diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#31 10.04.07 14:47

junglist
člen
Z: Kolín / mid bohemia
Příspěvků: 47

Re: Toxic CBL-300

Ani vědět nebudeš, tady je jedinej známej woofer HS250.

#32 10.04.07 15:10

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1268

Re: Toxic CBL-300

2Valiante: Jak ti to mám popsat? Hraje to super, je to boží, duní to až se hory zelenají? Co si z otoho vezmeš? Nebo se tu mám rozepsat o přenosu tranzientu v oblasti 37.6 až 39.8hz? Co chutná mě nemusí chutnat tobě.

2Junglist: HS250 tu propaguju jenom proto, že podle mne je to zástupce toho lepšího co v low-cost autohifi vzniklo a je to řešení prvního wooferu - reprák do litru. Variant je v autohifi milion a v hifi taky. To, že já šel cestou 2xSpectron SPC12BC-HS300-HS250-XXLS10 neznamená, že jenom tahle repra jsou dobrá a jenom takhle seřazené jsou v kvalitě pěkně za sebou. Blbost. Většině autohifíků bude chutnat HS300 víc než XXLS, tak jak ho mám teď. HS250 propaguju, protože ho znám jak své boty, Spectrona nepropaguju, protože je to sráč a XXLS nepropaguju, protože mě pak označíte za snoba, nebo zbohatlíka a toho mám už dost.

já prostě v tom autohifi designu a leštěném hliníku a milionech wattů prostě nevidím snahu o preciznost, o skutečné profesionální zpracování a funkční vzezření. já tám vidím snahu o to zalíbit se (Jako Mazda6 má světla JAKOLEXUS), oslnit a odvézt pozornost od důležitého a podobně. O píčovinách typu čtvercových wooferů nemluvě.

#33 10.04.07 15:36

junglist
člen
Z: Kolín / mid bohemia
Příspěvků: 47

Re: Toxic CBL-300

Jasan, ve spoustě věcí máš samozřejmě pravdu. Mě spíš nějak neštimuje, že to prostě naházíš do jednoho pytle a hotovo. Přijde mi to, jako že jsi vlítnul do ACR Plzeň a všechno to tam přeměřil, a potom šel do Basysu atd. Všichni prostě kecaj a hotovo. Ať si dá každej do auta co chce a co se mu zlíbí. Je mi to srdečně jedno, hlavně že je spokojenej, vo tom to je smile

#34 10.04.07 15:43

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1268

Re: Toxic CBL-300

I když jsem nevlítnul do basysu ani do M+H ani nikam jinam v plzni a nezměřil tam na co jsem přišel, stačí mi k tomu závěru logika (i když vzoreky měření mám ale je to jenom nereprezentativní, uznávám). TS u HS300 a HS250 plus mínus seděly. Spectron byl tehdy úplně mimo. Peerless jsme ještě neměřili, můžeme, jestli o to stojíte.
Jak by ses choval ty, kdybys chtlě prodat maximum měničů do hifi? Nabídl bys kvalitu odpovídající ceně. Jak by ses choval, pokud bys chtěl prodat co nejvíc autohifi? Nastříkal bys to na sytou modrou, udělal promo akci s kozatejma babama a snažil se "dosáhnout co nejlepších výsledků" v časopisových modlách typu autohifi, carhifi. Spitzenklasse, Oberklasse, Referentzklasse. Kde je nějaké normálklasse, kde je stojízastaroubeluklasse?

Není.

#35 10.04.07 16:17

Vaillante
člen
Příspěvků: 23

Re: Toxic CBL-300

mas naprostej recht,ale priznam se.nikdy jsem takovy repra jako tu doporucujete,nebo lepe receno,sami je pouzivate,neslysel hrat.proto se ptam.zajimalo by me i to mereni.mam doma jen v bednach vlastni vyroby ARN 5618 a nehrajou zrovna spatne,az na to ze brzy zacinaji chrcet,ale jen diky tomu,ze to mam hnany jen slabou vezi a zadny zesik.

#36 10.04.07 16:20

redyuri
člen
Příspěvků: 175

Re: Toxic CBL-300

to chrci zes a ne repra smile smile

#37 10.04.07 16:23

Vaillante
člen
Příspěvků: 23

Re: Toxic CBL-300

jasne chrci zes a ne repra,ale ozyva se to v reprech a ne v zesu co je integrovany ve vezi.nebo si to myslim spatne?tak me vyved z omylu.

#38 10.04.07 16:26

junglist
člen
Z: Kolín / mid bohemia
Příspěvků: 47

Re: Toxic CBL-300

Já osobně jsem podle reklamy nikdy nic nekoupil. Předpokládám, že většina lidí je svéprávná a dokáže si udělat vlastní úsudek. Jestli někdo nakupuje "naslepo z netu" a hlavně podle ceny, je to jeho problém. Nechápu, proč potom brečej, že koupili tohle a tohle. Když už teda jdu koupit nějaký to autohifi, tak zajdu do kamenýho krámu, kde, když jsou to solidní prodejci, tak mi umožněj poslech a porovnání vícero sad. Jako např. SEKIN, nebo Milan z Cítolib, kterej je asi výjimka. Má toho už naposloucháno hodně, a ještě víc hotových instalací. Dokáže "poradit", a bez mrknutí oka ti rozmluví drahou sadu, a doporučí ti levnější se stejným poměrem cena/výkon. Car&hifi pravidelně kupuju. Ne kvůli "testům", ale spíš mě zajímá co je novýho. A hlavně tam vycházejí zajímavý články "jak na to" Dost podrobný a pro mě zajímavý.

#39 10.04.07 17:06

Vaillante
člen
Příspěvků: 23

Re: Toxic CBL-300

no jo jenomze to ten kamenny kram nesmis mit 150 km daleko.

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)