Našel jsem na půdě po dědovi odložený kousek ořechu. Mám nahrubo vykutaný přední panel na zesík...Ještě pár drobností, pak dobrousit a tvrdý voskový olej.

https://i.postimg.cc/9RSBMNN9/DSC06468.jpg https://i.postimg.cc/jn74JQGF/DSC06469.jpg

Moc hezká práce. Taky jsem na krakenech zvažoval použít na BR trubku KG-čko. Ale nenašel jsem k tomu morál. Bál jsem se co to bude na přechodu dřevo - plast dělat. Navíc to mám přírodní. Ty budeš jistě tmelit, brousit a lakovat do barvy, tak to jistě bude dobré.

O víknedu jsem objednal repasovaného Optiflexa smile. K tomu bezdrátovou klávesku s touchpadem. TAk uvidíme. Ten CD přehrávač budu určitě chtít. Nemám takové nároky jako mechanik, proto věřím tomu že mě slušný přístroj zvukově uspokojí. Jeden z důvodů je taky ten, že nechci aby to byl nějaký super domorobo udělátor, aby si to uměla zapnout a obsluhovat i manželka po dobu mé nepřítomnosti.

Děkuju všem za postřehy a vlastní zkušenosti. Nějaký obrázek jsem si udělal a už mám jistou představu. Asi Půjdu cestou staršího Mini PC nejlíp v pasivu + Solo CD přehrávač.  Tady bych ječtě poprosil or radu. Slušný poměr cena/ užitná hodnota - přístroj z druhé ruky.

Díky

Prosím o radu ohledně přístrojového vybavení. V následujicích 14-ti dnech se budu stěhovat do nového baráku a chtěl bych si dovybavit i audio soupravu. Výstupní část mám vyřešenou - koncový zesilovač + reprosoustava už jsou na místě. Mám následujicí představu. Před koncákem bude preamp s přepínačem vstupů. Mám spousty CD-ček, takže určitě přehrávač, Dále mám z historickýc důvodů spoustu hudby v digitálních formátech, takže MP3, Waw, Flac a rád bych vyzkoušel i nové vymoženosti typu Spotify. Otázkou je co nakoupit, aby to za něco stálo. V obýváku je taky chytrá telka připojená internetu. Dále mám k dispozici DAC Focusrite Scarlett 2i4, nicméně už bych nerad parkoval u teky počítač. Předem děkuju za náměty

6

(1,585 odpovědí, posláno do Projekty elektroniky)

Ahoj, zrovna tady třeba jo. Ale obecně můžeš mít těch polovodičů na hranolu hromadua z nějakého dvodu budeš potřebovat sundat, nebo jenom "odtáhnout" jediný. Třeba ti šlusne slída. A jak jsem napsal, všechny tyhle představy o snadné demontáži se rychle rozplynou po montáži všechn nezbytných komponent do skříně.

7

(1,585 odpovědí, posláno do Projekty elektroniky)

Texy jsou v tomhle případě blbost. Ze závitových vložek je v poměru cena, výkon, pracnost top řešení ta nýtovací matka co posílal kaed. Ještě pro doplnění, abychom ta možná řešení měli všechna pohromadě, existuje něco čemu se říká helicoil - do Al se nařeže speciálním závitníkem větší závit a pak se do něj na lepidlo vešroubuje spirálka se závitovým profilem z ušlechtilého materiálu. Na otěr a otlačení to pak drží neskutečně.

https://www.google.com/search?q=helicoi … mp;bih=632

Pro nás a naše potřebu určitě závitník. Od těch matek zapuštěných zezdadu do děr se upustí jakmile se konce začnou montovat do krabic kde je málo místa a potřebuje se deska s trazistorama rychle zhodit. Pokud se pak musí kvůli matek někde zezadu rozebírat víc je to otrava.

8

(9 odpovědí, posláno do PA a zvukařina)

Ahoj, určitě bude někdo mnohem konkrétnější, ale za mě toto:

Kardoidu na subech lze z mého pohledu považovat za takové "rozumné", nebo lépe "dospělé" řešení. Není to pro mladé divočáky, co potřebujou každičkou desetinu Wattu proměnit v SPL, ale jsou ochotni něco příkonu investovat jinam. Ze zkušeností musím uznat, že přes počáteční nedůvěru jsem byl obdobným řešením velmi mile překvapen. Je to hlavně o komfortu. Asi většina lidí co hrajou větší akce ví, jaké to je, pohybovat se celou noc za subama (kraválu tři prdele), jak se u nás říká. S tím zadním poklesem charakteristiky na basech se muzikantům dost uleví. Taky musí být na celkovém projevu znát, že do toho tolik nekecá ta zadní složka, normálně odrážená od zdi za muzikantama. Nevím jak moc se dařilo tlumit zadní vyzařování, když to postavili takhle ke zdi, ale asi s tím jezdí a už trochu ví co si můžou dovolit. Určitě by se to doalo postavit na měničních s neodymem, tam by to na třech kusech udělalo v hmotnosti už dost.

9

(28 odpovědí, posláno do Reproduktorové výhybky)

Tohle je zase dobrý smile.

Pak sem postni nějaké video jak to celé dopadlo.

10

(1,326 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

František: Musím říct že ti dost fandím v tom co dělaš a že jsi často použil dost přímočara a neotřelá řešení. Nicméně štěkat tady po evidentně mnohem zkušenějšímu člověku, ze kterého jsi mimochodem víc jak půl roku tahal rozumy no nevím... To se pak lehce stane že ztratí chuť poradit komukoliv.

11

(1,585 odpovědí, posláno do Projekty elektroniky)

Je to hodně o zvyku a taky dost o slitině. Není hliník jako hliník, nějkdy je to dost bláto (matle se). Bez mazání to samozřejmě nejde. Ale pokud bych se s tím měl potýkat víc než párkrát do roka, zařídil bych se (stejně to jenou udělám) tak jak se patří. Do hliníku a jeho slitin se závity (aby něco vydržely) tváří. Vrtá se na střední průměr závitu a je na to tvářecí sada s upínací hlavou (momentovou) Hlava nastaví na příslušný rozměr závitu (předpětí v momentové pojistce), tvářecí závitník se namaže pastou a jede se na stojanovce až na doraz (na dno). Tam hlavička povolí a jede se ven (je potřeba stojanovku s reverzací otáček). Nádherná práce.

Ahoj, bohužel se mi ze zdravotních důvodu, dost radikálně změnily vyhlídky na konec roku. Začátkem ledna budu nejspíš ve špitálu. Tak nevím jak to dopadne.

Je to sice offtopic spíš do dílny, ale co už. Beden jsem na formátce nařezal už mraky. Když má člověk trochu povědomí o základech geometrie tak žádný úhel není problém. Tloušťky plošných materiálů, obzvlášť těch nelaminovných, které jsou považované za konstrukční desky, bývají běžně +/- 0,5mm. Když se to pošle někam nařezat jenom s rozměrama (výpisem), což většinou lidi co dělají lamino chtějí, vždycky to bude průser. Správný, ale o mnoho přesnější postup je ten, že si z toho matroše nachystám dva úzké pásky ať mám přesný mustr, a když řežu vnitřní dílce, řežu je podle pravítka nebo dorazu, který si těma dvěma pásky podložím. To ale musím mít v hlavě jak bude ta bedna vypadat a přemýšlet nad tím jako nad bednou. Když už někde musí vzniknout přesah (třeba kvůli tomu že tam je několik úhlů za sebou), připravím si ho tam, kde jde snadno zabrousit. U projektu kraken jsem se už pustil i do ohýbání překlížky a taky to dopadlo smile.

14

(518 odpovědí, posláno do K fóru)

danhard napsal:

Nakonec, všechny kauzy, co jsem si sám obhajoval jsem soudně vyhrál.

Ďáblův advokát smile

Držím palce! Budu rád kyž pak poreferuješ.

Mechanik: Ten návrh vypadá moc dobře. Akorát si neumím představit jak se dá takovýhle model udělat v Autocadu. Má asi vůbec nejhorší 3D modelář, ale proti gustu...

Zkoušel jsi v něčem modelovat ten vnitřní prostor skříně? Nemyslím jenom klasickou simulaci objemy, délka, ladění atd, ale MKP přímo na tvojí geometrii? Alespoň vlastní tvary vzdušiny ve skříni. Malý objem, velké zdvihy a spousta příček už to asi posune dost od idealizovaného stavu. V tomhle případě by to bylo dobré trefit co možná nejlíp napoprvé.

https://www.physixfactor.com/en/acoustics/loudspeaker/

17

(8 odpovědí, posláno do Bazar)

Ahoj,

Pokud by sis chtěl pohrát, mám tu dva odpálené 15" z aktivních beden. Bylo by to na Kit. vypadá do to jako EM delta, ale je to noname.

18

(144 odpovědí, posláno do Projekty elektroniky)

Molouvám se za offtopic, ale ještě ke Garmofonu.

Našel jsem tady při úklidu Fischer MT-M67. Má někdo zkušenosti? Má smysl do něj investovatve smyslu revitalizace?

19

(1,585 odpovědí, posláno do Projekty elektroniky)

Pokud plánuješ preamp, který si můžeš připravit dle libosti, tak bych to se ziskem koncáku nepřeháněl.

20

(1,585 odpovědí, posláno do Projekty elektroniky)

Franišku ty jsi střelec, ale líbí se mi to. Já na takovéhle harakiri nemám odvahu. Připojování náhodných kondů při buzení obdélníkem mi příjde jako dost riskantní počin. Při nešťastné volbě kapaciti to asi půjde dostat do stavu nestability pro obvod smrtelné.

Edit 3:  V PA jsou limitér a kompresor nedílnou součástí řetězce a a z vlastní zkušenosti můžu říct že už mi párkrát ušetřili dost peněz. Když se za mix dostane pitomec kterému to zařízení nepatří je to už vždycky jednou nohou v průseru. Na doma je to něco jiného. Tam bych si konec dimenzoval tak(jak řekl tak udělal smile ), abych měldostatečnou rezervu v dynamice. S posilkou zkušenosti nemám. Od rána jsem v práci  a odpoledne dřu na stavbě, večer usnu u telky dřív, než žena uspí děti. Možná že v posilce bys limitér užil.

Edit 2: To s těma kondama - nemám tak dám jiný mi připomíná jak Polreich imitoval Babicu: Když nemáte limetu, nebo nevíte co to je, tak tam dejte podravku..

Ale nemyslím to zle, smekám před tvojí odvahou a tím co předvádíš. To je podle mě "bastlení" v pravém slova smyslu.

Ať se daří!!