SvataL: Díky za info s tím albem od WT - chtěl jsem ho zkusit, jestli se třeba nezlepšili se zvukem, tak mám alespoň ušetřenou práci.

Mimochodem, jednou jsem se na férovku zeptal na FB jedné německé skupiny, co má taky ve zvyku dělat alba s prasáckým zvukem, jestli jejich nové album bude taky tak brickwallnuté, jako ty předchozí. A co se nestalo, dostal jsem ban na jejich stránku! big_smile Asi jsem byl moc naivní, že by se mi dostalo nějaké odpovědi. (Jejich frontman provádí i mastering).
Stejně jsem se zkusil zeptat jedné české skupiny, ti mi zas odpověděli, že jim se takový zvuk líbí a mám se s tím smířit. Aha, tak dík.

2

(24 odpovědí, posláno do Měření a simulace)

Já vím, jenže je tu ten problém, že na taková témata se v dnešní době šíří spousta nesmyslných informací, někdo někde něco plácne a ostatní se toho chytnou a pošlou to dále, všelijak se to ještě překroutí, takže ve výsledku už nikdo neví, jak to vlastně je doopravdy. Tím pádem, pokud ty informace nejsou z opravdu důvěryhodného zdroje (sauce plz), tak je to lež.
Občas se už fakt nestačím divit, co všechno se nedozvím big_smile

3

(24 odpovědí, posláno do Měření a simulace)

AlanCox: Ano, virtuál je taky řešení, ale občas potřebuji využívat i nějaký starší kus hárdwéru, který naemulovat nejde. A povětšinou na druhém PC jenom upravuji obrázky pro tisk.

Zbytek Tvého příspěvku je ale velice zavádějící a neozdrojovaný, takže ho bohužel nemohu brát jako věrohodný.

4

(24 odpovědí, posláno do Měření a simulace)

Já si kvůli staršímu softwaru kdysi postavil sekundární PC, kde mám starší systém a co nerozjedu na svém hlavním PC, rozjedu tam.

Windows 8.1 je náhodou super systém, funguje úplně skvěle... divím se, že v dnešní době s ním má ještě někdo problém.

5

(24 odpovědí, posláno do Měření a simulace)

To, co Microsoft radí, platí pro nějaké CGI skripty na IIS serveru, což fakt není Tvůj problém, který popisuješ big_smile

Podle toho textu výjimky to skutečně padá na nějaké cestě, kam se zřejmě chce něco uložit... není tam nějaké nastavení, kde by byl třeba nějaký nesmysl napsaný?
GetInvalidPathChars testuje na zakázané znaky v cestě k souboru ve woknech, takže je nesmysl, že bys měl někde něco špatně umístěno, spíš je něco debilně nastaveno v té aplikaci big_smile

6

(3,282 odpovědí, posláno do Smetiště)

Chce se mi blét.
http://www.nethradorus.cz/fb_repro.png
Ten link na obrázku v podstatě odkazuje na tuto stránku.

7

(19 odpovědí, posláno do Reproduktory)

Mě stále baví, jak na xichtobooku na jedné stránce mluví o ARV3604 jako o nejlepších výškáčích, co kdy Tesla vyrobila a ještě tam spousta lidí, co vlastní všelijaké ty dvoupásmovky s kombinací ARN5604 + ARV3604, říká, jak to prostě hraje skvěle big_smile (já jsem třeba rád, že jsem se takových zbavil, protože to vřískání se fakt nedalo).
Ale jo, poslouchat to jde, nicméně jen asi v třípásmu.

Když už mluvíš o ARV081 - co jsem překopával svoje ARS810, tak poté, co se vyměnil jen kondík před ním za 18dB/okt. výhybku , tak ten reprák nepoznávám. Fakt mě překvapilo, co se z Tesly dá vytáhnout.

8

(29 odpovědí, posláno do Reprosoustavy)

Nebyl ten vadný krabicák 8µF? smile Co jsem slyšel, ty bývají nejčastěji vadné, nikdo neví, proč, ale je to tak.

9

(3,282 odpovědí, posláno do Smetiště)

Něco z facebooku
Nejlepší na tom je, že ten člověk se na mě oháněl tím, že stavěl podle knížky a další bláboly big_smile

10

(6,640 odpovědí, posláno do Smetiště)

Tak po úpravě 1PF06733 přišly na řadu moje krásné ARS810... no, bylo to celkem hardcore, jsou to malé bedny, takže se s nimi špatně pracuje.

Tady jsou fotky (první dvě jsou pro porovnání rok 2007, pak další 2009 a zbytek už dnešní).

Výhybku jsem naflákal na plexisklo, no, není zrovna nejhezčí na světě, ale prostě málo prostoru big_smile Cívky vyráběl Benazi, za něž mu patří velký dík. Ale funguje to a to je hlavní, když jsem ty bedny poprvé zkoušel, tak jsem hrabal po ekvalizéru, jestli náhodou nejsou zvýrazněné basy, ale ne... to ARZ fakt dokáže nemožné smile

11

(6,640 odpovědí, posláno do Smetiště)

Jasně, časem snad vyměním, ale protože by mě to vyšlo mnohem dráž, tak jsou použity přeměřené krabicáky. Snad chvilku poslouží ještě smile

12

(6,640 odpovědí, posláno do Smetiště)

Tak jsem nedávno dokončil upgrade mých 1PF06733, které jsem koupil v roce 2007 od Thaleta. Původní osazení bylo ARN565 + ARV161 přes 4u7 bipolár, prostě hrůza. Sloužily mi necelé tři roky, v roce 2010 jsem pořídil u nás v bazaru jakési domorobo KE20 za těžko uvěřitelných 250Kč, tak 1PFka šly fuč a poslouchal jsem na nich. JENŽE, postupem času jsem začal zjišťovat, že i to není nejšťastnější řešení a minulý rok na podzim jsem se rozhodl, že je rozeberu a rozprodám na díly a zkusím upravit ty 1PF.

Protože ty ozvučnice už si také něco zažily, musel jsem je musel jsem je trochu obrousit a přelakovat, byly na nich fleky. Namatlal jsem to syntetickým lakem, co jsem našel v dílně, výsledek je celkem fajn, bedny se teď lesknou big_smile A vypadají mnohem lépe.
Čelní stěna byla černě natřená, ale ne zrovna moc hezky, tak jsem na ní nalepil koberec, zároveň se tím vyřešilo těsnění kolem repro. Výhybka je by godz, protože je ale odladěná pro jiné bedny, kde výškáč je na takovém tom plastovém rantlu, musel jsem ho i tady trochu vyšoupnout, vzal jsem víčko od nějakého kelímku, vyřezal do něj díru a výškáč do toho přesně pasoval... hehe. Středobasy jsou ARN5604 první edice, která ještě není uřvaná na středech jako ty pozdější, v podstatě skoro to samé jako předchozí ARN567. Byl jen malinký problém s přišroubováním repro, protože původní díry byly dost vyšoustané a vruty tam nedržely, tak výškáč je přišroubovaný šrouby M4x30 a matkou z druhé strany, tím pádem nejdou vyndat, aniž by se musel vyšroubovat i středobas. Ten je pro změnu přišroubován šrouby M5x30 do narážecích matic. Levné a funkční řešení.

Tady můžete mrknout na fotky.

A zvuk, ten je naprosto úžasný. Fakt jsem čuměl, co ty reproduktory dokáží. Původní verze jen s kondíkem byl pěkný hnus a 1PF06762 s původní výhybkou taky nehrají nijak slavně. Celkové jsem do toho investoval asi 2k Kč a nelituji toho.

Další v plánu mám takový sociální subwoofer k tomu, loni jsem našel u konťasu pěknou bednu, původně nějaké 3 pásmo s 10" repro, ale byly zničené, tak udělám novou čelní stěnu a fláknu tam nějaký jiný 10", asi Monacor.

PS: Nejspíš vás zarazí tři věci: 1) ano, výškáč je modrý, možná ho časem přebarvím na černo, ale teď to nemám v plánu. 2) Ty šroubky fakt myslím vážně, líbí se mi to tak. 3) A ano, moje pájení je prasárna na ntou, ale stejně to nikdo nevidí big_smile

13

(6,640 odpovědí, posláno do Smetiště)

Pěkný myšík, to já mám takový krám od Steelseries, co má asi 50 tlačítek, umí svítit jakoukoliv barvou, ale už je dost ošoupaná sad

14

(11 odpovědí, posláno do Reproduktory)

Ne, že by to nepřipadalo v úvahu, jen to chce trochu opatrnosti, aby se membrána moc nepromáčela a nezvlnila a černit to něčím, co nepřidá k hmotnosti membrány (tuš, inkoust). Třeba stříkat to nějakou barvou, jak bylo psáno v prvním příspěvku, už by byl problém smile Tím krémem na boty z toho odkazu bych to nedělal už vůbec. To je dobrý způsob, jak tu membránu zlikvidovat (ale zas by to bylo odolné proti vlhku! big_smile)

Takhle s tou výhybkou moc nenaděláš, chtělo by to změřit celou bednu, jak se to s ní chová a pak by se vědělo, jak moc je to špatné.
Jo a na toto jsem zapomněl  - vidím, že basák je přidělaný zepředu a střeďák zezadu... to není také moc šťastné, způsobuje to velké problémy.

15

(11 odpovědí, posláno do Reproduktory)

No, nevím, jestli to má smysl renovovat tak, že měnit i repra... přeci jen třeba ten ARN226 není kdovíjaký reprák, původnímu ARN664/5 se to prostě nevyrovná. Použití univerzální výhybky je také naprosto nevhodné.
Když tam nechceš nechávat původní střeďák a výškáč, tak bych koaxiální umístění nedělal, tenkrát moc jiných možností nebylo, dnes je jiná doba. A jinou náhradu za ARO, aby to sedělo do tak velké díry, neseženeš.

Membrány se dají v pohodě načernit, já to třeba dělám tuší, jen to chce trochu nacvičit na nějakých reprácích, kde nevadí, že se to třeba nepovede smile Jen u výškáče pozor, tam už jisté změny mohou nastat.

16

(16 odpovědí, posláno do Reprosoustavy)

Je to freeair reprák, to do bassreflexu nepatří, nemá na to parametry. Vrazil bych to do uzavřenky a víc bych neřešil big_smile

17

(6,640 odpovědí, posláno do Smetiště)

Yeayer: máš to tam. smile

18

(3,282 odpovědí, posláno do Smetiště)

Tak message_2006, to je taky kus k*ta, si může podat ruku s Jardou, navíc mám takové tušení, že skupuje mnoho věcí a pak to prodává za draho.

19

(6 odpovědí, posláno do Reproduktory)

Jo, to je ta pozdější edice. Otázkou je, co s tím máš v plánu.

20

(6 odpovědí, posláno do Reproduktory)

Okoukni, jak je přilepený závěs, pokud by ho ta Tesla měla přilepený zezadu k membráně, tak to ber big_smile Ta nejnovější řada ho měla lepený zepředu a už to není ono. A když to bude stejné, tak je to jedno.