1

(42 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

lacikamo -  kdo kde řeší přestup tepla z jednoho do druhého materiálu? Stiglitz psal,  že vyměnil menší za větší chladič,
ne že se mu hřeje stabilizátor a že chladič má  chladný. Na fotce má Al chladič v přírodní barvě,  tak jsem řekl,  že černý povrch vyzařuje lépe a to je o předávání tepla z chladiče do vzduchu. Jo, pod stabilizátory nebarvit, jen máznout silikonovou vazelinu.

2

(42 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Přestup tepla je z tmavé matné plochy lepší než že světlé lesklé. Ale zase tomu přestupu trochu brání přidaná vrstvička barvy. Vyzkoušel jsem si to před několika desítkami let, kdy nebyly možnosti jako nyní, u zesilovače a teplota chladiče klesla znatelně.  Před úpravou téměř nešla udržet na chladiči ruka a po načernění měl teplotu těla. Nevnucuji,  jen informuji.

3

(42 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Mně se osvědčilo u lesklého Al chladiče jeho povrch opatřit matnou černou vrstvičkou. Nejjednodušeji jsem to dělal tak, že jsem chladič po odmastění jemně  stříknul matným černým sprejem. Je to hodně neprofesionální, zato jednoduché a teplota chladiče pak znatelně klesla.

Aha, dobrý tip. Napájené vodiče má na ploškách pro měření smd, to není dobrý nápad.
Já používal měřák v módu automatickéh rozpoznávání součástek a to v případě zapájeného kondenzátoru většinou nerozpoznalo kond. Po přepnutí měření na ESR, jak to dělá ve videu, měří tento měřák spolehlivě i zapájené kondenzátory.

5

(8 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Problém je v tom, že ten tvůj kabel má vyvedený na DIN konektoru levý kanál na pin č. 3 a pravý na pin č. 5 a aby to fungovalo, jak potřebuješ, měl by je mít na č. 1 (L) a č. 4 (P). Takže buď rozdělat DIN konektor a přeletovat, nebo (pokud víš, odkud vzít signál), dodělat Cinche do gramofonu.

Na pinu č. 2 je společná zem / stínění vodičů.

6

(8 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Na yamaze buď některý tape,  nebo aux. Na tesle magnetofon. Ale asi to bude hrát trochu tišeji.

Tomanes: No ono je to všechno s atmega328. Jak jsi udělal tu úpravu na měření zapájených kondů?

Mám, ale nevidím mezi výsledky měření těmito dvěma přístroji žádný podstatný rozdíl a s univerzálním měřákem se mi měří líp.
No vlastně se mi zdá,  že ten univerzální dává přesnější výsledky. Je to měřák zkopírovaný z jednoho německého webu.  Kdysi tu staffi prodával sady na verzi s 2x16 znakovým displejem, je o tom zmínka na konci vlákna o Rusovi.

Používám na orientační měření ESR něco takové a naprostá spokojenost.

V té žluté barvě viděl od TESLY jen Al cívky. Měď byla vždy jen s hnědým lakem, nebo u některých vf cívek ovinutá hedvábím.

11

(15 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Potenciometr balance jsi dal 25k G/E ? Jestli ne, změnil jsi úroveň signálu jdoucího na volume potenciometr a rozhodil funkci fyziologie.
Volume potenciometr je 50k N se 3 odbočkami, které jsou zapojené tak,  že mění jeho průběh na G + přidávají fyziologii. Pokud bys ho chtěl nahradit jiným a současně zrušit fyziologii,  dej tam 50 k G.
Odhaduji,  že problém bude v potenciometru balancí.

Změnou velikostí jen kondenzátoru v odbočkách hneš mimo průběhu fyziologie i se sílou signálu.

12

(17 odpovědí, posláno do Reproduktorové výhybky)

Jo, to tyhle repra dělají. Gumou napuštěný textilní závěs se vyvěšuje a časem tuhne. Někdy pomůže jemně potlačením na membránu mechanicky natvarovat závěs aby nedrhnul a pak závěs zrenovovat regumem a napustit silikonem.

13

(3,282 odpovědí, posláno do Smetiště)

Klikni si na Čaroděj6666 a uvidíš, že páječka patří k těm lepším kouskům, co prodává.

14

(8 odpovědí, posláno do Smetiště)

Já vím taky jen o jedné.

15

(1,907 odpovědí, posláno do Zdroje a úprava zvuku, muzika)

Nebude to u kondenzátorů ve výhybkách beden rozdílem v povolené kmitočtově závislé  hodnotě AC napětí na PP a PE kondech? Uvedeno třeba v katalogových listech MKT205/MKP380 https://www.es-ostrava.cz/index.php?pag … mp;lang=cz

16

(22 odpovědí, posláno do Dílna)

Díky,  tvoje rady jsou k ničemu.
Která frézka z těch recenzí má zajištění hloubky frézování na obou stranách se nedočteš. Asi žádná v hobby provedení. Frézu nesháním,  tak nikoho obvolávat nebudu. Informace,  jestli se něco takového vyrábí by se mi hodila, z tvých příspěvků jsem si myslel,  že minimálně o pár typech víš.

17

(22 odpovědí, posláno do Dílna)

Mohl bys najít podobnou frézku i pro 6mm nástroje?

18

(54 odpovědí, posláno do Bazar / inzerce)

Neslyšel jsem to, ale myslím, že v této cenové relaci bude SMSL Sanskrit 10th lepší. Ale platí, co napsal Reeb výše. Nelze si myslet, že zařízení různých cenových relací budou hrát stejně.
btw, při počítání ceny nezapomeň při ceně nad 22€ na platbu poště, celníkovi (když si necháš proclení udělat poštou, tak je to celkem asi 500 Kč) a doplacení 21% DPH z ceny (když máš poštovné zdarma tak někdy připočítají pro výpočet DPH i fiktivní cenu poštovného, kolik bys platil za poslání balíčku odsud do výchozího místa).

19

(54 odpovědí, posláno do Bazar / inzerce)

Já mám mimo Luta DACu i S.M.S.L Sanskrit Pro-B a nestěžuji si. Ale nejsem žádný netopýr.

Edit: oprava odkazu na DAC

20

(18 odpovědí, posláno do Koutek pro začátečníky a méně zdatné)

Jo,  vf napětí asi 10V. Doufám že jsi to změřil něčím co dokáže měřit napětí při frekvenci 80 kHz.
To napětí je jen orientační, tak se předmagnetizace nenastavuje.