1

(24 odpovědí, posláno do Projekty elektroniky)

kdepak se dá koupit modul s tpa3251? na ebay jenom samotnej šváb... Mám tady výhybku pro sw z ebay, lm5532, první má potenciometr ve zpětné vazbě jako hlasitost a druhej je laditelná dolní propust s dvojitým potenciometrem, nesymetrický napájení, s těma TPA si to celkem rozumí, napájení jsem ukradl z modulu tpa s korekcema, kde je 12V stabilizátor. Hlasitost jsem odstranil a dal tam odpor, signál jsem ukradl z modulu s korekcema a  hlasitost sw nastavuju na výkonovým modulu. Ještě možná vyměnit ty odpory kolem tpa pro master- slave synchronizaci pwm, co se tady někde řešilo ale já teda žádný pazvuky neslyším.

2

(8 odpovědí, posláno do Nezařaditelné)

Já bych to viděl tak, že si k tomu zvuku nahrahu i obraz ve full HD a mám to, spousta kamer má vstup na externí mikrofon, i některý foťáky co umí full hd tak mají tuhle funkci. No a pro menší kvalitu stačí telefon, ostatně spousta videí na youtube je takhle pořízenejch a jako reportážní kvalita na inteligentní výkriky "oh mygod!" a "f****k" to úplně stačí. A pokud bych chtěl dělat doopravdy záznam živáku, tak si připojím ten NB s externí zvukovkou do aparátu a příp další mikrofon někde z pódia směrem k obecenstvu a je hotovo.

já bych to udělal z dvou ks 4013 a pár diod na vstupy S a R a je to hotový, 4013 můžeš přímo krmit z 15V a navíc ti ještě jedna polovina zůstane volná. Všechny S a R vstupy dáš přes odpory na zem, a z každýho tlačítka 3 diody, 2 na R a jedna na S, takže 9 diod. ale i ta 4013 má při 15V 150uA odběr dle katalogu, skutečnost může být míň. Sice nechápu, jak chceš ty hct27 zapojit, aby zůstal některej výstup sepnutej, ale nechť. A dle katalogu má HCT27 klidovou spotřebu 40uA, dvě 80uA a ještě něco na LDO...
a nebo řešení pamětníků, otců a dědů - 3ks provázaný isostat od bučka za pár korun, klidová spotřeba 0 nA a zároveň mechanická signalizace toho, kterej je sepnutej smile O otočným přepínači raděj nepíšu.

Celkem zajímavá věcička, pci přes usb3... Otázka je, jestli to bude vůbec fungovat.

5

(15 odpovědí, posláno do Dílna)

V první řadě si to dobře naskenuj, nafoť s metrem vedle toho abys měl podle čeho dělat kopie, když se nepovede. Vařící voda může být málo na změknutí, s horkovzduchem opatrně, v lisovnách plastů se hodně používá sálavý teplo (doma třeba 500W halogen vana). pokud bude potřeba udělat repliky, tak bych to cenově zas tak tragicky neviděl, uřezání polykarbonátu v reklamce na nc frézce a nalepení samolepek vyřezanejch na plotru, na takhle malý věci, to by mohlo být za nějakou stokorunu, ale nejdražší je příprava, já dycky posílám soubora z korelu a pak mi to vyrobí s nějakou větší zakázkou za režii, akorát někdy čekám třeba měsíc.

6

(30 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

50k není zas až tak velká hodnota odporu, to spíš šumí kvůli extrémně mizernýmu provedení těch potenciometrů. Na mým modulu jsou taky 50k, ale zelený a jak píšu, výstup ze zvukovky Pc šumí výrazně víc než zesilovač naplno.

7

(30 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

ty odpory a kondenzátor v napájení OZ je filtr , to bych tam jistě nechal, co ti na tom vadilo? S tím TPA master- slave dobrá připomínka.

8

(1,705 odpovědí, posláno do Zdroje a úprava zvuku, muzika)

No už nás napínáš dost, je i nějaká sw podpora linuxu (ubuntu, mint?) příp bych to mohl vyzkoušet jako betatester smile
V současným mm PC mám sice win7, ale není to navždyky.

9

(30 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Sice jsem to neměřil, na mé desce je na oz napsaný ne5532 a řádově víc šumí klasická zvukovka v PC než tenhle zes. zes pro sub k tomu mám přibastlenej, 1x tl72 a modul tpa3116 2x 100W s potrenciometrem hlasitosti, s tím, že jeden kanál jaksi nemám k čemu použít, leda bych pořídíl dvoucívkovej reprák do subu. Určitě v tom nikdo nehledejte "hájend" je to spotřebka, ale určitě lepší než nějaký repráčky od geniusu.

10

(30 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Za mě tam chybí ochrany repro (sice jsou v tpa3116, ale co když už se z něho kouří...)
a pak je chybně cena, ta krabička mi přijde drahá, zvlášž když v ní není zdroj. samotní deska ja na ebay za cca 200Kč, takže 800 platíš za ne moc pěknou krabičku, kterejch leží všude mrak (mrtvý settopboxy, satelity,modemy, switche...) Takže za těch 800 bych si koupil 2x ochranu repro  a zdroj, a udělal něco sám. To doladění filtru je už posaný tady.

11

(13 odpovědí, posláno do Smetiště)

Já teď kupoval na ebay toto a toto  - na lab. zdroj, proto je to izolovaný. Masivnost a kvalita provedení mi přijde pro zesilovač (bedny) do 500W výkonu odpovídající, nevím, proč platit zbytečně za značku, když to stejně není vidět, ale asi je to tím, že jsem technik, ne highendista. smile

12

(24 odpovědí, posláno do Projekty elektroniky)

nejlevnější kombinaci mám na stole u PC - zes 2x50W (teoreticky, naměřeno 30W do 4 ohmů)s korekcemi s tpa3116D2 stojí na ebay 300Kč a spínaný zdroj 24V 4A stojí 160Kč. Krabička od set top boxu, a pro jistotu deska ochrany repro za 100Kč a je za jedno půldne hotovo. A ještě si můžeš vybrat, jestli chceš zdroj jako adaptér - bez problémů s izolací, a zástavbou, a nebo desku pro vestavbu do zesilovace. Nevím, proč bych měl mít k PC s příkonem 15W, monitorem 27" s příkonem 33W zesilovač s klidovým odběrem 100W v obrovské bedně, i tak je zesilovač větší než PC (intel NUC).

13

(30 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

kde jsou takový pěkný online výpočty pro filtry?

14

(30 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

ten tvůj OZ potřebuje na + vstup to stejný předpětí jako má ten na desce, takže z toho umělýho středu třeba přes 100k k prvnímu odporu filtru. A pak ti chybí výstupní kondenzátor za přidaným OZ - ostatně podívej se znovu na schéma filtru co už tam je, jeden odpor ti tam chybí, když už kopíruješ, tak pořádně...(je to skutečně 10k?)
P.S. pokud chceš, aby ten modul dával i nějakej výkon, tak to chce 24V  min.4A adaptér, a baterii kondenzátorů na napájení, min. 10G.

15

(30 odpovědí, posláno do Reproduktory)

jestli to nebude jinak česky, jinak moravsky a jinak slovensky, a co teprv vyhodnarsky smile

Pokud víš co tam má být za součástky, tak nízkonákladově - kondíky TC205 a pod, občas se dá sehnat něco na aukru za pár kaček, a cívky ti v nějaké opravně motorů navinou. Měřit to a navrhovat výhybku je práce na minimálně dvě půldne, pokud to má být třípásmo. Začal bych tím, že vezmu jako základ výhybku z TM380 nebo z TM3120, změřil, a doladil hodnoty ve výhybce pro tvoje repro. A nebo ušetřit čas, koupit z reproobchodu potuněnej DT300+WG a udělat TM280, co dáš za vejškáč, ušetříš na výhybce, a na bedně, ono udělat kastlík na středy, další díru a mnohem složitější výhybku zabere mnohem víc času.
Já dělal renovaci historickejch beden s ARN 5604+ DT99 (původně ARN 6604+ARV161, ale jenom 25l) a tři půldne byly pryč, ani nevím jak.

Ta ČZ možná je jenom nošená, to se z fotky nepozná. Naopak pěknej kus vzhledově může být od nějakýho IPSC střelce vyjetej až na hranici bezpečnosti.
kam se chodí na ty kufříky s molitanem? Potřeboval bych něco takovýho na citlivější věci než kus železa - na měřáky

18

(45 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

akorát tohle je fotka prodávajícího, s obyčejnejma kazetama to nevypadá tak zajímavě, a je potřeba si zvyknout na přepínání ovládání mezi L a R, takže nejde třeba na jednom přetáčet a na druhým hrát, ale za ty prachy, a navíc to stejně bude hlavně sběrač prachu.

19

(26 odpovědí, posláno do Nezařaditelné)

Plány sice za $20, ale repro za $116 kus - ale proč ne, tohle možná funguje. Na stránkách http://www.markaudio.com jsou i obrázky, jak by měla vypadat uzavřenka i basreflex pro tyhle repro, až to stvoříš, rád bych si to poslechl. Předevčírem jsem finišoval pro kámoše ZV240 a díky spěchu a nepozornosti jsem zapojil do výhybky 4" zetag místo kaloty, a dost mě překvapilo, co na vejškách uhraje reprák s gumovým závěsem...

moje VLC na linux mint vypadá jinak, ale funguje podobně. Dík za info, ještě by mě zajímalo, kde se získávají ty adresy streamů, na webové stránce rádia asi ne.