ocenil highend DAC, tak to pak stejně bude asi chtít jinej amp a možná bedny big_smile Hrát to bude a snad i relativně slušně. Souhlasím s RIXem, až na to nízký napětí na operáky...není důvod tam dávat víc. Spíš ty brutální nesynchronizovaný a nevyfiltrovaný spínáky...

7

(54 odpovědí, posláno do Bazar / inzerce)

Ten návrh NADu nic moc. Takový poslepovaný všechno možný někým kdo o tom ví prd (každopádně to je 99,98% hifi co se prodá ročně, takže nic divnýho). Jestli ho máš možnost koupit do 3k, tak se asi dá. Víc bych za něj osobně nutně nedal. A ty operáky bych možná časem vyměnil, nejsou nic moc, ale furt daleko snesitelnější jako svinstvo typu LME49720.

8

(147 odpovědí, posláno do Sluchátka a spol.)

Tos ještě neviděl koho karikatura je na druhé straně PCB big_smile

9

(54 odpovědí, posláno do Bazar / inzerce)

Osadit lutaDAC AD8066 + AD8065 a silně bych pochyboval, že  HSDAC s LME49990 se mu přiblíží. LME49990 spousta lidí preferuje, protože má fázovou rezervu sotva tak 45°, zakmitává to jak hajzl a zvukově to pak působí jako hodně detailů IMHO. SPDIFu se v dnešní době fakt vyhnout. Chápu to z CD transportu, ale z počítače s USB? Co máš za NAD?

10

(147 odpovědí, posláno do Sluchátka a spol.)

Mám jiný, časově kritický věci na práci až tak do dubna. Dělám na tom občas. Předělal jsem nějaký kompenzace, proudový zrcadlo, ještě možná trochu předělám výstup a vstup ted může být diferenciální, aby se to dalo použít jako výstupní filtr přímo za DAC.
https://ctrlv.cz/shots/2019/02/18/u7ki.png

Trochu mimo téma jsem dokončil dual AK4493 DAC layout o kterým jsem tu mluvil. Jak budu brát desky, tak tam pošlu i todle https://ctrlv.cz/shots/2019/02/18/MLeJ.png

11

(36 odpovědí, posláno do Projekty elektroniky)

Tak to bych asi šel do lampy no... Hodil k tomu nějakej 12" celestion greenback pokud si chceš připlatit, ale službu ti udělá i 12" širokopásmo z farnellu za 300kč... Rozhodně bude mít větší přínos mít lampy než celestion s trandama.

S lampama se můžeš inspirovat u fender ampů a marshallu.. doporučuju předek z fenderu, korekce z marshalu (s katodovým sledovačem) a konec z fenderu s úpravama (hlavně ubrat feedback -> hodit tam potík a nazvat to "presence" big_smile).

Pokud přesto chceš polovodiče, tak konec udělej něco v B třídě a nepoužíval bych diferák. Ideálně ani zpětnou vazbu, případně si ji dej na potík a ověř, že to je stabilní (pozor na proudovou zpětnou vazbu). Hrotit výběr operáků mi přijde trochu zbytečný, ono to všechno bude hrát tak nějak stejně a osobně bych tam hodil asi TL072 pokud chceš ušetřit, nebo AD712 pokud se toho nebojíš. OPA13x mi nikdy nepřišel zvukově dobrej, ale je pravda, že ho neznám v kytarovým ampu.
Pěknej (ale ne extra výraznej, spíš bluesovej) overdrive je tento, můžeš se tam inspirovat a Ge diody ve feedbacku podle mě budou hrát velice fajn. Taky si tam dej master volume a preamp volume, at si můžeš hýbat s tím kde ti vzniká zkreslení (preamp nebo konec), ale to je ti asi jasný.

//popravdě, možná bych do toho zkreslovacího obvodu s diodama dal přepínač mezi Ge, Si a třeba i LED, všechny mají hodně jinej zvukovej projev a nestojí to moc práce...

12

(36 odpovědí, posláno do Projekty elektroniky)

Co za styl hraješ?

Bylo to se zátěží a furt to pomohlo. Ale jak už jsem tu jednou psal, pointa té kaskody byla hlavně v tom aby bylo možná použít daleko rychlejší trand ve VASu a přesunout jeho výkonovou ztrátu na kaskodu. Kaskoda taky omezuje závislost kapacity trandu na napětí...což má velice pozitivní vliv na zvuk. Ale pokud si ji tam nechcete dávat, tak si ji tam nedávejte. Sem si vědom toho, že 3EF by to zlepšilo, ale taky zkomplikovalo.
Pokud si myslíte, že darlington VAS bude mít pozitivnější zvukovej přínos, tak prosím big_smile

2SC3503 mám jenom v simulaci. V reálu by tam šlo něco jinýho. Kaskoda pomůže hlavně tomu BCčku se nerozprsknout, to je pointa... Opět bych to dneska udělal celý jinak, s tímhle jsem si jenom hrál.

//odsimuloval jsem to a enhanced kaskoda a přidá asi 15dB OLG  s těma trandama co jsou v simulaci.
//s KSC2690/1220 to funguje ještě o pár dB líp. To jsou asi trandy co bych reálně použil na buzení těch FJP.

15

(147 odpovědí, posláno do Sluchátka a spol.)

DAC do toho integrovat nebudu, bude to komplet v THT aby si to postavil i podprůměrnej bastlič. Ten projekt DACu je kompletně samostatná věc.

Pokrok je, ale přibylo tam pár trandů a větší část je naroutovaná, nic zajímavýho, vypadá to furt stejně...jak už tu bylo psáno, neživí mě to, pracuju na tom po večerech kdy mě jiný věci přestanou bavit. Nepočítám s tím, že bych to měl postavený a ověřený dřív než na konci února.

Jinak vono i ty (dnes) levný K701 jsou sluchátka náročný na zdroj signálu... osobně lobuju spíš za nějaký elektrostaty, ale na běžnej poslech používám nějaký celkem high-end fostexy. Nic z toho není přes 1000€, jelikož je to IMHO zbytečný a raději si koupím bedny, který za ty peníze nabídnou daleko lepší zvuk než jakýkoli sluchátka.

A proč nepoužiješ obyčejný BC550/560 do VASu a nekaskoduješ ho abys ho udržel v SOA? Dosáhneš daleko lepších výsledků. Chápu že še učíš jak na to, tak tohle je krok kupředu...

//na mysli mám něco takovýho:

https://ctrlv.cz/shots/2019/01/19/7WfZ.png

Místo R20 bych dal taky zdroj proudu pověšenej na to ref napětí co už tam je.

17

(147 odpovědí, posláno do Sluchátka a spol.)

Kondem do země.

18

(147 odpovědí, posláno do Sluchátka a spol.)

Proto jsem psal, že nevím proč má takovej vliv na zvuk. Vliv by měl mít minimální, ale očividně ho má, zvlášt když se bavíme o úrovni -80dB a nižší.

Kaed: Altium Designer

19

(147 odpovědí, posláno do Sluchátka a spol.)

Co to kurva zase meleš? 10n a 100n pravěpodobně vliv nemá, ale 10nF polypropylen a 100nF polyester rozhodně vliv má. Proč vím -> DA.

20

(36 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Poslechnu to, udělám závěr a kdyžtak to vylepším. Subsonic by se možná hodil. Po Brně pak klidně zapujčím na poslech.