To Horemic: aspoň jsem si početl, co je to nuvistor, celkem dobrý, znal jsem jenom ruský subminiaturní lámpočky...

2

(16 odpovědí, posláno do Smetiště)

Já taky doporučuju SSD, kdysi jsem provozoval "divnou" sestavu - intel atom D525, 8GB RAM a 128GB SSD. SSD stál v roce 2009 dvakrát tolik co zbytek PC. A všichni co to viděli v akci, si mysleli, že je to nějaký ostrý dvoujádro s minimálně dvěma servrovými disky v raid 0... a že to muselo stát aspoň 30kKč. Od té doby si PC bez SSD nedokážu představit.

nedoporučuju, může se to pnutím laku zkroutit. Z jaké vlhkosti máš pořád strach, to budeš používat venku? V běžnejch vnitřních prostorech není potřeba takový věci řešit, ostatně už to takhle je 80 let, ne -li víc.

4

(16 odpovědí, posláno do Smetiště)

Vzal jsi to za špatnej konec. Nejlepší je napřed ověřit, co v tom má být, pro Kingston třeba tady:
kingston memory finder a pak teprve nakupovat. Zrovna Lenovo, HP a Dell mají kolikrát nějaký nestandartnosti...
Těch T400 je řada typů, ale všecky mi nabízely DDR3 a pozor, na 1.5V, ale to by ty tvoje měly taky umět. S pomalejším taktem rychlejších pamětí v PC jsem nikdy problém neměl, vždycky bylo potřeba do prvního slotu dát ty pomalejší, aby si to systém správně detekoval a jelo to spolehlivě.

5

(123 odpovědí, posláno do Reproduktory)

Je to tak, je v tom závit  podle velikosti - tohle požívám na upevnění repro už nějakej rok. Pro jistotu na to ještě kápnu trochu lepidla, aby to nějakým hnutím osudu při povolování nevypadlo.

6

(9 odpovědí, posláno do Dílna)

Tak to jsem žádostiv, jak to z vnitřní strany roznýtuješ... To první, co jsem dával odkaz, je dvojočko a samostatnej nýtek, takže by stačilo zevnitř podložit a zvenku roznýtovat.

7

(8 odpovědí, posláno do Dílna)

A z čr ti to nepošlou? neviděl bych v tom problém, stejně jako není problém se zbožím ze slovenska.

8

(8 odpovědí, posláno do Dílna)

Asi jo, když už víš co hledáš: alutec ale použít google by snad neměla být taková věda.
Tyhle profily kupuju za 70Kč/kg ve sběrným dvoře. Akorát mají nejdelší kus 2m, a některý jsou v provedení "hard" takže je ten dvoumetrovej kus dost těžkej.

9

(9 odpovědí, posláno do Dílna)

a co nenahrazovat, ale dát tam to, co tam bylo: třeba z bazaru
a nebo  z gesu

10

(8 odpovědí, posláno do Dílna)

To není ono, to je 30mm, on chtěl 40mm.  a to je třeba tady

11

(9 odpovědí, posláno do Zdroje a úprava zvuku, muzika)

a další problémy vyřeší ještě galvanický oddělení USB, mě tam pořád lezl bordel při pohybu myši, tohle vyřešilo zbytek problémů. Tu nejlevnější jsem taky testoval, a je lepší než integrovaná zvukovka v intel NUC 6i3, ale rušení odstranil až ten usb izolátor. Teď hraju na creativ Xfi a je to v pohodě i bez izolátoru.

Tak to je pěkný, ještě by to chtělo srovnání s nějakým tím "ultra low noise" stabilizátorem. 1n4148 šumí srovnatelně s tím zesilovačem a osciloskopem. Na ty LED jako reference jsem měl pifku už dávno, do hotovejch konstrukcí k nim paralelně aspoň dávám 100n smd, přímo na vývody ze strany spojů, ale k měření jsem se neodhodlal...

To je něco jako "hustota" toho tlumení, nebo jak tomu mám rozumět?

trimry v žádným případě nedoporučuju, spíš bastlit odpory shora k původním paralelně. trimr není určenej na takový proudy a navíc nějakej vaklkontakt a je všecko v háji.

bias: asi nejlépe zvýšením proudu z proudových zdrojů u bufferu, tj snížit R2 a R3
jo, a do proudovejch zdrojů bych místo dvou diod dal jeden LM385, pravděpodobně má menší šum než 1n4148 neznámého původu...

C6 asi nech, to je dolní propust proti vnikání vf do zesilovače, to by na stabilitu nemělo mít vliv.
Spíš si nejsem jist, jestli je úplně správně C1, a podle kazzatele by se měla přidat kapacita mezi místo označená R2(1) a ESS P.
Ale tohle chce odpojit C6, připojit generátor obdélníku a laborovat s kondíkama při kontrole na osciloskopu, realita a simulace kolikrát moc nesedí na sebe.

Co bych ještě řešil, tak teplotní stabilitu, třeba na modulu PA04 (k DPA222) jsou tranzistory Q8 a Q12 (Q7 a Q11) shodný a tepelně svázaný, kdo ví, co se tam ještě odehrává, že ti tak ujede to DC.

Díval jsem se na stránky dexonu, a asi nic neměřili... je to patrný z grafů, ze schématu, a vůbec.  návod dexon Možná by  stačilo doladit basreflex podle měření, je to celkem jednoduchá záležitost...

Proběhlo nějaký měření, nebo je to celý "vod voka"?

19

(48 odpovědí, posláno do Zdroje a úprava zvuku, muzika)

celkem 200pF, takže na switchi 100pF.
Já to řešil tak, že jsem si něco pustil, a zkusil tím tak nějak ( vrozumným rozsahu) pocvakat, a ku podivu mi vyšla +- doporučená hodnota pro mou přenosku. Ono jde jenom to, že když dáš výrazně nižší kapacitu, tak to bude mít moc výšek, a když velkou, tak zase málo. Profi řešení je samozřejmě měřicí deska a nf milivotmetr (zvukovka?) ale kdo takovou desku má. Do kapacity kabelu se započítává i to, co je v raménku od přenosky ke konektorům gramofonu, to klidně může být dalších 50pF.
Jo a k tomu Actidampu: 470pF jsem neosadil, a dal jsem si tam místo něj raděj 82pF, pro možnost kombinování hodnot kapacity v jemnějším rozsahu.
Edit: dívám se na fotky, a vzhledově byl původně stejnej jako můj L- A-100, ten akorát nemá krystalem řízenej motor. Dost mě potrápily ty kablíky k přenosce, musel jsem je zapojit podle toho, jak jsem je proměřil ohmmetrem až k cinchům, a podle popisu k přenosce, nějak ty barvy nebyly pravda...

20

(27 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

otázka, co si představuješ pod pojmem "lepší"
pro někoho není dost dobrej laser a chtěl by to ručně gravírovaný, jedna z levnejch možností je tiskárna štítků, dodávají se do nich i pásky s čirým podkladem, a nebo nechat vygravírovat mosazný štítky a přilepit/přinýtovat, záleží, v jakým bys to chtěl stylu.
Konec má trafo vazbu, nebo je to něco s aktivním buzením - obracením fáze? Nebylo by schéma zapojení?