1

(2 odpovědí, posláno do Bazar)

1. set: ARZ 668,2ks,,ARN 188/8,2ks,, ARN 150/8,2ks,, ARN 5604 2ks,každý jiný,,ARX 368 2ks,,
ARV 161,2ks,,ARV 081,2ks
2. set: Dexon IRB 16/60/01,8, 2ks,,Dexon IRT 10/80/01,8, 2ks,,
3. Tang Band W5-704D 5-1/4", 2ks + návod +zdarma dřevěné korpusy ze starých Tesel
V případě zájmu SZ, nějak to dohodneme..

2

(1 odpovědí, posláno do Reprosoustavy)

Ahoj. Opět jsem neodolal pokušení a nechal se zlákat. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1416396.html. Akorát jsem omylem koupil menší střeďák. Za tu dobu co to odpočívá jsem se dočetl, že ty středové repra jsou zvukově na h. Bohužel asi souhlas. Ani výška nebudí moc audiofilní duvěru. Neva, ty mám na výměnu jiné. Začíná to mít moc nežádoucích proměnných, ale za pakatel to rozprodávat nebudu. Dokončení s minimem přehmatu vidím takhle: 1ks třípásmové výhybky Dexon 3WP 0,7/4,5–350. Druhou si udělám. /omluva/. Na pozici středu jsem vyčetl použití Tang Band W5-704D 5-1/4". Ty náhodou vlastním. Jejich zvuk má barvu a hloubku. Výšku zatím nechám. Puvodní, ale i jiná třípásma jsou dole dělena na 500 Hz, Dexon výhybka na 700. To snad nebude kritické(?). Díky za vaše připomínky.

3

(4 odpovědí, posláno do Reprosoustavy)

kaed

Byl tam ARN 188.
Jo jo, vracím se k tomu po letech a pasuje tam rozměrem a navázaností lépe Vifa s al. kalotou. Ta byla zase v nějakých AQ třípásmech.

4

(15 odpovědí, posláno do Reproduktorové výhybky)

Velmi pokorně uznávám své ujeté tvurčí audiopochody. Ale pomalu se posouvám dál.

AUDIO DAC T5 APE WAV FlAC Lossless Music Player USB Decorder Digital RAC Out

https://www.ebay.com/itm/1PC-AUDIO-DAC- … 1keBLOGBag

Co myslíte, hračka na úrovni malého přehrávače ?

6

(4 odpovědí, posláno do Reprosoustavy)

kaed: Nerozumím. 6" VISATON 170+1" VIFA

7

(4 odpovědí, posláno do Reprosoustavy)

https://reprosoustavy-reproduktory.heur … e/#section

Kdysi jsem je koupil a nedalo se to poslouchat. Takže jsem vyměnil TVM za basák Visaton, který tam 100% pasoval. Výšku jsem ponechal. Výhybku jsem sestavil doporučenou od Visatonu. Výrobce udává dělící kmitočet 3000 Hz. Vzhledem k velikosti bedny tam je na basech velký potenciál.
Ale mám dojem, že to na výšky nenavazuje dobře, nezní to vyváženě.  Poradíte mi něco? Díky.

8

(21 odpovědí, posláno do Smetiště)

To se poděl, mne to zajímá. Ne na všechno musí být k mání celotranzistorový zesík. Klidně bastli, máš mou podporu.

9

(11 odpovědí, posláno do Projekty subwooferů a sestav)

Napájel jsem to 18 V ss. Nebylo to brumem, ale nevhodně zvolenými komponenty, bučelo to. Tak jsem nastoupil variantu TDA 7293 se symetrickým napájením a to už hraje. K tomu digitálu se vrátím později, vč. zdroje.

10

(12 odpovědí, posláno do Reprosoustavy)

Postavil jsem sloupky dle Dexonu s IRB 16. Protože nemám ty zkušenosti, nevím kam sáhnout, ale určitě tomu chybí to nějak lépe vyladit. Mně to prostě nebasuje. Ve srovnání s jinými pokusy, které jsem kdy tvořil. Jinak na středech a výškách nemám námitky . (pro mne)

Ale ne za to. Myslel jsem do jaké míry kondíky ovlivňují zvuk. Souhlas, je to duchařina. Leda by měl netopýří uši.

12

(11 odpovědí, posláno do Projekty subwooferů a sestav)

Trafo s usměrněním tam mám. Nic nezemněno. Signálová zem je "hotová" na destičce, takže průběžně výstup SUB OUT/vstup a do toho odbočka na GND kondenzátotu 5G. Asi bych měl ten kondík dát co nejblíž zesiku, to nemám. A snad vyhodit kabel od SUB OUT a zes. dát těsně a do dáli vést jen už reprokabel. Dá se říct, že se mi obecně nedaří ohledně subu. Ale zkusím se s tím poprat.
Tohle jsem si přečetl, http://www.aldax.cz/index.php?act=prod& … y=subzesy, ale jak to ti číňani dělají, že tam používají TDA 2030. No nic, řešíme napájení.

Ahoj.
Koupil jsem na Ebay hotové korekce se dvěma NE 5532, to znáte. Tak jsem je pro jistotu vyměnil v paticích za vypájené z korekcí Cambridge Audio.
Netroufám si 100% tvrdit, ale mám pocit určitého "zablácení" zvuku při vřazení před koncák s LM 3886. A jednou jsem našel takový krásný článek :
http://audiopurist.pl/en/mods-en/cambri … ation-eng/
Věříte tomu hodně, málo nebo vůbec, tomu článku ? To jako že bych si vzal inspiraci pro ten korekční.

14

(11 odpovědí, posláno do Projekty subwooferů a sestav)

Postavil jsem a děkuji za nápad. To, jak hifisti řeší plynulé navázání spodku beden na sub tady netřeba. Jsem rád, že mi to tam dole někak přibrukuje a jsem spokojený. Ale nedaří se mi to rozchodit s modulem digizesilovače TPA 3116 za pouhého napájení 18 V s filtrací 5 Giga. Leze tam brum. Myslel jsem, že stabilizátor bude zbytečný ztrátový prvek. Co radíte?
Pozn: První pokus byl užívaný SUBOUT zesílit klasickým zesikem Sony a zvuk byl parádní, v rámci tohoto lowendu. Dík

15

(0 odpovědí, posláno do Nezařaditelné)

Dlouho jsem se dopracovával k tomu, že v malém bytě (českých rozměrů) mi nejlépe sedí poslech na příjemné regálovky a ani to nemusí být highend.
Nebudu tady pokoušet diskuzi, pokud to jde a chce se, tak soukromou zprávu. Dík a těšilo mne.

16

(3 odpovědí, posláno do Muzika ♬)

Nejsem žádný fanoušek poslechu LP , vystačím si s CD. Přesto mám slušně hrající mp3 přehrávač, jedná li se o 320 kB převod. Zajímá mne využití pouze integrované zvukovky v PC, případně v notebooku. Přiznávám ale, že internetová radia se přes mou zvukovku "nedají poslouchat".
Dík za vaše názory.

17

(15 odpovědí, posláno do Reproduktorové výhybky)

Děkuji za názory, dobře myšlené. Takže, neřeším TOP HIFI.
Stav věci: místnost 3x4 m. Akustika 0. Místo pro bedny se zadním BR: 0. Všemožný pokus o stereoposlech : nevyhovující. Basový projev beden: fuj.
Nyní: Repra mírně vpravo, BR poněkud ucpané, basy příjemné, středy i výšky normal. Poslech tichý, pohodový, stanice FM  mono. Rezistory zdaleka ne vlažné, zesilovač dostatečný. Řešení ideální: Koupě jiných repro a ty namontovat na tyče přišroubované na strop. Blízký poslech. Hifi stereo. Asi na to dojde.

18

(15 odpovědí, posláno do Reproduktorové výhybky)

Díky, máš pravdu. Přepojeno paralelně s vřazením odporu 2x 2,2 Ohm, pro jistotu. "Bohužel" , dobrý pocit z hudby zůstal, tedy ještě  lepší.
Mám ty bedny na sobě a na podstavci. Nerad bych se tu ztrapnil, no co se dá dělat. Každá bedna samostatně , to bylo o ničem, takhle to dělá dojem poslouchatelných sloupků. Tedy když už, mít to na obou stranách. Je to možné, nebo opět padlé na hlavu? Pozn: Jsou to levné bedýnky, jinak bych to takhle nevymýšlel.

19

(15 odpovědí, posláno do Reproduktorové výhybky)

Děkuji za poučení. Mám ještě dotaz.: Někdy rychleji tahám dráty než přemýšlím. Zapojil jsem dvě regálovky do serie. (z obav o zesilovač). To je asi pěkná ptákovina, co? Nedošlo mi, že to nejsou čisté reproduktory. Ale hraje to, mono. mad

Dávám k dispozici schema stavebnice, kterou jsem kdysi myslel na poslech ve sluchátkách. Zvuk se mi krutě nelíbil ani na bedny. Dnes řeším takovou věc a musel jsem tyhle korekce zkusmo dát do serie s odzkoušenou pasivní korekcí basů, líbivě se zesilovačem hrající.
Kroutím poťáky a zase takové muzikální bláto. Až jsem došel k nastavení : Potenc basů aktivních na minimum a regulace basů pasivem.
Zvuk se pročistil na OK. Výšky a středy aktivu jsou v pohodě.
Snad se povedlo nahrát obrázek. https://i.postimg.cc/vZVG7H8v/IMG-0005.jpg