Pánové, jedete někdo z foobaru přes HDMI? Asi ano, ale jde vůbec passthru čehokoli (AC3,DTS,DSD,MLPCM) bez dekodování vlastníma knihovnama nebo pluginem do PCM? Tlačit 5.1 24/96 LPCM přes HDMI funguje, ale jde to bez toho dekodovani foobarem, že by prostě cokoli jen poslal do HDMI a ať se s tím popere dekodér za tím, třeba AVR?

2

(11 odpovědí, posláno do Ostatní technika a elektronika)

Díky za vysvětlení, tím jsi mne navedl zrějmě na zdroj problému. Ten PhatBOX má určitě AudioGND společnou s powerGND a tím je i na šasi které jsem při montáži vlastně opět vodivě spojil šrouby a vytvořil tím smyčku. Zkusím ho celý demontovat a uchycovací šrouby izolovat od šasi a namontovat zpět. Potom ještě zkusím střihnout tu audioGND. Díky moc.

3

(11 odpovědí, posláno do Ostatní technika a elektronika)

Dovolil bych si zde slušně poprosit Sinclaira o posouzení vhodnosti trafka 3AN67007 k použití jako oddělovacího linkového tr. pro audio signál ze zamýšleného zdroje (PtahBox, nahrazuje původní Měnič CD) do audio vstupu origo rádia ve voze. Někdy je problém s tím, že pokud přepnu rádio na tenhle zdroj signálu, z repro je slyšet hezky "audio otáčkoměr". Pokud by to šlo použít, nevím jak má vypadat správné zapojení (neznám označení barevných drátů) a popřípadě jak ho přizpůsobit nějakými externími RC články.

4

(10 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Kluci, už to nemusítě řešit, bo:
http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=14292 lol

5

(14 odpovědí, posláno do Nezařaditelné)

Jak nejdou nastavit formáty? Podívej se helpu, jaké formáty to umí importovat. V levém okně vidíš soubory co chceš otevřít (a jsou podporované) a pak je jednoduše přetáhneš doprava. FLACy jsem takhle přímo tahal a nebyl problém, akorát to mělo problém když jsi místo jednotlivých souborů přetahoval jenom playlist nebo CUE, tam to někdy nechodilo, jinak napoprvé no problemo...

6

(14 odpovědí, posláno do Nezařaditelné)

Co? kdy to po tobě něco takového chce? Není to náhodou na konci, kde se tě to ptá jak to chceš uložit? Jestli vypálit přímo nemo uložit jako ISO image ve formátu UDFI?

7

(14 odpovědí, posláno do Nezařaditelné)

Stáhni si tohle, je to jednoduché na používání jak facka:
http://avaxhome.ws/software/cirlinca_DV … 1.4.4.html
V tom jdou udělat DVD-Audio disky z různých vstupních dat.

Tohle nedělá žádnou rekompromaci dat do PPCM nebo MLP, pouze přenese data 16/41 do formátu DVD-Audio. Takhle se podle délky celých CD vejde na 1 4,5GB DVD asi 5 až 6 CD, běžně jsem to tak dělal abych ušetřil placky, ale teďka už na jakékoli placky seru a všechno ukládám jen do FLACu na HDD a hotovo...

Dříve jsem používal jsem i tohle, ale je to složitější:
http://avaxhome.ws/software/discWelder_ … coder.html

Jseš jsi jistý, že ten přehrávač zvládne DVD-Audio formát? Neplést si Audio DVD, to je něco jiného!!! DVD-Audio je bezeztrátový formát používající normální PCM nebo PCM komprimovaný MLP kompresí aby se ty velké rozlišení 24/96 nebo 24/192 a ještě v 5.1 vůbec na tu placku vešly nepřekročil se maximální bitrate DVD tuším na 9mbps...  Audio DVD je pouze audio stopa v DVD-Video formátu používající ztrátovou AC3 nebo DTS kompresi.. uff.

W100S sem jako "širokopásmo" nezkoušel, nebyl důvod. Zase takhle prznit zadky bych teda nechtěl, na nějaké efekty to možná nějak použitelné bude, ale co když příjde chuť vyzkoušet nějakou kvalitní muziku v 5.1 (DVD-A, SACD), to pak musí být humus, to radšji nic a jenom 2.0...

Teda to ARO zeznám, neslyšel jsem, ale když už jsi začal s Visáčema, tak jako centr dej 2xW130SC a SC10N  (Couplet center)  a jako zadky třeba W100S a DTW72 (Alto genesis sat) třeba... tohle mám a jsem zatím spokojen.

10

(4 odpovědí, posláno do Smetiště)

Nemá cenu rozbírat smyslupnost tohoto návodu, jenom to mělo sloužit pro zasmání, nic víc...

11

(4 odpovědí, posláno do Smetiště)

Na fóru AVS sem našel tenhle praktický test fázování subu ve stylu lavorového testu, pokusil jsem se o chabý překlad, ale málem jsem opravdu poch...

Step 1: Place your subwoofer flat on the floor with the woofer cone pointing up. This takes away any phasing issues caused by aligning your subwoofer with the magnetic poles, so that you can do true calibration without the confounding effect of the earth's magnetosphere.

Step 2: Put in your "Testy's Ultimate DVD Surround Sound Sampler & 5.1 Set-Up Disc" and select track 69 (for 80hz crossover) at reference volume.

Step 3: Set the phase at 0, drop your pants, squat over the woofer cone, and rest your nutsack directly on the dustcap of the subwoofer. Let the track play for at least 10 seconds - do not move.

Step 4: The next day, repeat steps 1 to 3, then set the phase at 180, drop your pants, squat over the woofer cone, and rest your nutsack directly on the dustcap of the subwoofer. Let the track play for at least 10 seconds - do not move.

Step 5: If the bruises on your testicles are mostly purple before day 2, then set your phase to 0. If the bruises are mostly black (mostly black is more than 50% black bruising), then set your phase to 180.

Pokus o zkrácený překlad:

Krok 1: Umístěte subwoofer na podlahu membránou vzhůru. Toto je důležité pro odstrnění problémů se zarovnáním  magnetických pólů subwooferu s magnetickým polem země.

Krok 2: Vložte do přehrávače disk "Ultimate Testy na DVD Surround Sound Sampler & Set-up 5,1 disk" a nastavte track 69 (pro 80 Hz dělící frekvence) nebo jiný pro jinou vámi zvolenou dělící frekvenci.

Krok 3: Nastavení fáze na subwooferu na 0, sundat kalhoty, nasednout nad membránu, tak aby se pytel dotýkal vrchlíku. Nechte daný track hrát alespoň 10 sekund - nepohybujte se.

Krok 4: Další den, opakujte kroky 1 až 2, pak nastavte fázi na 180, znovu sundat kalhoty, nasednout nad membránu, tak aby se pytel dotýkal vrchlíku. Nechte daný track hrát alespoň 10 sekund - nepohybujte se.

Krok 5: Pokud jsou modřiny na varlatech  většinou fialové před druhým dnem, pak nastavení fáze  má být 0. Pokud jsou modřiny většinou černá (většinou černé znamená když více než 50% podlitin je černých), pak nastavte fázi až 180.

Denon AVR2105 určitě takhle funguje, dle pohledu do schématu, z multi vstupu to jde do šaltru před volume, ktry přepina mezi vystupem z DAC za DSP a timhle vstupem, pak jen vlolume na všechny kanaly a preamp vystupy a přímo do konců...

13

(8 odpovědí, posláno do Reproduktory)

No nevím jak moc je vtom VISATON zahákovanej, ale nemůžu si pomoct já v tom furt  vidím starý polský TONSIL. Vím, že kdysi TONSIL dělal nějaké repro na export, měly mírně jiné označení něž původní. Viděl jsem to nabízet pouze u CONRADA a asi to jede furt a vůbec jim není blbé tam napsat VISATON aby se to lépe prodalo. Ale jenom hádám, někde se to tu i rozebíralo, tuším...

14

(127 odpovědí, posláno do K fóru)

Taky se přidám, nynější vzhled se mi opravdu líbí, takový decentně barevný nádech je super. Za 1*...

15

(11 odpovědí, posláno do Smetiště)

A proč vůbec zadáváte nějaký serial? Nainstalovat bez něj, poběží 30 denní lhůta do aktivace a pak poléčit... Takhle sem instaloval W7 pro a no problemo. A vůbec build 7000 je nějaká beta ne? RTM je 7600 co vím..

16

(18 odpovědí, posláno do Reprosoustavy)

Ciploxi promiň, ale nemám to, co jsem ti tu někde výše psal...

zkus ten peak na středech sundat kondem tak 0.5uF paralelně k cívce co je před středem, laboruj s hodnotou co to udělá...

17

(19 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Páni moderátoři, nestálo by za zvážení v této sekci založit a topnout vlákno "mrdkové zesilovače a problémy s nimi" ? Do záhlaví hodit konkrétní modely od jednotlivých výrobců, nebo celé řady, kterých se to týká nebo může týkat a pak tohle všechno přesunout? Šlo by to nějak? Jo a hlavně asi kontakt nebo odkaz na někoho, kdo to kvalifikovaně bude umět opravit, co?

18

(18 odpovědí, posláno do Reprosoustavy)

Myslíš tohle?
http://www.visaton.cz/czech/domaci_hifi.htm

19

(18 odpovědí, posláno do Reprosoustavy)

Takhle z frcu ti to nikdo neřekne, udělej si simulaci v BOXsimu a uvidíš sám nakolik ta výhybka je nebo není použitelná. Dokonce snad ten projekt do boxsimu mám někde uložený (2xW170,W100SG20SC), můžu ti to poslat a doupravíš si tam ten W200S a uvidíš...

20

(6 odpovědí, posláno do Reproduktory)

Proč ho chceš měnit? Jestli odešel, kup novou kmitačku nebo sežeň jiný funkční. Výměnu za cokoliv jiného bych neřešil, aby se to přiblížilo původnímu výsledku s novým osazením, musel by jsi si s tím pohrát. Na to bys musel vědět co a jak udělat. Podle mně škoda peněz a času s nevalným výsledkem. Jediný tuning by byl ten, že zkontroluješ výhybku jestli tam nejsou takové hnědé kondy "hovňáky", ty vypereš a nahradíš novými od ESO Ostrava v původních hodnotách a bude to zase hrát, pokud už nejsou připečené reproně....