1

(12 odpovědí, posláno do Subwoofery, kino a sestavy)

Mno...

Jestli je tam ten samý reproduktor, tak není přece divu. Vždyť je to líná mrcha. Má vpodstatě o půlku slabší pohon, respektive 21DS115 ho má dvakrát tak silný (Bl²/Re). Tj, jako by to RCF honilo skoro 15" membránu.

Prošel jsem si nějaká řešení, fora, něco malinko i připoslechl k tomu co mám s hornama, Scoopama, TH, a hybridama zkušenosti (THAM15), a nějak mě to z mé cesty neodradilo. Pokud jde poměr rozsahu směrem dolů, SPL a velikosti bedny do určitých kompaktních rozměrů, tak u bassreflexu o žádný přežitek stále nejde. Výkonová hustota je u BR pod 50Hz při stejné, relativně kompaktní velikosti vyšší.

Využívat potenciál reproduktoru v konvenčním smyslu pojetí věci je to POSLEDNÍ, co bych chtěl dělat. Šlo by to dost proti mému záměru. Hodlám dosáhnout nějakých vlastností, a zbytek potenciálu reproduktoru mi je k ničemu. Zároveň menší budka napomůže tomu, aby to neznělo jak pomalé "hovno". Jsem si vědom vlastností bassreflexu, a zároveň to trošku tlačím do menšho GD, zkreslení (proto 21") atd, a takto silný motor by mi právě měl pomoci z toho neudělat na ucho "rozblemcaný hnus".
U výše dělených horen to taky není žádné terno. Je tam často jisté zabarvení zvuku, kterému říkám pracovně "gumová nalejvárna", a směrovost mi je v obývací místnosti taky na nic, jestli ne na škodu.

2

(11 odpovědí, posláno do Nezařaditelné)

Mě to přijde s tím odběrem jako strašlivá hovadina.

3

(8 odpovědí, posláno do Nezařaditelné)

Určitě bych doporučil nějaký lepší Canon + Magic Lantern + slušný Rode mikrofon.  Tím jde natočit profi reportážní kvalitu. Pokud jde ale o hudbu, tak to se dneska už nehodí natáčet, ale mixovat do zvukové stopy.

4

(68 odpovědí, posláno do Reprosoustavy)

staffy: nad tím samým jsme se podivovali na forum pct smile

5

(68 odpovědí, posláno do Reprosoustavy)

ondra.klofat: To všechno už mu bylo doporučeno, a všecko martné. Já nevím co chce slyšet, když mu v každém foru řeknou vpodstatě to samé. Asi není pomoci. Nervy neztrácej, radši jdi dělat něco smysluplného smile

6

(68 odpovědí, posláno do Reprosoustavy)

ondra.klofat můj příspěvek pochopil nejlépe. Vztahuje se to na všechno, ale myslel jsem to tak, že Creative jsou omezené frekvenčně dost značně na to, aby člověk nějakou tu kvalitu dokázal oželet, a radši vzal něco s větším rozsahem (Microlab).
Obojí je svým způsobem dobrá volba, ale ani jedna není vítečná a tak těžko volit.

Já osobně bych šel v téhle ceně do Microlab Solo6C, a nebo číhal na nějakou akci, až budou mít levnější značky monitorů nějaký model v páru se slevou. Obvykle se v 5" a 6" dá něco najít, a už to i trošku funguje, a při rozmlsanosti lze doplnit o basovku bez větších problémů.

7

(12 odpovědí, posláno do Subwoofery, kino a sestavy)

Ty RCF jsou 9007as. Podle všeho by tam mohl být upravený LF21N401, což je docela líný reproduktor na 21". Papírové Bl 27.8, Qes 0.4. Realitu bych čekal o kousíček horší. Pak s tím neznámo co udělá ozvučnice a processing, a lenoch je na světě. 21DS115 má myslím naměřeno Bl 36 a Qes 0.3. V budce o menším objemu mám naopak strach, aby nebyl méně basový než 18SW115. Dva 15" mají šanci přetlačit 21", pokud se zatíží akustickou impedancí, a dojde na tepelnou kompresi, a ne na zdvihový objem. Jinak spíš ne, ty 21" mají strašlivé xmax, a kultivovaně se chovají i ve větší výchylce, pokud je závěsy pustí.

8

(68 odpovědí, posláno do Reprosoustavy)

Omezení přenosového pásma je relativně značné, ale s kvalitou souhlasím. Pokud bych musel kupovat něco malinkého, koukal bych přesně sem.

9

(12 odpovědí, posláno do Subwoofery, kino a sestavy)

Všude po forech vidím, jak mnozí vychvalují tapped horny a jiné konstrukce proti bassreflexům, ale naprosto vždy v tom je nějaká daň, kteoru nezmiňují. Třeba velikost a hmotnost. Opravdový frekvenční rozsah, zatižitelnost na spodních kmitočtech. Zkrátka “no free lunch”. Ještě jsem neviděl kompletně lepší řešení po všech stránkách.
Zkoušel jsem pár hybridů jako Cubo sub a jiné, a bez přísné filtace nad 80Hz to dost hučelo a kreslilo.
Delší TH to mají asi lépe, otázkou je jak moc . Tím neříkám, že se tomu bráním. Zdaleka

10

(12 odpovědí, posláno do Subwoofery, kino a sestavy)

Otas: Ono to flat nebylo už takhle, s processingem problém není. Kdyby šlo o uzavřenku, tak nemám problém ty bassreflexy ucpávat. Naopak v uzavřence je už "neotevřu". Tímpádem bych nemusel nic měnit. Můžu si s tím v týdnu zkusit pohrát, jestli to něco přinese.
Objem budky opravdu určuje, co se tam dole může nebo nemůže dít. O tom není debat. Z tohodle úhlu pohledu by se hrálo vždy jen na nejvyšší možný objem. smile
Na Demo jsem byl, a slyšel jsem to také. Nejsem si jistý, čím to bylo osazené a jak to bylo naladěné. Znělo to docela slušně.
Dvě 15" jednu 21" přehrát můžou a nemusí. Záleží na konstrukci obojího. Taky se na to podívám...

Lukáš33: Důvody upgradu jsem psal - posunout to o špetku dál v rozsahu, výkonu, a také jako pokojový gadget.
Proč lenoch? Mě na tom líného nepřijde vůbec nic. Viděl jsi parametry? Líný by být neměl. Obzvláště ne v menší budce. Na horn se podívám.
Na 18SW115 by také něco jiného postavit šlo. Bylo by to zdaleka nejlevnější. Otázka velikosti, hmotnosti, rozsahu a SPL, zjevu.

Dali jste mi kluci pěkné nápady, alespoň vím, na co se mám kouknout.

11

(12 odpovědí, posláno do Subwoofery, kino a sestavy)

Když má člověk peníze, tak dělá kraviny, to je jasné. Jinak si své činy neumím vysvětlit. smile

Ahoj všem.

V současné době mám B&C 18SW115 (nabízím k prodeji zde v bazaru), a přemýšlím o něčem jiném.
Současná basovka by asi dokázala splnit mé požadavky, a nemusel bych nic měnit. Potíž je v tom, že chci.

Zběžné požadavky na nový model:
SPLmax: minimálně 115db na 30Hz, 120db na 40Hz, více výhodou, což je dosažitelné. Krmení - Zatím nedořešeno. V současné době ztišený RMX 1450a v můstku, později silnější, Asi D class.
Velikost a hmotnost: Přemístitelné a naložitelné v jednom člověku (na prase). Nikoli však úplně mobilní. Maximální rozměry: Hloubka 76cm, výška 76cm, šířka 60cm kvůli úchopu při přesouvání. hmotnost soustavy do 50Kg.

Účel:
a) Univerzální sub nadoma i na ven.
Považoval bych to za konečné řešení basové otázky středně náročného člověka doma i venku. Možná dojde na bezpečné zvučení malých akciček do možností daného řešení.
Většinu času poslech v místnosti 5,5*5m, takže neočekávám, že by pod 30Hz z toho něco mohlo být.
b) pokojový gadget. Vyžadován majestátný nebo reprezentativní zjev.

Cena: Do 15 000Kč za měniče.

Zatím se mi z dostupného jeví B&C 21DS115 v 160-170l Bassreflexové bedně laděné kolem 32Hz. Doma není problém bassreflexy poucpat a dostat to tak pod 30Hz.
Trošku mě vzhledem k proporcím měniče zaráží parametry Docela velké mms, malé "flux density", malá poddajnost, přesto citlivost veliká, BL šílené, Qčka nízké, ale B&C není zvyklé lhát, 18SW115 se ukázal jako opravdu moc dobrý reproduktor, tak snad by nezklamalo. Taknějak to k němu směřuje, je vybraný, nicméně bych světa znalejší požádal, jestli Vás někoho nenapadá jiná, zajímavá alternativa. Třeba se to zvrhne ještě v něco jiného, víc hi-fi. Menší by tolik nevadilo.

ondra.klofat.: Dobrý typ. Lakoval to Martin z MS-Sound. Za tu (vskutku normální) cenu proti svojí garážové výrobě to rozhodně stálo. Navíc mi to vzal aj se satelity naráz, takže to vypadá úplně stejně, jak z továrny. Další bedna (jestli se tohle prodá) bude zcela jistě od nej! (jestli to stihnu) Kdybys naživo viděl ty horničky A9090m šlehnuté Warnexem, co od něj mám - to je na pocákání big_smile (a na vložení do nějakejch pěknejch BÍLEJCH) sloupků.

Otas: 24 palců, ... A není to málo???
Je mi jasné, že se kdekomu sbíhají sliny! Mě taky, a vpodstatě když vím, co to umí, se skoro bojím odejít "do něčeho nového" (brzo téma vedle). Nahoru by se jít mohlo, problém je, že 24" už nelze udělat jednochlapovku, protože nejde obejmout. To by se muselo udělat, jak Martin říká "na prase" Tedy velice specifická atypická i nehezká a nepraktická konstrukce. (Ano, s 21" když jsi cvok jako já ještě ano), dostupnost a hmotnost 24" měníčů je mimo relitu. Už to nejde unést vůbec nijak, naložit do normálního auta taky ne. Tam končí všechna sranda, a opravdu si myslím, že 24" a větší repro může sloužit jen na dvě věci. Instalace, a gadget k ukazování.

Bedna váží 39Kg, což ještě naložitelné jedním silákem je. Myslím, že bych mohl zvládnout ještě o kousek víc.

Prodám 18" subwoofer. Bassreflexový box o čistém objemu cca 135l laděný na 34Hz, průřez BR slušných 512cm2. Vyrobeno z březového multiplexu 15mm, s výztuhami. Lehký a kompaktní. Rozměr (bez nožiček) 540x580x750 mm (ŠxVxH). Dřevěná madla, Neutrik speakon. Lakováno Warnexem. Mám ho jako domácí subwoofer a takový pokojový gadget. Málo využit, v průměru do něj šlo tak 20W, jen špičkově na zkoušku dostal 1400W (RMX1450). Velice málo jetý, skvělý stav. Stojí pár měsíců, stáří díky době realizace projektu necelé dva roky. Prodám cca za cenu měniče (12500Kč), dohoda možná. Osobní odběr možný v obci Neprobylice u Slaného. Důvod prodeje: Megalománie. Zkusím něco jiného!

http://www16.picfront.org/picture/f85QkgSD4ko/thb/18SW115_1.jpg

http://www16.picfront.org/picture/4rb9Tx5kpA0/thb/18SW115_2.jpg

http://www16.picfront.org/picture/SM8tsMnCm/thb/18SW115_3.jpg

14

(2 odpovědí, posláno do Smetiště)

wormholes, alternative realities, travel trough time! Shit happens nowadays... big_smile

15

(91 odpovědí, posláno do Smetiště)

Nevadilo by mi podstupovat rizika vakcíny, která dělá co má, s rizikem nepříjemného vedlejšího účinku. Jenže tu máme zdokumentované případy, kdy vakcína dělá vše, co nezakázal zákon, a to je pak hnus. Člověka to pak vyjde opravdu stej ě, jako když se očkovat nenechá. A já mám také rád, když do mě nikdo nebodá jehlama, dokud se opravdu nemusí.

16

(3,164 odpovědí, posláno do Smetiště)

To by nějak fungovat mohlo, ale jinak je to celé špatně big_smile

17

(871 odpovědí, posláno do Smetiště)

Možná je to tím, že na to veskutečnosti nemám, ale zůžením záběru a intenzivním učením mnoho věcí dokážu, což mi pak všichni žerou a platí. Nevím... Z mé strany to vypadá, že široký záběr potřeba není, vždy si poradím  domluvím se, a leč se sociální interakci naživo vyhýbám, tak ani v této oblasti nedopadám špatně. Možná proto, že se v davu vždy najde někdo horší, na koho se zaměřej.
I tak se dá žít, s tím málem, co mám v hlavě.

18

(871 odpovědí, posláno do Smetiště)

Žádná firma asi není ideál, ale třeba v Connect Group(Kladno) to takto pracuje. Peníze za konkrétní skill a práci. No z části je to proto, že spolu s kolegou tam nabírám do výroby lidi já. Ale i já jsem byl nějak nabrán, a o výši svého platu do jisté míry nerozhoduju. Ten nesmím zveřejnit, ale řekněme že s mojí školou je nadstandartně vysoký, a ze třídy jsem mezi top3. Částečně proto, že v tomto je to slušná firma.

19

(871 odpovědí, posláno do Smetiště)

Naštěstí ještě existují firmy, kde mají všech pět pohromadě, a zaplatěj i človíčka bez vejšky. Občas přemýšlím, že si jí dodělám, ale je to přemýlání pořád dokola - tu školu, kterou bych udělal, tou nemíním ztrácet čas, protože se toho sám naučím víc a rychleji, naopak školy které by mi něco daly, mě asi rozdrtí na matiku a obory "bokovky". Kéž by existoval nějaký univerzální checkliskt, standarizované vysvědčení člověka, ve kterém člověk může stvrdit, že umí to a to, nehledě na školu smile

20

(871 odpovědí, posláno do Smetiště)

miril: ale dělá, ale dělá, jen není tolik důvodů to všecko prezentovat, viz horemic a kudlibabka.
maximálně tak prezentovat hotový výrobek, sklidit za to nějakou nepěknou kritiku, a zas se na rok odmlčet "do zapomění", než se člověk otrká, a zas vystrčí růžky.