diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#1 09.04.07 19:49

Vaillante
člen
Příspěvků: 23

Toxic CBL-300

zdravim vsechny na tomto skvelym foru.potreboval bych poradit.uz dlouho mam toto repro: http://www.conrad.cz/subwoofer-toxic-cb … w+dp77879/ ,hraje slusne,i kdyz jste zvykli na trosku neco jinaciho,ale ted bych potreboval poradit s celou ozvucnici typu band pass.utrhla se kamosovi pri zkousce zesiku totiz membrana,tak ji znovu prilepil,ale krive a repro ted pri stlaceni drhne,tak aby to nebylo slyset.chtel bych nejake navrhy ozvucnice i s bassreflexi v obou komorach.za kazdy navrh predem dekuji.

#2 09.04.07 20:30

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: Toxic CBL-300

Navrhuju ten reprák buď opravit ještě jednou, nebo zahodit.

Na bandpass zapomeň, tim se nic nevyřeší, nebude možná slyšet drnčení, ale protože ten reprák bude sotva dobrej do uzavřený bedny, takže v bandpassu by to bylo už vůbec na hovno.
Kromě toho pokud reprák drhne, tak stejně toho moc nezahraje protože ho to brzdí (záleží jak moc drhne).

Představuješ si to troubleshooting trochu moc jednoduše, takhle to nejde big_smile .. že když je něco s reprákem (drhne, chrastí, drnčí, atd.) tak ho strčim do nějaký bedny kde to slyšet nebude.

A navíc, v Conradu tak trochu doporučujou malou uzavřenou bednu, což je dobře, ale taky asi kvůli tomu že ten reprák má Qts jak hrom a v basreflexní bedně by hučel a duněl, takže v bandpassu by to hrálo hrůzostrašně. A v autě, to už vůbec (pokud to má bejt do auta).

Pokud tvýmu kámarádovi hučení a dunění nevadí, nebo se mu naopak líbí, tak prosim, ale k tomu repráku nejsou žádný parametry kterejch se chytit. Jedině naladit bednu bez parametrů repráku, ale bůhví, co z toho potom vznikne. Bandpass není zas taková sranda.

#3 09.04.07 20:41

Vaillante
člen
Příspěvků: 23

Re: Toxic CBL-300

fs-21Hz,87dB,impedance 4ohmy,Qts-0,377,Qes-0,41,Qms-4,85,Vas-113l,600W max,doporuceny uzavreny 36L,basreflex 56Ls rozmery natrubku 100 prumer*200 delka.
ze zacatku nedrhnul,ale pak lepidlo zashlo na stredici membrane,tam kde se to utrhlo,a ted to zaclo pri stlaceni?lepit znovu?asi to lepidlo nedostanu dolu,je to chemopren extra,tam kde se setkava stredici membrana s membranou.nebo jak se to da znovu?

neni to repro proste dokonaly.o parametrech taky pochybuju,jedno je vsak fakt,hraje celkem solidne na tu cenu.cekal jsem,ze to bude horsi.neslysel jsem znacky jako TVM atd.,ktere pouzivate vy.

#4 09.04.07 20:51

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: Toxic CBL-300

Tak papírově teda Qts velký není, ale jak to bude ve skutečnosti je ve hvězdách.

Teď ti nerozumim, jak že to je s tim lepidlem? Zaschlo na středičce, tam kde je na ní přilepená spodní část membrány (resp. formeru s cívkou?) a co se s tim děje, cívka teda drhne o mezeru? Potom to chce rozlepit a vystředit.
Nedokážu si představit, že by membrána byla nakřivo, to by ani neseděly závěsy a středící membrána taky ne.
Když to tvůj kamarád opravoval, co všechno při tom rozlepil?


Ale jen tak na okraj .. do bandpassu bych to dávat nezkoušel, navíc taky by se ten reprák mohl časem spálit, pokud by byl moc bržděnej tim drhnutím, a taky čert ví jak by to potom hrálo. Naladit bandpass říkám není jen tak.
Takže leda trochu opravit, ale otázka je, jestli by nestálo za to radši koupit jinej a lepší.

#5 09.04.07 20:57

Vaillante
člen
Příspěvků: 23

Re: Toxic CBL-300

utrhl se former s civkou od stredici membrany(stredicky).tak tam je to zalepeny,ale asi nejak krive,kdyz to drhne.normalne u repra se nic takovyho(jako drhnuti) nedeje,at stlacim jakoukoliv stranu membrany.to lepidlo bych asi dolu nedostal.nevim jak,abych neznicil uplne ten raprak.

#6 09.04.07 21:01

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: Toxic CBL-300

To s tim potom asi nic nenaděláš. Budeš mít lepší koupit jinej reprák. A vůbec neuděláš chybu, když se budeš poohlížet jinde, než v obchodech jako Tipa, Hadex, Conrad wink

To je teda předpokládám do auta?

#7 09.04.07 21:07

Vaillante
člen
Příspěvků: 23

Re: Toxic CBL-300

je to do schade 120,kde jsem mel misto sedacek ozvucnici 140 l s dvema reprama toxic(temahle).jeden je v haji a vyhazovat ho,se mi moc nechce,proto ten bandpass.na ten druhy jsem postavil basreflex dle navodu.a hraje to slusne.ted jsem ale koupil 2*wb 100 z dexonu a postavil ozvucnici uzavrenou za sedacky a honim je ravelandama.celkem dobry.

#8 09.04.07 21:09

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: Toxic CBL-300

Nechcu být nejakej hájendista. Ale zkus to prodat nebo vyhodit, a koupit něco jiného podle mě se ten reprák zase podrbe a navíc parametrům se u těchto typů nedá věřit. Jestli ne teď tak si našetři a časem kup něco lepšího co se ti snad neutrhne smile

#9 09.04.07 21:18

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: Toxic CBL-300

Prosimtě, takový křápy nekupuj.
Sice si možná říkáš, ono to stačí, ale když zjistíš že jeden slušnej značkovej 10"-12" tydle dexony a conrady stokrát přehraje, budeš litovat peněz. Radši se je snaž prodat, a to samý platí pro ten zesilovač. Nejdeš dobrým směrem.

#10 09.04.07 21:25

Vaillante
člen
Příspěvků: 23

Re: Toxic CBL-300

Chystam se koupit na ty dexony crunch mxb 4125 a hnat je do mustku.nevydelavam,takze nemam dost financi a z toho udelat neco?,nemozne.a navic uz je mam v aute a hrajou,tak babo rad.chtel bych predelat celou muziku,ale nic levnyho,s ohledem na me penize,neni.tak co jinyho nez dexon?nikde navic nemaji kompa s 20cm stredobas do 1500,-.je to zacatek.uz jsem mel 5 subu i zesiku a musim rict,ze je to zatim to nejlepsi.tak poradte co s tim vsim.

navic ty dexony se mi zdaly dobry vzhledem k tomu,ze maji linearni vychylku 9mm.

#11 09.04.07 21:31

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: Toxic CBL-300

Jednak, 20 cm reprák není zrovna středobas, a taky, kompa za peníze kolem 3000 nejspou nic extra, takže za 1500 leda nějaký nehorázný shity, a to za to fakt nestojí. Ještě se to zas někdy posere a budeš moct kupovat nový.
Crunch nevim co je, nic mi to neříká, jenom vim o tom, že některý Rockfort Fosgate maj označení Crunch, to je ono?
Když nemáš peníze, dívej se po použitejch komponentech.

#12 09.04.07 21:40

Vaillante
člen
Příspěvků: 23

Re: Toxic CBL-300

zatim jsem kupoval jen nove ozvuceni,tak bych v tom chtel i pokracovat.nevim proc odsuzujete dexon?shit?.mozna je. http://www.autoradiahifi.cz/produkt/391 … -4125.html a na dexonu http://eshop.dexon.cz/autoozvucovaci_technika.htm .to jsem myslel.michala jsem kontaktoval uz na diskusi dexonu,ale neodpovida mi na maily,protoze tam stale neni,ale jen v praci.

na tom dexonu to je sestava VF83.ve vicepasmovych repro pro autoozvuceni.

#13 09.04.07 21:50

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: Toxic CBL-300

Stovky wattůch a osvětlený nápis .. hmm. Co se radši podívat po něčem jetým na autohifi.cz, vždyť za tři tisíce tam taky seženeš slušnej 4kanál.

Před chvílí jsem si myslel, že podle toho, jak jsi hodnotil ten Toxic si o takovýchhle věcech dokážeš udělat obrázek, a teď si to zas myslet přestávám.

#14 09.04.07 21:51

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Toxic CBL-300

Dyk jsem ti to psal, že na maily lezu jenom v práci. Tys mi psal, viď?

#15 10.04.07 6:19

bersoft
člen
Příspěvků: 37

Re: Toxic CBL-300

do 140l ozvučnice by bylo víc než zajímavé dát profík, zajímavá by byla třeba delta 15lf smile

#16 10.04.07 7:57

Vaillante
člen
Příspěvků: 23

Re: Toxic CBL-300

2michal:jo psal jsem ti,ale odpoved mi prisla az po vlozeni prispevku do teto diskuse.
2imartin.nevim proc si to prestavas myslet.jen proto snad,ze chci kupovat novy veci?ale to tu neres.proc se koukat po necem starym,kdyz to nemem ve zvyku.uz jsem rikal,ze kupuji jen nove veci a nechci v ton nic menit.

pokazdy kdyz neco koupim,tak je to lepsi a lepsi v kvalite zvuku i vykonu.

#17 10.04.07 8:09

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Toxic CBL-300

To myslíš ty otazníky na mailu atlas? Co jsem na ně měl odpovědět? Na pracovní email jsem se dostal až teď ráno (JTEKT).
sms jsi poslal hezkou, ale nějak jsem netušil, kdo mi píše, i když pak mi to došlo, víš s kolika lidmi si takhle píšu o reprech...? smile


EDIT: K těm novým věcem. Zvlášť v dnešní době a v cenové kategorii kam se koukáš jsou nové věci horší a horší. Sám mám v autě použitý zesilovač a nový jsem si koupil JEN JEDNOU. a byl to ten nejdarežší a nejhorší zesilovač jeký jsem koupil. Jiná situace je u repro, ty jsou většinou tak rozlítaná, že koupit použitý kosek se vyplatí jenom v případě, že jde o libovku za danou cenu - viz můj oblíbený HS250. Ten dneska seženeš kolem 1000 a nový rperoduktor stejně velikosti za 1000 (tipa/hadex) přehraje rozdílem octavia/porsche a to nemluvím o minimálních nárocích na ozvučnici.

Ale jsou to tvoje peníze. Mě by to bolelo.

#18 10.04.07 10:04

Vaillante
člen
Příspěvků: 23

Re: Toxic CBL-300

vim,ze octavia neprehraje porsche.ty repra jsem koupil a nehrajou spatne.me naroky se postupne zvysuji,ale nejdriv musim udelat neco s tim,co mam.ted premyslim nad reprem do 3500,-,ale se zesikama tedy buder problem se dohodnout,protoze tomu moc neverim.kamos koupil taky z netu starsi zesik,a kdyz mu prisel,tak zjistil,za je na koncaku neco odpaleny(praskani v repru).proto tomu neverim a radsi kupuji novy veci.

1, 2, 3, 4
tak co tomuto. nejake parametry k tomu jsem nenasel,ale myslim si,ze tohle uz bude opravdu hrat,akorat si mezi tim vybrat

#19 10.04.07 10:47

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Toxic CBL-300

Všechno cos napsal jsou neuvěřitelné leštěné prdy. Promiň, ale musím to tak napsat. Za tyhle peníze (3000) můžeš mít kvalitativně úplně jiné repro, než nějaký spectron, který je prostě jenom naleštěná čína (na spectronu jsem začínal, znám a vím co říkám), po přechodu na Hertz (trošku méně naleštěná o trošku lepší čína) jsem nevěřil vlastním uším, jaký to byl rozdíl. To samé se koná teď po přechodu z číny na dánsko. Z těch 99e u toho posledního odkazu si kupuješ repro tak v ceně 20e, zcela srovnatelné s produkcí kterou tu nabízí tipa/hadex. Zbytek je vata.

#20 10.04.07 10:47

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Toxic CBL-300

mad škoda že tu neni ten zvracející smajlík.
a) za ty peníze aby ne
b) v autohifi se řeší jakej to udělá bordel a ne jak to hraje
c) nic proti kráse, ale víš kolik stojí práce designera? hodně, a proto na funkční části repro moc peněz nezbyde big_smile

//edit: byls Michale rychlejší big_smile

naposledy upravil Crashpc (10.04.07 10:49)

#21 10.04.07 12:01

Vaillante
člen
Příspěvků: 23

Re: Toxic CBL-300

tak na jaky znacky mam koukat.nenasel jsem k tomu zadny parametry,tak jsem to moc nebral.
2Crashpc: me nezajima jen jaky to udela,nebo neudekla bordel.v tom se asi trosku lisim.zajima me vysledek s ohledem na to co cekam.nechci aby to bylo slyset na kilometr daleko,i kdyz to taky neni spatne,ale v tom se pak neda jet a navic si uvedom,ze to chce jiny auto nez mam.na to vsak nebudu mit driv,nez zacnu makat.

#22 10.04.07 12:11

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Toxic CBL-300

Vall: určo sem nechtěl nějak nadávat. jen si uvědom kolik dnes rejžožrouti rejžujou, a kolik stojí ty kyla "hezkýho" materiálu na tom repráku a k čemu to vlastně je. a to tvoří podstatnou část ceny repro - tedy tim sem myslel, že když se pohybuješ v nižších částkách, kupuj obyčejnějc vypadající "klasický" kusy. je větší šance že ty peníze vrazili do správnejch míst.

#23 10.04.07 12:14

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Toxic CBL-300

A v tom se právě pleteš. Cena dnes v autohifi neurčuje kvalitu. Já mám audisona a byl to ten nejlevnější zesilovač, jaký jsem si pro sebe koupil. Vždycky když jsem měnil zesilovač, šel jsem výš a vždy mi ještě korunka zůstala, nebo jsem pouze vyměnil bez ztráty a šel jsem vždycky nahoru, považ sám:
Nový sinusLive 3002: 6900
prodej sinusu za 5000 brzo a koupě Xcite801 za 4800
Prodej 801 za 4500 a koupě RODEKu R480i za 4500
Prodej Rodeku R480i za 4300 a nákup Audison LR605XR za 4500 - tady to nepolatí, ale 200kč je pořád málo a nikdy jsem se nedostal na původní cenu toho předraženého NOVÉHO zesilovače.

Chápeš? Mě je úplně jedno, jestli budeš vyhazovat peníze oknem, jsou tvoje, ale prostě to uvaž. Zvlášť, když tu existuje člověk, jako je sinclair, který dovede téměř jakýkoliv autozes opravit. Nevyplatí se tedy pořídit jetý luxusní kousek s malou mírou rizika? Pokud se s ním něco stane a bude muset být opraven, pořád jsi i s tou opravou (která ten stroj s velkou pravděpodobností dostane ještě výš, než byl nový na krámě) na zlomku ceny nového kusu takového zesilovače.

Prostě nákup Spectronů, EyeBirdů, Axtonů a podobných "značek" beru jako když si koupíš grafickou kartu v DatArtu. Předražené, zbytečné, nerozumné.

Takový je můj pohled.

Ovšemo pokud potřebuješ mít v autě nutně novou věc, nic jiného, než klesnout ke komerční spotřebce (kam také koukáš) ti nezbývá. To ovšem není hifi.

#24 10.04.07 12:36

Vaillante
člen
Příspěvků: 23

Re: Toxic CBL-300

ja to beru na vedomi,ale kdyz neznam parametry,tak je tezky neco vybirat.sjel jsem snad vsechny znacky co znam,ale i carhifi casopisu,takze s tim uz jsem bezradny.tak radte

2michal.tak tedy porad co a jak.jsem z kraslic na druhy strane republiky nez sinclaire,ale o to nejde.koukal jsem na tohle http://www.hificar.cz/subwoofer/hertz-es-300.html ?

#25 10.04.07 12:39

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Toxic CBL-300

Protože právě u produktů v autohifi záměrně udávají nesmysly a důležité pomíjejí, a zrovna carhifi časopisy jsou relevantní vodítko asi jako volební program ČSSD. Prostě chválí to, co je aktuálně in, aby zvedly prodeje toho kterého dovozce.
To máš jako české auto-plátky. Už jsi v nějakém z nich četl negativní recenzi na škodovku? Vše je silně pozitivní a nebo vždy "za tu cenu super" nebo přinejhorším "odpovídající současným standardům" nebo "repspektující příslušnost k nižší třídě" a podobné. nikde ti nenapíšou, že to a to, stojí za prd, což s takovým gustem činí u francouzkých, japonských i koncernově-VW-výš aut.

Prostě máš dvě možnosti. Buď se necháš ovlivnit a pasuješ se do pozice ovečky na provázku a půjdeš cestou spectron, dynamatt, Oxygen a podobné, nebo ne a půjdeš jinudy. Kudy, to už je na tobě.
Moje cesta je staší a kvalitní kousky elektroniky a reproduktory nespadající do autohifi, případně od výrobce, ktyrý nevyrábí pouze autohifi a má měniče do aut pouze jako doplňující sortiment (Beyma, SEAS, Peerless a další). Technologie, která se používá pro výrobu hifi měničů do domácích soustav je úplně jinde, naž to pofidérní pozlátko, co se za vývoj a inovace označuje u autohifi.

EDIT: Ohledně toho hertze bych ti doporučil sehnat starší HS300. ES jsou už zaměřené spíš na kravál, HS hrajou podstatně lépe.

#26 10.04.07 12:49

Vaillante
člen
Příspěvků: 23

Re: Toxic CBL-300

diky za radu,ale na peerless za 5300,- nemam.zajimaji me taky ceny a tam nejsou uvedeny.ale to uz je detail.navic nevim,ale 0,2 Qts je malo,nebo ne?Kdyz 0,377 je malo.rad pis beru vse na vedomi a necham si poradit,kde a co.jako s tou technologii,jak jsi psal ted.

#27 10.04.07 13:06

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Toxic CBL-300

0.377 může být málo, akorát i moc. To není jednoznačné. Akorát je potřeba se vyhnout reprům s velkým q, tedy řekněme přes 0.6. Obecně ale autosuby mívají Q výrazně vyšší než se jim uvádí. Proč, je celkem jasné. Jisté Magnátí kousky s psaném 0.3 šli tuším až k 1.

#28 10.04.07 13:56

Vaillante
člen
Příspěvků: 23

Re: Toxic CBL-300

2michal:takze chces rict,kdyz si udelam nejaky zaver,tak jsou daleko lepsi seas,peerless,Beyma atd.,nez nejakyi treba herzt?chapu to dobre?je to spis k dunivy muzice,nebo kvalitni poslechove?mas ho v aute,tak to mas vyzkousene.

#29 10.04.07 14:00

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Toxic CBL-300

Je to obecně konstrukcí těch repro a tím, že jenom málokterý zákazních Peerless a SEAS a spodobných se nachá ošálit, kdežto o autohifi repru stačí napsat, že má 800W, výchylku plus mínus půl metru, Fs 15 a Qts 0,13, nasadit cenovku 5000 a všichni se o to budou prát a budou o tom hlásat, jak je to super, i když to budep převlečená ARN312, protože povědomí o skutečné kvalitě je v autohifi tak mizerné a reklamní mašinerie tak účinná, že to té firmě s důkladnou reklamní a promoční masáží prostě projde. Zatímco v autohifi se hodnoty liší klidně o násobky (0.3 je ve skutečnosti třeba 0.8, 23 je ve skutečnosti 40 a podobně) lepší výrobci hifi se držeí třeba 10procentní hodnty, protože by jim to prostě neprošlo.

v DIY a i v OEM výrobě je důležitá opakovatelnost, tedy to, že jeden kus je jako druhý a odpovídá dokumentaci. V autohifi je to jedno, když bude jedna sada jiná než druhá, nikdo to nepozná, u subů už tuplem, neznám moc lidí okolo autohifi, kteří by byly schopní změřit něco jiného než SPL na srazu. A když tak se omezují na kroucení potenciometry aktivních výhybek. Složení lidí od DIY audia, které se netýká autohifi je na mnohem vyšší inteligneční i odborné úrovni a od toho se samozřejmě odvíjí nabídka produktů na tuhle skupinu mířených. Tohle není žádný útok, útočil bych sám na sebe, do autohifi dělám, ale prostě konstatuju fakt, který jsem si vypozoroval a budu si za ním stát.
Kde seženeš lepší hovězí? U nadšence řezníka, který se tím živí celý život, zná prase od kopyta po rypák a sám je labužník, nebo v Lidlu, kde je prodavačka která pozná vepřové od hovězího jenom podle barvy etikety?

#30 10.04.07 14:18

Vaillante
člen
Příspěvků: 23

Re: Toxic CBL-300

ale porad nevim jak ti to hraje?ani v jinych odkazech jsem se to nedocetl.

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)