1

(84 odpovědí, posláno do Projekty sloupových reprosoustav)

Ahoj,

rád bych představil své zpracování Antoniova návrhu reprosoustav T61.
Po dřívější, ne zrovna dobré zkušenosti se stavbou ozvučnic typu TQWT s reproduktory ARZ6608, soustavy byly lehce problémové na basech, a také z prostorových důvodů, jsem se rozhodl pro stavbu uzavřených regálových soustav o objemu 13L. Materiál pro stavbu jsem použil surovou dřevotřísku, uvnitř přepážka a tlumení filcem. Povrchová úprava lazura s přiznanou strukturou dřevotřísky. Reproduktory ARN 567 a ARV 161 po lehkém faceliftu. Výhybka je umístěna na překližce, osazena MKT kondy Tesla a Wima a metalox odpory Tesla. Tlumivky vlastnoručně navinuty a odměřeny, basová je z reproobchodu. Propojení součástek je drátovými propojkami. Připojení na zadní stěně je k šroubovacím terminálům. Výhybka byla postavena podle Antoniova návrhu, následně byla upravena dle doporučení přispívajících. Kondenzátor 5,6uF byl upraven na hodnotu 4,4uF a tlumivka 0,22mH byla odmotána na 0,18mH. Se zvukem jsem nyní spokojen, přeztože se jedná o uzavřené regálové soustavy. Poslech je pohodový, neúnavný i po mnoha hodinách. Podání prostoru při instrumentální hudbě je taky slušné, např. Allan Taylor, nebo Chris Jones.
Na závěr bych rád poděkoval autorovi projektu a ostatním přispívajícím za podněty.
PS.: jsem si vědom, že regálovky do projektů sloupovek nepatří, přesto jsem rozhodl je přidat do tohoto vlákna.

Přikládám pár obrázků ze stavby k případné diskuzi, nebo inspiraci.


https://i.postimg.cc/C5DfDGpp/IMG-4228-1.jpg https://i.postimg.cc/SK8DGvFJ/DSC-0286-1.jpg
https://i.postimg.cc/fW555dFj/DSC-0297-1.jpg https://i.postimg.cc/XY5fMB2P/DSC-0307-1.jpg

Antonio, kaed,
děkuji Vám za vyčerpávající odpověd.
Nechám tedy ARN 664 a ART 481 odpočívat v zásobách.
PS.: ART 481 můžeme klidně propísknout a výsledky zveřejnit pro ostaní, kdyby měl kdokoliv zájem, napište mi do SZ, domluvíme se.
Jindra

Ahoj všem,
po mnoha letech, kdy si občas chodím počíst na tento web jsem se rozhodl zaregistrovat a oslovit Antonia ohledně jeho projektu Tesmax 861.
Úvodem bych rád poděkoval za projekt Tesmax 61, mám jej postaven a je to příjemné na poslech. Nyní bych ale rád s myšlenkou navázal na T861.
Ze zbytků reprosoustav KE 30 Hifiklubu Svazarmu mi doma zbyly reproduktory ART 481 a ARN 664, také mám doma nevyužité osazené 1PF06733.
Nabízí se mi tedy myšlenka požádat o návrh a následně postavit opravdu "VINTAGE" ARN 664 + ARN 567 + ARV 161 + ART 481. Má to smysl? Děkuji předem za vyjádření.
Jindra.