Postav to podle plánku R. Bednarka:
http://www.fiton.ic.cz/Kopie1%20-%20ALPHEUS/Alpheus%20blueprint.jpg

Můžeš nepatrně změnit rozměry s tím, že dodržíš vnitřní objem a zachováš vzdálenosti měničů

2

(28 odpovědí, posláno do Dílna)

Díky Ondro za pochvalu. Lepit MDF "na tupo" se vůbec nemusíš bát, pokud máš díly hladce a hlavně přesně nařezané. Musíš mít taky dost kvalitních truhlářských svěrek (ne ty čínské hoby s červenými rukojetěmi - ty se kroutí jak prasečí osas) a dobré lepidlo. Možná by stačil Herkules, ale já jsem si pro jistotu kupoval dražší. Když je spoj při lepení stažený velkou silou, až vytlačuješ kuličky lepidla, drží jako helvétská víra. Pro ilustraci uvedu příklad: než jsem vlepoval jednotlivé příčky do slepeného "účka" http://www.fedor.wz.cz/image_12.jpg , rozpíral jsem ty dvě boční stěny prkýnkem (poměrně dost velkou silou) abych mezi ně příčky natřené lepidlem pohodlně vsunul http://www.fedor.wz.cz/image_13.jpg , a nikdy se mi nestalo, že by spoj povolil.
Spoj vidět nebude, ale nesmíš to uspěchat. To znamená, že slepenou bednu necháš nějaký čas "vydejchat" (třeba tři tejdny, měsíc...) a teprve potom brousíš. Před samotným lakováním natři bedny hodně naředěným nitrolakem (aby tolik nepila) a stříkni plničem (možná že se opakuju, myslím že už jsem to tady někomu psal). On ten spoj malinko vidět bude, ale fakt jenom nepatrně - spíš jen pod lupou a při určitém protisvětle.
Kolíky, navrtané a zatlučené skrz, vylezou pod lakem vždycky, pod dýhou nevím, ale snad by nemusely. S tím přípravkem co máš půjčený ale vidět nebudou - nebudou totiž skrz wink

3

(127 odpovědí, posláno do K fóru)

No dobře, to zkusím až budu doma (Mozilla). Teď jsem v práci (IE verze 6.0.2800) a nějak na to nemůžu přijít.
Nešlo by tu šířku aspoň trošku zmenšit, nebo jen zúžit ten šedý pruh se členy viz. obr.:

http://s4.postimg.cc/qu8vtm62h/120_forum.jpg

4

(127 odpovědí, posláno do K fóru)

To nejde (nebo to neumím sad). "postraní lišta" je to nazvaný v Mozille, v IE je to "panel aplikace Explorer". Je to ten pruh na levo s oblíbenými položkami, nebo historií. V Mozille se dokonce ani nedá zúžit na méně než cca 15% obrazovky.

5

(127 odpovědí, posláno do K fóru)

Tondo, nešlo by nějak udělat, aby se okno, resp. obsah okna (ve fóru) naschovával pod postraní lištu? Docela mi vadí, že si musím lištu s oblíbenými shodit, abych si obraz nemusel pořád posouvat. Nevím, jestli to dobře vysvětluju, ale dřív to okno bylo nějaké užší, nebo se možná přizpůsobovalo postraní liště a text se zalamoval. Viděl jsem oblíbené položky i autory příspěvků. Možná je to jen tím, že mám špatně nastavenej prohlížeč. Rozlišení obrazovky (1024x768) měnit nechci - to bych ty blešky asi nepřečet - a monitor 16na9 se mi taky kupovat nechce.

6

(1,999 odpovědí, posláno do Smetiště)

http://speed-fabian.webovastranka.sk/image/?imageid=23484

7

(53 odpovědí, posláno do Dílna)

danda napsal:

...HiFiklub polystyrenové výlisky z polystyterenu  na třípásmo....fakt to na doma dost dobře hrálo...

Ano, jako "jedinec mechem obrostlý" potvrzuji dandova slova. Na svou dobu hrály fakt docela dobře. Já jsem s nima vyrost. Otec si je postavil odhaduji někdy koncem 70tých let, a hrají dodnes (přestože jsem je - když naši nebyli doma - nešetřil smile).
Ale k věci. Tu frézku na sklolaminátu odděláš určitě. Dobrý řešení se mi zdá to junglistovo - zalaminovat tam MDF kroužky, nebo rovnou celé čelo. Na ty dráty jsem zvědav. Já bych spíš udělal to kopyto z polystyrenu. Pěkně se s tím dělá, můžeš si vymyslet jakýkoliv tvar. Jeden můj soused si takhle vyráběl palivovou nádrž na pařeza. Já jsem zrovna minulý víkend podobně vyráběl synovi do školy model hřibu:
http://www.fedor.wz.cz/images/houba/1.jpg
http://www.fedor.wz.cz/images/houba/2.jpg
http://www.fedor.wz.cz/images/houba/3.jpg
http://www.fedor.wz.cz/images/houba/4.jpg
Ani nepotřebuješ žádný odporový drát na řezání. Jde to krásně pilovým plátkem do pilky na kov.

Parádní, gigantické, monstrózní!! Kresba indické jabloně, rozměry a perfektně čisté zpracování  (1***)

9

(13 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Objednáno.  Snad mi příjde mail s číslem účtu. Nikde jsem na stránkách Aldaxu tenhle údaj nenašel.

sinclair napsal:

...Tak se to řešilo za bolševika, že se na místa 2W odporů dávaly schválně jednowattové...

To ty servisáci, se kterými jsem měl já co do činění až takhle rafinovaný nebyli. Spíš to byli diletanti.
Tři příklady:

Přivezl jsem televizi z autorizovaného servisu (D+D Hradec Králové) po provedené záruční opravě (tuším to tenkrát bylo VN trafo). Po zapnutí jsem doma zjistil, že jsou v obraze modré šmouhy plápolající od kontrastních hran. Zjištěná závada po reklamaci záruční opravy: nepřipojené stínění (předávající servismen se prořekl...že asi zapoměli hmm). Sice jsem nic neplatil, televize byla v záruce, ale stálo mě to čtyři stovky za benzín (dvakrát do Hradce a zpět) a den dovolený.

Další věc bylo video (opět autorizovaný servis - tentokrát Panasonic). Problém - přístroj mačkal a zamotával kazety. Na opravence stálo: "vyčištění, seřízení", cena 700,-. K tomu zase dvakrát do Hradce a zpět. Když mi to doma sežvejkalo další kazetu, rozebral jsem video a zjistil příčinu: z pásku brzdícího unašeč byl odlepený čtvereček filcu. Kapička vteřiňáku, a video slouží od té doby nějakých 7 let bez problémů.

Do třetice autorizovaný servis Minolta - Prostějov. Foťák neostřil (po pádu s vysunutým objektivem). ze servisu se mi vrátil jako neopravitelný - absence náhradních dílů, značka Minolta již neexistuje. (to bych samozřejmě pochopil). Zaplatil jsem poplatek za identifikaci závady a byla mi nabídnuta ekologická likvidace fotoaparátu - zdarma. Byl jsem trochu zklamaný, že mi foťák za třináct tisíc po čtyřech letech nikdo neopraví. Smířen se ztrátou a vědomím, že už nemám co zkazit, jsem se pustil do pitvy. Po zazoomování rozkrytovaného přístroje jsem po chvíli pozorování mechanizmu optiky přišel na závadu: Jak to popsat - součástka pohybující se po šroubovici vedená v kolejničce protikusu při nárazu z té kolejničky vyskočila. Jsem si jistý, že se v tý opravně do foťáku vůbec nepodívali. Trošku je dokonce podezřívám, že počítali s tím, že ho nebudu chtít zpátky - no nevím, je to možná jenom moje konstrukce.

Snad jsem měl štěstí, že to vždycky byla taková kravina, ale jen to dokládá, jak servisy fungují. Mám dva švagry - servisáky (pračky, manipulační technika), takže se občas u píva dozvím, co by zákazník vůbec vědět neměl (nejvíc, když se sejdou spolu oba dva smile). O tom se radši zmiňovat nebudu. To že mají servisy největší zisk z prodeje náhradních dílů je asi věc všeobecně známá. U těch vozíků, tam je to docela o velkých penězích. Vždycky je výhodnější vyměnit celou kartu za třicet tisíc, než kondík na ní za třicet kaček (i kdyby si servis účtoval pětistovku na hodinu). Ten kondík se na dílně vymění a karta jde znovu do oběhu, v tom lepším případě jako repasovaná, v horším dokonce jako nová.

Ne, nemám v servisy moc důvěru.  Neříkám, že jsou všechny stejné, ale těch seriózních je u nás jako šafránu.

10

(13 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Když prorazí, tak prorazí. To už je jeho boj, jeho prachy. Nejspíš to ale dopadne dobře, protože ten kluk není až takový kopyto. Nejmíň dvacet let opravuje u nich na vesnici lidem televize apod. Tím netvrdím, že je fachman na zesilovače. Jen chci říct, že on by prvděpodobně nakoupil v TME po dvacce 2SA1264/2SC3181 a možná by to hrálo taky.  Já ho zviklal, aby si nechal doporučit něco lepšího, než prodávají ty tři "šmejdi", a  bude mít určitě dobrý pocit, že tomu dal to, co tam patří. A taky mi vrtal hlavou ten překlep ve schámatu.
Mě je jasný, že to není jen o tom vyměnit tranzistory. Nejdřív jsem mu chtěl poradit, aby Ti to poslal k opravě. Ale bez urážky, máš tu, co se termínů oprav týče, trochu špatnou pověst wink. Máš práce nad hlavu, a on na to dost spěchá. A jiné servisy? - Asi ne. Nemám s nima dobré zkušenosti. S autorizovanými už teprve ne. Mohl bych Ti vyprávět, ale určitě víš své.

Takže můžeme si u Tebe v e-shopu objednat 2SA1943/2SC5200 (2x)?
Ještě jednou díky, jsem rád, že jsi mi poradil.

11

(13 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

No, to je přesně odpověď, kterou jsem potřeboval smile. Jsem rád, že ses ozval právě Ty. Měl jsem trošku trému zeptat se Tě přímo na Aldaxím fóru (abys mě nespucoval, že se hrabu do věcí kterým nerozumím), tak jsem to dal radši sem.
Abych to vysvětlil - požádal mě kolega, (resp. jsem se mu nabídl, že znám ty správné lidi) který bůhvíkde tenhle zesilovač za pár babek koupil s vyhulenými konci. Ty už evidentně někdo měnil (za nějaká KDéčka či co).
Jestli to dobře chápu, můžeš mu prodat 2SA1941/2SC5198, i ty větší 2SA1943/2SC5200. Místa na chladiči je dost, takže asi ty větší (bude prý záležet na ceně). Myslím, že nakonec koupí stejně to, co mu doporučíš bez ohledu na cenu (já na to do dohlídnu wink).
Čili...napiš, kolik a na jaký účet mám poslat peníze.

12

(13 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Páni odborníci, mám pár otázeček.
Kdo mě laikovi vysvětlí, proč jsou ve schématu zesilovače Luxman L-210 v pravé větvi jiné konce, než v levé? Neznamená to jen to, že se dají  např. 2SA1264 nahradit tranzistory 2SA1263?
Co se stane, když se osadí 2SA1264 a 2SC3181 do obou větví?
Kde nejlépe je koupit (mám na mysli, jestli jsou rozdíly v kvalitě součástek koupených např. v Gesu, Tipě, TME apod.)?

13

(1,999 odpovědí, posláno do Smetiště)

C15a story
...aneb příběh na aktuální téma big_smile

Tak, a teď mi řekněte, co z takových šmejdů mám postavit! Že jsem Vám je vůbec k tomu měření půjčoval hmm. Ne, vážně - dá se ta nepárovost nějakým způsobem (výhybkou) aspoň trochu zredukovat? Pokud ne, tak mám na prodej dva kousky skoro nových ARX 150-08/8 s dvojtým magnetem (nechceš Tondo? lol).

15

(8 odpovědí, posláno do Dílna)

Checku, můžu ti věnovat pertinaxovou rouru. Má ale vnitřní průměr jen 160mm. To je málo, co?
"Zachránil" jsem ji, když jsme likvidovali tlakovzdušné vypínače VN. Pertinax se dá frézovat, řezat, soustružit. Má vysokou mechanickou (a elektrickou) pevnost. Pokud by ti přecejenom rozměrově stačila, je tvoje (samože zadara). Jenom po mě nechtěj, abych ji balil a posílal.

http://img329.imageshack.us/img329/7756 … 16bhe2.jpg
http://img372.imageshack.us/img372/5571 … 16cfv5.jpg

Nakonec jsem to stihl zabalit a poslat už dnes, resp. včera, takže balík je na cestě

antonio napsal:

Věřím, že by byl fedor skoupej k tomu aby doputovaly i k tobě...

Cožpak o to, já jsem pro každou srandu. Když si to mezi sebou nějak zorganizujete, nejsem proti. Doufám, že to putování po vlastech českých bez úhony přežijí. Potom to bude asi nejproměřenější pár repráků v čr big_smile.
Davide, jestli to budou hoši posílat i Tobě, tak tu finální předávku mojí osobě nějak zkloubíme s tím ostatním (viz odpověď na Tvůj mail)

checku, nechci hmm (dvakrát balit, dvoje poštovný...ee). Šlo by to spíš tak, že se s Tondou domluvíš a pošle to Tobě, a Ty potom mě. Já v nejbližší době nic stavět nebudu, takže je nějaký čas můžu postrádat. Jen s nima zacházejte, jako by byly Vaše, ať se jim nic nestane.

antonio: Nepovím o něm nic, protože leží na skříni v krabici, tak jak jsem je dostal. Mám teď bohužel spoustu jiných (mnohem míň zajímavých) starostí, než stavět reprobedny sad. Zítra Ti je pošlu, a můžeš si na nich dělat výzkum. Až skončíš, tak mi je pošleš zpět. Ok?

19

(23 odpovědí, posláno do Reproduktorové výhybky)

Myslím, že jo. Až budeš vědět přesný termín, tak se ozvi.
Beru to tak, že jsme si plácli a objednávám seniora smile

(sinclaire, je to objednávka č.4552)

20

(23 odpovědí, posláno do Reproduktorové výhybky)

Tak teď  nevím Honzo, jestli to je na mě, nebo na Rendyho. Jestli na mě, tak jsme v podstatě dohodnutí. Juniora Ti nechám za 750,- (je kupovaný v únoru 08, a jak už jsem psal, je netknutý). Kdyby ses stavil, bylo by to lepší - nemusel bych se s tím balit. Stejně máš ještě u mě ty trafoplechy.
Potvrď (nebo vyvrať) mi, že jsem Tě správně pochopil, ať si můžu od pánů z Aldaxu seniora objednat. Jinak využiju sinclairovu nabídku a zítra se s Pierrem domluvím na výměně.