1

(43 odpovědí, posláno do Reproduktorové výhybky)

clarion, TheLastUnicorn: Každé myslitelné vlákno je tu zasráno - ne ode mě - nenávistnými výroky na mou osobu. Nevidím nikde žádnou otázku v těch vláknech: "Jak to souvisí s tématem vlákna?"

Máte třeba pocit, že o tomto tématu nic nevím? (http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=864) - A podívejte se, stejně se našel nenávistný komentář.

2

(43 odpovědí, posláno do Reproduktorové výhybky)

clarion: Ešte raz, rozvíjali sme s wimshurstom digitální zosilňovače triedy D pro použitie s bednami. Čo majú spoločné v posledných 10 vláknoch nadávky na mňa s danými tématmi, ktorými sa to ktoré vlákno začalo? Chuja borového.

3

(43 odpovědí, posláno do Reproduktorové výhybky)

Pro clariona a ostatní: Nechcete už jít s těmi vašimi kecy do prdele?

Já opravdu nemůžu za cvoka Danharda, který trpí paranoidními bludy, že jsem Federmann, a který si hrál na inspektora Klusó a Zoro mstitele. Začalo mu hrabat měsíc od měsíce víc, a rozhodl se, že mě jako údajného Federmanna podusí a vyštve. Když už to tři měsíce přeháněl, ozval jsem se. Pokud bude Danhard pokračovat stejným stylem, tak bude agenty Federmanny vidět všude a skončí u Chocholouška.

Pokud někomu z vás nejdu pod nos, ignorujte mě. Pokud si někdo další myslíte, že jsem Federmann (jako dawsoo), řešte to včas se svým psychiatrem, dokud je čas.

Jestli chcete každé vlákno zasírat nadávkami na mě - pak je směšné někomu vyčítat zasírání fóra. Zasrali jste tak počínaje Danhardem minimálně 10 posledních aktivních vláken. Na tomto fóru je cca 6200 lidí - pokud 5 lidí mě nemusí - může mě těch 5 klidně ignorovat.

4

(13 odpovědí, posláno do Ostatní technika)

wimshurst: Zajímalo mě to, protože jsem kdysi také radioamatéřil. Pak jsem se oženil, a nějak na to už nebyl čas. Pamatuji si jen na poslední věci - spojení s druhou stranou světa skrze odraz od padajícího meteoritu. A že vynechává vstřikování se nedivím, jednoho dne jsem se od toho popálil a hojilo se to strašně dlouho.

Ale fakt je, že tehdy se stanice spíše stavěly, než kupovaly. A to co vznikalo většinou na moto moc nebylo. smile Možná spojení při jízdě tankem. smile

5

(43 odpovědí, posláno do Reproduktorové výhybky)

wimshurst: Hezký příběh, četl jsem to skoro jako verneovku. Děkuji, něco takového jsem si potřeboval přečíst.

Já to mám jinak. Před dávnou dobou jsem jako první postavil MBA810. Byl jsem natěšen, tak MDA 2020, ale ta hrála tak vyblitě, že jsem celý osazený tišťák komusi raději daroval. A pak jsem si postavil - z diskrétních součástek zesilovač třídy D. Nebyl v tom jediný integráč, a hrálo to nádherně! Byly to doby ještě před rokem 1989.

Spíše mě láká postavit zesilovač nikoli analogový, ale od počátku digitální. Na začátku A/D převodník, celé to zpracovat digitálně včetně hlasitosti, korekcí a dalšího - pomocí digitálních filtrů to propustit na jednotlivá pásma a na konci to předat reproduktorům digitálně třeba pulsně šířkovou modulací jako u D.

U analogových zesilovačů to asi dosáhlo stropu, a každý další posun kvalitativně nahoru je velice draze zaplacen. Myslím, že by se to mělo pousnout trochu směrem k digitální technice. Když vím, že radiostanice dnes už nemají 2/3 analogových obvodů co kdysi, ale na vstupu mezifrekvence je rychlý ADC a zbytek už jde digitálně. A to jsme na frekvencích v desítkách MHz.

Jinak jsem si také všiml, že Čína už není co dříve - a kvalita se snad i zlepšila. Dokonce jsem před časem dal dotaz zde do fóra, jestli by se báli třeba diod 1N4007 či 1N4148 či základních univerzálních low power tranzistorů z Číny. Pár jsem jich objednal ze zvědavosti a holdám je proměřit a podrobit zkouškou peklem. Zkusím si ověřit svou teorii, že některé věci z Číny nakupovat jde - možná se mýlím.

6

(20 odpovědí, posláno do Nezařaditelné)

sagitarrius: "USB-C mnohem odolnější??? Proboha, co to hulíš? Ty mikroskopický vlásky, kterých tam narvali 24, místo 5 u micro-B?"

Oni museli, jinak by se rychlost nezískala. Namísto 1 páru datových vodičů jsou tam teď 4 plus původní datový pár. Plus přidat další piny, protože některé věci, jako je třeba napájení musí být na obou protilehlých pinech, jinak by se nezískala možnost vsunout konektor jakýmkolik směrem.

To, že konektor není odolný korporacím spíše vyhovuje, než aby jim to vadilo. Prospívá to obchodu, trhu, i HDP.

-

"... to každej výrobce zapojuje po svým, aby nefungovaly nabíječky a kabely od konkurence, tak je to k ničemu."

Existuje taková zbraň, už dávno používaná výrobci notebooků. Zařízení vyžaduje datovou komunikaci od nabíječky a předání domluveného čísla. Pokud ho nedostane, odmítne se nabíjet. A můžeš mít i stejnou a správně zapojenou nabíječku, jen nabíječka neřekla zařízení správné heslo.

---

Dohnalík: Tak nějak to je. USB se ale nerozšířilo kvůli svým dobrým vlastnostem. Ale proto, že všechny ostatní možnosti pohřbil Apple - a to prostě drahotou. Fireware pohřbil Apple. Thunderbolt pohřbívá Apple, protože Intel - jeho vynálezce - z něj udělal prakticky exkluzivní věc zejména pro Apple.

Obávám se, že Apple už také přestává určovat trendy. Jeho poslední produkty začínají ztrácet šťávu. Jeho notebook nic moc a velké zklamání. U jiných přístrojů je zase hlavní inovace odstranění jacku.

USB prosazoval Microsoft, a ten na to šel jinak, než Apple. Takže nakonec zvítězilo sice technicky horší řešení, ale zato dopracovanější po stránce podpory, licencí a dalšího.

-

"USB má standartizovaný třídy, který z něj prostě dělají univerzálnější rozhraní než cokoli jinýho. V tomhle oledu není PCI-e nebo thunderbolt o nic lepší."

PCI-e či Thunderbolt je v podstatě určen jako náhrada vnitřní sběrnice. Tam jsou ty jeho vlastnosti a achitektura tam nějak v pořádku. Ve výsledku dosahuje PCI-E i Thunderbolt hravě násobných rychlostí oproti USB včetně efektivnější funkce.

USB je určeno na něco trochu jiného, s tím, že se ho pokoušejí - relativně úspěšně - znásilnit i na rychlé přenosy. Třídy a univerzálnost je pro tento druh použití spíše z nouze ctnost způsobená nutností nalepit to, co v USB architektuře nebylo zamýšleno.

Netvrdím, a nikdy jsem netvrdil, že USB je špatné. Je to vlastně výsledek evolučního vývoje, kdy na začátku se od USB moc nečekalo, jen klávesnice a myš.

-

"Ono ne úplně nadarmo USB prakticky konektivitu ovládlo...jak špatný to může být, funguje ve výsledku pro koncovýho uživatele víc než dobře."

Přesně tak. Microsoft (a později Intel, který má na svědomí USB 3) - to dotáhli do použitelnosti pro uživatele a rozšířenosti. Jediné co jsem psal je, že fyzika se obejít nedá, a to je důvod, proč si myslím, že vize světovlády USB-C bude mít svá omezení.

-

"USB 3.1 počítá že zařízení do něj nacpe 100 W? Proboha proč? Tohle je řešený aktivní komunikací"

Protože ta možnost je ve standardu. Nejsem si z hlavy úplně jistý, a přijde mi pro tuto debatu zbytečné to dohledávat, ale zařízení si může říci o zvýšení napájecícho napětí až na 20 V a o proud až 5 A. Jestli ho dostane je věc druhá, a nebo jestli se podělá někdy USB řadič a pošle do nepřipraveného zařízení rovnou 20 V je také možné.

USB 3 řešilo dva palčivé problémy: 1) rychlost, 2) nemožnost použít ho pro napájení trochu žravějšího zařízení.

---

Crifodo: Velice mě těší můj zájem o mě. Já tě s dovolením budu ignorovat, protože to co mě tu zajímá, je technika. Doporučuji ti co nejvíce výlevů na mou adresu. Mě sice nijak nezajímají ani nedojmou, ale třeba budou zajímat jiné na tomto fóru.

7

(43 odpovědí, posláno do Reproduktorové výhybky)

Kocour: Ono je to o tom, co kdo považuje za práci. Osobně jsem znechucen v celé elektronice hlavně neustálým sháněním toho či onoho. Zároveň hlídáním, aby to nebyl tajwanský šrot - třeba přeznačený na kvalitní výrobu. A také hlídáním rozumné ceny materiálu a součástek.

Malé cívky jsou nutnost pro vysokofrekvenční techniku, ale tam je to trochu jinak. Pro trafo nebo velké cívky se blbě shání drát, je drahý, to samé o kostrách. Možná jsem to uvedl špatně - protože o motání cívek pro repro bedny jsem se ani nepokusil, takže třeba to vidím pesimisticky, ale třeba ve skutečnosti je to jinak.

Také mě (a nejspíše i winhurstovi) připadá - že kvalitní pasivní výhybka chce jednak ty cívky, jednak kvalitní drahé kondenzátory. A že je v součtu dražší, než když se to udělá pasivně. A opět - jsi zkušenější, než já, takže v mém případě jde spíše o dojem, než o něco prověřeného zkušenostmi.

Proč nevystačí s proputsmi. No protože už je škoda, když nevyužije možnosti aktivního zapojení.

O výsledné charakteristice se nepřu, protože oba tvrdíme to samé.

8

(43 odpovědí, posláno do Reproduktorové výhybky)

Kdybych dnes stavěl reprobedny, asi bych také šel spíše do aktivních. Konstrukčně je to jednodušší než pasivní, možnosti jsou větší.

Kocour má ale pravdu, není to jednoznačné ve srovnání to či ono. Navíc má nejspíše pravdu, že samotné propusti nejsou naprosto dostačující.

wimhurst: Také mi přijde, že se nevyužívají nové možnosti, které tu jsou v elektronice i jinde. Samozřejmě s úctou ke starším věcem a poznatkům. Ono je to také dané tím, že dobré znalosti teorie má jen málokdo, a tak se spíše recykluje.

http://www.linkwitzlab.com/filters.htm

Nedávno mě napadl jeden nápad, možná je to kravina. Udělat fyzikální model daného reproduktoru(ů), a následně k němu vyrobit regulátor, který by na daném modelu upravoval signál tak, aby vykompenzoval vlastnosti reproduktorů a srovnal výsledný zvuk do ideální charakteristiky. Nejspíše by to chtělo asi digitální zpracování signálu s A/D a D/A.

Uvažoval jsem i o zpětnovazebním regulátoru, ale ten by asi neklapl, protože zvuk se šíří pomalu, a do zpětné vazby zavádí mnohem větší zpoždění než je tomu v případech elektrických obvodů (více jsem o zpoždění v systémech a zpětné vazbě psal v diskusi "Koniec kvalitných tranzistorov pre audio" než tam vletěl Danhard a začal si hrát na inspektora Klusó a Zoro mstitele, který odhalí a zničí domnělého Federmanna). Kromě toho se zvuk šíří prostorově různě a je otázkou odkud nejlépe zpětnou vazbu brát a navíc se objevují ruchy z okolí.

Vůbec by bylo zajímavé udělat modul s A/D a výkonovým D/A a procesorem mezi tím a hrát si se signálem a reprobednami.

Naprosto nepochybuji o tom, že Sony po technické stránce byla na výši, včetně technicky kvalitních servisů - a to ještě v 90. letech. Na straně druhé nejen já jsme se setkávali se značnou snahou svést závadu na zákazníka - a to i v evidentně nesmyslných případech.

Sony je japonská firma a její asijská nátura je prostě jiná.

a) Sony si nechalo ujít kšeft s jeho videopásky, protože přeci nebudou podporovat pornografii.

b) Ačkoli byli vynálezci walkmanu, rozhodli se nevyrábět mp3 přehrávače, protože přeci nebudou podporovat pirátění hudby. Za toto rozhodnutí jim Apple velice poděkoval, protože rád to převzal za ně, a shrábl pohádkové zisky.

c) Následně se Sony účastní boje o nový formát optického disku, válka mezi HD-DVD a BluRay. BluRay je nepochybně technicky špatně vymyšlený, a je na něm znát, že 99 % vývoje se uvažovalo jak zabránit pirátskému kopírování a možná 1 % se dávalo do technického provedení. Ale Sony obětovalo svůj Playstation, do kterého zabudovalo BluRay a vyrobilo si tak ztrátu miliardu dolarů jen proto, aby BluRay prorazilo. Stalo se, jen to má dva následky: pohřbili fakticky optické disky a začínají se topit ve finančních problémech.

d) Sony je asi jediná firma, která nasazovala jeden z velmi drsných virů svým zákazníkům do PC. Kdo si přehrál jejich hudební CD, tomu nasadilo do PC velmi ostrý virus (rootkit), který posléze převzal kontrolu nad počítačem - a následně lidem jednak ničil CD/DVD, která se pokusili vypálit v rámci ochrany proti kopírování autorských děl, a druhak otvíral bránu pro nasazení dalších virů a škodlivých programů z internetu (protože i ten rootkit měl obvyklou kvalitu Sony, tedy nekvalitní šmejd). Odhalil ho až jeden z největších machrů na Windows, Mark Rusinovič. (https://en.wikipedia.org/wiki/Sony_BMG_ … it_scandal)

A tak bych mohl pokračovat dál a dál. Po technické kvalitě byla Sony kdysi špička, ale finanční problémy dané výše uvedenými případy (a to jsem uvedl jen zlomeček, abych tu nepsal celoživotní práce) je nutila prostě s kvalitou skončit. Technicky servis na výši ještě neznamená slušné a férové jednání se zákazníkem do servisu přicházejícím.

V našem městě byla jedna perlička, Sony tu zřídila firemní prodejnu. Byla známá tím, že v době prodejních horeček (vánoce, ...) neměla zboží. Časem se rozneslo proč. Sony totiž slíbila obchodům s nejlepšími prodejními výsledky, že za odměnu budou prodávat v Japonsku. A Japonec, který pozná život mimo Japonsko už nechce do Japonska ani heverem, a raději se nechá oběsit.

10

(20 odpovědí, posláno do Nezařaditelné)

"Já přecházím na USB C i v návrhu DACů, ADC a tak...protože je to DALEKO lepší konektor jako microUSB."

Jak jsem psal, USB-C jem v ruce ještě neměl. Odolnost microUSB sama o sobě nic moc. Ale u konektoru velikosti 330 x 100 milsů, a narvat tam do něho tolik kontaktů - to snad ani odolné být nemůže už z fyziky.

---

"Však USB C v sobě integruje Thunderbolt 3.0... a dokonce obě rozhraní dokážou pracovat společně."

Alternate modes je více, než jen Thunderbolt, ale podle standardu jsou všechny nepovinné. Tedy podpora Thunderboltu je pro USB nepovinná, a tedy nezaručená.

---

"Osobně to považuju za hodně praktický řešení. Přijdu, prdnu notebook, zapojím jeden konektor a pracuju."

USB je technický bastl. Jak svým protokolem, tak "odolností" svých konektorů i dalšími vlastnostmi. Jeho rychlosti, které jsou uváděny jsou spíše teoretické než reálně dosahované. A navíc jsme u konce - zdvojnásobení rychlosti mezi USB 3.0 a USB 3.1 bylo dosaženo zmenšením počtu servisních bajtů při přenosu - tedy jen kosmetickou změnou. Jinak část rychlosti požere ta bastlovitost USB, není to efektivní.

Funkčnost se lepí v pozadí neuvěřitelným počtem módů a protokolů, aby se vytvořila iluze, že USB funguje dobře pro všechny případy.

Nebude dlouho trvat, a rychle se zjistí, že to opět nestačí. Ale technicky už není moc kam jít. HDMI 2.0 zvládne přenos 18 Gb/s; DisplayPort 1.2 17,28 Gb/s; - a mluví se o tom, že je to pro videosignál už málo a mělo by se to rozšířit. Nejmodernější USB 3.1 má teoretický limit 10 Gb/s, který reálně nedosáhne, a i tak se škrabalo, kde se mohlo, aby alespoň tato rychlost byla. USB-C jako univerzální rozhraní skončí stejným rozčarováním jako radost z Evropské Unie, která udělá z Evropy nejrozvinutější kontinent na světě, kde pečení holubi létají do huby. Brzy to začne značně dřít.

---

Co nižší rychlosti?

Když chci připojit i blbou tiskárnu na 5 metrů, tak jsem se dostal za limit maximální délky USB připojení a přímo to nejde - a to proto, že zde je limitem rychlost šíření informace po drátu (rychlost světla). Pokud je zpoždění signálu dané délkou kabelu příliš velké, nefunguje to. A tak delší vzdálenost je možná jen skrze ochcávky, huby, apod. Tedy 5 metrů je jako absolutní maximum dané fyzikou, a to pro nižší verze USB. Pro USB 3.0 a 3.1 se raději standard o max. délce nezmiňuje, protože by to kazilo radost z dokonalého USB 3.1 a USB-C.

Když chci připojit něco přes ethernet, tak limit délky je 100 metrů po metalice, a ten limit je spíše úřednický, když ho o něco přešvihnete, chodí to taky. A na těch 100 metrů to při levném kabelu kategorie 5e dá 1Gb/s se zařízeními za pár šupů. Se stále velice levným kabelem kategorie 6 (ale dražšími zařízeními kolem) to dá 10 Gb/s - reálně více než USB, a to na vzdálenost stovky metrů. Metalika může být i rychlejší a to nemluvím o optice. Takže mám doma z Číny plný šuplík konvertorů USB/RJ45 a vedu to k tiskárně přes ně.

---

Nezmínil jsem se o latencích při přenosu signálu přes USB. Nezmínil jsem se třeba o tom, že USB 3.1 jaksi počítá, že zařízení do něj procpe 100 W pro napájení připojených zařízení (20 V, 5 A). Dá to váš tablet? Nebo váš DAC?

USB-C se svého opanování světa jako naprosto jediného univerzálního konektoru nikdy nedočká. Než se tak stane, začnou být některé vlastnosti rozpačité. Samozřejmě se můžu splést, ale moc si nemyslím.

11

(20 odpovědí, posláno do Nezařaditelné)

"Za prvé tohle nikdy nebylo oficiálně uzákoněno"

Dokonce minimálně dvakrát. Jednou v roce 2009 a podruhé 13. března 2014, kde se oficiálně nařídilo do 3 let povinnost mít všude stejnou nabíječku. Je možné, že mám špatné informace a hádat se nebudu pokud je to jinak, ale takto jsem to zaznamenal kdysi do paměti. Dokonce mám dojem, že i EU bylo žinantní zaútočit na Apple, a proto to oficiálně řešili jako by podruhé. Takže Lomikare, do roka a do dne, vlastně už do 4 měsíců se ukáže, jestli EU má koule a hupsne na Apple, případně Apple to nějak okecá, a nebo bude EU raději dělat, že nic nenařídilo a dělat mrtvého brouka.

---

"za druhé právě v této době se mikroUSB-B na nejnovějších mobilech nahrazuje novějším a daleko chatrnějším oboustranným USB-C, který má 24 pinů (microUSB-B jich má 5), a navíc každý výrobce ho má jinak zapojenej. Takže když koupíš nabíječku USB-C od jednoho výrobce, na mobilu od jiného s největší pravdepodobností nebude fungovat. Tohle se děje už teď, a to má USB-C teprve jen pár těch nejnovějších mobilů. Takže v tom bude ještě větší zmatek, než dřív, protože konektor sice bude stejnej, ale kompatibilní mezi značkama často nebude. Nehledě k tomu, že USB-C má ve stejným prostoru jako USB-B o 19 pinů víc, takže jsou daleko slabší a chatrnější, a jaká bude životnost takového konektoru při každodenním nabíjení si každý určitě domyslí."

USB je strašný bastl. Původně mělo být na připojení klávesnice a myši, ale postupně se nalepovalo a nalepovalo další. Na druhé straně Microsoft vedl USB docela prakticky a tak se ujalo. Je to stejný bastl jako používání cinchů na vstupy audioa, apod. Poslední verze USB a konektorů byla snaha zrušit konkurenční platformy, zejména Thunderbolt, a další.

USB-C jsem v ruce ještě neměl, takže vám věřím.

12

(13 odpovědí, posláno do Ostatní technika)

Pořád mi přijde, že se náhrada sehnat dá, jen nemám trpělivost číst manuály. Třeba na Amazonu mi přijde, že stačí prostudovat reklamu pod vyprodanou Jabrou A210: https://www.amazon.com/Jabra-A210-Bluet … op?ie=UTF8

Třeba tohle mi přijde nadějné:
https://www.amazon.com/dp/B01KO1JNCA?psc=1

Co máš za radiostanici?

kaed: "mě už taky SONY nesmí do baráku, vím že u spotřebky se řeší cena, pak cena a potom cena, ale co je moc, to je příliš ..."

Mám podobné zkušenosti už z 90. let se Sony, a navíc zkušenost se servisem Sony. Od té doby se vyhýbám Sony nejen v audio/video, ale hlavně v počítačových dílech, kde je Sony snad ještě větší katastrofa. Kromě Sony se vyhýbám důsledně ještě Belkinu.

14

(20 odpovědí, posláno do Nezařaditelné)

---

"Kolik je vůbec těch USB koncovek a jmenujou se nějak?"

Je jich kolem 10-20 a všechny jsou standardizovány neziskovou organizací USB-IF, která je sdružením velkých korporací.

---

"Neměli vlastně kdysi v Evropském svazu nějakou ideovou menstruaci, že je třeba sjednotit používané typy kvůli záměnnosti příslušenství, aby se ušetřilo na odpadech a zachránilo se víc Matky Země? Je to ovšem v přesném protikladu k zájmům čínských výrobců a dovozců. Ani nevím jestli tu myšlenku eurosoudruzi oplodnili až do směrnice."

Nikoli, je to v protikladu zájmů velkých západních korporací. Až se podaří EU zajistit, že např. Apple bude v Evropě prodávat iPady a iPhony s konektorem povinně nařízeným v EU, tak si z EU přestane svět dělat bžundu - a pak teprve bude sjednoceno.

Podle EU se má každý mobil povinně nabíjet skrze micro-USB konektor přímo na zařízení. Platí to už nekolik let, a nemyslím, že je to úplně krok špatným směrem - rozhodně v té záplavě nesmyslů co EU plodí je to jeden z rozumnějších. Teď ještě EU musí pořádně přidusit a zapokutovat Apple, který na to jediný kašle. smile

---

"DIN byl o 50 let vpředu a idiotensicher"

S tím můžu jen souhlasit. Taky se mi po něm stýská. Vůbec mám dojem, že v audio konektorech je temno - na všech místech a stranách. Řeším to zatím tím, že všude používám XLR - a nebo dokonce BNC konektory (jednoho času jsem uvažoval dokonce vše sjednotit na TNC), ale přijde mi, že DIN nebylo vůbec špatné řešení a bylo adekvátní a šité na míru audio technice.

15

(259 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

hranatybraska: Přesně tak. Napsal jsem o stránku zpět danhardovi, - a to slušně - že už to přehání. U toho to mohlo zůstat - a nemuselo se zasírat toto fórum. Mohla dále pokračovat technická debata - a tyhle zbytečné příspěvky nemusely vůbec vzniknout.

16

(259 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Sendy: Prosím ještě několik drsných vyjádření.

17

(259 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Nitram: Já nemám problém s kritikou, ani s tím, že na mě někdo mluví sprostě, nejsem cimprlich. Ale sinclair své nadávky proloží technikou a popisem. To je naprosto ok. Pokud mi kdokoli vynadá jako dlaždič, ale něco technického k tomu napíše - pak nemám námitek.

Ačkoli jsem toto fórum pročetl důkladně, nevšiml jsem si, že by kdy sinclair se po někom vozil na základě něčeho, co druhý neřekl. I když mluvil jako dlaždič, vždy k tomu napsal svůj technický pohled a uvedl spoustu znalostí a věcí.

Nechám si klidně nadávat od sinclaira či někoho jiného, pokud k tomu následuje poučení. Poctivě všude píši, že jsem začátečník - a v žádném mém příspěvku nenajdete, že bych snižoval znalosti někoho.

Je tu spousta, desítky a stovky znalých lidí, ale pouze danhard má evidentně nějaký psychický problém. Pouze on se plně vyčerpá větou "umíš hovno" a dál nic nenásleduje - je to plané. Navíc pouze danhard kritizuje někoho za věci, které dotyčný nenapsal - to nedělá na tomto fóru nikdo jiný. A po stovce takových reakcí už to člověka nebaví.

18

(259 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Pro všechny: Pokud je důkazem odbornosti danharda to, že dokáže stokrát po sobě do sto příspěvků napsat větu: "Umíš hovno, nastuduj si to", čímž je jeho odbornost kompletně vyčerpána, pak ano.

I já bych raději řešil věcné věci a přínosnější věci, ale opravdu nemohu za to, že danhard je člověk s komplexy méněcennosti, který si své mindráky vybíjí ponižováním druhých. Znalosti v mém případě nepředvedl žádné, větu "umíš hovno" bez jakéhokoli argumentu mnohokrát po sobě dokáže napsat každá uklízečka. Nejsem na to ani trochu zvědav, a budu odteď danhardovi oplácet stejně sprostě, ne-li sprostěji.

Nejsem zvědav na to, jak se po mě danhard měsíce vozí, zvláště když se vozí za věci, které jsem nikdy nenapsal. Jestli má mindrák a nebo utkvělé představy, že jsem federmann, má to řešit s psychologem.

19

(13 odpovědí, posláno do Ostatní technika)

Nedal by se duplex spáchat pomocí dvou jednosměrných zařízení?

20

(259 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

dawsoo: Doufám, že jsi si ulevil, a už ti je lépe.

1) Nejsem Federmann - a pokud mě za něho považuješ, je to TP = tvůj problém. Nevím, proč mě tím otravuješ.

2) Zapomněl jsi odpovědět na mé dvě otázky z mého příspěvku, na který reaguješ. Chápu, že se ti nehodí do krámu.

3) To, že dříve či později dojde ke konfliktu s danhardem jsem tušil od první chvíle, když jsem viděl, s jakou urputností se mě snaží dostat, aniž by uváděl věcné argumenty. Jestli je to tím, že mě považuje za federmanna, nebo ho nějak štvu nevím - a ani nevím, proč by mě to mělo zajímat. Ctím to, že jsou tu mazáci, že něco vybudovali, dokázali, a tak jsem to přecházel, a zůstával na věcné rovině. Nicméně také jsem čekal, že výsledkem emocionální bouří danharda budou nějaké předané znalosti. Takový sinclair také dokázal prokládat někdy svou řeč drsnější mluvou, ale psal spoustu zajímavého. Zatímco invektivy danharda jsou jaksi plané.

4) To, že někomu sdělíš, že píše plky, aniž bys uvedl jakýkoli důvod - to dokáže i mentální retard. Dokáže to danhard, dokážeš to ty, ale na víc se evidentně ani jeden z vás nezmůžete. Před tím si nikdo na zadek nesedne. To při vší úctě, kterou mám vůči všem zde, a při vší úctě k tobě i danhardovi.