1

(91 odpovědí, posláno do Projekty sloupových reprosoustav)

zdenobajer: V dřevu to klidně udělej, ta bedna je univerzální.

2

(91 odpovědí, posláno do Projekty sloupových reprosoustav)

1/ 165-60 snesou lepší příkon, a měly by mít malinko sníženou citlivost, to jsem ale vzájemně si nikdy neporovnal, verze "60" by měly být ještě o něco slabší tím, že mají jinak uspořádaný magnet

3

(1,007 odpovědí, posláno do Smetiště)

Jsem tu vlastně omylem v tomhle "odborném" vláknu, já jen že ten článek jsem četl dva dny zpátky a opravdu "miluju tyhle znalce a šiřitele pravdy"...

"To je člověk, kterému vůbec nejde o naše zdraví a vůbec o náš národ. Jde mu jen o jeho vlastní kapsu"

4

(3 odpovědí, posláno do Reproduktory)

To bych nečekal, tak to jsi šťastný člověk, že jsi náhodou sehnal takové středy.

https://www.aliexpress.com/item/32838299695.html
https://www.aliexpress.com/item/32828799314.html

5

(3 odpovědí, posláno do Reproduktory)

25F je stará škola, nabízí se k nim dát textilní Vify z Aliexpressu, už i mě lákaly, ale retro středy bys musel shánět nějaké z bazaru; fakt nevím. Možná bych jako středy dal HiVi DMN-A a výšky taky jejich, kalotu nebo pásek.

A zvuk toho horního je ok? Jak jsi to poznal? Co jsi koupil?

7

(4 odpovědí, posláno do Reprosoustavy)

Něco lepší? Co?

8

(4 odpovědí, posláno do Reprosoustavy)

Jojo, do hifi to má daleko. Mrkej co jaké schéma výhybky umělo natropit v kombinaci s ARV 161, tady to asi nebylo o moc lepší.

http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?pid=350316#p350316

9

(1,007 odpovědí, posláno do Smetiště)

Výborné. big_smile

//reupnuto na postimg:
https://i.postimg.cc/TygDp0kP/kv.jpg

10

(8 odpovědí, posláno do Reproduktory)

Do 43 Hz možná, ale co dál?

11

(8 odpovědí, posláno do Reproduktory)

Zkus změřit známé odpory, nejspíš budou mít míň.
Takhle vypadá impedance: http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=15625

Ten graf je plně vypovídající a řekne nejvíc.

Označení 2,5 pásmo je jen názvosloví, výhybka je sice rozdělena do tří pásem, ale protože prostřední pásmo není odděleno na frekvenci, na které je děleno pásmo spodní, je to takový atyp a nedá se říct, co je vlastně to půl pásmo. Můžeš to brát jako 2p s basovou výpomocí.

2,5p se dá dělat i tak, jak s tím v 90. letech přišel Tannoy, první jsem objevil ve starém S&V, kde testovali model D700, odtud si pamatuju to spojení "basová výpomoc". Pak taky ne nutně je potřeba použít stejné reproduktory.

2,5p je ideální, když máš větší středobasy; řekněme už takové 6" pod sebou nebo v d'Appolitu nejsou, co do vzájemného ovlivňování, jako 2p ideální, lepší je 2,5p s umístěním pod sebou. Jakmile máš měniče menší, pak už 2,5p začíná postrádat smysl.

Jinak to, že výrobce uvádí jen jeden kmitočet, je jeho věc, většině kupujících to stejně nic neřekne.

13

(2 odpovědí, posláno do Sluchátka)

Proč? Jestli jsem to prolít rychle, tak to je zabudovaný ekvalizér pro každou stranu a další věci. Sice já když ekvalizoval Grado SR80i potřeboval jsem poněkud jemnější nastavení, ale proč ne. Třeba v mobilu lze EQ nastavit v přehrávači, ale jakmile zvuk pustím třeba z prohlížeče, jde to na rovno. Ale asi by šel sehnat nějaký soft, co by to všechno přetáhl přes sebe; nešťourám se v tom.

14

(7 odpovědí, posláno do Reprosoustavy)

Jako, já to beru jako oživení, jen jestli by nestálo za to dát jasnější název vlákna a třeba přidat vlastní koment. Každopádně co jsem tam vpravo ve sloupku našel a "zaujalo mě", že existuje něco jako demagnetizovaná hifi zásuvka (GigaWatt G-044)! usi

15

(8 odpovědí, posláno do Reproduktory)

Takhle ale přirozený průběh impedance nevypadá, takže nejdřív zkontroluj nastavení zvukovky. Rozdíl v hodnotě může způsobovat přechodový odpor někde.

16

(11 odpovědí, posláno do Reproduktory)

Vyšší citlivost u T2030 je ale úzkopásmová kolem 6 kHz a hlavně v ose - tvar zvukovodu nebude ideální a bude mít na to hlavní vliv. Taky kalota je měkká a asi tenčí než mívají třeba SEASy, dotykem ji lze snadno zdeformovat.

https://i.postimg.cc/tYBGyfJz/beyma-t2030.jpg https://i.postimg.cc/LJDP2Pgz/seas-27tf-noferro900.jpg


Jak mají vypadat směrovky u výšky s vlastním zvukovodem můžeš vidět ideálně na 27TBCD/GB-DXT.

17

(3 odpovědí, posláno do Reproduktorové výhybky)

2,2uf

18

(35 odpovědí, posláno do Reprosoustavy)

jurajc: Určitě simuluj a koukej co to dělá; počítej ale s tím, že vliv pohovky, regálu natož otevřené strany místnosti s výsledkem hýbou a REW to (zatím) ukázat neumí. Každopádně si dej pozor na symetrické rozmístění beden a stejnou vzdálenost od stěn - zrovna v tvém případě, kdy ty Congy jdou hodně nízko, umí tak zvýraznit i nejspodnější mód, takže jestli posloucháš někde uprostřed, může to působit rušivě - slyšíš zvýrazněných 30 a 70 Hz, kdežto to uprostřed je možná potlačené. Proto to taky tatko Tomovi tak dobře hraje. wink

Kvalitu ani cenu zesu řešit nemusíš, problém s basy bych řešil u elektronkových zesilovačů, tranzistorové mají vnitřní odpor do 0,2 Ohm, což je ok.
Rozehrávání beden... o to bych se zajímal, pokud by ty bedny stály dlooouho ladem, spodek se změní, ale většinou jen malinko.
Natáčení beden vůbec nezkoušej, to se projevuje trošku jinde, než na basech.

Regály nebo sloupky, které mají stejný rozsah dolů jako Congy, se budou chovat stejně, ta místnost se chová stejně. Nakonec pokud seženeš regálovky, klasika v bassreflexu, které běžně nejdou tak nízko, může to být poslechově příjemnější proto, že nevybudíš tak moc nejnižší mód. S problémovými basy se dá jedině vypořádat basovými pastmi, ale to zrovna koberec nebo závěs není.

19

(1,770 odpovědí, posláno do Muzika ♬)

Myslím, že aktuální. big_smile

20

(26 odpovědí, posláno do Reproduktorové výhybky)

Žádná kritika, vždyť to píšu už v první větě. Vím, že TLU tyhle věci ví a to, jak to udělal, mělo své dobré důvody. Jen jsem to chtěl doplnit.