diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#1 08.04.07 17:56

Spirit
člen
Příspěvků: 316

Beyma 12 GA50, sirokopasmo

http://eshop.dexon.cz/popisy/k31.jpg

Chcem sa opytat, ci uz niekto z vas tento reprak pocul, resp. ma napdlo, ci by nebolo vhodne ho pouzit aj na reprodukciu hudby, teda nie do gitaroveho komba. Moja predstava je nasledovna. Bednicka okolo 25-30 litrov, uzavreta, vovnutri nejake lm3886 a subsonic na 50Hz. Zaujal ma hlavne kvoli slusnej cene a hlavne citlivosti, ktora sa mi zda byt az podozriva smile Bednicka by mala sluzit na nejake zahradne ozvucenie a podobne akcie, lenze sa obavam toho, ze ten reprak velmi spodne tony nezahra. Pasmo sa uvadza od 70Hz, co by vzhladom na pouzitie stacilo, lenze aku mam zaruku, ci tych 70hz vobec zahra? 2mm Xmax veru nie je bohvie co. Kazdopadne tento reprak nepovazujem za gitarovy, pretoze gitarove idu cca do 5kHz a potom frekvencia klesa dost strmo. Tento ma naopak difuzor a podla charky pokryva celkom skusne pasmo...
Co som pocul P. Audio 10" hrajuci podla papierov od 60Hz neviem neviem...Tony tam nizsie sice boli, ale zatazitelnost hudobnym signalom dost mizerna. Priznam sa, ze zdrojovy signal nebol osetreny subsonic filtrom, takze urcite tony pod 60Hz bu dali zabrat, co sa tyka zatazitelnosti. A tento reprak bol k tomu predovsetkym urceny do gitarovych komb. Tak co myslite? Zahra tato Beyma o 2" vacsia s osetrenym signalom jaks taks slusne?
Vdaka za reakcie...

#2 08.04.07 17:58

Usáma woe pyčo
moderátor
Z: 50°7'N 16°12'E
Příspěvků: 1431
Web

Re: Beyma 12 GA50, sirokopasmo

bude to hrát jako tlampač...

#3 08.04.07 20:28

wolf
člen
Příspěvků: 21

Re: Beyma 12 GA50, sirokopasmo

šlo by ho dát na kombo?to je snad jen plus ne,že má difuzor,však taky jedno kombo co sem počul mělo pěkně tlumené výšky,hnus!

#4 08.04.07 21:09

Usáma woe pyčo
moderátor
Z: 50°7'N 16°12'E
Příspěvků: 1431
Web

Re: Beyma 12 GA50, sirokopasmo

Z kytary lezou vejšky?

#5 08.04.07 23:37

mirulu
člen
Příspěvků: 86

Re: Beyma 12 GA50, sirokopasmo

Nelezou, ale v kombinaci s různejma efektama můžou.

#6 09.04.07 0:01

Spirit
člen
Příspěvků: 316

Re: Beyma 12 GA50, sirokopasmo

do komba sa to nehodi ! Nie zo srandy sa davaju do komb repra, ktorym charka klesa od cca 5kHz. Takyto reprak dokaze vysledny zvuk "zaoblit" "zagulatit", proste vyssie harmonicke potlaci a vysledkom je zvuk pocuvatelny. Len si skus gitaru pustit cez vezu alebo hifi, aky nepekny ostry zvuk bude mat...
Myslite si inak, ze sa to fakt (ta Beyma) nehodi do nejakeho nenarocneho kompaktu na zahradne a ine party?

#7 09.04.07 8:12

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Beyma 12 GA50, sirokopasmo

můj názor je jednoduše NE. Spolužák má kapelu, každej člen z ní má doma nějaký kombo nebo jiný zvučítko, ale nikdo nepoužil reprák tohodle typu. Myslim že to nebude hrát hezky...

#8 09.04.07 15:14

Spirit
člen
Příspěvků: 316

Re: Beyma 12 GA50, sirokopasmo

ty vobec citas co pisem ?
ved sam pisem ze do komba sa to nehodi, ale k comu inemu by bol tento sirokac urceny, ked to kombo nebude??
Citlivost ma peknu, cena je slusna, bordel urcite narobi dostatocny, otazne je ale, ci zneho vobec nejaky bas polezie... wink

naposledy upravil Spirit (09.04.07 15:16)

#9 09.04.07 16:42

Jaro
člen
Příspěvků: 375

Re: Beyma 12 GA50, sirokopasmo

To si radsej strc do komba nejake dvojpasmo a hotovo...

#10 09.04.07 16:47

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Beyma 12 GA50, sirokopasmo

Spirit: nepoleze.

#11 09.04.07 16:58

Spirit
člen
Příspěvků: 316

Re: Beyma 12 GA50, sirokopasmo

vy vobec citate to pisem ??? ja nechcem KOMBO !

crashpc: odkial to vies? Pocul si tu beymu ?

#12 09.04.07 17:06

Jaro
člen
Příspěvků: 375

Re: Beyma 12 GA50, sirokopasmo

Tak potom co? projektov tu mas habadej, len si vybrat...

#13 09.04.07 17:12

Spirit
člen
Příspěvků: 316

Re: Beyma 12 GA50, sirokopasmo

prosimta, bud si precitaj moj prvy post, alebo sa nevyjadruj. Pytal som sa na nieco uplne ine, ako nato, ci sa do komba hodi, alebo nehodi roll

naposledy upravil Spirit (09.04.07 17:13)

#14 09.04.07 18:33

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Beyma 12 GA50, sirokopasmo

Podívej se. v dexnu píšou frekvenční rozsah 70- xxxx. Povětšinou si všude a vždy trošku přidaj a když to dáš do nějaký ozvučnice, budeš hodně rád že dosáhneš 85-90. Ono by to nějakej ten bas s Xmax 2mm hodilo, ale když jukneš na základní charku toho repráku, tak to s nim jde od cca 5Hz dost skopce, takže bys musel nějak tlumit středy a vejšky nebo dosti roštovat nějakejma korekcema basy. Ozvučnicí to ale určitě nedoženeš ani kdyby ses poďál, no a nevim jak moc silný by byly ty korekce - zas aby ten reprák byl nějak zatižitelnej. 10W přece jen nic moc smile takže bych radši koupil něco kde s tim nebudeš muset dělat takový kouzla a čáry aby to hrálo i basy. Usáma hned na začátku to popsal přesně.

#15 09.04.07 21:09

Spirit
člen
Příspěvků: 316

Re: Beyma 12 GA50, sirokopasmo

to ja i vim, lenze mne slo presne o to, ci by ten popis 70Hz-... mohol byt realny, pretoze keby aj bol, nemuselo by to byt tak zle. Kazdopadne nesom tak blby, aby som to riskoval, preto som pisal, aby som videl aj nazory inych a v koutku duse i dufal, ze tento reprak uz niekto pocul smile
Jo, inak ak by ta citlivost bola realna, tych 10w by bolo az az wink

#16 09.04.07 21:51

Lachim
člen
Příspěvků: 3

Re: Beyma 12 GA50, sirokopasmo

Takže klucíí, mám kombo s Beymou 10 AG/N a jelikož hraju (teda teď zrovna nee,neb neni s kym :-( ) folk-rock,tak mě to přijde jako výborný repro.
Upřesnim. Hraju LesPaula (Epiphone_z těch lepčejších 15000 Kč) s Alniko-magnetama a Elektroacustika. Honím to ale přez modelingovej procesor a max. spokojenost. Na ňáký ty machrovinky s lampičkama seru,bo to stejně nikdo neocení a kdo by se stim tahal,že. Přez Marshala ta akustika hrála na vagínu. Když to honim obé přez ten procesor,tak to hraje parádně. Ať už na snímání mikro. nebo naprudko do PA.
Citlivost repra je víc než gut (řve jako kráva, a to mám slabejch 40W). Jen zes v tom mám na... Po dovolené asi zaměstnám Sincléra
Ale je fakt,že na čistý kytarový kombo to je na hovno,ale na párty by to mohlo jít.

Toť můj názor.

#17 09.04.07 21:58

Spirit
člen
Příspěvků: 316

Re: Beyma 12 GA50, sirokopasmo

jo, jenze ta 10" Beyma ide hlbsie, teda spon podla papierov.. Ako to mas osadene ty? Klasika polotvorena bedna? Myslis, ze by z toho polezla dynamika? Mam totiz velke stastie, ze s tym mas osobnu skusenost, ta je casto nadovsetko. dik

#18 09.04.07 22:25

Lachim
člen
Příspěvků: 3

Re: Beyma 12 GA50, sirokopasmo

Mám to polootevřený. Čili vzadu díra (rvu tam kabel)

#19 10.04.07 15:17

wolf
člen
Příspěvků: 21

Re: Beyma 12 GA50, sirokopasmo

Já su elektrokytarista,a nějaká kompaktní přenosná budka by se mi hodila.Samozřejme se mě to nechce nové kupovati.
Proč si myslíte,že by 12GA50 nešlo dát do komba?Papírově poráží většinu eminencí,co jsou na to určené+má litý koš,větší Xmax
Ten difuzor by tam přece nemusel ničemu vadit ne,snad bych to jen považoval za výhodu ne?Repra na kytaru sice klesají kolem 5KHZ,ale já říkam NE!!!NE!!!Však se mi zdá,že většina komb hraje tlumeně.
Co by se stalo,kdybych tuto beymu narval do uzavrene ozvučnice (bo ma Qts 1,16) tak 40-50l,ze by to nehralo nejakych 70 hz,to by me nesralo.

#20 10.04.07 15:26

wolf
člen
Příspěvků: 21

Re: Beyma 12 GA50, sirokopasmo

Spirit-postav si tohle:Kombo,ty to kombo taky muzes postavit na zahradu a hulakat,nemusis ani hrat na kytaru do toho,estaci jen pripojit signal.Nejake 50-60l kombo a mas zadelano.
Porad pisete ze se to na kombo nehodi,ale ja porad nechapu proc

#21 10.04.07 16:33

sinclair
člen
Příspěvků: 725

Re: Beyma 12 GA50, sirokopasmo

Nechápu, proč se dohadujete. Je to výborný reprák, použitelný MIMO JINÉ i do kytarového komba, nejlépe ale na čisté hraní, na hardcore se moc nehodí. Už jsem dva instaloval, je to výborný, citlivý širokopásmový univerzál, charakterem velice podobný 12" reproduktorům RFT L3402, rovněž s difuzérem. Podotýkám, že jsem je instaloval do ukrutně levného čínského 30W komba, kde stál reproduktor za píču. S touhle Beymou jednak šel akustický výkon prudce nahoru, ale co je podstatné, zvuk. Byly to komba zásadně používané na čisté hraní. Koupil jsem jeden na zkoušku a po dobrým výsledku i druhý. Do basů se mu ale moc nechce, což je vcelku pochopitelný, vzhledem je konstrukci. Myslím ale, že ve vhodné bedně by od těch 70Hz -6dB jít mohl.

naposledy upravil sinclair (10.04.07 16:56)

#22 10.04.07 22:35

MethMan
člen
Příspěvků: 43

Re: Beyma 12 GA50, sirokopasmo

Já bych ho do uzavřený bedny skoro ani nedával. Udělal bych pro něj relativně velkou U ozvučnici (asi 40 cm širokou a 30 cm hlubokou) S basy bych si moc hlavu nedělal, budou přirozeně chybět, ale tento reproduktor na to prostě není stavěnej. Záleží na požadavcích, ale jako kulisa pro opilce to nebude špatný. Zvážil bych použití ještě nějakého tweetru.

#23 11.04.07 0:20

Lachim
člen
Příspěvků: 3

Re: Beyma 12 GA50, sirokopasmo

Jj,jak řekl Sinclér. Jsou to dobrá repra. Mám s menším bratříčkem jen dobré zkušenosti. Zkoušel jsem i orig. komba na akustiky a zvuk to mělo na... Ten dyfuzor fakt dělá svoje. Ty vejšky to hraje. Mega basy z toho nejdou,to je fakt,ale je to i dost citlivý. Což je plus,né?

to WOLF: Na zkreslenou kytaru,to nedávej! Tam je naopak potřeba ty bzučivý frekvence potlačit. Nebo pak jako já modelovat nebo nějakej DY Boxík (udělátko na ořezání jako bedna se Celectionem)

Hi-Fi to holt není a dvoupásmo je dvoupásmo - aspoň teda na zvučení,do komb nikdy!. Ale jak jsem vyrozuměl z přízpěvků SPIRITA,tak mu asi jde o co nejlevnější "slušné" řešení na GardenParty. A ty dvuopásma (aby měly tyhle parametry zatížení a citlivosti) by cenu těchhle Beym přelezly minimálně 5×. Takže já bych do toho klidně šel. Jen těch 30 l se mi zdá málo a basů taky nebude přehršel (ale budou).

Tož tak smile

#24 Today 8:17

Spirit
člen
Příspěvků: 316

Re: Beyma 12 GA50, sirokopasmo

vyborne sinclair, vyborne methman a lachim, som velmi rad, ze sa nasli ludia, co tento reprak poculi. Presne ako Lachim podotkol, je mnoho sposobov, cim osadit zahradny kompakt, ale ta cena by sa dost navysila... Ja to predsalen skusim do leta postavit a uvidime, sam svoju skusenost potom napisem. Vdaka este raz pani, pomohli ste wink

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)