1

(83 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

to Staffy: Mezi dip switchi je jistá mezera 0.1inch, tj 0.25mm, což by mělo být bez problémů, hlavně ty plochy jsou veliký, ale pájení mikropájkou nepředpokládám. Jelikož to v eagle projde bez chyby kontolou na DPS tř. 6, tak nečekám problém při pájení. Sem to dávám proto, kdyby někdo chtěl další kusy. Relé jsou tam tyhle, protože je mám. V tomhle pouzdře se jich dá koupit víc, třeba G6K-2F.
Odpory jsou 0805 zespodu, aby se to tam vešlo. Ještě to není finále, ale pokud to zadám do seedstudia, 10 bude za 10 USD, tak by to potom mohlo být i s poštou pro případný zájemce do 100Kč. A to už jsem skoro na ceně čínskýho modulu, však nemusí být osazený všechny odpory a dip switche, pro ty, co to nepotřebují. A bez problému to může mít i modrou nebo černou masku, někteří si na to potrpí...  A teď se dívám na seedstudio, do 10x10cm je to za jedny prachy, tak to bych se mohl trochu rozmáchnout...
Předpokládám použití ULN2003 pro relátka, přijde mi to barbarský to tahat přímo z procesoru. Ale možná...

2

(83 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Tak jenom na ukázku přepínání vstupů, zatím prac. verze, switche na přepínání útlumu a zatěžovacího odporu, deska vychází na 50x100 tak tak...
ještě nemám plošky pro cinche uspořádaný přesně podle těch "dvouřadých" co mám, musím je oměřit, ale i tak nic nebrání připojení panelových cinchů na subpanelu kouskama drátů  deska schéma
ještě jsem neřešil hodnoty odporů, switche jsou smd , odpory 0805, relátka omron G6H 2F taky smd

3

(22 odpovědí, posláno do Dílna)

bych to vytiskl na barevné laserové tiskárne na průsvitnou samolepku a neřešil.

4

(83 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Samozřejmě díky konstrukci na jednotlivých deskách není problém zapojit výstup přímo na potenciometr a je to pasivní, proč ne.
Já zase zvažuju použít ty nejlevnější RCA co jsou kolmo na desku, dva nad sebou, a nijak se s tím netrápit, na veškerejch aparátech co jsem měl, byly dycky niklovaný cinche a nikdy s tím nebyl problém. Na řeči typu "přechodovej odpor" "kontakt jenom v jednom bodě" "vrstvička oxidu co je slyšet" jaksi nedám. Zlacený by byly pěkný, ale co jsem měl rca do dps, tak byly zlacený jenom venku, vnitřní kontakt ne, ale to při nákupu není vidět, až při rozborce nebo podrobným zkoumání. jedinej RCA s kterým jsem měl problém, byl vykuchanej z nějakýho dvd, co leželo minimálně týden na dešti, spíš měsíc. A byl to ten střední kontakt, z poniklovanýho železa, kde nikl už chyběl...
Pokud budou stát jenom konektory 2000Kč, tak celková cena je pro mě neakceptovatelná...
Možná určit nějakej doporučenej konektor pro připojení ovládání a pořadí pinů a může vzniknout i víc variant...

5

(83 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

logika a dálkový nejjednodušší s arduinem, toho je plnej internet.
Za mě, minimalistickej design se představuju jako 4 tlačítka na vstupy(nebo ten enkodér, jednodušší mechanika) , 4 led a tlačítko na vypnutí s dvoubarevnou led, kolečko na hlasitost a hotovo. Displej zavání blikátkama ala SONY...

Momentálně řeším spíš ty vstupy - řízení útlumu, nastavení zatěžovací impedance - vychází mi asi nejlíp řešení se switchem, sice na desce bude hrst odporů co se nikdy nepoužijí, ale co se dá dělat.
Taky chci, aby nepoužité vstupy měly zapojenou nějakej zakončovací odpor, kvůli přeslechům.
Máte někdo tip na solidní RCA do dps?
Jak je to se šumem smd odporů, dá se to na linkovejch úrovních použít? (mám smd switche i relé, tak bych rád stejnou technologii).

Díval jsem se na parametry TPA6120 a jestli to funguje tak dobře jak píšou v datasheetu, tak je to dost dobrý řešení za pár korun, budu o tom vážně uvažovat.

6

(36 odpovědí, posláno do Projekty elektroniky)

pěknej modulek, ale na sub je to pro mě pořád jaksi moc peněz, já jsem se asi zblbnul z těch tpa3116, ale na i na 4 ohm sub je to prostě málo, a co teprve na 6 Ohm lab12...

7

(83 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Asi mám podobnej názor. Mám za to, že budu signál posílat do zesilovače se vst. impedancí minimálně kiloohm, max. metr dlouhým kabelem,  a třeba OPA627 dá 45mA, takže asi není co řešit.
Pokud někdo máte zmáknutou desku přepínání vstupů s relátkama, příp nějakou na prodej pro rozumně koupitelný relátka a příp. cinche na desce, tak bych měl zájem. Sice by to bylo za chvilku nakreslený, ale třeba to nebudu muset dělat sám.

8

(7 odpovědí, posláno do Koutek pro začátečníky a méně zdatné)

U podobnejch věcí spíš řeším, co bych z toho použil za součástky, tay vytáhnu a zbytek vrátím kam patří (do elektroodpadu) Kolikrát nemá cenu se s tím zabejvat. Třeba z jakejchsi PLC se hodily krabičky na lištu a uln2003, zbytek odpad, i když tam byl procesor, max232, krystal a další blbiny, ale to uln bylo smd a dalo se lehko ódpájet horkovzduchem, optočlen za korunu je škoda vytahovat.

9

(83 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

zásadní rozdíl ne, ale díky kapacitě mezi vinutími transformátoru, která při použití kladného stabilizátoru v záporné větvi jej vlastně přemosťuje, tak se může dostat víc rušivého napětí na výstup, když už se řeší extra nízkošumový zdroj. Navíc musí být oddělený vinutí. Podle mě tohle bylo nouzový řešení v dávných dobách, dal bych tam zápornej stabilizátor a nevymejšlel, bude to pak jistě symetrický.

10

(83 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

já jsem taky pro smd, sice nemám pec, ale horkovzduchem a pastou jsem takovejhle švábík schopen zapájet. Možná by bylo zajímavý udělat malou destičku, co bude mít 3 vývody zapojený stejně jako 7815 (7915)
317(337) aby se to dalo dát třeba do actidampu bez úpravy desky...  http://www.ebay.com/itm/TPS7A4700-Ultralow-noise-4-VRMS-Power-Supply-1-4-20-5V-1A-for-Audio-DAC-/252501322400?hash=item3aca406aa0:g:1fkAAOSwepJXZBJt Když se budou dělat desky třeba v seed studiu, tak ta cenovka dvoustranné s prokovama není nějak extrémní, 5x5 cm 10ks za 9USD  a vlastně ta "hrubá" část zdroje může být na jednostrance bez prokovů za 60Kč/dm od plosnaky.cz. Takováhle pididestička vyjde na cca 10kč, když je na tom šváb za kilo a něco kondenzátorů, tak je vlastně zadarmo.

Spíš by někdo mohl nastřelit ten vlastní předzes...

11

(83 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

pěkný, můžes dát schéma této části, ať to nemusím celý vymejšlet znova? Hlavně co bys do toho bufferu doporučil za tranzistory?

12

(16 odpovědí, posláno do Dílna)

Já si zas v krabičkách od něčeho dost libuju, když se správně zvolí polotovar, tak je to za chvilku hotový. Mě teda hřídelky v krabičce od settopboxu vyšly úplně v pohodě, spíš je trochu natěsno horní kryt nad spínaným zdrojem, tam jsem přidal raděj izolační fólii co byla pod deskou v atx zdroji. Dokonce jsem využil i původní USB konektor, připojil jsem k němu buck s lm2596 nastavenej na 5V a buď je v něm zapojenej bluetooth přes kterej hraje zes, a nebo si tím nabíjím mobil. Použil jsem i původní vypínací tlačítko a LEd diodu na subpanelu, prostě co nejvích hotovejch věcí využít. Co teda není dokonalý, tak je nápis evolveo a dvb-t, zatím se mi nechtělo dělat samolepku na přední panel, a už jsem si na ot zvykl.
Teď zrovna tvořím předzesilovač do bedýnky od switche, ale tam bude muset být přední panel novej, zadní subpanel už mám z kusu pertinaxu, apoň nemusím odizolovávat RCA konektory.

13

(83 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

jasně, stačí se přiznat k mailové adrese.
Díval jsem se na to, a light verze s motorizovaným alpsem a přepínačem vstupů by mi asi stačila. A to, jestli bude vlatní předzesilovač přesně tak jak má AMB a nebo si tam někdo dá dispre, někdo OZ, tak to už je každýho věc. Ale vymýšlet to ovládání by se mi fakt nechtělo.

to stiglitz: zetawat, 3x ma1458, 2x tda2020. Nic horšího to být nemůže. Teda může, kdysi mi chlapík vnucoval desku, na které měly být korekce (dvoutranzistorová klasika) a 2x mba810 , se slovy: "5W výkonu je strašně moc" ale to už jsem měl TW120 a věděl jsem, že 50W výkonu není moc.
Takže když vyloučíš tohle, tak se dá předpokládat texan, variace na transiwat a další divnosti co vyšly v AR

15

(36 odpovědí, posláno do Projekty elektroniky)

pokud vím, tak ne přehozený fáze, ale ve  fázi, ale - pól obou zadních repro byl spojenej dohromady a pak na zem přes odpor, a tohle bylo tuším u TW44 , pseudokvadro.
a já bych ty D-čkový zesilovače zase tak nezatracoval, prostě je jiná doba...Dneska se dá koupit u TI sada IO na digitální zpracování zvuku od i2s vstupu až po konce a to vše komplet digitální, analogovej signál je až na výstupních svorkách, a předpokládám, že se toho prodávají milony kusů do všech možnejch AV receiverů...
Samozřejmě přijde mi divný připojovat gramofon k d-čkovýmu zesu, ale kupodivu se to nepokouše a hraje to taky.

16

(7 odpovědí, posláno do Subwoofery, kino a sestavy)

komu není rady, tomu není pomoci.

17

(7 odpovědí, posláno do Subwoofery, kino a sestavy)

já bych taky raděj volil nějakej repro fakt pro sub, za mě něco jako dayton DCS, do paneláku a malé basreflexové bedny by měl stačit i třeba DCS255.

18

(36 odpovědí, posláno do Projekty elektroniky)

kde se koupí ten modul s tpa3251? potřebuju něco pro sub a tpa3116 je na to málo, i když je sub 4 ohmový a je to v zapojení PBTL.  -ostatně to je i ten tvůj modulek, jsou tam ty TPA3116 dva?
pokud ano a máš 4 ohm bedny, tak je ten 24V spínanej zdroj málo, prej to dokáže dát 100W do 2 ohmů...  i když mám v zesu cca 20G kondenzátor na špičky, tak ten zdoj dokážu shodit na nadproud i s jedním TPA 3116 jako BTL a připojenejma TM380. Ale už je to v té místnosti na protihlukový sluchátka smile

19

(1,734 odpovědí, posláno do Zdroje a úprava zvuku, muzika)

Taky čekám na to až Dohnalík napíše: DAC skladem v  eshopu http://...........
Nějak mi ta zvukovka v pc přestává stačit.

20

(25 odpovědí, posláno do Dílna)

no možná až moc pomalu, ale dle vkusu každého soudruha... 5rpm je jedna otáčka za 12s, 3/4 otáčky (min/max) za 9s, ale to asi bude přijatelnější než nemožnost trefit to jak potřebuju.