1

(161 odpovědí, posláno do Muzika ♬)

To zpoždění, 7,6 s u HD a 3,7 s u SD je obecně mezi výstupem pro distribuci a koncovým přijímačem, není to jen u hokeje.
Letos z Kolína nad Rýnem i Paříže jdou signály po optice, zpoždění je minimální. Nevím kolik je to přesně ale loni z Moskvy měla hlavní trasa zpoždění snad do 50 nebo 100 ms. Signál z Petrohradu šel přes satelit, tam bylo zpoždění mezi nimi a Prahou větší, asi 3 s. 

Ale co jsi tím chtěl říct? To jsou prostě omezení pozemního vysílání, šířka pásma je malá a kompresní kódování je nutnost, jinak by se tam všechny ty kanály prostě nevešly, a ne každej, kdo se chce dívat na televizi si kvůli tomu chce pořizovat kabelovku (někde to ani nejde - zatím), IPTV nebo HbbTV. A kvůli uvolnění části pásma pro LTE se šířka pásma omezí ještě víc, proto se taky zavádí DVB-T2 s kódováním H.265 (HEVC).
Tak se snad máme vrátit k SD, nebo dokonce k analogu, aby to proti rádiu nebylo zpožděný?

2

(62 odpovědí, posláno do Reprosoustavy)

Stiglitz, myslíš tuhle expozici? Nevím jestli je to ten samý výrobce ale vypadají hodně podobně.

https://s21.postimg.cc/4noqzpkib/DSC_0198.jpg

Nemám netopýří uši, každopádně na mě to moc velký dojem neudělalo. Neumim to popsat správně high-end magazínově, takže prostě řeknu že těm širokopásmům s hornami velmi chyběly výšky a basy, zatímco těm 2pásmům chyběly jen ty výšky.

Mimochodem, jaká to náhoda, že pan konstruktér je z Rožnova pod Radhoštěm. A jeho názor na fungování výhybek je velice neobvyklý. Podobně jako názory jiného pána od tamtéž ohledně fungování zesilovačů.

EDIT: RD acoustics - takže to je ono.
No, tak jako bedny za 139 000,- Kč to opravdu neznělo. Ale samozřejmě, své zákazníky si to najde. Stejně jako věřím, že si své zákazníky najde i 5.1 systém Bose Lifestyle 650 za 125 000,- Kč, s hodně nepříjemným ostrým zvukem, zato ale velice lajfstajl provedením hlavně těch superminiaturních satelitů (to aby konečně měla smysl ta nejtenčí televize na trhu co se musí přilepit přímo na zeď, a "basový modul" a zadní satelity to má pro jistotu navíc bezdrátové (protože aby k nim vedly nějaký jako dráty, to vůbec není in).

Abych jen nenadával, opravdu se mi líbil zvuk sestavy od Luďka Šrolla.

3

(9 odpovědí, posláno do Dílna)

Díky moc Otasi, ten kondenzátor asi budu muset zvětšit protože takhle jak to je to spouští moc brzo.
Na ty keramiky si posvítím až to zase budu muset rozebrat. Podotýkám ale že jsem všechny součástky, od polovodičů přes keramiky (všechny keramiky jsou 500V), elyty, diody i po ten nejblbější odpor před zapájením měřil.. kromě budičů, konců a filtračních kapacit, na to měřák nemám. Kliďák jsem bohužel neměřil když to zlobí, není k tomu snadnej přístup ..
PB300 co jsem tam měl původně má rychlost přeběhu 10V/us, takže to skutečně nebyl žádnej rychlík.

Bastl, zkusím, díky.

Edit: trafa mám všude toroidy v audio provedení od tronicu, v tom receiveru je taky toroid (jako hlavní trafo, dvě pomocný jsou EI).

4

(9 odpovědí, posláno do Dílna)

Schéma je tady.

Možnost studeňáku vyloučit nemůžu, jasně kontroloval jsem několikrát všechny spoje i nakonec celou DPS ale stát se to může.
Konektorů je tam hodně ale všechny piny kabelových PSH jsou zapájené.
Co se zemnění týče, tak je to v I. třídě, signálová i silová zem (střed trafa/filtráků) jsou ve vzduchu, ke kostře je připojené nemám. Za normálního stavu to nebrumí. Jinak tam se zeměmi moc není co vymýšlet, tím že to je AIO ..

5

(2,101 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Stereo SPM250 (úprava tohoto)
Finální (doufám) verze s DC softstartem od CustomWorks.

https://s23.postimg.cc/ies2ptdhz/IMG_7159.jpg https://s29.postimg.cc/xforfewub/IMG_7160.jpg https://s23.postimg.cc/zdyqmd64n/IMG_7168.jpghttps://s30.postimg.cc/ds5bg3jh9/IMG_7167.jpg
https://s24.postimg.cc/wsvi4ytsh/IMG_7165.jpg https://s24.postimg.cc/nka4zpjwx/IMG_7161.jpg https://s24.postimg.cc/5qp1274oh/IMG_7169.jpg

6

(9 odpovědí, posláno do Dílna)

Dík za postřeh, menší update, po vypnutí konce natvrdo na asi hodinu brum ustal, ale pořád je z reproduktoru (pokud dám ucho hodně blízko) slyšet takové slabé "chchchchchch" a bojím se, kdy to zase začne dělat neplechu.

Jinak pokud se to rozbrumí, tak brum trvá i když vypojím signálový kabel, co vede z modulu se subseniorem do subwooferu, takže v předzesilovači (myslím Subsenior, ne Pre/Pro) spíš problém nebude a dělá to ten zkurvený koncák (akorát nejdřív musí dostat ten impulz, takže asi půjdu a předělám zase na nesymetriku). Bohužel nemám osciloskop ani generátor. Bez toho se viník hledá dost blbě.

7

(9 odpovědí, posláno do Dílna)

Zdravím kluci, po dost dlouhé době se sem vracím s prosbou o radu, protože už jsem docela zoufalej.

Měl jsem tento tenhle subwoofer, který prodělal chronologicky následující úpravy:

1. Po koupi AV Pre/Pro (Onkyo PR-SC5508) se symetrickými výstupy jsem k modulu se Subseniorem dodělal symetrický vstup a z Pre/Pro do SubS vedl signál symetricky.

2. Do modulu se SubS přidal relé pro spínání koncáku přes 12V trigger (relé nespíná přímo toroid, ale další relé v audioswitchi .. spínání audiosignálem mi z neznámých důvodů blbnulo a při připojení signálu do ASW jsem měl problém se zemní smyčkou, takhle je to spolehlivější)
https://s24.postimg.cc/pigj670up/DSCN6982.jpg

3. Na místo TVM ARA-390-00/8 jsem koupil B&C speaker 15BG100 a po konzultaci s Hubertem Mašínem přeladil bednu na 100l/32Hz.

// Mimochodem, pokud by o ten TVM ARA měl někdo zájem, je k mání za nějakou symbolickou cenu. Při větších rozkmitech trochu drnčí membrána nebo horní závěs, jako kdyby se někde rozklížil. Jinak by měl být v pořádku, používal jsem ho jen na doma s subsonikem 24db/oct na 40 Hz, žádný prasárny nezažil.

4. Protože jsem měl v šuplíku od Kohouta dvě desky na Leach All-in-one a zbylý MJčka, rozhodl jsem se, že si jeden konečně postavím a použiju do SW místo dosavadního Powerbase 300. Zesilovací část Leache funguje OK, no, ss offset je cca. 50mV, kliďák jsem nastavil na 50mA na pár.
https://s28.postimg.cc/vcuo7nvux/DSCN6958.jpg

Zpožděný připojení zátěže je ale moc rychlý, je tam prodleva menší než 1s, psal jsem Jožimu mail kde jsem se ptal na hodnoty odporů a kondenzátorů v obvodu ochran (jsou tam rozpory mezi schématem a DPS/osazovacím plánem, a to nejen v hodnotách součástek obvodu ochran), ale neodpověděl mi...

Nevím jestli to rychlý spouštění výstupního relé s tím souvisí, ale hlavní průser je následující: Už po bodu 1 se objevily problémy. V subwooferu čas od času luplo. Někdy slabě, někdy silněji, ať už jsem něco pouštěl nebo ne. Nechtělo se mi věřit, že by tam ty prdy posílal symetrickej výstup AV Preampu (vlajkové lodi Onkya s původní cenovkou 65kKč!!!), .. to se mi prostě zdálo absurdní, a že by byl problém v symetrickým vstupu subsenioru se mi taky nezdálo ... i přesto, že dokud jsem vedl signál z Pre/Pro nesymetricky, nebo používal vysokoúrovňové vstupy subsenioru přímo od stereo zesilovače, lupání se nedělo.
Vážně jsem doufal že to dělá koncák, nakonec jednalo se o můj už poněkud starší výtvor z mladších let, s vlastnoručně dělaným tišťákem nevalný kvality a krapet ohavným ručním pocínováním, dva z kondenzátorů (bipoláry) v něm byly shitový Capxony .. fakt jsem doufal, že s instalací Leache se to zlepší. Jenže se to nezlepšilo, naopak je to mnohem horší.

Ze začátku to fungovalo dobře, ale pak se začal občas odehrávat tenhle scénář:
Zapnu Pre/Pro, ten přes triggery zapne stereo zesilovač a subwoofer. V subwooferu luplo a začal podivně (ne silně, ale slyšitleně)  chrčet. Párkrát přestal, když jsem SW koncák samostatně vypnul, vypojil vstupní sym. kabel do SubS, zapnul, vypnul, zapojil, zapnul. Někdy v něm luplo ne po zapnutí, ale později za běhu. Netřeba asi zmiňovat, že jsem nebyl nadšenej když jsem kolikrát muset zase použít stejnej postup, aby to kurva přestalo ..

Jenže jednou tenhle postup nezabral, chrčení sice ustalo, ale subwoofer nato začal slyšitelně brumět a nic nezabíralo. Vypojení signálových kabelů, zkratování vstupu, nic ...
Rozebral jsem ten krám (fakt chuťovka kvůli konstrukci, kdy chladící profil a panel v jednom drží zevnitř našroubované závitové tyče a k matkám je zevnitř přístup asi jako k penězům; holt jsem tenkrát doufal, že to nebudu muset nikdy rozdělávat), předělal vstupní cinch a přívodní signální kabel od něj ke vstupu koncáku.
Brumět to přestalo, radoval jsem se, ale ne na dlouho, po pár dnech se to zase nějak podělalo, zapnu aparát a SW (na triggeru pro SW mám nastavené zpoždění 3s) začně chrčet a zmíněný postup nezabírá, furt to brumí. Mám chuť to celý (teda bez toho B&C speakeru, ten za nic nemůže) vzít na Vyšehrad a tam to shodit ze skály, ale protože mě to stálo dost peněz a času ...

Zkusil jsem výstup SW2 z Pre/Pro (má dva nezávislý výstupy pro SW). Ten samej problém. Asi to předělám na nesym, trochu se toho bojím protože délka kabelu od Pre/Pro je asi 12m a cestou jsou různý zdroje rušení, ale co si vzpomínám tak při použití nesymetrickýho výstupu se tohle nedělo. Stereo zes mám připojený na nesymetrický výstupy a tam je všechno v pořádku. Teď ale co s tím koncákem v SW, protože ten nechce přestat brumět. Jak je možný, že by nějakej mžikovej impuls ze zdroje rozhodil koncák tak, že začně chrčet, prsakt a brumět? Ten zesilovač je dělanej dost pečlivě, na postříbřené 70um DPS od Kohouta, všechny elyty Chemicon, spárované BCčka v diferáku, spárované KF469/470 od Denkla v rozkmitu a předbudiči, všechny odpory vybrané na co nejpřesnější hodnoty, precizní trimr, všechno značkový...

PB300 je co do parametrů (hlavně rychlosti přeběhu) proti tomu Leachi šunt, ale tohle mi prostě nedělal. Když v tom luplo, tak prostě luplo a hotovo, žádný následný chrčění a brumění se nedělo. Takže mám 100 chutí dát ho tam zpátky. Ale byl bych radši, kdybych nemusel.

Nemáte někdo tušení, čím to může být, že se ten Leach chová takhle divně, případně nějaké nápady, co ještě můžu zkusit?
Předem děkuji všem.

8

(12 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Já taky. 2ks 70um desky s odvrtáním a stříbřením + film přišly asi na 700 Kč včetně poštovného (dobírkou).

9

(18 odpovědí, posláno do Zdroje signálu)

Podobnou záležitost taky zrovna řeším, možná s trochu vyšším cenovým stropem.
Líbí se mi Focusrite Saffire PRO 14/24/24 DSP, nejvíc asi ta 24 (ne DSP)

Od MOTU (4pre, Audio Express) mě odradily negativní ohlasy na jejich spoluprácí s Windowsama (fórum Gearslutz).
R.M.E. = to už je moc
ESI = nechci protože nemají master(monitor) volume poťák (detail, který by mě ale vadil).

Ještě připadají v úvahu:
M-Audio Profire 610
TC Electronic Impact Twin
Presonus Audiobox 44 USB
Focusrite Scarlett 18i6
Focusrite Saffire 6 USB

Co myslíte?

10

(1,763 odpovědí, posláno do Muzika ♬)

2 Crashpc: sorry, nácků? Na to jsi přišel jak?
Bejt to Raubtier, tak tam je to na pováženou, ale spíš taky ne.
Ale Sabaton?

11

(2,101 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Středy toroidů nejsou spojené navzájem ani s kostrou.
Je to v 1. bezpečnostní třídě. Na kostru je připojený PE.
Ne, nebrumí to.

Edit: ty asi myslíš zem (GND) zesilovače, která je jakoby přivedená od černého terminálu ke které vede měděná šína od středu filtráků. Ta by od toho středu musela jít tak jako tak, a kdybych na GND na modulu přivedl rovnou střed trafa (žlutý drát), co by se změnilo? Podlě mě nic.

12

(2,101 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Zajímavej dotaz lol
Aby přes ní tekly ampéry. K tomu je měď dobrá dost.
Nechtěl jsem všechno propojovat jen drátama, v tom submodulu to ty desky trochu i zpevňuje.

13

(2,101 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Zdravím pánové

Po hodně dlouhé době sem taky něco málo přihodím.

Submodul s PB300 a ASW
https://i.postimg.cc/DWTpcdpt/2150438.jpg https://i.postimg.cc/JGS2sWN7/2150439.jpg https://i.postimg.cc/NKTPTPD6/2150440.jpg https://i.postimg.cc/hzKwKb99/2150441.jpg https://i.postimg.cc/TyJ7NLZh/2150442.jpg https://i.postimg.cc/H8xhyYvn/2150443.jpg https://i.postimg.cc/9z8Sj9z7/2150444.jpg https://i.postimg.cc/mzddBxZs/2150445.jpg https://i.postimg.cc/9zFSSbX2/2150446.jpg https://i.postimg.cc/6y8P6QG1/2150447.jpg

"Dálkový ovladač"
https://i.postimg.cc/Z0d3Tt5x/2150448.jpg https://i.postimg.cc/H8X735hh/2150449.jpg

2xSPM250
https://i.postimg.cc/Whpk0D7X/2150454.jpg https://i.postimg.cc/nMGmsKqX/2150455.jpg https://i.postimg.cc/4YqHCWRS/2150456.jpg https://i.postimg.cc/hXfQ3H6m/2150457.jpg https://i.postimg.cc/BjVQLbhL/2150458.jpg https://i.postimg.cc/Czvf7FPY/2150459.jpg

Původně jsem si chtěl počkat na SPM200F, ale už jsem to nevydržel ..

14

(101 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Upřímnou soustrast

15

(8 odpovědí, posláno do Smetiště)

Hlavně mi šlo o to, aby pak, až bude ta skříň zasádrovaná ve zdi, neřekl revizák že je to špatně.
Díky moc za rady, chlapi wink

16

(8 odpovědí, posláno do Smetiště)

V tom domě je to holt nejvýhodnější místo, nějaká "průmyslová" kotelna to není, spíš komora v níž bude kotel, centrální vysavač, pračka atd. Majitelé tomu říkají "technická místnost", a když tam bude i rozvaděč, bude o to techničtější.
Takže krytí Ex není potřeba?

17

(8 odpovědí, posláno do Smetiště)

Silnoproudaři, víte prosím vás někdo, jestli se smí dát jističová skříň do místnosti, kde bude plynový kotel, a pokud jo, tak za jakých podmínek?

Ne, mám tu silnější verzi (trafo Tronic, 1000uF filtrace, stabce v TO220).

Je z něj napájenej SubSenior. V podstatě je to momentálně jeho funkce kterou využívám nejvíc, to automatický zapínaní je, v tom uskupení co mám, spíš pro parádu (:

Mě se u Audioswitche ten problém s vypínáním a zapínáním zatím nestal a doufám že ani nestane, párkrát se mi ale stalo to, že po zapojení na síť, nenaběhl, nastartoval až potom co jsem párkrát zapnul a zase vypnul síťovej vypínač.

A taky se mi stalo, že se mi při špatným kontaktu audiokabelů dostává do koncáku a tedy i do repráku příšernej a nesnesitelnej brum, asi zemní smyčka, ale to asi nesouvisí ani s jedním z modulů. Když jsou kontakty v pořádku, tak je ticho.