1

(1,997 odpovědí, posláno do Smetiště)

Neuvěřitelný... bua

Kde bych čekal dobré výsledky je ARN 73x; nevím jak Bl, ale Cms se zdá být ok a Le se dá hrubě změřit, s výchylkou na obě strany klesá, na rozdíl od běžných repráků.

3

(1,997 odpovědí, posláno do Smetiště)

4

(19 odpovědí, posláno do Smetiště)

On ještě žije? big_smile

5

(21 odpovědí, posláno do Bazar / inzerce)

No jasně, vyhodit měděný špulky takové indukčnosti? Jak tě to jen napadlo? mad

mechanik: Já ale Klippela nemám, kdybych měl, hned bych mu nasadil Tesláky. big_smile

7

(11 odpovědí, posláno do Reprosoustavy)

Leonardo: Necháme to být, vidím, že další diskuze by byl jen hrách na zeď...


mechanik: Pokud někdo udělá bednu podle vzorečku, je to dobrý start, ale spoustu proměnných nechá náhodě, takže od oka. Hornresp je super pomocník, který ti řekne, co by se jak zachovalo, ale odezvu srovnatelnou s tím, co změříš, úplně nedostaneš.

Taky jsem si kdysi a dlouho dobu říkal, proč má někdo potřebu vymýšlet "takové šílenosti" co nejdou pořádně odsimulovat a přidávají další rezonance, ale byla to jen totální neznalost; ta konstrukce má jistá pozitiva a když se udělá dobře, tak i rezonance jsou dobře tlumené. Stojí za to pročíst Baileyho, ten s tím začal.

Jinak co se týče dunění/rezonancí, záleží, co konkrétně jsi postavil; takhle vypadá Tesmax nevytlumený a s tlumením v některé z posledních fází. Těch středů z vyústění nejde moc a průběh je pozvolný bez převýšení na středech, typické u neupravených BR. A účinnost: to není případ zpožďovacích linek, to nejsou horny.

https://i.postimg.cc/ZBH1K0m7/tlumeni-tesmax61.png

No tuhne tomu závěs rychle; lacné, to jsou SS 8534 dole taky a uměli to udělat líp; reprák vyloženě drahý být nemusí, aby měřil skvěle (v rámci možností; vynechme 18WU). To mě zas nemile překvapil Peerless, je to ale model z roku 2011, kdo ví jak to dělají teď, třeba stejně, třeba líp...

Každopádně ta indukčnost v % měřítku není úplně ideální, to SB třeba vypadá blbě, ale je to změna v maximech jen 0,025mH.

9

(11 odpovědí, posláno do Reprosoustavy)

Leonardo: TL/TQWT konstrukcí jsou hromady a absolutní většina vznikla nahodile, málokdo to měřil a upravoval k dokonalosti, takže spousta jich bude i zcela průserových, takže ano, obecně univerzální nejsou. Ale tady se bavím o mém TQWT, které jsem dělal zodpovědně a bylo to moje první seznámení se se zpoždovací linkou; po všem přenastavování příček/tlumení/vyústění (a to i na TL) jsem naměřil mraky dat a výsledek je v tomto rozměru blízko ideálu, bedna je univerzální pro většinu běžných 6", hraje tady roli Qts, které je dobré mít mezi 0,4-0,6 a fs ideálně pod 45Hz. Neříkám, že v některém případě by třeba 10cm rozdíl ve vedení a modifikace tlumení nedalo lepší výsledek, ale garantuju, že rozdíl nebude velký.

Tady srovnání ARN 567 vs P17REX (a parametry)
https://i.postimg.cc/dk2DmQ3Y/ARN-567-P17-REX.png


Kdo si k TL a spol. ještě nepřičuchl, určitě doporučuji si modifikovatelný box postavit a velmi důkladně si s tím pohrát=měřit, začnete vidět tento systém jinak než předtím.

Peerless 830869

https://i.postimg.cc/GmhvCJnM/830869.png https://i.postimg.cc/P53Yrptd/830869.jpg

Scan-Speak 22W/8534G00

https://i.postimg.cc/dVNFHv9W/22w-8534g00.png https://i.postimg.cc/HLJgFKZT/22w-8534g00.jpg

12

(17 odpovědí, posláno do Reproduktorové výhybky)

Není důvod, resp. záleží jak byly skladovány nebo provozovány, pokud v normálních podmínkách, tak se nemusíš ničeho obávat a už vůbec ne u střeďáku, po kterém nepotřebuješ větší rozkmit. Ani u basáků si nepamatuju problematické lepidlo.

Každopádně kde bylo větší riziko, byly menší ARX 364 v bednách ARS 904, tam hrály celý rozsah a pokud se jim přitápělo, okraj pogumovaného závěsu, který je stejný jako u ARZ 4604, se odlepit klidně mohl.

13

(11 odpovědí, posláno do Reprosoustavy)

Ten Dexon zjevně není zrovna dotažený projekt, kdybych chtěl současné měniče a ušetřit, šel bych asi po kombinaci Sica 6,5H1,5CP + LP110.28/380TW, dají se pořídit už za 4ku! a má to vychytávky, které se vidí až u dražších kousků.

A co se týče bedny, tady to někdo s jinou výškou dal do TQWT nebo tady v bassreflexu; nějak jsem to ale nestudoval. Nebo to můžeš zkusit s mým TQWT tady, je to univerzální bedna, a nemusí být tak široká.

14

(4 odpovědí, posláno do Bazar / inzerce)

up

15

(83 odpovědí, posláno do Projekty sloupových reprosoustav)

Charky tady ukazují chování výhybek z čela Tesmaxů, tzn. v konkrétních bednách s přidanou látkou/plastovou mřížkou/ovlivněné hrubým rámečkem..., budou ta měření podle situace trochu jinak. Průběh filtrů ale sedět bude, jen se směrovky nějak rozhodí a nahoře látkou utlumí.


paf/Bentley: docela rozumím tomu, že ve vašem případě mohlo být energie na středech až moc a tou dírou, která tam změřitelná opravdu bude, jste to udělali poslouchatelnější; 161 měly na 1,1kHz ne stejně tlumenou rezonanci a tam i různě povylezlé harmonické. Tu úpravu přidám jako tip do úvodu, díky za podnět!

https://i.postimg.cc/vxwXQQd0/161-RIvs-DC.gif


Jinak ale platí i to, co píše ciplox. Ať už 567 nebo 5604, oba můžou zazvonit někde kolem 1,3kHz a někdy i pořádně; taky jsou kousky, které mají celkově zvednuté zkreslení. Pak 5604 na rozdíl od 567, měly zvednuté pásmo lichých harm. kolem 150Hz, což při 5. a 7. harm. je zrovna pásmo dělení, kde středobas hraje stále s plnou parou a když se to ještě mělo sejít s rezonancí kolem 1,3...

https://i.postimg.cc/gxdhGNBq/567-NGvs-SP.gif


Tady dávám odkaz na VituixCAD 1.1.33.0 (stačí jen nainstalovat, nic nenastavovat) a soubory k simulaci.

16

(19 odpovědí, posláno do Smetiště)

František: je to jak s tím tričkem, nemá kam...

17

(19 odpovědí, posláno do Smetiště)

To já oko zavřu a když neodletí sama a zdržuje se tam dlouho, tak ji rukou pomalu dám bokem. Mě právě nadzvedne, když vidím, jak kolem sebe hned třeba moje neteře hrůzou máchají...

18

(19 odpovědí, posláno do Smetiště)

To není atak, prostě si tě očmuchá a zjistí, že na tobě nic není... ledaže bys měl koutky od fanty a skleněnky bez víček. big_smile

19

(19 odpovědí, posláno do Smetiště)

Stalo a bylo to na rychlé zastavení, ale byla to včela... tak teď jsi aspoň zdravější. smile

ako by to vyzeralo, keby mi to urobila tam, alebo začala útočiť do tváre

Tak dokud nebude stísněná v tričku, nebo po ní vyloženě nepůjdeš, tak ji nějaký atak na tebe nenapadne, ne?

20

(36 odpovědí, posláno do Reproduktory)

karfik: Ten průběh se zdá podle měření tady kontrolovaný a nevypadá to, že je tam kolem kila vyloženě rezonance. Z PDF SS se to tváří pravda jinak. Další dobrá známka, že to padá plynule až k výškám, za ty peníze hodně povedený kónus.