nebyly by na ukázku nějaký soubory 44.1kHz a resample na 48kHz (96kHz)? nějak si s tím nevím rady, jako začínající uživatel linuxu potřebuju nějakej podrobnější návod.
P.S. vydržím i roxette...

2

(1 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Takovéjchhle schémat je plnej internet. Prostě jednoduchej zesilovač, něco jako JPA 50, JPA 100 a podobně. Chybí mi tam proudovej zdroj shora, jsou tam jenom odpory, nebude to extra lineární při větším rozkmitu. Tady máš celou ověřenou :stavebnici za pár peněz.

3

(24 odpovědí, posláno do Smetiště)

neuvidí, ale jestli mají proudovej chránič, tak to ani nebude fungovat.

4

(1,759 odpovědí, posláno do Zdroje a úprava zvuku, muzika)

izolátor jsem si objednal hotovej, tenhle adum3160 jedině na farnelu a za 200Kč, lepší hotovej modul za 280Kč... Trochu mě překvapuje nutnost ručně přepínat rychlost, ale co se dá dělat. Tuhle věc jsem potřeboval stejně i na jiný pokusy, tak teď přišla ta chvíle.

k otázce: to budou čistý 328? pokud jo, tak doporučuju nejjednodušej do jednoho arduina (uno, nano...) naládovat sketch "arduinoISP" , propojit s dalším procesorem (piny 10,11,12 a reset, obrázků je plnej net), nastavit programátor: "arduino as ISP" a  pak v ide nahrát bootloader a sketch,- "nahrát pomocí programátoru" a je to hotový, pak už jenom měníš v patici čistý procesory a opakuješ tyhle dva kroky.
P.S. na nejmenovaným vývojovým pracovišti programátoři přepisujou arduino sketche a knihovny do C++, aby to vypadalo, že to udělali sami...

6

(1,759 odpovědí, posláno do Zdroje a úprava zvuku, muzika)

není to klasický PC, je to minipc napájený z adaptéru, takže tady chyba není. ADUM znám jenom pro uart (1201) a i2c(1251), pro usb ještě ne, pošli prosím typ.
Zemní smyčka je teda vyloučená, po zemi ten bordel nechodí, asi bude stačit jenom vyřešit napájení PCM, v některejch schématech je tam v napájení tlumivka, akorát to bude dost pilačka na té minidestičce to přeškrábnout a zapojit tlumivku.

7

(9 odpovědí, posláno do Projekty sloupových reprosoustav)

no nevím, když vedle toho postavím 4"+0.75" tak to asi přehraje, akorát to nebude vidět, vedle té velké bedny...
Fulrange bych nechal pro snobský high-endisty.

8

(262 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

jestli je ta izolační podložka na šroubek bílá a hodně tenká, tak to je častá závada, materiálu je tam málo a ještě mizernýho, na ebay jich 1000 stojí 55 Kč... Osobně mám dobrou zkušenost s černou variantou, a o trochu větší - dá se dát i podložka pod šroubek.

9

(24 odpovědí, posláno do Smetiště)

kup si na ebay buck-boost měnič, nastav požadovaný napětí a nic neřeš. třeba tenhle. a napájení bych dal přes diodu a filtrační kondík aspoň 2G, aby ten měnič neměl moc práce při rychlých změnách napětí. Tenhle má dokonce i nastavení max. proudu...

10

(20 odpovědí, posláno do Reprosoustavy)

škoda slov. Ale když mají dost blbců co si to koupí, tak proč to nedělat, nebo ne?
Ono je takovejch co usilují o naše peníze okolo hromadu, počínaje "finančními poradci" co neumí procenta, přes paní, která mi  "volala z elektrárny" a když sem se zeptal z jaké, tak neměla odpověď, lidi dnes za prachy udělají kde co. Třeba se přestěhují do Prahy, aby po telefonu mohli obtěžovat lidi z nějakýho zoufalýho call centra, místo aby v klidu jezdili s traktorem nebo sázeli stromky v lese.

11

(10 odpovědí, posláno do Projekty elektroniky)

já bych smyčku natáhl kabelem 7x1mm2 a tím pádem mám 7 závitů a to bude už mít DC odpor cca 6Ohm, a nemáš co řešit. Jenom v místě propojení spojit 1- 2, 2-3, 3-4, 3-4, 5-6, 6-zž, a vývody budou 1 a zž. To je celá věda.

12

(28 odpovědí, posláno do Projekty elektroniky)

usměrnovací lampa vypadá jako AZ11 (EZ11) kdybys nenašel nikde jinde. ale tady je snad všecko:...

Taky jsem si to stáhl, škoda že není varianta i pro linux, musim to spouštět ve virtuálních woknech, nejede to ve wine...
Zajímavej je taky ten arta recorder, dost to zrychlí měření

14

(37 odpovědí, posláno do Dílna)

Děti budou mít jiný koníčky, mám od kámoše info z radioamatérské burzy, že mládež do 30 let zajímají pouze hotový věci (nejlépe moduly k arduinu nebo něco do USB, možná snad celej transceiver) a mezi dědkama pořád seženeš i věci co byly vyrobený před válkou, tohle bych neřešil. Mám origo rádio philips z r.1937, a jediný dvě měněný věci je filtrační elektrolyt (už dvakrát) a usměrňovací lampa AZ11, tu sebou vzal ten elektrolyt. Rádio hrálo 12h denně od r 1937 do r 1977, signálový lampy jsou původní... Takže co řešit. Kdosi mi třeba nabízel sbírku TTL obvodů, před 30-ti lety zajímavá věc, ale dnes snad jenom pro sběratele, takže do zásoby bych nic moc nekupoval.

15

(37 odpovědí, posláno do Dílna)

záleží na úhlu pohledu, podle ISO je životnost skladovaných součástek 2 roky, proto je jich tolik ve sběrných dvorech.
A třeba germaniový tranzistory jistě s časem degradují.
A nehledě k tomu, že časem oxidují vývody součástek a zhoršuje se pájitelnost, někdy až tragicky... (dnes vyráběné součástky mají dost často "železný" pokovený vývody.
Kondenzátorům vadí spíš teplota než čas, pokud nejsou špatně vyrobený - zkonstruovaný.

16

(477 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Ale tohle není klasickej TW120, to je nějakej tuning.

17

(144 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Úplně přesně.  No asi jsme každej z jinýho konce čr a možná i jiná generace, tak může takováhle chyba vzniknout, ale co kdyby ses chtěl domluvit s někým z úplně jiné kultury?

18

(144 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

Asi jsme každej jinde. Pokud ty funkce  mají být ovladatelný i dálkovým ovladačem, tak to snad musí do procesoru. Tlačítko myslím aretovaný elektronicky (proto to bylo v uvozovkách). Jedno stisknutí zap, druhý vyp. a to samý nějaký tlačítko na DO. Jedno bych rád na loudness a druhý na vypnutí korekcí, klidně si k nim dám LED, aby toho nebylo na displeji moc. A nebo stačí třeba jenom tečka někde u okraje displeje.

19

(144 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

viděl jsem fintu, že tlačítka měly různý odpory v sérii a proti pullupu to dělalo různý napětí, co se měřilo ADC... v tomhle případě ušetřenej jenom jeden vývod.

20

(144 odpovědí, posláno do Zesilovače, receivery)

jasně, aby to bylo možný ovládat jak z DO tak z panelu, samozřejmě tlačítka by nebyly aretovaný mechanicky, ale v programu, ale to se asi rozepisuju jak hňup...
máš na to ještě volný piny na procesoru?